Dodaj do ulubionych

jaki sklep w takim miejscu?

04.07.20, 22:20
Mała miejscowość podmiejska, handel skupia się wokół głównego skrzyżowania. Są 3 sklepy spożywcze dobrze zopatrzone, mięsny, 2 apteki, kwiaciarnia, piekarnia, cukiernia, pizzeria, kosmetyczno-gospodarczy (chociaż kosmetyczny bardzo słaby). Jest lokal do wynajęcia i kusi mnie, żeby coś tam otworzyć. Wszelkie ciuchy odpadają, niedaleko jest duże centrum handlowe, więc tam ludzie jeżdżą na zakupy ciuchowe. To musi być coś, po co klientom nie będzie chciało się jeździć do centrum, ale jednocześnie w miarę pierwszej potrzeby. Lokal jest niewielki, nadawałby się na cukierenkę, ale ta już jest. Aha, ciąg komunikacyjny jest dobry, a przekrój wiekowy mieszkańców raczej spory, miejscowość na etapie wymiany pokoleniowej. Drugi dzień dumam, może Wy coś podpowiecie?
Obserwuj wątek
    • 3-mamuska Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 22:24
      Kosmetyczka /fryzjerka po jednym stoisku.
      Możne lodziarnie, kawiarnia już jest wiec ciastkarnia odpada.
      Może jakiś jadłodajnia naleśniki pierogi domowe obiady plus ciasta. Rano śniadanie.
      Ciężko wyczuć.
          • mae224 Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 23:30
            Wciaż nie wiem i nie rozumiem, dlaczego brakuje. Dlaczego każda włoska pipidowa ma targ, gdzie do poludnia można kupić codziennie dowożone warzywa i owoce, nawet w najwiekszym słoncu, a kraj, ktory niby rolnictwem stoi i gdzie pol roku jest chlodnia na zewnatrz, nie ma takich rozwiązań ? Podrzucam tym, co szukają pomyslu: sieć malych sklepów tylko warzywno-owocowych z dobrym rokalnym asortymentem i ewentualnie dowozem na bogate dzielnice przedmiejskie. Tak, żebym nie musiała jeździć po porzeczki i nowe ziemniaki na dalekie targowiska...
            • leni6 Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 08:28
              Może gdzieś tak to wygląda, tam gdzie ja co roku jeżdżę (północne Wlochy), targu na miejscu nie ma, w sąsiedniej miejscowości jest raz w tygodniu, w kolejnej trochę dalej też raz w tygodniu, w pozostałe dni to już trzeba by kilkadziesiąt kilometrów jechać.
      • odnawialna Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 23:04
        Myślałam o warzywniaku, bo te sklepy niby warzywa mają, ale dla mnie to też za mało.
        Mam takie wątpliwości:
        - ludzie mają ogródki i coś tam sami uprawiają
        - tu ludzie wiedzą u kogo kupić pomidory, u kogo miód, u kogo truskawki, itp. nawet na fb wymieniają takie info
        - no i nie mam dośwaidczenia, a warzywa i owoce szybko się psują, więc obawiam się, ze zanim się ogarnę w temacie już zbankrutuję 😀

Natomiast myślałam o czymś w stylu eko-zielarskim. Zioła, oleje, zboża itp. Argument za: moja teściowa zostawia w takim sklepie ze 300 złotych tygodniowo 😀 argument przeciw: takie zakupy spokojnie można zrobić w internecie
    • agnes_gray Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 22:41
      Może papierniczo - plastikowy?

Zależy co jest w tym kosmetyczno - gospodarczym, ale miałam kiedyś po sąsiedzku taki sklepik, w którym było milion rzeczy - od szkolno - papierniczych, przez jakieś miski, wiadra, żarówki, po papier toaletowy, rajstopy, kartki okolicznościowe i znaczki - funkcjonował dość dobrze.
    • katriel Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 22:42
      Papierniczy? Żeby było gdzie podskoczyć po te wszystkie bloki techniczne, plasteliny, bibułki karbowane i styropianowe jajka, co to pani kazała przynieśc na jutro. W papierniczych bywa też ksero i/lub agencja pocztowa, wg potrzeb.
      • niktmadry Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 23:27
        Musiałabyś mieć czynne do 23. O tej porze dzieci najczęściej przypominają sobie co mają przynieść na jutro. Dodatkowo powinnaś mieć w sprzedaży rolki po papierze toaletowym, korki od wina, kubeczki po jogurcie itd.....

A tak serio to ja bym celowała w pasmanterie z elementami papierniczymi i drogeryjnymi. Z czasem będziesz wiedziała co się najlepiej sprzedaje to sobie branże pod to ustawisz. Moim zdaniem dobry byłby sklep rybny ale ja takiego nie chciałabym prowadzic. No i nieśmiertelny monopolowy - monopolowy chyba nigdy nie upada... Ale to już jest cięższa praca.
    • niktmadry Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 23:30
      Jeszcze mi przychodzi na myśl sklep zoologiczno ogrodniczy. Piszesz, że mieszkańcy mają ogródki, mają zatem pewnie jeszcze psy, koty, króliki.... Może coś do uprawiania ogrodu... i dodatkowo akcesoria dla zwierząt domowych?
    • kyrelime Re: jaki sklep w takim miejscu? 04.07.20, 23:39
      U mnie w mieście dobrze się ma sklep, w którym jest wszystko, co akurat nagle jest potrzebne😉 Są artykuły pasmanteryjne, papiernicze, przybory szkolne i artystyczne, jakieś ozdóbki i półprodukty. Jest też ksero i laminowanie oraz akcesoria imprezowe wraz z balonami na hel na różne okazje. Można do tego zrobić fajna stronę reklamową na facebooku czy innym insta i zbierać zamówienia na dekoracje z okazji różnych imprez--teraz ludzie świętują hucznie baby shower, panieńskie i inne - do wszystkiego kupują jakieś napisy, akcesoria do fotek, balony itd.
          • mia_mia Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 09:03
            Lekarz, fryzjer, kosmetyczka, każda z tych osób sama może sobie wynająć lokal i nie dzielić się zyskami z recepcjonistką, bo do tego sprowadza się rola właściciela takiego punktu, bo mówimy o małym lokalu, a nie czymś, gdzie trzeba zarządzać zespołem i wpakować majątek w dostosowanie i wyposażenie lokalu.
            No chyba, że właściciel zainwestuje w jakiś ultradrogi sprzęt i wynajmie osoby do obsługi, tylko czy w małym miasteczku będzie popyt?
            • bo1 Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 10:06
              Jest cała masa lekarzy, fryzjerów itp., którzy wolą pracować u kogoś niż otwierać, a później pilnować własnego gabinetu i całej papierkowej roboty. Są specjalności, które nie wymagają praktycznie żadnego specjalnego wyposażenia, choćby endokrynolog czy psycholog. Weterynarzowi czy okuliście trzeba by już jakoś gabinet wyposażyć. Ale nie wiemy, jakie zasoby ma wątkodawczyni. Być może ma wystarczające. Na pogrzeby i leczenie popyt będzie zawsze.
              • mia_mia Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 10:30
                Pracować u kogoś mogą chcieć, tylko ten biznes autorce się nijak nie opłaci.
                To już dużo taniej dla fachowca dogadać się z właścicielem lokalu, że za dodatkowe parę złotych będzie ogarniał płatności i pilnował osoby sprzątającej albo wynająć do tego studenta.
                • bo1 Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 13:54
                  W ten sposób to można to można piętrzyć trudności w nieskończoność. Przy dobrej organizacji i pozyskaniu dobrych fachowców z takiego punktu można całkiem dobrze żyć. Mam taki (lekarski) w sąsiedztwie i znam właścicieli. A co do lekarzy, to nie kwapią się do otwierania własnej praktyki choćby dlatego, że nie wolno im zatrudnić innego lekarza np. zmiennika czy specjalisty z innej dziedziny.
    • heca7 Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 07:42
      Mieszkam na przedmieściach. To takie trochę inne miejsce, ludzie mówią na co dzień- jadę do Warszawy wink Mimo, że się w niej urodzili i mieszkają wink W każdym razie jest bazar, kwitnie właściwie cały tydzień roboczy, szczególnie w sobotę. Ale dookoła niego były (teraz trwa przebudowa, będą nowe) małe sklepiki- jeden z nich - podwójny to był papierniczy. Ale taki zajebiście zaopatrzony. Można było kupić w nim wszystko. Od wkładów do długopisów po kalkę, kolorowe kartki do segregatorów i plecaki dla dzieci. Wszystko dosłownie. Istniał ponad 20 lat, we wrześniu zawsze kolejka bo rzeczy miał naprawdę ładne. I było wszystko. Nagle zmarł właściciel a żona, która razem z nim ten sklep prowadziła postanowiła przejść na emeryturę. Jezuuuu, co to się działo! Ludzie zachowywali się jak zombie wink Dwa mniejsze sklepiki na sąsiednich osiedlach zaczęły przeżywać oblężenie- ci ludzie nieprzyzwyczajeni do takiego ruchu i takich wymagań klientów nie podołali. Nie byli w stanie nic przywieźć , nic sprowadzić- mówili flegmatycznie- juuuutrooo o 16 przyjeeeedzieeee dostawca to peeeeewnieee przywiezie. Przyjeżdżasz o 17 nie ma nic. Osierocona klientela błąkała się jak porzucony pies. Po miesiącu ktoś się ocknął i dogadał z wdową. Ludzie odetchnęli. Sklep ruszył, rozkręca się, ma mnóstwo klientów. Nie wiem jak duża jest ta wasza miejscowość, czy klientela będzie. U nas nikomu się nie chce jeździć do centrum Wawy, szukać miejsca do parkowania, tracić czasu w poszukiwaniu artykułów papierniczych (piór, puzzli, upominków na różne urodzinki, modeli do sklejania, naklejek, wyrywanek, wydrapanek, wzorów do haftu krzyżykowego itd). Dodam, że w promieniu 1km mamy Lidla i Biedronkę.
          • mia_mia Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 10:57
            Okolice nie moje, ale bazarek w Falenicy chyba trzyma poziom. Sama nigdy tam nie byłam, ale słyszę same dobre opinie, a ktoś z rodziny czasem robi mi tam zakupy, bo zamawia sobie jakieś mięso czy kupuje jajka u sprawdzonej osoby.
            Kawałek dalej w stronę Otwocka jest sklep papierniczy na T o którym słyszałam od dziecka z rodziny ze 100 razy, kiedyś tam dotarłam i byłam zaskoczona kolejką, bo miejsce dość specyficzne jak na taką działalnośćsmile
          • czekoladazkremem Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 12:43
            Czasem przejeżdżam przez Falenicę, dużo się tam zmieniło. Coś tam wybudowali koło przejazdu kolejowego, tam, gdzie kiedyś była kuźnia, a teraz jest parking. Czy to jakiś dom kultury? Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale nie mogłam znaleźć informacji - może, Heco7, wiesz?
            • heca7 Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 13:09
              Tak. To Dom Kultury. Przeniosą tam m.in. (już na dniach) bibliotekę z tego budynku koło bazaru. Będzie większa ale z relacji pań bibliotekarek wynika, że z butów nie wyrywa. Całość opóźniona pół roku dobre.
      • elenelda Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 10:15
        Taksmile Podobny sklepik jest obok starej szkoły mojej córki. Jest w nim wszystko. Jak dziecko potrzebuje zeszytu A4 w twardych okładkach- sprzedawczyni wykłada przed nim stos z najróżniejszymi okładkami i klient wybiera. Są skrawki materiałów, guziki, mulina na technikę i sto tysięcy innych rzeczy.
        • heca7 Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 10:32
          Dokładnie taki smile Można powiedzieć, że ma wszystko czego może zażądać nadgorliwa nauczycielka nauczania początkowego od rodziców na następną lekcję big_grin Wszelkie krepiny, bibuły, styropianowe jajka, szpilki do przyczepiania gwiazdek, anielskie skrzydła, brokat, filc do zabawek, szkicowniki, ołówki wszelkich twardości, tysiąc cyrkli i temperówek.
    • solejrolia Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 07:57
      Żelazny +
      Kupisz tam gwoździe i wkręty do drewna, czy młotek, ale też np sznurek, szpadel czy łopatę do śniegu, plastikowe konewki.
      A + bo można pójść w kierunku sezonowosci. Zimą sól drogowa a wiosną nasiona czy podstawowe nawozy, potem sadzonki kwiatow.
    • vivyan Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 08:46
      "Zielony zakątek" - sklep ekologiczno - zielarsko - "domowo" - zoologiczny smile
      Część eko i zielarska: te zioła, oleje i miody o których mówisz, herbatki różne, przetwory, przyprawy, jajka, nalewki, itp.
      Część "domowa": rośliny (rośliny doniczkowe, wiosną sadzonki kwiatów do ogrodu i na balkon, sadzonki ziół, warzyw, itp.), nasiona, do tego doniczki, osłonki, różne takie pierdoły ozdobne do ogrodu i do domu (świeczki, latarenki, koszyczki, podkładki na stół, serwetki, miseczki, itp.), dzbanki, filiżanki.
      Część zoologiczna: karmy dla zwierząt, akcesoria dla zwierząt.
      Ważna sprawa - te rzeczy do domu nie plastikowe, nie jarmarczne, tylko gustowne, ładne i ofkors nie za miliony monet smile
      Wszystko niby można kupić w sieci, ale osobiście lubię takie rzeczy pooglądać i powybierać.
      Pisałaś, że ludzie wiedzą gdzie jeździć po miód, a gdzie po truskawki, pomyśl, czy nie można się dogadać z lokalnymi producentami i wtedy ludzie zamiast jeździć po okolicy, mogliby kupować te rzeczy u ciebie. smile
    • paniusia.aniusia Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 08:47
      Jest blisko mnie taki sklepik ze wszystkim: śruby, węże do prysznica, termosy, świeczki na tort, podstawowa chemia gospodarcza, farby, pędzle,obrusy foliowe,wiertarki, szklanki,latarki,garnki, zaprawy murarskie ,drabiny. Im szerszy asortyment tym lepiej smile
    • asfiksja Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 08:54
      W znanym mi takim miejscu jest sklep papierniczo-zabawkarski. Feeria barw, przydasiów, przyborów szkolnych, tam kupuje się małą lupę, ruchome oczy, taśmę klejącą w motyle, szybki prezent dla koleżanki, temperówkę lub cyrkiel potrzebny na jutro. Tylko do takiego sklepu trzeba czuć rynek i w okolicy musi być szkoła i przedszkole.
    • feiticeira Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 09:17
      Kiosko-papierniczy.
      Taki z gazetami, krzyżówkami, totolotkiem, zeszytami, dużymi brystolami, kredkami i farbami, ale też z rajstopami, itp, u mnie w okolicy w czymś takim mają jeszcze portfele, tania biżuterię, chemię z Niemiec, kartki pocztowe, ogólnie mydło i powidło na bazie kiosku ruchu.
      • odnawialna Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 11:16
        Ha! 😀 znam się na biznesie. Z kalkulacją rentowności nie mam problemów, znam slabe punkty prognozowania itp. zresztą mam działającą firmę właśnie o takim profilu. Teraz widzę szansę na kolejną działalność i kombinuję jak to ugryźć, stąd pytanie. Nie będę sama prowadzić takiego sklepu, nie to jest moim zamiarem, zatrudnię odpowiednią osobę i podzielę się zyskami.
        • agonyaunt Re: jaki sklep w takim miejscu? 05.07.20, 12:44
          Zacznij od zorientowania się kto mieszka w okolicy i czego będzie potrzebował. Na osiedlu miłośników tradycyjnego jedzenia nie utrzymają się egzotyczne delikatesy, przy DINK-sach nie ma sensu uruchamiać niczego z asortymentem dla dzieci.

O, wiem, sklep ze sprzętem medycznym! Plus wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji. Możesz oblecieć każdego, od dzieci ze specjalnymi potrzebami, przez chwilowo uszkodzonych sportowców w sile wieku po seniorów, którzy poruszają się z balkonikami. Rajtki przeciwżylakowe, kliny na haluksy, piłeczki do masażu - na to będziesz miała klientów zawsze i w każdej grupie wiekowej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka