Dodaj do ulubionych

Teneryfa. Pomóżcie z wyborem.

01.07.20, 17:50
Mamy fajną ofertę wczasów all na koniec lipca. W "normalnych czasach" nie wahałabym się w ogóle. Boję się, że lot odwołają, itp.
Czy warto teraz pchać się poza granicę PL?
Kusi mnie bardzo, ale ryzyko jest.
Lecicie w wakacje? Ryzykujecie?
No dylemat mam.
Obserwuj wątek
    • sumire Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 18:01
      Ja lecę, i też w tamtym kierunku. Pierwszy lot (w maju) mi odwołali, teraz przywrócili, więc po prostu wykorzystałam voucher. Mam nadal pewne wątpliwości i w sumie nie wiem, czy to dojdzie do skutku, ale uznaliśmy, że damy sobie czas do tygodnia przed wyjazdem i w razie czego, gdyby u nas lub tam zrobiło się nieciekawie, pożegnamy się z pomysłem. Rezerwacje mamy odwoływalne.
      • karme-lowa Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 18:08
        sumire napisała:

> Ja lecę, i też w tamtym kierunku. Pierwszy lot (w maju) mi odwołali, teraz przy
        > wrócili, więc po prostu wykorzystałam voucher. Mam nadal pewne wątpliwości i w
        > sumie nie wiem, czy to dojdzie do skutku, ale uznaliśmy, że damy sobie czas do
        > tygodnia przed wyjazdem i w razie czego, gdyby u nas lub tam zrobiło się niecie
        > kawie, pożegnamy się z pomysłem. Rezerwacje mamy odwoływalne.
        Ja zamawiałabym z Tui ale przez net.
        No waham się.
              • karme-lowa Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 19:13
                sumire napisała:

> A to też tam jest smile I cudowne piekarnie - najlepsze croissanty ever jadłam na
                > Teneryfie właśnie. Cudowne miejsce, nie mogę się doczekać, by wrócić, łazić god
                > zinami po wąwozach i nad oceanem, i po górach.
                O rany. Nie ułatwiasz😂.
                • sumire Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 20:29
                  Sorki smile
                  Ale jeśli nie teraz, to polecam na później, to przepiękne miejsce, w dodatku z gatunku "dla każdego coś miłego" - możesz się smażyć na plaży i możesz marznąć w drodze na Teide... A wąwozy to już w ogóle poezja, choć trzeba występować w kasku. Dobra, już się zamykam!
                  • karme-lowa Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 20:51
                    sumire napisała:

> Sorki smile
                    > Ale jeśli nie teraz, to polecam na później, to przepiękne miejsce, w dodatku z
                    > gatunku "dla każdego coś miłego" - możesz się smażyć na plaży i możesz marznąć
                    > w drodze na Teide... A wąwozy to już w ogóle poezja, choć trzeba występować w k
                    > asku. Dobra, już się zamykam!
                    Chyba przesuniemy wyjazd na grudzień. Bardzo chcę iść na Teide. Wąwozy też super.
                      • karme-lowa Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 22:24
                        sumire napisała:

> Teide to jest totalna magia. Zrobiłam ją pieszo - jakby się szło przez Marsa...
                        > Przygotuj się wszakże na zimno albo fochy typu mgła. To jest wspaniała góra, a
                        > le kapryśna jak cholera. Jak to góry w sumie smile
                        Ok, dziękuję za radę😗
    • chococaffe Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 19:08
      To zależy co ryzykujesz. Co zrobisz w przypadku problemów z powrotem , kwarantanną, ewentualnym zarażeniem itd. Jeżeli kwarantanna np na miejscu (bo np korona w ośrodku) - co robi w tym przypadku biuro podróży - pokrywa koszty dłuższego pobytu, zmiany daty powrotnego lotu? Co na to Twoja praca, jaki bedzie stosunek pracodawcy do Twojej przedłużonej nieobecności. Jakie masz możliwości pracy zdalnej w razie czego.

Ja co prawda mam wyjazd jeszcze daleko w planach, ale już wstępnie uzgodniałm w pracy, że w razie czego będę pracować " z domu" w czasie ewentualnej kwarantanny. Pomimo tych ustaleń mam rezerwę urlopu do wykorzystania.

Jedyne czego nie wiem to jak mialaby wygladać kwarantanna gdyby wykryto zakażenie w hotelu? Siłą mnie tam zatrzymają i karzą płacić rachunek? Będą jakieś ośrodki? Pozwolą pojechać kilkaset kilometrów dalej w ramach tego samego państwa, żebym się kwarantowała prywatnie?

U Ciebie dodatkowo trudniej bo wyspa - nie umówisz się z jakims kierowca busika na transport do domu.
        • chococaffe Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 19:17
          Ale o to co zrobi BP możesz zapytac - jak Ci się spodoba, poproś na piśmie.
          Co pracodawca - tylko Ty sama możesz wiedzieć/domyślać się
          Transport? Nie zam kierunku, ale warto sprawdzić czy samoloty to jedyny dostępny środek transportu. Pamiętam jak za czasów pyłów wulkanicznych sama rozważałam prom big_grin
          • karme-lowa Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 19:33
            chococaffe napisała:

> Ale o to co zrobi BP możesz zapytac - jak Ci się spodoba, poproś na piśmie.
            > Co pracodawca - tylko Ty sama możesz wiedzieć/domyślać się
            > Transport? Nie zam kierunku, ale warto sprawdzić czy samoloty to jedyny dostępn
            > y środek transportu. Pamiętam jak za czasów pyłów wulkanicznych sama rozważałam
            > prom big_grin
            Sprawdzę wszystko. Bo nie mogę utknąć na następne 2 tygodnie.
            • kyrelime Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 00:02
              Ja sprawdzałam w tui i zostałam poinformowana, że pracują z alianzem nad jakimś ubezpieczeniem, natomiast na dzień dzisiejszy (było to 2 tyg.temu) nie ma takiego ubezpieczenia, które obejmowałoby kwarantannę. Zachorowanie tak, ale nie kwarantannę profilaktyczną. Ja zrezygnowałam, bo jednak mam ciągle obawy, że ktoś np.z samolotu okaże się chory i nas zamkną, a nie wyobrażam sobie tych ewentualnych kosztów do pokrycia dodatkowego pobytu, przelotu itd.
              • kyrelime Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 00:04
                Widzę że napisałam niejasno- na tamten dzień ani Allianz ani żadne inne towarzystwo nie oferowało takiego ubezpieczenia. Plus miałam lecieć do kraju, gdzie na granicy należy wypełnić oświadczenie, że jest się swiadomym pandemii i bierze na siebie ewentualne koszty z nią związane.
    • vodyanoi Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 19:49
      Nie jestem w stanie zrozumiec ludzi. Serio. Dokładnie 3 miesiące temu na tym forum padały najgorsze obelgi pod adresem osób, które w styczniu lub lutym zdecydowały się wyjechać na ferie. A już takie totalnie, totalnie najgorsze pod adresem tych, którzy wyjechali w marcu - debile, nieodpowiedzialni, przecież każdy wiedział itp, itd.
      Dopiero co, 3 miesiące temu, bałaś się koronawirusa. I nagle, raptem chwilę pod "odmrożeniu" (zresztą wcale nie całkowitym) chcesz jechać a) za granicę, b) na wyspy c) daleko?
      • karme-lowa Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 19:58
        vodyanoi napisał:

> Nie jestem w stanie zrozumiec ludzi. Serio. Dokładnie 3 miesiące temu na tym fo
        > rum padały najgorsze obelgi pod adresem osób, które w styczniu lub lutym zdecyd
        > owały się wyjechać na ferie. A już takie totalnie, totalnie najgorsze pod adres
        > em tych, którzy wyjechali w marcu - debile, nieodpowiedzialni, przecież każdy w
        > iedział itp, itd.
        > Dopiero co, 3 miesiące temu, bałaś się koronawirusa. I nagle, raptem chwilę pod
        > "odmrożeniu" (zresztą wcale nie całkowitym) chcesz jechać a) za granicę, b) na
        > wyspy c) daleko?
        No właśnie. To było 3 miesiące temu.
      • ib_k Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 12:50
        Ja tez tego nie rozumiem
        Utknięcie gdzieś za granicą bez możliwości powrotu jest dla mnie opcja po moim trupie, chodzenie w maseczce na wakacjach? Idiotyzm. Płacenie kosztów dodatkowych pobytu bo jakiś idiota obejmie mnie kwarantanną? Kolejny idiotyzm.
        Obecnie sytuacja jest tak niestabilna i jest tak duże przyzwolenie społeczne na wprowadzenie durnych ograniczeń, że pchanie się na WAKACJE za granice wydaje mi sie co najmniej nie rozsądne...
        Nigdy nie rozumiałam ludzi jadących na wakacje do hotelu w kraju którym jest wojna(np Egipt swego czasu) BO TANIO!
        • chococaffe Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 13:32
          To nie tylko ewentualne kwarantanny - to także niestabilna siatka lotów, co jest krytyczne w przypadky wyspy.

karmelowa - mam nadzieję, że zimą będzie juz ok (chociaz pamiętam jak w marcu wierzyłam, że do końca maja wszystko się wyprostuje crying )
    • mia_mia Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 21:41
      W kilku znanych mi firmach, w tym naszej, loty są wstrzymane lub ograniczone do absolutnie niezbędnych, pracownicy po powrocie nie mają wstępu do biura, więc na wakacje też bym się nie pchała, jeśli nie miałabym dużo czasu i pieniędzy na kwarantanny i leczenie.
    • beverlyja90210 Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 01.07.20, 21:56
      Pisalam już w innym wątku ale napisze jeszcze raz.Gdybym miała 20 lat i trzymiesięczne wakacje bez żadnych zobowiązań to pewnie bym pojechała. Niestety 20 lat już nie mam,mam obowiązki zawodowe chociaż oboje pracujemy zdalnie,mam dzieci i dlatego w tym roku za granice się nie wybieram. Nie chodzi o samo zachorowanie bo to można w PL złapałam ale o sytuacje np.dziecko łamie nogę,czy mnie przyjmą bez problemu w tamtejszym szpitalu czy będziemy potencjalnym zagrożeniem i bedZiemy czekać długo na jakakolwiek pomoc, co w sytuacja wirusa w hotelu kto pokrywa koszty pobytu i później lotu do domu(może się okazać ze takie wakacje będą nas kosztować kilkadziesiąt tysięcy zł) a co jak ktoś zamknie granice,odwoła lot? Jesteśmy dorosłymi odpowiedzialnymi ludźmi i nie bierzemy dzieci na takie atrakcje.To wyjątkowy czas i chyba wszyscy to rozumieją
    • bo1 Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 06:50
      Nie. Ryzyko jest za duże. Zamknięcie się na parę godzin z gromadą przypadkowych osób w puszce samolotu, to proszenie się kłopoty. Ja do tej pory nie jeżdżę nawet komunikacją miejską. Na miejscu na wyspie też będzie dużo okazji, by zetknąć się z kimś zakażonym. A poza tym all inclusive na Teneryfie to nie jest dobry pomysł. Tam jest pyszne jedzenie w lokalnych knajpach i warto to wykorzystać.
      • agniesia331 Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 09:03
        Na Teneryfie leci się ok 5 h, więc jest ryzyko, nie tak łatwo wrócić. A z BP byłam 2 razy i miałam HB, śniadanie, plażowanie 3 miejscowości koło siebie (to prawda ceny mniejsze niż stacjonarna Hiszpania) i powrót ok 18.30 do hotelu na obiadokolacje. Byłam w Costa Adeje (połączone z cud bym Las Amerocad i Los Christiano z największym parkiem wodnym w Europie, corona, ciężko tam nie iść Siam Park) Polecałabym Ci Malagę, Alicante tam lecisz do 3 godzin
    • claudel6 Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 11:42
      karme-lowa, zakładałam taki wątek jakiś tydzień temu.
      ja mam kupione bilety na Teneryfę (kupione dawno). nie tanio, bo w sezonie nie jest tanio. nic nie moge z nimi zrobić poza przełożeniem na inny termin za grubą opłatę (Ryanair). mam też rezerwacje noclegów, z których w jednej przepadnie mi zaliczka i mimo to zdecydowałam się nie jechać. zbyt wiele niewiadomych. nie boję się COVIDu, ale utknięcia zagranicą, bo np. polski rząd z dnia na dzień wprowadzi zakaz lotów (bo tak), tak jak wprowadził wieczorem 30 czerwca na loty do Szwecji, UK i Portugalii (zaczynające się 1 lipca). ja mogę pracować zdalnie, ale wszystkie koszta związane z uziemieniem na wyspie będę musiała pokryć z własnej kieszeni - żaden ubezpieczyciel teraz nie zaoferuje ubezpieczenia na wypadek kwarantanny.
      w tym roku naprawdę trzeba sobie odpuścić zagranicę albo jechać samochodem.
    • panna.nasturcja Re: Teneryfa. Pomóżcie z wyborem. 02.07.20, 14:27
      Myślałaś o kosztach leczenia covid gdyby Ci się trafił na wakacjach?
      Jesteś od tego ubezpieczona?
      Masz tyle urlopu by w razie czego poddać się kwarantannie poza Polską lub po powrocie u nas?
      Dla mnie wyjazd turystyczny poza Polskę w te wakacje to skrajna nieodpowiedzialność.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka