Dodaj do ulubionych

okrągłe urodziny u dobrych znajomych :(

29.06.20, 09:53
Dobra koleżanka wyprawiała okrągłe urodziny męża. Jest to dziewczyna, z którą regularnie rozmawiałam po kilka godzin w tygodniu przez telefon, o sprawach błachych , ale też bardzo prywatnych. Stąd mój wniosek, że to bardziej nawet przyjaciółka niż koleżanka. Doradzałam jej już w ogromie spraw, o których wg mnie niewiele osób wie.
Znajomość trwa od kilku lat, zawarta dzięki dzieciom w przedszkolu/szkole, liczyłam na to, że tu już na stałe skoro z mężami też się spotykałyśmy na domówkach czy na sylwestrze.
Kilka dni temu było organizowane przyjęcie w okazji okrągłych urodzin jej męża. Byłam przekonana, że zostaniemy na nie zaproszeni, zwłaszcza że ta para bawiła się również na naszych okrągłych urodzinach.
Kilka dni przed zostałam poinformowana, że ogranicza się do rodziny i pary znajomych, którą zna od lat (o której zbyt dobrze nie mówiła w ostatnich kilkunastu miesiącach...).
No cóż ostatnią rozmowę przed weekendem zakończyłam grzecznie nie dając po sobie poznać, że coś jest nie tak, ale ledwo powstrzymałam się od płaczu. Jest mi bardzo przykro, nie rozumiem tego zachowania, co jej szkodzi zaprosić dwie dodatkowe osoby na imprezę, na którą od dawna czekaliśmy.. Kilkanaście dni wcześniej zresztą wspominałam o tym, że chętnie wypijemy za zdrowie jej męża i że fajnie by się było znów zobaczyć. Od razu zaznaczę pandemia nie ma tu nic do rzeczy.
Jak byście się teraz zachowały? Może to i niepoważne, ale jest mi bardzo przykro. Czuję się upokorzona, nie wiem, jak się zachowywać. Czuję się tak, jakby te nasze rozmowy nie miały żadnego znaczenia i zupełnie różnie odbieramy naszą relację, bardziej spełniam rolę terapeuty i tyle.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka