Dodaj do ulubionych

Solidna firma kurierska - jaka to?

04.07.20, 18:28
Pytanie dla emam, które często zlecają wysyłki.
Muszę wysłać coś co nie może się pognieść, nie może być uszkodzone - praca dyplomowa, rysunki.
Bedą oczywiście zapakowane w paczkę - teczkę sztywną. Ale wiadomo...
Jaką firmę kurierską polecacie?
Kto mi nie zniszczy prac?
Komu można zaufać, ze nie walnie paczką, na której będzie napis: 'praca egzaminacyjna', nie przywali jakąś pralką, przyjdzie do odbiorcy (uczelnia) w godzinach jej pracy i nie zostawi kartki, ze do odbioru w np. księgarni św. jacka gdzieś tam....
Jestem gotowa zapłacić sporo, najważniejsze jest bezpieczeństwo paczki.
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 04.07.20, 21:23
      Ty odpowiadasz za zabezpieczenie paczki. Jeżeli coś musi pozostać sztywne to zapakuj tak, żeby nie dalo się złamać. Dołóż tektury czyli.
      Paczki na sortowniach jadą na automatycznych sorterach, jak cos gdzies przyblokuje i spiętrzy, to w każdej firmie jest ryzyko zagięcia.
      I kolejna sprawa, twoja przesyłka będzie jechac z innymi paczkami. Nawet jak kurier ma skrzynkę na koperty i twoją tam włoży (koperty są trochę większe niż A4, ty będziesz miała większe?) to istnieje, małe bo małe, ryzyko, że obok skrzynki postawi paczkę jakiegoś kretyna, który wysłał płyn - farbę w wiaderku, na którym uchyli się wieczko, walizkę pełną chemii gospodarczej, w której pękł korek od dwulitrowego płynu do płukania, czy kosmetyki samochodowe w butelce, która pękła na szwie, bo karton nie miał przekładek a ktoś położył na tej paczce inną paczkę. Zawiń wszystko w folię, lepiej pod tekturą niż na wierzchu, bo w niektórych firmach za strecz na wierzchu dopłacasz.
        • pade Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 04.07.20, 22:51
          UPS i Fedex to firmy, które zajmują się zostawianiem awizo zamiast dostarczaniem przesyłek. Za każdym razem, gdy nie było wyboru i zdałam się na sprzedawcę, musiałam dzwonić na infolinię, szukać telefonu do kuriera, jechać do punktu odbioru i inne tego typu rozrywki.
          Ostatnio miałam taką sytuację z roślinami. Upał 30 stopni, siedzę w domu jak na szpilkach i czekam na kuriera, sprawdzam pocztę, a tam mail z info, że kurier mnie nie zastał...Nosz jasna cholera. Dzwoniłam na infolinię a pani zaczęła się śmiać, jak powiedziałam, że to nie pierwszy raz i jestem bardzo zdenerwowana bo boję się, że rośliny w pudle w takiej temperaturze padną. Całe szczęście, że kiedyś moim sąsiadem był przełożony kurierów w moim mieście i miałam zapisane w telefonie trzy numery kurierów. Jeden z nich odebrał. Dostarczył przesyłkę po 17-tej...
          • damartyn Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 04.07.20, 23:26
            Bardzo wartościowe przesyłki, które zamawiam co jakiś czas z jednej konkretnej firmy , obsługiwane są właśnie prze UPS , zawsze wszystko jest w porządku , tfu, tfu nigdy się nie zawiodłam. Nie wiem czy to ma znaczenie ale dostarczają mi te przesyłki poza granicami Polski.
            • kira02 Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 05.07.20, 08:22
              Pewnie ma znaczenie. Kiedys zamowilam garnki, niestety, wyslali je przez UPS. Nie dostalam ani maila, sni smsa, ani telefonu od kuriera, ze moja paczka jest juz w drodze. Po sprawdzeniu statusu w sklepie internetowym okazalo sie, ze paczka czeka na obdior w punkcie hen daleko, do odbioru pozostal jefen dzien. Nigdy więcej z ta firma!
    • odnawialna Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 04.07.20, 23:32
      Odważnie powiem, że DPD.
      2-3 razy w tygodniu od jakichś 3 lat wysyłam i otrzymuję wazne dokumenty i nigdy nic się nie stało. Zawsze dochodzą na 2 dzień. Pakuję w grubą kopertę, od DPD dostaję foliową, zaklejaną torbę. Przy mniejszej ilości kartek, korzystam z tekturowej koperty DPD.
      • kira02 Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 05.07.20, 09:02
        Ja z DPD tez mam dobre doswiadzenia, rowniez z dokumentami danymi wrazliwymi, ale myślę, ze to bardziej kwestia kuriera. Jednak praca dyplomowa jest raczej w wiekszym formacie, niz standardowe dokumenty, nie moze ulec pognieceniu i nie mozna w razie czego ponownie jej wydrukowac. Reasumujac, zawiozlabym osobiscie, nawet jakbym miala sie tlucpociagiem przez cala Polske.
        • segregatorwpaski Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 05.07.20, 10:38
          Format to A3, to projekty/rysunki. Nie wolno osobiście - "ze względu na zagrożenie epidemiologiczne" jest zakaz osobistego dostarczania prac, jedynie za pośrednictwem firm kurierskich/usług pocztowych uncertain Już nawet myślałam by pojechać, stanąć pod uczelnią, porosić kuriera by wniósł paczkę big_grin Ale skąd ja kuriera wytrzasnę big_grin
          Idiotyzm...
          • mika_p Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 05.07.20, 13:39
            Zabezpiecz porządnie i ślij, firmę wybierz z tych dużych.
            Gdybyś sama wiozła, to też mogłoby się coś stać.
            Ludzie oferty przetargowe wysyłają i dochodzą na czas, twoja praca też prawie na pewno dojdzie bez problemu
    • bo1 Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 05.07.20, 08:34
      Wybrałabym UPS. Oczywiście każda firma może nawalić, ale wiem, że pewna firma zagraniczna produkująca bardzo kosztowny i delikatny sprzęt optyczny korzysta właśnie z tego przewoźnika. A te rysunki zapakowałabym w specjalną tubę z bardzo grubej, twardej tektury, w jakiej przesyła się np. nieoprawione obrazy, grafiki itp.
    • kornelia_sowa Re: Solidna firma kurierska - jaka to? 05.07.20, 13:27
      Firma kurierska to ludzie.
      A ludzie, kurierzy też, są różni.

Co Ci po tym, że napiszę że mój Pan z DPD jest cudowny i nigdy nie narzekalam?
      Zaraz znajdzie się ktoś, kto napusze-tylko nie DPD.
      Bo u nich nie jest mój kochany Pan Piotruś, tylko okropny ,gburowaty Jacol

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka