Dodaj do ulubionych

Politycy przyjaźni zwierzętom.

26.06.20, 14:07
Może kogoś ten aspekt zainteresuje przed wyborami:

Zapytaliśmy kandydatów na prezydenta o 15 najważniejszych zagadnień związanych z ochroną zwierząt i o to, czy polują.

🦊 Naturalnie jednym z pytań było pytanie o wsparcie dla zakazu hodowli zwierząt na futro. Po stronie zakazu jednoznacznie wypowiedzieli się (kolejność alfabetyczna) Robert Biedroń, Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski.

Nasze pytania o ochronę zwierząt zignorowali Krzysztof Bosak, Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Krzysztof Bosak na początku roku występował na konferencji wspierając hodowców norek i ostro krytykując plany zakazu hodowli, a wcześniej brał udział w pracach nad tzw. Lex Sachajko - ustawą, która miała nam uniemożliwiać interwencyjne odbiory zwierząt w stanie zagrożenia życia.

Andrzej Duda w 2015 r. całkowicie zignorował prośbę Otwarte Klatki o wsparcie dla zakazu, a Kancelaria Prezydenta nie pozostawiła wątpliwości, że temat ten nie mieści się w "obszarach priorytetowych prac legislacyjnych". Ponieważ obecny Prezydent całkowicie ignoruje pytania o zwierzęta, nie wiemy, co tak naprawdę myśli.

Władysław Kosiniak-Kamysz w 2018 r. stanowczo sprzeciwiał się planom zakazu hodowli zwierząt na futro.

🦊 Wiemy, że wybór kandydata jest trudny i pozostawiamy go każdej i każdemu z Was, ale gdybyście chcieli uwzględnić podejście kandydatów do zwierząt zdecydowanie polecamy naszą nową stronę:

politycyzwierzetom.pl/?fbclid=IwAR1-qxcvEXLtOrhtKOwWBuWed6PODcmR6RDlhD2gao_Lv_8HOkb2s6HrYus
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka