Dodaj do ulubionych

A dziecko bardzo towarzyskie?

26.06.20, 16:14
Takie, które za jedyną fajną opcję uznaje towarzystwo? Przy tym racjonalne, empatyczna, wesołe. Ale zupełnie bez inklinacji do sztuki czy nauki (szerzej rozumianej niż szkoła). Nawet woli audiobooki niż papier. Ciekawość świata sprowadza się w zasadzie do ludzi i podróży że zwiedzaniem (ciągnie nawet do prowincjonalnych muzeów). W szkole pełna optymalizacja - ma być korzystny stosunek wyników do włożonej pracy, czyli pasek przychodzi sam, nawet bez starań rodziców 😛, ale nic ponadto, koleżanki ważniejsze niż np. nauka do konkursów, wołami nie zaciągniesz. Języki też na minimum. Angielski komunikatywnie, drugi na piątki, ale bez starań żeby samej dla siebie wiedzieć więcej, łatwiej się komunikować.
Powinnam się martwić?
Rzecz w tym, że my z mężem jakby z innej bajki, tylko to zamiłowanie do podróży ma może po nas 😉
Obserwuj wątek
    • black_halo Re: A dziecko bardzo towarzyskie? 26.06.20, 16:23
      Świetny dzieciak Ci się trafił, nie sądzę żeby miała potem problemy w życiu. Optymalizacja wkładanych wysiłków to w życiu podstawa i fajnie, że rozumie to już teraz. Za parę lat bez problemu rzuci robotę, w której za mało jej płacą, nie będzie brnęła w związek, w którym daje z siebie dużo a druga strona mniej. Zoptymalizuje prace domowe.

Towarzystwo jest ważne, śmiem twierdzić, że w życiu najważniejsze. Za 30 lat nikogo nie bedzie obchodziło ile czasu spędzała nad książkami a jakies ma wspomnienia i jakie relacje umie budować. A tego z książek się nie da nauczyć
    • sabina211 Re: A dziecko bardzo towarzyskie? 26.06.20, 16:47
      Fajna dziewczyna. Wiem z autopsji, że tu i ówdzie skrzypi, jeśli dziecko nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału intelektualnego, ale to tylko jedna ze sfer życia, a nawet z Twojego opisu nie wynika, żeby intelekt zupełnie zaniedbywała. Poczuje, doświadczy, że np.drugi język jest jej naprawdę potrzebny to go doszlifuje. Na tym etapie (podstawówka) tylko pogratulować dziecka z odpowiednio rozwiniętą inteligencją emocjonalną i żyjącego w zgodzie ze swoją osobowością.
      • kosmos_pierzasty_x Re: A dziecko bardzo towarzyskie? 26.06.20, 17:12
        sabina211 napisała:

> Wiem z autopsji, że tu i ówdzie skrzypi, jeśli dziecko nie wy
        > korzystuje w pełni swojego potencjału intelektualnego,

Otóż to. A uparta, jak osiołek, nie potrafię przekonać, że większy wysiłek to też zysk, praktyczny, czyli opinia, a potem punkty do luceum, ale i po prostu wiedza, będąca wartością samą w sobie.
        • sabina211 Re: A dziecko bardzo towarzyskie? 26.06.20, 18:42
          Kosmosie, wdech,wydech...A za 2, 3 lata uważne przyglądanie się towarzystwu córki, a nawet nie tyle samemu towarzystwu, co jego wpływowi na nią. Ale to na razie na przyszłość i profilaktycznie, bo b. możliwe, że będzie ok Poza tym KAŻDY neurotypowy nastolatek ulega wpływom, ważne kogo/jakim. Być może córka nieco (NIECO!) obniży intelektualne loty, ale szybko stanie się samodzielna, licząca na siebie finansowo? Mam taki 18-nastoletni egzemplarz i za sukces mogę uważać, że po 18-nastce nie przeniosła się do LO wieczorowego/zoacznego. Dla niej liczą się inne rzeczy niż szkoła, a i tak wiem, że maturę zda tak dobrze jak sobie zaplanuje...Może kiedyś będzie żałowała, że tak szybko postawiła na samodzielność finanową i mieszkaniu z chłopakiem, ale na razie kwinie i nasze relacje b. się poprawiły. Nie wiem, czy czeka Cię podobny scenariusz, ale nigdy nie mów nigdy. Ja 2-3 lata temu absolutnie bym tego nie przewidziała. A jest jak jest. Też zupełnie inne klimaty niż ja i mąż w tym wieku.
    • daniela34 Re: A dziecko bardzo towarzyskie? 26.06.20, 17:16
      Tak jak wyżej: jesli nie jest tak, ze dla towarzystwa rezygnuje z czegoś, co jest dla niej ważne, sprawia jej przyjemność, w czym odnosi sukcesy, albo robi coś co jest niebezpieczne,co jej szkodzi, "bo wszyscy", albo "bo koleżanki" to wszystko w porządku.
    • mikams75 Re: A dziecko bardzo towarzyskie? 26.06.20, 17:55
      nie odbiega od normy, ni czepiaj sie, przeciez osiaga swietne wyniki w szkole.
      A co do rozwijania zainteresowan - takie dzieci rozwijaja skrzydla w grupowych zajeciach. Sport typu koszykowka, muzykowanie w grupie itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka