Dodaj do ulubionych

tankini- drut wylazł :(

26.06.20, 18:46
moje ukochane, piękne.
ale wylazł drut, włożyłam, zaszyłam- i znów wylazł uncertain
musi byc jakaś metoda- jak to naprawić??
ps- tankini nie chcę wyrzucać, a drut mi jest konieczny, nie chcę go wyciągać
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: tankini- drut wylazł :( 26.06.20, 19:08
      Z tego co pamiętam, na Lobby pisano, że wychodząca fiszbina (tak się ten drut nazywa) oznacza źle dobrany rozmiar, a na jakimś biuściastym blogu nawet rozrysowany był rozkład sił działających na fiszbinę w złym rozmiarze stanika i powodujących, że wyłazi.

Dopóki ci miłość nie przejdzie tudzież tankini się nie zeszmaci, spróbuj pogrubić końcówkę fiszbiny, nakapać lakierem do paznokci na przykład.
      • mava Re: tankini- drut wylazł :( 26.06.20, 21:50
        >Z tego co pamiętam, na Lobby pisano, że wychodząca fiszbina (tak się ten drut nazywa) oznacza źle dobrany >rozmiar

wnioskuje, że "ukochane tankini" jednak ma już ileś miesięcy/lat wiec raczej nie można mówic o złym rozmiarze. Chyba, że treo jakos nagle przytyla...
        Jesli drut wylazł znowu to przyjrzałabym sie jemu ("temu drutu") czy jakos nie odkształcił się. Jesli nie to należy, po ponownym włożeniu, zszyć dokladniej/mocniej materiał. Tak, żeby nie miał dziury, przez która drut wylezie...ew. wzmocnic innym (nowym materiałem/tasiemka ale nie wiem czy w tym przypadku nie wolalabym kupić nowego (ukochanego) tankini). Moje (tez ulubione) tankini jednak nie ma drutow ale ma wzmocnione miseczki i tez bardzo je lubie..na tyle, ze mam je od dobrych kilku lat (bliżej 10) i nie zamierzam wymieniac.
    • lilia-anna Re: tankini- drut wylazł :( 26.06.20, 19:26
      Moja mama zawsze mówiła i mówi, że jeśli fiszbina w staniku raz wylezie, to już wylazic będzie zawsze - niestety, sprawdza się. Zawsze mężowi daje do naprawienia, bo ma więcej siły, żeby solidnie ja wepchnąć do środka i mocno zaszyc (ja mam z dłońmi problemy), ale po jakimś czasie fiszbina przebija ten materiał ponownie.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: tankini- drut wylazł :( 26.06.20, 22:21
        Bo należy zacerować a nie zaszyć, powiem tak druty mi wyłaziły kiedyś jak staniki prałam luzem, teraz jak piorę w workach to jest oki.
        Tych drutów w mym 40 letnim życiu wylazło może z 3 i zawsze bardziej cerowałam to miejsce niż zszywałam i drugi raz nie wyłaził.
    • alicia033 Re: tankini- drut wylazł :( 26.06.20, 19:31
      treo.tralve napisał(a):

> musi byc jakaś metoda- jak to naprawić??

wzmocnij końcówkę zszycia lub skróć fiszbinę (obetnij, opiłuj na okrągło, oblej kilkoma warstwami lakieu do paznokci lub kleje typu super glue).
      Ze źle dobranym rozmiarem to w ogóle nie musi mieć związku, człowiek jest niesymetryczny i wystarczy nawet niezauważalnie bardziej wystające np. żebro po jednej stronie, żeby coś takiego miało miejsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka