Dodaj do ulubionych

No to kończy się wyborczy matrix

05.07.20, 10:23
Z innego forum:
"PILNE !
PiS tydzień lub dwa po wyborach zamierza opublikować raport o stanie finansów kraju i podane zostaną tragiczne informacje o kondycji naszej gospodarki! Podane zostaną plany drastycznego ograniczenia świadczenia 500+ (tylko dla rodzin wielodzietnych oraz najuboższych na trzecie i kolejne dziecko) oraz innych świadczeń socjalnych. W przypadku wygranej Trzaskowskiego wszystko zostanie zwalone na niego , w przypadku wygranej Dudy nikt się nie będzie krygował w konwenanse bo i tak najbliższe wybory za 3 lata."
Obserwuj wątek
  • sumire Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 10:29
   Tja.
   Biorąc pod uwagę, że stan polskiej gospodarki akurat najmniej zależy od prezydenta, tylko bardzo głupi mógłby się na to nabrać. Poza tym mamy propagandę sukcesu od 5 lat, więc jest raczej mało prawdopodobne, by PiS coś takiego ogłosił po raptem kilku tygodniach od tego, jak woził Andrzeja po mierzejach i budowach. Plażo, proszę.
   • olena.s Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 10:58
    Jest prawdą, że PiS powinien był opublikować pewne dane gospodarcze wcześniej, w początkach maja, ale tego nie zrobił (choć wycinki tych danych dostał NFZ). Konkretnie wskaźniki makroekonomiczne nie trafiły do Rady Dialogu Społecznego (tzw. partner społeczny).
    Wynika z nich m.in. spadek zatrudnienia o ponad 190 tys. etatów i wzrost rejestrowanego bezrobocia o 415 tysięcy osób (o 45 proc.) do poziomu ponad 1,3 miliona osób
    Ponadto (o czym możecie przeczytać tutaj: www.isbzdrowie.pl/2020/07/public-policy-rzad-musi-ciac-wydatki-by-zrealizowac-ustawe-6-proc-pkb/) realizacja ustawy gwarantującej wzrost kwot na ochronę zdrowia spowoduje konieczność cięć wydatków.
    Gdyby zaś któryś pisoid chciał coś jeszcze o wacie, to polecam ten ciekawy wpis obserwatorgospodarczy.pl/komentarze-i-analizy/1398-rzad-chwali-sie-sciagalnoscia-vat-a-tak-naprawde-tworzy-patologiczny-system
  • kryzys_wieku_sredniego Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 10:41
   W ramach przypomnienia:
   W Polsce - władzę ustawodawczą sprawuje Sejm oraz Senat, władza wykonawcza zajmuje się wprowadzaniem prawa ustanowionego przez władze ustawodawczą. W Polsce przedstawicielami tej władzy są Prezydent, Rada Ministrów oraz administracja rządowa, władza sądownicza – sprawowana jest przez sądy i trybunały.
  • runny.babbit Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 10:47
   Myślę że tragicznych informacji o gospodarce to oni wcale nie będą ogłaszać. Po prostu wprowadza nowe podatki, podwyższa obecne, zawina nasze oszczędności przez zerowe stopy procentowe, przytną wydatki na edukację, zdrowie i kulturę itp. Jak ciemny lud zacznie coś kumać to zwalą na wirusa.
   • just_shelly Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 11:15
    czemu nie...
    wygra trzaskowski, to będzie na niego i zacznie się obiecywanie, że jeśli pis wygra w wyborach parlamentarnych to da jeszcze więcej, a jak peło to zabierze wszystko i ludzie to łykną.
    większość ludzi to idioci niestety. żeby chociaż pożyteczni byli...
    • sumire Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 12:49
     Owszem, gdyby wygrał Trzaskowski, to byłby oskarżany o wszystko - kryzys, biedę, głód w Afryce i palenie czarownic w średniowieczu. Ale ta wklejka z "innego forum" jest bez sensu, ponieważ cała polityka PiS zbudowana jest na narracji, że Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca, inwestycje, zamożność, z Covidem sobie poradziliśmy najlepiej na świecie i tarczę też mamy najlepszą. Jak można wierzyć w to, że tuż po wyborach PiS ogłosiłby, że przez 5 lat kłamał i jest fatalnie?... No sorry, nawet oni nie są tacy głupi.
  • jakis_wolny Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 12:27
   janja11 napisał(a):

   > Z innego forum:
   > "PILNE !
   > PiS tydzień lub dwa po wyborach zamierza opublikować raport o stanie finansów k
   > raju i podane zostaną tragiczne informacje o kondycji naszej gospodarki! Podane
   > zostaną plany drastycznego ograniczenia świadczenia 500+ (tylko dla rodzin wie
   > lodzietnych oraz najuboższych na trzecie i kolejne dziecko) oraz innych świadcz
   > eń socjalnych. W przypadku wygranej Trzaskowskiego wszystko zostanie zwalone na
   > niego , w przypadku wygranej Dudy nikt się nie będzie krygował w konwenanse bo
   > i tak najbliższe wybory za 3 lata."

   Weź nie rozsyłaj tych śmieciowych informacji. Do tego wziętych z d.py.
   Jakby nikt nie wiedział, że oni wszyscy tylko o własnych tyłkach myślą.
   • jakis_wolny Re: No to kończy się wyborczy matrix 05.07.20, 22:45
    piekna_remedios4 napisała:

    > ale się przestraszyłaś co? 500 tylko od trzeciego dziecka wzwyż i od razu blady
    > strach big_grin co to będzie, co to będzie
    >
    To do mnie?? (Tak wynika z drzewka).
    Jeśli do mnie, to nie trafiłaś. Radziliśmy sobie z macierzyńskim w wymiarze 20 tygodni i bez 500 plus. Także mnie żaden strach nie dotyczy. Nigdy z socjalu nie korzystałam, także mi to lotto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka