Dodaj do ulubionych

laserowa korekta wzroku

02.07.20, 17:57

umówiłam się na konsultacje w tej sprawie ale mam wątpliwości....to jednak ingerencja w oczy...coś pójdzie nie tak i...???
noszę okulary do czytania ale coraz częściej muszę je zakładać, jest to upierdliwe.
Czy ematka miała robiony taki zabieg?
Obserwuj wątek
    • bi_scotti Re: laserowa korekta wzroku 02.07.20, 18:06
      Jestem scaredy-cat wink Mam kilkanascie znajomych/coworkers, ktorzy sa uber happy po laser corrections; niektorzy juz naprawde wiele, wiele lat ciesza sie swoim 20/20. Wielokrotnie bylam namawiana do tego i nawet pare razy odbylam rozmowy z zyczliwymi good eye doctors. No i jakos nie mam odwagi. Niby procent nieudanych zabiegow jest quoted na pomiedzy 1 a 5% czyli naprawde minuscule, no ale istnieje, eh. Dlatego "od zawsze" uzywam contacts i tak juz pewnie pozostanie. Scaredy-cat wink Tyle o mnie. Wszystkim decydujacym sie na zabieg zycze 100% sukcesu i wielu decades z perfect vision! Cheers.
    • bib24 Re: laserowa korekta wzroku 02.07.20, 18:18
      dobrze się zastanów. wada będzie dalej lecieć, a skutki uboczne mogą być zawsze. mnie wystarczy jak poczytałąm o suchości oczu, dziękuję. zaćmę zrobię, oderwanie siatkówki też jak mi się przydarzy. lasilk nigdy.
    • una_mujer Re: laserowa korekta wzroku 02.07.20, 18:55
      Miałam, i to była najlepsza decyzja w moim życiu. Ale w Twoim przypadku raczej nie powinnaś zostać zakwalifikowana, bo wada musi być ustabilizowana, żeby to miało sens. Przynajmniej od 2 lat zupełnie bez zmian. A Ty piszesz, że coraz częściej sięgasz po okulary, więc nie spełniasz warunku.
      • limelight7 Re: laserowa korekta wzroku 03.07.20, 08:20
        Miałam ponad 20 lat temu, wtedy nie było bezbolesnych metod przy mojej bardzo wysokiej krótkowzroczności i astygmatyzmie. Ne potrzebuję okularów- z wyjątkiem przeciwsłonecznych, bo faktycznie oczy uwrażliwiły się na światło i w słoneczny dzień są niezbędne. Sztucznych łez używam jak sobie akurat przypomnę- czasem dwa razy dziennie, a czasem raz na dwa tygodnie wink Dziś podjęłabym taką samą decyzję.
    • madame_edith Re: laserowa korekta wzroku 02.07.20, 19:04
      Moja siostra miala i jest bardzo zadowolona. Bezposrednio po zabiegu bardzo ją bolało, ale jak juz doszła do siebie to jest zachwycona. Ale ona była całe zycie krótkowidzem z dużą wadą, bez okularow/soczewek kompletnie nie mogla funkcjonowac. Do samego czytania bym sie chyba nie zdecydowała.
    • liliawodna222 Re: laserowa korekta wzroku 02.07.20, 19:35
      Ja sie boję. Dokładnie z tego powodu, o ktorym wspominasz: to oczy, dopoki nie grozi mi ślepota, to nie ma szans, abym sie zdecydowala. Zresztą- zdaje się, ze juz jestem za stara 😉 Nosze soczewki i ciesze sie, ze z moja wada nie urodziłam sie w średniowieczu.
    • ichi51e Re: laserowa korekta wzroku 02.07.20, 19:41
      Za kazdym razem jak bralam sie za temat to okazywali sie ze tak ale... zawsze to blizna, wada bedzie szla, kontakty w sumie nieklopotliwe... no i niech pani zwroci uwage malo kto z ludzi ktorzy to robia sam sie poddal zabiegowi...
      Mialam za to laserowe zamykanie otworow w siatkowce i to bylo fajne kilka blyskow i po sprawie...
    • ida_listopadowa Re: laserowa korekta wzroku 03.07.20, 02:21
      Podczas badan zapytalam o lasik. Trafilam na wyjatkowo przeciwnego okuliste, ktory przez pol godziny tlumaczyl mi dlaczego nie powinnam tego robic. Przede wszystkim dlatego, ze lasik ma wiele negatywnych konsekwencji, ktore nie sa klasyfikowane jako skutki uboczne, a jednak wiele osob ich doswiadcza. To jest min starburst, efekt halo, zle widzenie nocne, mgla, glare. Nie da sie juz tego poprawic, a komfort zycia siada.

W internecie sa symulacje zlego widzenia po lasiku, wiec ja podziekuje. Aczkolwiek mam kilku bardzo zadowolonych znajomych
    • dr.amy.farrah.fowler Re: laserowa korekta wzroku 03.07.20, 06:18
      Opcja "po moim trupie". Odsetek powikłań dochodzi do kilkunastu procent (widzenie poświaty, złe widzenie w nocy), większość ludzi musi używać sztucznych łez do końca życia, w wielu przypadkach nie udaje się zmniejszyć wady całkiem, tylko gdzieś do 1-1,5 dioptrii (super interes, i tak musisz nosić okulary i wymienić szkła we wszystkich) albo wada w jakimś stopniu wraca po 2-3 latach.

Ma to sens dla osób z wadami typu 15 dioptrii, które nawet teraz mają okulary jak denka od butelek, ale przy małej wadzie to bardzo głupi pomysł.
      • kaka73 Re: laserowa korekta wzroku 03.07.20, 08:37
        Byłam rok temu na kwalifikacji. Mam wadę -2. Kwalifikację mam, ale lekarz konkretny stwierdził, że mam się zastanowić - ze względu na wiek 46 lat - zniwelują mi do O minusy, ale polecą mi plusy i będę i tak musiała nosić okulary - po prostu poleci wada którą każdy ma w tym wieku - ja póki co bardzo dobrze widzę z bliska. Więc stwierdziłam, że nie ma to sensu.
    • anahera Re: laserowa korekta wzroku 03.07.20, 11:45
      Mialam lasik 15 lat temu, nie wiem czy w Polsce juz wtedy robili, mi robil jeden z pionierow tego zabiegu w Australii, Dr. Medownick. Z -7.5 na 0. Na poczatku zle widzialam w nocy ale to sie ustabilizowalo w ciagu paru tygodni. Bylam bardzo zadowolona przez wiele lat. Niestety 3,5 roku temu odwarstwila mi sie siatkowka w lewym oku i uslyszalam od optalmologow ze w ostatnich latach widza istna plage pacjentow po-lasikowych z odwarstwieniem. Moje bylo skomplikowane, dopiero 3cia operacja sie udala i teraz mam w tym oku -2, siatkowka podobno doslownie przyspawana, z kilkoma szramami ktore widac na zdjeciach siatkowki.
      Perspektywa utratu wzroku byla koszmarem, bardzo zle wspominam ten czas, zabiegi upierdliwe bo po kazdym 2tyg lezenia na jednym boku, gaz w oku. Potem 4ta operacja wymiany soczewki bo po tak inwazyjnych zabiegach jakim sa operacje siatkowki prawie zawsze nastapia szybko postepujaca zacma. Tak ze te skutki uboczne naprawde u ilus tam pacjentow lasika wystepuja, jestem na to dowodem. Nie potrafie natomiast odpowiedziec na pytanie czy ponownie zdecydowalabym sie na lasik gdybym wiedziala co bedzie. Fakty sa takie ze silny krotkowidz zawsze ma zwiekszone ryzyko odwarstwienia siatkowki, nie powinien rodzic silami natury, nurkowac glebinowo, uprawiac sportow gdzie ryzykuje urazami glowy, jezdzic na tych roznych szybkich sprzetach w parkach rozrywki, nawet uprawiac jogi. Ja robilam wszystkie z tych rzeczy, wiec do konca nie wiem co spowodowalo odwarstwienie. W dalszym ciagu widze duzo lepiej niz przed lasikiem, i to jest duza wygoda. Ale tez nie ma juz ani jednego dnia w moim zyciu, od ponad 3 lat, zebym nie sprawdzala szybko wzroku natychmiast po przebudzeniu sie. Chyba zawsze juz bedzie mi towarzyszyl strach o wzrok.
      • ichi51e Re: laserowa korekta wzroku 03.07.20, 12:05
        Pociesze - mam duza wade j mam problemy z siatkowka - mi powiedzieli ze to jest typowe dla ludzi z duza wada - im wieksza wada (i bardziej znieksztalcone oko) tym wieksza szansa ze z siatkowka beda problemy... Wiec moze lasik niewinny
    • bang_bang30 Re: laserowa korekta wzroku 03.07.20, 11:51
      Miałam ok 10 lat temu, bardzo polecam. Początkowo miałam efekt 'halo' więc ciężko mi się w nocy autem jeździło ale poza tym jest super. Wada na 1 oku faktycznie jest niewielka 0.5 (po zabiegu jakby dalej się pogłębiała) ale jest nieodczuwalna przy patrzeniu obuocznym.
      • alina460 Re: laserowa korekta wzroku 04.07.20, 21:08
        Przy -6 nawet bym się nie zastanawiała smile
        Nawet skutki zabiegu typu zwiększona wrażliwość na światło by mnie nie powstrzymały. Wszyscy moi znajomi po zabiegu są zadowoleni. Niestety, niektórzy się nie kwalifikowali do zabiegu. Dlatego najlepiej najpierw zrobić badania kwalifikujące lub nie do zabiegu. Ważne są pół roku.
    • przepio Re: laserowa korekta wzroku 05.07.20, 10:10
      Ale Ty chyba piszesz o nadzwrocznosci starczej, która pojawia się z wiekiem. To nie wada a fizjologia. Parę lat temu interesowałam się takimi operacjami i okazało się, że starzenia się nie operuje. Niestety, bo zakładanie i zdejmowanie okularów bardzo mnie denerwuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka