Dodaj do ulubionych

Komornik - zadłużenie

03.07.20, 22:07
Mój młodszy brat ma komornika na pensji.

Pobierał rentę rodzinną po śmierci naszej Mamy. Jak przerwał studia to ta renta automatycznie przestała mu się należeć. Ale pobierał ją nadal, bo mu ją przysyłali. Było fajnie ją dalej pobierać, pieniądze za nic - fajna sprawa. Ale jak mu siostra (czyli ja) mówiła, że to się wyda i będzie musiał oddać to było to nie ważne.

W pewnym momencie jednak się zorientowali i kazali mu całą sumę spłacić (od momentu kiedy przerwał naukę). No i zaczął ją spłacać.

Dziś dzwoni do mnie, że ma komornika na pensji i co on ma zrobić. Dług wynosi 10 tyś., do tego odsetki prawie 14 tys. zł. Do kwoty głównej zastrzeżeń nie zgłasza, tylko do odsetek. I pyta mnie co on może zrobić.

Tak sobie pomyślałam, że mógłby pogadać z Zusem czy jeżeli spłaciłby tę kwotę główną 10 tys. to czy anulowali by mu te odsetki. Nawet nie wiem czy jest jakaś na to szansa, ale co szkodzi spróbować.

Tylko jak to argumentować? Przez te 10 lat pracował, nie był obłożnie chory itd. Nie mam pojęcia czemu przerwał spłacanie. To była mega głupota z jego strony.

Czym można argumentować? Bo w takim piśmie o anulowanie odsetek chyba by się taka argumentacja przydała.

Pomóżcie!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka