Dodaj do ulubionych

Warszawianki - atrakcje

30.06.20, 16:56
Dziewczyny, pomozcie wymyslic atrakcje w stolicy dla 8 latka.

Warszawa znam, studiowalam tam kilkanascie lat temu wiec dojazd ogarne.

Mysle o Centrum Nauki Koperni, tunel aerodynamiczny, Suntago. Co sie nowego pojawilo ?
Obserwuj wątek
    • kochamruskieileniwe Re: Warszawianki - atrakcje 30.06.20, 17:13
      Trochę nie wiem, jak to teraz wygląda (covid), ale sprawdz dostępność.

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim.
      Park trampolin - Hangar 646 (na Targówku fajniejszy - nie moje zdanie wink - niż na Wale Miedzeszyńskim

Łazienki sprawiają mnóstwo frajdy, jeżeli ma się orzechy laskowe oraz ziarno oraz spokój i cierpliwość.Wiewiórki oraz ptaki jedzą z ręki.

Suntago to jednak kawałek od Warszawy - czyli dopuszczasz okolice?
      Może Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie (wąskotorówki)

Zazwyczaj mnóstwo atrakcji było, ale jak teraz - nie wiemsad
      Jeszcze w zeszłym roku były np rejsy szkutą po Wiśle
    • nikki30 Re: Warszawianki - atrakcje 30.06.20, 17:57
      1. Cosmos Muzeum w Warszawie
      2. Wystawa Klasyki Motoryzacji w byłej fabryce FSO,
      3. Muzeum Motoryzacji w Otrębusach
      4. Robo - PARK (Atrium Reduta)
      5. Nie wiem czy dla 8 latka ale średni syn twierdzi, że spoko jest Selfie Muzeumbig_grin
      6. tok Gokartowy przy stadionie Narodowym
      7. Centrum Pieniądza NBP (jeśli jeszcze nie byliście),
      8. Warownia Jomsborg
      10. Niewidzialna wystawa
        • livia.kalina Re: Warszawianki - atrakcje 30.06.20, 19:05
          Obserwuję ich profil na fb i widzę, że prowadzą ciekawe warsztaty dla dzieci i specjalne oprowadzanie właśnie dla dzieci. Kopernik z dzieciakami widziałam i Hevelianum w Gdańsku zrobiło na mnie lepsze wrażenie, o Techmani w Pilznie nie wspominając. Muzeum motoryzacji w Poznaniu mam, poza tym co roku odwiedzamy targi hobby i tam też jest raj dla wielbicieli motoryzacji. A to Polin wydaje mi się takie wyjątkowe.
      • nikki30 Re: Warszawianki - atrakcje 30.06.20, 21:38
        Muzeum Polin dla starszych dzieci zdecydowanie tak 12 +. Przygotuj się na m.in 4 h chodzenia po samym muzeum. Bardzo dużo rzeczy jest do obejrzenia i do przeczytaniasmile Dla młodszych dzieci wydaje mi się, że to natłok informacji. Jest to jedno z fajniejszych warszawskich muzeów.
        • danaide Re: Warszawianki - atrakcje 30.06.20, 23:28
          Byłam w Polin, gdy córka miała z 8 lat i spodobało jej się. W wielu salach są interaktywne atrakcje, bijesz interaktywną monetę, możesz sobie coś wydrukować na prasie, kupić i skasować bilety w kasie, pograć w gry uliczne - w każdym razie to nie jest kolejne nudne muzeum.

Drugi raz się na razie nie wybrałam, bo mam mieszane uczucia co do samego muzeum. Załóż wątek livia jak wrócisz, jestem ciekawa dyskusji.
              • mia_mia Re: Warszawianki - atrakcje 02.07.20, 14:24
                Zabrałam syna do Polin jak miał ok. 5 lat, podobało mu się, trudne tematy poruszyłam bardzo ogólnie. Muzeum PW to jedno z jego ulubionych, z każdą wizytą troszeczkę bardziej wtajemniczamy go w historię.
                W każdym wieku inaczej odbiera się przekaz takich miejsc. W Polin pierwszy raz zobaczył telefon z tarczą i to wtedy zapamiętał najbardziej.
    • feliz_madre Re: Warszawianki - atrakcje 01.07.20, 05:12
      Z nowych to Lunapark, ale jeszcze nie byłam. Przejeżdżałam w dniu otwarcia - szokująca ilość zainteresowanych.
      warszawa.naszemiasto.pl/lunapark-rozrywkowo-gastronomiczne-miasteczko-otwiera-sie/ar/c1-5152403
    • ela.dzi Re: Warszawianki - atrakcje 01.07.20, 08:19
      Poza Warszawą :

Ścieżka w koronach drzew w Pomiechówku.

moi-mili.pl/spacer-w-koronach-drzew-i-naturalny-plac-zabaw-pomiechowek/Julinek

moi-mili.pl/atrakcje-dla-dzieci-w-okolicach-warszawy/#5_Park_Rozrywki_Julinek

Dzielnica Filmowa

dzielnicafilmowa.pl/
    • te_de_ka Re: Warszawianki - atrakcje 02.07.20, 11:15
      Coś nowego dla ośmiolatka?
      1) warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,174976,24769366,zamkowy-ogrod-idzie-ku-wisle.html
      tam moje dzieci swego czasu wybawiły się w zielonym labiryncie, obok masz mnóstwo wybiegowych możliwości dla ośmiolatka: fontanny multimedialne (nieczynne, bo pandemia) ale są rzeźby dinozaurów, rzeźba-postać Lindleya przy jednej z ławeczek, u góry na skarpie (przy drewnianych schodkach) rzeźba Marii S-C z piękną panoramą Wisły.
      2) rower miejski w Warszawie to nic nowego, ale widzę, że są też rowery dla dzieci w dwóch chyba rozmiarach. Na rowerze ośmiolatek dałby radę przejechać się nowymi bulwarami wzdłuż i wszerz ale chyba najlepiej jak najwcześniej rano, bo w dzień i wieczorem są tam dzikie tłumy, to ulubione miejsce spotkań młodzieży
      3) pump truck na Górce Kazurce:
      warszawa.naszemiasto.pl/pump-truck-warszawa-ursynow-wystartowal-bylismy-na-otwarciu/ar/c3-4839564
      jak się ma szczęście trafić tam na wyczynowców na kółkach, to jest niezły show
      4) nowy tzn po remoncie jest nie tylko Park Wodny Moczydło, który tak jak dziewczyny polecam, ale i basen odkryty w Parku Kultury w Powsinie. Tam można się wybrać z Młodym na cały dzień, bo jest park linowy, place zabaw, piłkarzyki, boiska do gier zespołowych, można się plusnąć pod plenerowym prysznicem (ubrania na zmianę). Cały Park Kultury jest świeżo po remoncie, są nowe ławeczko-leżaki (kocyk można sobie wziąć, bo one wygodne, ale twarde).
      5) są nowe stacje metra, ale one nie są imo ciekawe pod względem architektonicznym. No ale chyba nie mozna być w Warszawie i nie pokazać dziecku metra, więc polecam stację Plac Wilsona, która zebrała nagrody w konkursach architektonicznych (ma b. ciekawy sufit, który zmienia się w ciągu dnia - wiki mówi, że nazwali go Nieboskłon Żoliborza smile Tuż przy tej stacji w Parku Żeromskiego był fajny plac zabaw, gdy moje dzieci były małe. Trochę dalej na terenie AWF na Marymoncie (po prawej od wejścia z bramkami wjazdowymi) też fajny plac zabaw z dużym pająkiem.
      6) na Woli nowy jest Plac Europejski - bardzo nowe i bardzo fotogeniczne miejsce, ośmiolatek zobaczy sobie wieżowce "z dołu" i może plenerową wystawę?
      placewarszawy.pl/pl/plac-europejski/plac/5

• nikki30 Re: Warszawianki - atrakcje 02.07.20, 12:41
        >6) na Woli nowy jest Plac Europejski - bardzo nowe i bardzo fotogeniczne miejsce, ośmiolatek zobaczy sobie >wieżowce "z dołu" i może plenerową wystawę

Jaki nowy? smile Stoi dobre cztery latasmile
        Na chwilę obecną nie ma tam co robić. Plac jest fajny w okresie zimowym jak uruchamiają lodowisko.

>le chyba najlepiej jak najwcześniej rano, bo w dzień i wieczorem są tam dzikie tłumy, to ulubione miejsce spotkań młodzieży

W weekendy tak. W tygodniu jest spokojniej.Codziennie zaliczam spacery z psem po Bulwarach.

Jak wycieczka na Bulwary to nowością jest też Elektrownia Powiśle (otwarta ponad miesiąc temu) tuż naprzeciwko Bulwarów i CNKsmilePrzed elektrownią są fontanny, w których dzieci się w upały kąpią. W samej elektrowni jest zostawionych sporo starych urządzeń, które dzieciaki sobie mogą podotykania, po naciskać. Generalnie kawał dobrej architektury i w tygodniu pusto.
        • te_de_ka Re: Warszawianki - atrakcje 02.07.20, 13:46
          Ha, ha a ja szukając w myślach nowości pomyślałam, że Europejski czterolatek to dzidziuś w porównaniu ze znanym wszystkim Polakom choćby z TV Placem Zamkowym albo z Placem Defilad, a tam zazwyczaj kierują swoje kroki ludzie, którzy chcą "pokazać dzieciom Warszawę". Jak widziałam w telewizorni w czasach PRL-u te ciągnące się godzinami pochody pierwszomajowe na Placu Defilad, to myślałam, że nudna ta Warszawa jak flaki z olejemsmile NIe byłam na Europejskim od kiedy się pandemia zaczęła, więc nie wiem, czy wystawa ekologiczna jeszcze jest. POdejrzewam, że neon Kocham Warszawę jednak stoi

www.facebook.com/PlacEuropejski/

Do tego fontanna pewnie działa i mural na ścianie kamienicy nie wyblakł jeszcze. Nie umiem robić dzieciom fajnych fot z pekinem w tle, za to z neonem KOcham Warszawę i wieżami w tle zdjęcia wychodzą mi przednio jak słoneczniki van Goghowi smile A może tym roku uruchomią kino plenerowe?

A tutaj link do wycinanki - kolorowanki z fejsa Europejskiego:

www.dropbox.com/s/nn7psy0nzyxr33p/Kocham%20Wwe_wycinanka_zestaw%20czarnobialy.pdf?dl=0

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka