Dodaj do ulubionych

Ile jedzą wasze koty?

03.07.20, 09:33
Takie luźne pytanie, z potrzeby chwili wink Mój kot, ok. 1,5 roku i ok. 3,5 kg zjada średnio 300g mokrego. Dostaje tyle, ile chce. Dzisiaj rano o 7 już mu mąż dał jedna tackę 100g, przed chwila przyszedł głodny i zjadł następną. To pewnie jeszcze dwie zje dzisiaj jak go znam. Kiedyś jadł suche, które zawsze miał w misce, teraz suchego nie chce. Jutro wyjeżdżamy, normalnie sąsiadka dwa razy do niego w ciągu dnia przychodziła, resztę dojadał suchym, jak chciał. Nie chcę obciążać za bardzo sąsiadki, żeby ciągle sprawdzała czy koteczek nie głodny przypadkiem wink Co zrobić z takim głodomorem, jak zostaje sam? wink
Obserwuj wątek
    • aniani7 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 09:37
      Pora odchudzic. Moje jedza mokre, ale jeden kreci noskiem i musze go prosic, zeby zjadal, bo woli suche. Przede wszystkim nie karmie na zadanie, nie mieszam mokrego z suchym, tj. maja pomiedzy jednym a drugim odstep przynajmniej 6 godzin i nie zostawiam suchego w miseczkach.
      • happy_end Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 09:46
        Odchudzić 3,5 kilogramowego kota? Z czego przepraszam?

Moje dwa dwulatki jedzą po 200g mokrego dziennie. Jeden 5kg z tendencjami do poszerzania wink Drugi 5,5kg w normie, w zasadzie same mięśnie wink

Podczas moich wyjazdów osoba opiekująca się kotami stosuje system:
        - pierwszy posiłek zaraz po wejściu do mieszkania, potem ogarnia kuwetę, wietrzy, ewentualnie ogląda koty i chwilę się bawi
        - przed wyjściem drugi posiłek
        - nastawia automatyczne karmidlo z wkładem chłodzącym na trzeci posiłek

Zakładam że przez tydzień czy dwa takiego karmienia koty nie schudna aż tak bardzo wink
      • magata.d Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 10:00
        aniani7 napisała:

> Pora odchudzic. Moje jedza mokre, ale jeden kreci noskiem i musze go prosic, ze
        > by zjadal, bo woli suche. Przede wszystkim nie karmie na zadanie, nie mieszam m
        > okrego z suchym, tj. maja pomiedzy jednym a drugim odstep przynajmniej 6 godzin
        > i nie zostawiam suchego w miseczkach.
        On jest chudy. Nie chce go odchudzać.
    • kanna Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 09:42
      Mój ma zawsze suche.

Poza tym je to, co gotuję dla psa -kiedy psy nałożę, wyżera mu co lepsze kąski.
      Mokrego nie kupuje.
      Dostaje też resztki surowego mięsa, błonki, tłuszcz itp.
    • alicia033 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 09:43
      magata.d napisała:

> Co zrobić z takim głodomorem, jak zostaje sam? wink

to, co do tej pory - zostawiać z suchym, jak będzie głodny, to i to suche zje.
      Moje, dorosłe, jedzą dziennie ok. 100g surowej wołowiny + dojadają suchą ale niewiele jej schodzi.
      Wglądają dobrzesmile.
    • str8.up Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 10:00
      Na 2 koty idzie puszka 400g dziennie plus trochę smaczków. Mniejsza zjada pewnie ze 150g,resztę większy. Na wyjazdy mam maszynę, którą się programuje i otwiera się o konkretnych godzinach. Suchego raczej nie daję, bo mi powiedziano, że mieszanie mokrego z suchym nie jest najlepszym pomysłem. Acha, no i jak nas nie ma w domu, to koty jedzą dużo mniej.
        • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:43
          Nie podawaj suchego. Sucha karma tylko kotu szkodzi a ostatnio wet nam mówił, że przyśpiesza też osadzanie się kamienia na zębach ( a przecież miało być na odwrótsmile. Kot wie co robi nie jedząc suchego.
          Kotu 200 g jedzenia wystarcza. Twój kot ma dobrą wagę i nie zmarnuj tegosmile
          Na wyjazdy kup miseczki z wkładem chłodzącym i nic mu się nie stanie jak dostanie po połowie puszki dwa razy dziennie. Raz w tygodniu daj mu smalczyk gęsi na kłaki i żółtko a dwa razy w tygodniu surowe mięso z przerostami (też kota nasyca). Futro będzie zadowolonesmile
          Zwracaj też uwagę jaką karmę podajesz. Są karmy lepsze po których kot nie chodzi głodny (wysoko mięsne)
    • danaide Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 10:49
      Moja dorosła kotka ma dwa razie dziennie mokre, łącznie 80-100 gr. Często nawet tego nie zje. Czasem odpalam jej kawałek surowego albo delikatnie podgotowanego mięsa. Suche non stop stoi. Wygląda ok, nie wiem ile waży.
      • barattolina Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 10:57
        Dziennie 80-100gr? Tyle ma jedna saszetka.
        Jakbym dawała swoim jedną saszetkę dziennie to chybaby naszczały mi do buta z nienawiści.

Jednak koty jak ludzie - każdy ma inna przemianę materii i żarłoczność.
        • danaide Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:18
          Dostaje dwie, ale małe i najczęściej jeszcze zostawi resztę. Suche stoi, czasem dostanie kawałek mięsa gdy obrabiam dla nas. Jakby była naprawdę głodna to by mnie chapnęła zębami, wiem, bo robi tak jak raz na ruski zapomnę o jej saszetce.
    • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 13:12
      Moje dwie dorosłe kotki (2,5 i 1,5 roku) dostają codziennie rano około 70 gram mokrej karmy, a sucha stoi cały czas. Kiedyś odważałam suchą karmę (110 gram na dobę), ale przestałam. Te wagi to dla dwóch kotek razem, nie dla każdej z osobna.
      Czasami zjedzą od razu te 70 gram mokrej i dogryzają suchą, a czasami nawet tych 70 gram nie zjedzą przez cały dzień i wybierają suchą - zależy od nastroju wink. Surowe mięso, czy boczek, chętnie zjadają od czasu do czasu, ale musi być bardzo świeże, inaczej nie tkną. Mięso rzadko gości w naszym domu, więc nieczęsto je dostają wink.
      Obie wyglądają dobrze, zdrowo, powiedziałabym nawet, że z tendencją do tycia (sterylizacja), ale z tego, co tutaj czytam, to wynika, że niewiele jedzą. Myślę, że jedna waży ok. 3.5 kg, a druga może 2,5-3.0 kg. Obie mają "brzuszki". Zważę je dzisiaj, bo dawno tego nie robiłam. Ta młodsza i lżejsza je więcej i częściej niż ta starsza i grubsza. To taka niesprawiedliwość losu, jak u ludzi wink. Zaobserwowałam, że zimą jedzą więcej niż latem - też jak u ludzi smile.
    • thea19 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 13:31
      roczniaki 4,5kg zjadały razem 500g mokrej. Ja daję tylko marki premium bez zbóż i zapychaczy. Dorosłe 3 razy dziennie. Teraz mam maluchy i te jedzą jak dzieci - co 3 godziny po 50g na sztukę. Suchego nie dawałam nigdy.
      • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 13:38
        Ja też karmię tylko karmą premium bez zbóż i zapychaczy, o najlepszym składzie. Zastanawiałam się kiedyś nad podawaniem wyłącznie mokrej karmy, ale chyba zbankrutowałabym. Sucha karma jest jednak znacząco tańsza nawet, jeśli wybieramy te z górnej półki.
        • thea19 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 14:01
          jeden kot to miesięcznie ok 150zł, sucha karma jest niezdrowa i leczenie nerek wyjdzie drożej niż karma mokra. Trzeba polować na promocje, kupony, zniżki itd. Kupuję w wiadomym sklepie z darmową wysyłką.
          • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 14:11
            Moja pierwsza kotka zmarła właśnie na nerki, jadła wyłącznie suchą karmę. Dlatego teraz podaję moim kotkom mokrą karmę i podawałabym jej nawet więcej, gdyby ją faktycznie w całości zjadały, ale - jak pisałam wyżej - one raczej traktują ją jako deser niż główny posiłek mimo, że od początku (w przypadku tej młodszej) próbowałam karmić głównie mokrą karmą i przyzwyczajać je do mokrego. Próbowałam wielu różnych mokrych karm i w zasadzie smakuje im tylko Cosma Nature i to nie każda. Pomijam, że mokra jest droższa, ale one po prostu wolą suchą i co zrobić? Mokra często zostaje i wysycha, mimo że to tylko 70 gram na dobę.
            • tairo Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:33
              Jeżeli mają zawsze dostępną nielimitowaną suchą, to nic dziwnego, że nie jedzą mokrej, która im mniej smakuje. One się po prostu najadają suchą.

Jak chcesz, żeby jadły mokrą, to zlikwiduj tę stałą suchą i podawaj odmierzoną niewielką ilość (mniej niż pół dziennej porcji!) jako jeden posiłek. Jak zjedzą, to już nie dosypujesz.
              • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:56
                >Jak chcesz, żeby jadły mokrą, to zlikwiduj tę stałą suchą i podawaj odmierzoną niewielką ilość >cryingmniej niż pół dziennej porcji!) jako jeden posiłek. Jak zjedzą, to już nie dosypujesz.

Dokładnie!
                A jako "miskę" na suchą karmę polecam to!
                Koty zjadają dużo mniej karmy a jeszcze przy tym mają zabawę. Koty jedzą też więcej jak są znudzone.
                www.zooplus.pl/shop/koty/automatyczne_poidelka_karmniki/automatyczne_karmniki/334734
                • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:09
                  Sądzę, że bardzo by się zestresowały, gdyby nagle miały sobie wygrzebywać karmę wink
                  Mamy też coś takiego, ale to bardziej do zabawy: www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki_tunele_kota/na_przysmaki/752294
                • tairo Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 18:58
                  Haha, kupiłam to kiedyś, bo nowa kotka była głęboko przekonana, że musi zjeść wszystko co w misce i to jak najszybciej, więc zamiast jeść normalnie, łykała jak kaczka. Efekt dość oczywisty: regularne zwroty całego posiłku.
                  Mała spryciara w trakcie pierwszego posiłku wymyśliła, jak to przewrócić. Pamięć bestyjka ma doskonałą, więc przy następnej próbie nawet nie próbowała wydłubywać chrupek, tylko od razu zaczęła szarpać, więc musiałam potem stać i trzymać.
                  Na szczęście po jakimś czasie się zorientowała, że nikt nie czyha na jej miskę i nie zabraknie, więc mogłyśmy wrócić do miski.
              • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:01
                Zawsze mi się wydawało, że mokra karma powinna bardziej kotom smakować niż sucha. Wiele osób też twierdzi, że ich koty nie chcą jeść suchej, tylko mokrą, a moje odwrotnie: mokra stoi i schnie, a one wołają o "chrupki".
              • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:05
                tairo napisała:

> Jak chcesz, żeby jadły mokrą, to zlikwiduj tę stałą suchą i podawaj odmierzoną
                > niewielką ilość (mniej niż pół dziennej porcji!) jako jeden posiłek. Jak zjedzą
                > , to już nie dosypujesz.

Przez jakiś czas odmierzałam im 110 gram suchej karmy na dobę i dwa razy dziennie dawałam mokrą. Może faktycznie powinnam do tego wrócić? Nie pamiętam jak było z mokrą karmą, ale sucha znikała dużo szybciej niż doba mijała.
                • tairo Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 18:49
                  IMO powinnaś, bo suchą jest bardzo łatwo przekarmić, jeżeli nie odmierzasz, tylko sypiesz na oko. Przy dobrej karmie 55g na pyszczek to jest więcej niż połowa dziennej porcji!
                  Aktualnie one się napychają suchą, a mokre traktują jako deser.
                  Tylko przelicz dawkowanie. Mokre powinno pokrywać większość dziennego zapotrzebowania, minimum połowę, a lepiej 2/3 albo 3/4. Resztę przelicz na suchą i odejmij trochę, czyli np. jak ci wyjdzie, że powinnaś dawać 40g na pyszczek, to dawaj 30-35g. Syp to rano do miski i już do następnego dnia nie uzupełniaj.
                    • tairo Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 23:46
                      Nie musisz dokładnie w kaloriach przeliczać, chodzi o to, że np. jeżeli dla 3.5-kilogramowego kota zalecają dziennie powiedzmy 200g, to liczysz, ile to będzie 1/3 (ok. 65 g) i podajesz dwie takie porcje dziennie.
                      Potem sprawdzasz, ile zalecają suchego, znów powiedzmy dzienna dawka dla 3.5kg kota to 60g, bierzesz 1/3 z tego i wiesz, że porcja uzupełniająca do mokrego to 20g, czyli dajesz troszkę mniej.
            • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:52
              >Dlatego teraz podaję moim kotkom mokrą karmę

Ja do mokrej dodaję jeszcze łyżkę wody, bo kot wodę pobiera z pożywienia. Sam pije niewiele.
              >Próbowałam wielu różnych mokrych karm i w zasadzie smakuje im tylko Cosma Nature i to nie każda.

Spróbuj jej dać Mac's, bo jest bardzo dobrze tolerowana przez koty, które preferują wyłącznie suchą karmę.
              Cosma to karma filetowa i nie ma wielu składników odżywczych jakie potrzebuje kot, a kosztuje niemało.
              • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:59
                Ale jest Cosma i Cosma Nature, która jest znacznie wartościowsza i ma chyba wszystko, co kotu potrzebne. Mac's próbowałam i inne z wyższej półki też (chciałam urozmaicać menu) - nie za bardzo im wchodzą - preferują karmy filetowate, nie pasztetowate, które zawsze zostają i obsychają.
                • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:05
                  No tak pasztetu z wielu martwych zwierząt nie będą jadłysmile Nasz poprzedni kot taki był. Jednak jadł potem wszystko tylko wystarczyło mu to podgrzać w piekarnikusmile Musiał też mieć karmę rozdrobnioną z dodatkiem wody. Suchego nie jadł za chiny ludowe.
                  Przynajmniej na modułach z grupy o kotach merytorycznie (polecam!) Cosma nie jest pokazana jako karma bytowa.
                  • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:16
                    nikki30 napisała:

> No tak pasztetu z wielu martwych zwierząt nie będą jadłysmile Nasz poprzedni kot
                    > taki był.

A te pasztety tak ładnie pachną... Galaretkę i sosik owszem, ale pasztet - nieee.

> Przynajmniej na modułach z grupy o kotach merytorycznie (polecam!) Cosma nie je
                    > st pokazana jako karma bytowa.
                    >
                    Wiem, dlatego stosuję ją jako dodatek do suchej.
                    Naprawdę wypróbowałam chyba wszystkie polecane z górnej półki "konserwy" i tylko Cosma Nature i Cosma Kitten wchodzą gładko (choć i tak są wyjątki, np. krewetki zostają w misce). Lubią kurczaka, tuńczyka, łososia, ale wszystko w wersji saute (co mnie w sumie nie dziwi, bo sama bym to zjadła). Jakichś dziwactw, typu kurczak z szynką czy serem, nie kupuję, bo po co kotu ser?
                    • filizanka_czarnej_kawy Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 20:56
                      Moja kicia też je Cosme, wypróbuj jeszcze Cosme z serii Pure Love. Niestety, mimo że karma z puszek Cosmy jest bardzo delikatna dla kotów, to jest to jedynie karma uzupełniającą 😒 Karmy z najwyższej półki- i sucha i mokra - to np Power od Nature. Bardzo drogie, bardzo trudno dostępne i bardzo niechętnie jedzone przez wszystkie znajome mi koty. W tym moja kicie. Miau 😻
                      • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 22:13
                        Dziękuję.
                        Tak, "jemy" Pure Love, to ostatnie odkrycie, tzn. sprzed kilku miesięcy. Niestety, nie jest podana wartość kaloryczna. Zresztą, do tej pory rzeczywiście traktowałam ją jako karmę uzupełniającą do Purizonu.
                        Spróbuję coś pokombinować z tą mokrą karmą, bo bardzo kocham moje kotki i chcę dla nich jak najlepiej. Gorzej, że one nie chcą tego jeść sad
          • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:49
            >sucha karma jest niezdrowa i leczenie nerek wyjdzie drożej niż karma mokra.

Dokładnie. Teraz pojawiają się badania, które wskazują na wiekszą skłonność kotów jedzących suchą karmę do osadzania kamienia...
            • mysiulek08 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 23:59
              to badania nie braly pod uwage Kici.Yody, 12lat na suchym, zeby bez grama kamienia, podobnie inny, tez chrupkowy

Miszczu, kot zywiacy sie kilkoma kroliczkami dziennie, po przejsciu na domowa mokra diete (puszki i wolowina) dorobil sie kamienia w kilka miesiecy, reszta bandy dostajac suche wylacznie rano tez z osadem na zebach, jeden wlasnie po antybiotyku i zakazie jedzenia puszkowego mokrego, Grubson, kot z IBD od jakiegos czasu obrazil sie na wolowine i pasztet bezzbozowy, zyje na swoim virbacu gastro, przestalo mu z pyska smierdziec

a badania, coz, roznie to bywa.....
              • chatgris01 Re: Ile jedzą wasze koty? 04.07.20, 07:59
                Kici Mayi też nie brały pod uwagę, dorobiła się okropnego kamienia na zębach po puszkach i weterynarz zakazał puszkowego i nakazał przejść na suche, na którym przeżyła w dobrym zdrowiu ponad 18 lat (na nerki nie zachorowała).
      • magata.d Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 15:04
        thea19 napisała:

> roczniaki 4,5kg zjadały razem 500g mokrej. Ja daję tylko marki premium bez zbóż
        > i zapychaczy. Dorosłe 3 razy dziennie. Teraz mam maluchy i te jedzą jak dzieci
        > - co 3 godziny po 50g na sztukę. Suchego nie dawałam nigdy.

Ja tez daje tylko karmę dobrej jakości, bez zbóż i zapychaczy. Był chory (pisałam tu na forum), dosyć długo nie był zdiagnozowany dobrze, okazało się ze miał zapalenie jelita grubego, odbytu, dostaliśmy ostrzeżenie ze to może przejść w stan przewlekły, nawracać i dostaliśmy zalecenia co do karmy. Dlatego dostaje tą karmę dla wrażliwców. Kiedyś lubił suche, teraz nie chce.
    • snajper55 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 13:49
      Moje dwa zjadają w sumie 4 saszetki po 100g każda i mają cały czas suche w miseczkach, za ktorym nie szaleją. Z saszetek część zostawiają, zsycha się i trzeba wyrzucać. Największym powodzeniem cieszy się galaretka z saszetki. Saszetki dostają mniej więcej co 6 godzin. Kiedyś dostawały częściej, ale im wiecej saszetek dostawały, tym wiecej z saszetki zostawało a znikała przede wszystkim galaretka. smile

S.
    • ania_z_zielonymii Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 13:53
      Moje jedza po 3 saszetki dziennie mokrej, bardzo dobrej jakościowo karmy. Wychodzi 240 g na łebka. Starsza dostaje po kryjomu dodatkową saszetkę, bo ostatnio schudła i waży tylko 3 kg (czyli je 320 g). Młodszy roczniak waży 4.5, ale forum ostatnio orzekło, że jest szczupła, więc rozważam czy nie zwiększyć dawki.
      Co 3 dni obie dostają dodatkową michę surowego kurczaka (oprócz tych 3 podstawowych posiłków).
    • mrs.solis Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 15:34
      Moj kot wazy 5,5 kg i zjada jedna puszke 160g na dzien. Czasem jak kroje mieso dostaje cos ekstra. Kot to zarlok, zjadlby tyle ile by dostal. Udalo mi sie go odchudzic i pilnuje wagi, jego jeki o jedzenie ignoruje. Puszki dostaje bezzbozowe, suchego nie dostaje wcale. Jak dokarmia go sasiadka, to dostaje ta sama ilosc jedzenia i kot jakos przezywa nasze wyjazdy.
    • 3-mamuska Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 15:40
      Sprawdź skład karmy może się okazać ze je 4% mięsa w 100g i dlatego jest wiecznie głodny.

Moje dostają saszetki rano 100g ale maja dużo zawartości mięsa i pochodnych czasem 70% czasem troszkę mniej.
      Do tego jedzą sucha karmę bez zbóż i wypełniaczy.
      I około 16 surowe mięso w trakcie szykowania obiadu, kawałek mniej więcej małej myszy.
      Do tego co się ostatnio przekonałam zżerają to co upolują. Co dziwnie bo zawsze przyniosły i zostawiały.
      A jakiś czas temu kocur przyniósł pochwalił się darciem gęby. Jak zaczął konsumpcje od głowy z chrupaniem kości uciekałam. 😱😱😱😱
    • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:35
      Na dorosłego kota to dużosmile Nasze dostają 200 g mokrego. Suchego nie jedzą wcale.
      Kot jak zostaje sam zwykle je mniejsmile Nasze idą spać i śpią dłuuuugie godzinysmile Wtedy jedzą głównie w nocy.
    • mamaemmy Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 16:54
      Moje 4 jedzą ok 300gram mokrej karmy, suche mają zawsze w misce, więc w sumie nie wiem ile dokładnie. Do tego zawsze jakieś resztki kurczaka z obiadu, zawsze wycinam najmniejsze żyłki czy tłuszcz z fileta.
      Najchętniej jadłyby saszetki z Rossmanna, takie z jogurtem, nie robiłam eksperymentu, ale ten fast food uwielbiają 😊
    • tairo Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:04
      1.5 roku to jeszcze nie jest całkiem dorosły kot i może mieć większe potrzeby, więc nie histeryzowałabym, że trzeba odchudzać, ale krzywda mu się nie stanie, jeżeli z sąsiadką umówisz się tak, jak dotychczas: mokre dwa razy dziennie + zostawione suche na wypadek, gdyby umierał z głodu.
      • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:07
        Do roku czasu koty mają większe potrzeby kaloryczne, nawet sugeruje się karmienie na żądanie. Nam wet mówił że właśnie wiek 1,5 roku to jest taki okres w życiu kota, kiedy kotu się wydaje, że powinien nadal jeść dużo, a niestety wtedy kota najłatwiej utuczyćsmile
        • jagoda2 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 17:25
          nikki30 napisała:

wiek 1,5 roku to jest taki okres w życi
          > u kota, kiedy kotu się wydaje, że powinien nadal jeść dużo, a niestety wtedy ko
          > ta najłatwiej utuczyćsmile
          >
          To jest bardzo możliwe, właściwie oba moje przypadki to potwierdzają. Na szczęście starsza schudła już jakiś czas temu, a jeszcze rok temu wet zalecał delikatne odchudzenie, a ta młodsza 1,5-roczna właśnie powoli chyba zaczyna szczupleć - może dlatego, że jest lato i obie zgodnie mniej teraz jedzą.
          • nikki30 Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 20:16
            Przesadziłam tak właśnie z pierwszym kotemsmile Długo był baryłką, bo odchudzić go było trudno!Nie miałam wtedy żadnej wiedzy w temacie karmienia kota. Teraz oba koty ważą ok. 4 kg i są szczupłesmile
    • rinoa_woman Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 21:05
      Nie chce jeść suchego, bo dajesz mu mokre. Ja daję mokre okazjonalnie. Suche stoi cały czas w misce i dopoki nie zje wszystkiego to nie dosypuję, z reguły trwa to ok 2dni. Aczkolwiek ostatnio moja kotka karmi się też samodzielnie przynosząc codziennie tłuściutką mysz, nie wiem skąd ona je bierze, ale są wielkie. Wydaje mi się, że przez to przytyła, ale to i dobrze bo jest generalnie bardzo chuda i trudno ją upaść - takie geny, jej matka była taka sama.
    • default Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 21:31
      Ja sama nie wiem ile one jedzą. Ale dużo mięsa - kurzy cycek ok. 60 dag starcza na 2 - 2,5 dnia. Do tego suche, puszki - jedna zjada jedną małą puszkę kocią, druga - potrafi na obiad wrabać pół psiej puszki, czyli 20 dag. Stara ostatnio jeszcze mleko chleje na potęgę - litr w 3 dni poszło. Nie wiem czy to dużo, czy mało.
    • stara-a-naiwna Re: Ile jedzą wasze koty? 03.07.20, 23:20
      koleżanki tato jest weterynarzem - był na szkoleniu na którym mówili, ze psy które mają zawsze jedzenie w misce i same sobie dozują ilośc jedzenia żadziej mają choroby układu pokarmowego
      Moja teoria jest taka że brak jedzenia = stres o byt + bycie głodnym.

Mam teraz psa który je bardzo dużo (zdecydowanie powyżej tego co piszą producenci karmy) - i jest chudy - normalny. Więc może jeśc ile chce. Ma jedzenie wmisce zawsze.
      Poprzedni pies jadł bardzo mało - zdecydowanie ponizej tego co obliczyli producenci karmy. Też miał zawsze w misce i jadł kiedy i ile chciał.

Mamy 2 koty wychodzące. Kocur jest bardzo łowny i sobie "załatwia" dodatkowe porcje jedzenia. Kotka je tylko to co w domu. Koty mają zawsze suche w misce. Mokre dostają 1 saszetkę (100g) rano i jedną wieczorem. Jedzą po połowie. Zdaza się że dostają dodatkową saszetkę mokrego. Był okres, ze 50% saszetki lądowało w koszu bo nie żarły (a one starego ; zeschnię nie chciały).
      Koty mają 9 i 10 lat. Kocur jest duży i masywny a kotka drobna. Kotka żre dużo a kocur mało. Oba koty nie są grube.

Uważam, że zwierze powinno jeśc tyle żeby nie było głodne. I póki nie ma nadwagi zwyczajnym sadyzmem jest wydzielanie jedzenia i głodzenie zwierzęcia (w myśl zasady "producent karmy zalecił")

Co do Twojego kota. Jeśli nie zapasiony niech je ile chce. Rozumiem, ze nie chodzi o wydzielanie kotu jedzenia i ograniczanie go tylko o komfort sąsiadki która go będzie doglądać okresowo?
      jeśli nie chcesz nadwyręzać sąsiadki mozesz dac kotu karmę z większą iloscią mięsa (nie wiem czym karmicie - czym więcje mięsa w karmie tym karma bardziej syta). Może to było by jakimś rozwiązaniem? żeby kot nie był głodny a żeby sąsiadka kilka razy dziennie nie musiała być?

Co do kota
      • magata.d Re: Ile jedzą wasze koty? 04.07.20, 21:52

>
        > Co do Twojego kota. Jeśli nie zapasiony niech je ile chce. Rozumiem, ze nie cho
        > dzi o wydzielanie kotu jedzenia i ograniczanie go tylko o komfort sąsiadki któr
        > a go będzie doglądać okresowo?
        > jeśli nie chcesz nadwyręzać sąsiadki mozesz dac kotu karmę z większą iloscią mi
        > ęsa (nie wiem czym karmicie - czym więcje mięsa w karmie tym karma bardziej syt
        > a). Może to było by jakimś rozwiązaniem? żeby kot nie był głodny a żeby sąsiadk
        > a kilka razy dziennie nie musiała być?
        >
        >
        > Co do kota

Dzięki. Dokładnie tak jest. Jak jestem to daje mu pół tacki, czekam jak zje, czasem już nie chce, wtedy resztę chowam do lodówki na później, a jak jeszcze się domaga dokładam mu. Nie zostawiam mokrego w misce, bo wiadomo psuje się i wysycha, szczególnie latem, on już takiego potem nie chce. Zawsze jak jest głodny daje nam znać, siada przy misce lub pod lodówką, skacze na blaty w kuchni. Jedzenia mu nie ograniczam, bo mi go żal, chudy, znajda, chory był. Co do karmy mamy zalecona przez weta jedna, dla wrazliwcow, ale ona ma dużo miesa, dobrej jakości jest. Problem jest tylko wtedy jak przychodzi do niego sasiadka, nie chce jej za bardzo obciążać.
    • b-b1 Re: Ile jedzą wasze koty? 04.07.20, 07:05
      Ok 50/60g suchego każdy, w 3 dawkach podzielonych. Nie mam karmy w misce non stop. Każdy je co innego.
      Teraz przyzwyczajam nowego, że jedzenie w misce nie stoi cały czas, że jemy o określonych porach, bo u siebie jadł kiedy chciał-co widać.
      Mam miareczki-wieczorem nasypuję każdemu jego porcję i z tej miarki korzystam następnego dnia.
      I jedna kota je dokładnie karmę taką, jaką miała w hodowli(ma 9 lat) -nie tylko nie ma szans na zmianę karmy-próbowałam wymieniać licząc ziarenka big_grin ma nawet problem jak karma pochodzi z nowego worka -muszę mieszać karmę "starą" z "nową" big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka