Dodaj do ulubionych

Miasto kontra wieś...

29.06.20, 00:04
natemat.pl/313159,wybory-prezydenckie-duda-wygral-na-wsi-trzaskowski-w-duzych-miastach teraz wiecie dlaczego nie darzę miłością wsi...
Obserwuj wątek
    • lauren6 Re: Miasto kontra wieś... 29.06.20, 01:16
      Starsi, bezrobotni i rolnicy - to jest elektorat Dudy.
      PIS nie ma absolutnie nic do zaoferowania młodym ludziom, którzy nie są dzieciorobami żyjącym z zasiłków. Współczuję młodym, bo pokolenie wyżu powojennego decyduje o kształcie rzeczywistości, w której przyjdzie im wchodzić w dorosłe życie.
    • asia_i_p Re: Miasto kontra wieś... 29.06.20, 07:32
      Nie ma się co obrażać, trzeba prowadzić kampanię, starać się dotrzeć do ludzi z informacjami. Podejrzewam, że najbardziej realny punkt odcięcia - jestem ciekawa, czy ktoś robił lub zrobi badania - to jest to, skąd dany wyborca czerpie informacje. Zrób sobie eksperyment i obejrzyj wiadomości w TVP, zapominając to wszystko, co wiesz z innych źródeł informacji.
      • triss_merigold6 Re: Miasto kontra wieś... 29.06.20, 07:38
        Zapomnieć byłoby trudno, wczoraj próbowałam oglądać.
        Skądinąd, też wczoraj rozmawiałam ze starszakiem o <znalezione w internetach> pomyśle obniżenia wieku czynnego prawa wyborczego do 16 lat. Kiedyś byłabym przeciwna, teraz dostrzegam czynnik demograficzny i przewagę liczebną ludzi starych, od dekad niepracujących i słabiej wykształconych niż pokolenia młodsze.
    • bei Re: Miasto kontra wieś... 29.06.20, 07:40
      U nas głosowanie na PiS, to automatyczne wyrażenie zgody na linię szybkiej kolei przecinającą wieś na pół, nitka będzie wiodła przez posesje, co 10 min będzie mknąć szybki pociąg, który nie zatrzyma się w żadnej wsi pomiędzy Olkuszem a Krakowem. Mimo tego zagrożenia obecny Prezydent zebrał dwa razy więcej głosów niż jego największy konkurent . Ponad siedemdziesiąt procent uprawnionych głosowało. Gdy wybudują nitkę będzie lament i łzy, młodzi potencjalnie mają więcej szans by zmienić otoczenie, starsi będą kisić się hałasie.
    • pani07 Re: Miasto kontra wieś... 29.06.20, 08:16
      tanebo001 napisał:

> natemat.pl/313159,wybory-prezydenckie-duda-wygral-na-wsi-trzaskowski-w-duzych-miastach teraz wiecie dlaczego nie darzę miłością wsi...

A teraz przekonaj tych, którymi tak gardzisz, by głosowali na Ciebie? Serio trudno pojąć, że to tak w polityce nie działa?
    • kub-ma Re: Miasto kontra wieś... 30.06.20, 00:52
      Inne priorytety, inny sposób patrzenia na świat.
      Zaskakuje mnie głównie jedno: że oznaki braku tolerancji i obrażanie innych nie dyskredytują kandydata na starcie. Że dla wielu brak tolerancji i obrażanie innych nie skreśla kandydata. Dlaczego akurat te cechy są moim zdaniem takie ważne? Bo z drugiej strony jest człowiek, realny człowiek którego się krzywdzi. Na to nie ma żadnego wytłumaczenia. Żadnego.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Miasto kontra wieś... 30.06.20, 07:57
      Ja ze wsi.
      Tu masz Wrocław,
      Rafał Trzaskowski - 43,56
      Andrzej Duda - 28,04
      Szymon Hołownia - 14,34
      Władysław Kosiniak-Kamysz - 1,79
      Robert Biedroń - 3,91
      Krzysztof Bosak - 7,19
      Marek Jakubiak - 0,2
      Mirosław Piotrowski - 0,1
      Paweł Tanajno - 0,21
      Waldemar Witkowski - 0,27
      Stanisław Żółtek - 0,38
      Nie wiem jak przekłada się to na ilość osób bo mi się nie chce szukać, ale zdaje się, że Wrocław się wyróżnia.
      A tu masz sondaż tvn, a po drugiej turze, zobaczysz, że sąsiadowi nie należy mówić "dzień dobry".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka