Dodaj do ulubionych

Wiecznie zadowoleni ludzie

29.06.20, 08:57
Macie w swoim otoczeniu ludzi, którzy są wiecznie niezadowoleni, na wszystko i wszystkich narzekają i w innych widzą zło?
Nie potrafią się skupić na pozytywach tylko, w ich odczuciu, każdy knuje intrygi przeciwko im itd?
W moim otoczeniu jest mało takich ludzi, obserwuję jedną rodzinę i dochodzę do wniosku, że to są strasznie biedni ludzie.
Przez przypadek zostałam wplątana w pewien konflikt ( w ich odczuciu konflikt, bo dla mnie to tak błaha sprawa, że milion razy bym machnęła ręką) a oni rozdrabniają każde słowo, wywlekają co kto powiedział 10 lat temu o ciągle powtarzają jak to inni mają źle intencje itd.
Szkoda mi takich ludzi strasznie.
Na co dzień nie mam z nimi kontaktu ale wiem jaka nie chciałabym bym 😳
Obserwuj wątek
   • mama_kotula Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 29.06.20, 09:27
    Znam parę takich wiecznie zadowolonych, wiecznie uśmiechnietych, nawet jak im się świat wali. Po długim czasie przyzwyczajania otoczenia do tego, że zawsze są pogodni, weseli, nigdy się na nic nie skarżą doprowadzają do tego, że każdy przejaw negatywnych emocji z ich strony traktowany jest jak zaburzenie w świecie i psucie atmosfery innym.
    • milva24 Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 29.06.20, 22:42
     Wieczne zadowolenie kojarzy mi się z grą, takimi pozorami jak w Stanach, że na pytanie "co u Ciebie" trzeba odpowiedzieć "w porządku" choćby Ci chata spłonęła, zdechł pies a mąż uciekł z asystentką.
  • sasanka4321 Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 29.06.20, 09:07
   Jakies rozdwojenie jazni ma ten watek. Tytul o wiecznie zadowolonych a tresc nagle o wiecznie niezadowolonych.

   Tajemnica wiecznie zadowolonych jest taka, ze nie rozprawiaja w kilometrowych watkach o wiecznie niezadowolonych.
  • str8.up Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 29.06.20, 09:28
   E, liczyłam na wiecznie zadowolonych. Wiecznie niezadowolonych chyba nie znam. Mam w otoczeniu kilka osób, które zawsze muszą mieć najgorzej. Ale odnoszę wrażenie, że czerpią niezwykłą przyjemność z wygrania licytacji o to kto ma najgorzej, a że walczą zaciekłe, to wygrywają dość często (zwłaszcza we własnym przekonaniu). WIęc to tak naprawdę całkiem szczęśliwi ludzie smile
  • madami Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 29.06.20, 09:35
   Ludziom wiecznie narzekającym żyje się ciężej wink oprócz zwykłych, normalnych trudów zycia muszą zmagać się dodatkowo ze swoim czarnowidztwem co zabiera tyle energii, że uniemożliwia konstruktywne działanie, pracę nad sobą i zmiany. Poza tym większość normalnych osób ogranicza z nimi kontakty więc zostaje im towarzystwo im poodbnych.
  • piesiedwa Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 29.06.20, 22:16
   A ja znam zadowolonychsmile. Nic tylko brac przyklad. Niezadowolona jest prababcia i jak rozmawiamy to ja ciagle odpowiadam pozytywnie na jej pytania w stylu: ciezko masz w pracy, prawda? Ojej tyle dzieci macie to duzo obowiazkow, ma alergie - tak cale zycie bedzie ...
   A ja jak mantre ze jest dobrze, swietnie i wogolewink. Chyba mnie nie lubi😅
  • waleria_s Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 30.06.20, 03:13
   Wiecznie niezadowolonych- znam. Fatalnie znosiłam rozmowy telefoniczne z jedną koleżanką, to był maraton 1,5h narzekania, kwękania i roztrząsania jednej i tej samej sytuacji. Znamy się od liceum, już wtedy lubiana nie była przez marudny charakter, to samo okres studiów, pierwszych prac. Ona w każdym wynajdzie wady i domniemane złe zamiary/złośliwość wobec swojej osoby. Podobnym typem jest moja babcia. Przykład- pochwali się jej remontem, kupnem mebli- zaczyna roztrząsać, że trzeba oszczędzać, bo ciężkie czasy itd. Pochwali planowaną wycieczką- a po co, niebezpiecznie, wypadki, okradną, pobiją i w tym stylu. Zero radości, we wszystkim widzi zagrożenie, tak było i przed starością.
   Wiecznie zadowolonych nie znam. Wydaje mi się to niesamowicie sztuczne, każdy bywa zmęczony, zły, rozdrażniony, smutny, nikt nie jest robotem i takie emocje są jednak widoczne. Choćby w subtelny sposób.
  • ana119 Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 30.06.20, 04:05
   Ciągną w dół i mają z tego satysfakcję. Nie należy się takim ludziom zwierzać, ufać. Nie sa życiowo obyci, nie lubią innych, są zazdrośni. Może to wynikać z wychowania, obcowania z ludźmi którzy przeszli depresję, osierocenie. Często są to ludzie narcystyczni którzy sami nie popełniają błędów a innych obwiniają o złe intencje, społecznie ułomni
   • ana119 Re: Wiecznie zadowoleni ludzie 30.06.20, 04:20
    Aaa na tym forum zabierają głos w politycznych wątkach przypisując negatywne cechy charakteru, zaściankowość, w innych wątkach gdzie ktoś szuka porady w tzw życiowych ich nie uświadczysz, nic o sobie nie napiszą bo by się odkryli że popełniają błędy jak każdy kto dokonuje wyboru. Ich celem jest wkładać łyżkę dziegciu innym, oni zawsze są czyści 😁 Unikać takich ludzi w realu bo to dobrzy aktorzy, nie typ przyjaciela

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka