Dodaj do ulubionych

Obroza dla psow przeciwko szczekaniu

05.07.20, 12:45
Wlasnie testujemy i narazie sprawdza sie rewelacyjnie. Pies przestaje szczekac/ wyc natychmiast.
Nigdy nie mialam problemu ze szczekaniem sasiedzkich psow, ale skoro to takie proste rozwiazanie, nie rozumiem czemu tak malo osob stosuje z uciazliwymi przypadkami. Polecam kazdemu kto ma taki problem.
U nas to mnie samej przeszkadza szczekajacy pies i bola mnie uszy, szczegolnie przy tym ostrych tonach. Obroza, ktora my mamy wydaje dzwiek i wibracje, pewnie sama firma jest bez znaczenia. Czy ktos stosowal z wiekszymi psami?
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 13:25
      Myślisz, że przestaje szczekać bo obroża wibruje. Zastanów się, jak duży dyskomfort sprawia psu, że rezygnuje z samonagradzającego się zachowania. uncertain

Nie, mój pies nie nosi takiej obroży. Nie wyje i nie ujada zostawiana, bo jest tego nauczana metodami pozytywnymi.
      • bo_jestem_jedna Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 13:38
        Tak wlasnie, przestaje bo odwraca to jego uwage. Widze jak dziala, bo pies jest z nami. Z reszta skoro pies przestaje szczekac to ,dyskomfort, jest minimalny, gdyz jednorazowy.
        Samonagradzajace zachowanie- nie wiem co mialas na mysli.
        Tyle tutaj watkow o psach ciagle wyjacych, wiec nie- nie wszystkie psy i nie w kazdych warunkach mozna nauczyc i to w szybki sposob.
        • berdebul Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 14:42
          Większość psów, jak i większość drapieżników nie pokazuje oznak bólu.
          Szczekanie u psa, który zostaje to sposób na rozładowanie stresu, które się samonagradza tj. Pies szczeka - czuje ulgę/sprawia mu to przyjemność - powtarza zachowanie.
          • bo_jestem_jedna Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 15:52
            Czyli potwierdzasz, ze to cos z czym trudno walczyc tradycyjnymi sposobami. Zreszta piszesz jakbys uznawala szczekanie za ok, ze skoro pies robi to bo sprawia mu przyjemnosc. No niestety wsrod ludzi pies nie powinien szczekac, bo przeszkadza to innym. Musi zrezygnowac z tej przyjemnosci, btw jak i z wielu innych zyjac przy czlowieku.
              • bo_jestem_jedna Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 17:01
                Wiesz ja stosuje przede wszystkim metody skuteczne i szybkie. Nie widze logiki w niestosowaniu najnowszej technologii bo tak. Jest cos co ulatwia ( i podkresle jeszcze raz nie jest to obroza z inpulsami, bo taka rowniez uwazam za niehumanitarna) wiec korzystam. Psy sa jak dzieci, sa te latwiejsze i mega uparte, takie ktore na glowie mozna stawac i tak nie zrobisz szybkich lub znaczacych postepow. Zreszta nie da sie dyskutowac z kims na temat, w ktorym nie ma doswiadczen. Nie stosowalas, osiagnelas skutek zamierzony innym sposobem, super. Ja podaje inny sposob, dla tych ktorzy nie radza sobie latwo lub tez propozycja dla upierdliwych sasiadow, co to mowia, ze sie nue da.
                • berdebul Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 21:01
                  Tak, psy jak dzieci. Jeżeli nie dojrzały do opanowania jakiejś umiejętności, to przyspieszanie obrożą z impulsami jest mało ludzkie. Swojego psa wychowywałam przez pierwsze dwa lata, później odcinałam kupony i robię to dalej. Wszystkie komendy, które opanowała ułatwiają nam życie, sprawiają że mogę ją zabrać wszędzie i wiem, że nie będzie problemu bo komendę X przećwiczyłyśmy dziesiątki, albo i setki razy.
                  Jeżeli ktoś sobie nie radzi, to proponowanie mu obroży, która jest inwazyjna dla psiej psychiki jest nieodpowiedzialne.
                  • alexis1121 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 21:44
                    Tak, jestem zdziwiona że weterynarz stosuje i promuje taką metodę u klientów. Wychowywanie psa od szczeniaka z możliwościami jakie teraz mamy (szkolenia u behawiorysty/internet/książki) to bułka z masłem. Z psami, które mają zapisaną historię też się super pracuje i naprawdę można poprawić komfort życia takiego psa, coraz częściej w schroniskach pracują behawioryści. Nic tylko korzystać z wiedzy jaka teraz jest ogólnodostępna. No ale nie każdemu się chce. Pozdrawiam smile
                    • koronka2012 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 06.07.20, 20:47
                      alexis1121 napisał(a):

> Tak, jestem zdziwiona że weterynarz stosuje i promuje taką metodę u klientów. W
                      > ychowywanie psa od szczeniaka z możliwościami jakie teraz mamy (szkolenia u beh
                      > awiorysty/internet/książki) to bułka z masłem.

Muszę to powiedzieć moim sąsiadom, niepotrzebnie wydali majątek na szkolenia i treningi. Durny pies jak szczekał, tak szczeka nadal, może dlatego, że szkoleniami nie zmieni się trybu życia rodziny i np. nie skróci godzin pracy. I nie pytaj mnie po co im pies skoro nie mają czasu. Widać pasuje do zdjęć na FB.

Aha - oni też z tych durnowato pikających serduszek. Im pies nie szczeka, w końcu jak szczeka to są w pracy, a sąsiedzi mogą się męczyć, najważniejsze żeby piesio nie odczuwał dyskomfortu.
                  • pade Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 06.07.20, 14:28
                    Ja bym zaproponowała taką obrożę sąsiadce. Propozycje by przeszła się z psem do behawiorysty niestety lekceważyuncertain Pies (w typie maltańczyka) jest paskudnym ujadaczem, własnego ogona się boi, jak tylko cokolwiek zobaczy to szczeka. A szczeka tak przeraźliwie, że aż mnie głowa boli. Sama jestem psiarą, ale tego jej psa nie lubię, przez właścicielkę.
                    Zresztą nie tylko ja, połowa mieszkańców naszej klatki już u niej interweniowała, ale bez skutku.
      • trillian Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 06.07.20, 11:15
        berdebul napisała:

> Myślisz, że przestaje szczekać bo obroża wibruje. Zastanów się, jak duży dyskom
        > fort sprawia psu, że rezygnuje z samonagradzającego się zachowania. uncertain
        >
        > Nie, mój pies nie nosi takiej obroży. Nie wyje i nie ujada zostawiana, bo jest
        > tego nauczana metodami pozytywnymi.

A jakimi to metodami nauczyłaś psa zrezygnowania z samonagradzającego zachowania?
    • dolcenera Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 13:36
      Nie mam psa, ale moja kumpela jest weterynarzem i taka obroża tresuje psy z odzysku. Jak wychodzimy na spacery z wózkami to ona ma takiego pilocika i tym steruje psami. Ostatnio chadzamy z dwoma porzuconymi w klinice dalmatynczykami ( naprawdę duże). Działa na szczekanie, zjadanie syfow, próby ucieczek. Później takie wytresowane psy puszcza w obieg.
    • alexis1121 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 13:43
      Nawet nie macie pojęcia jaka jestem szczęśliwa, że mieszkam w cywilizowanym kraju, gdzie używanie tego typu obroży jest zabronione.
      Też miałam szczekającego psa, pomogła praca praca i jeszcze raz praca. Z pomocą behawiorysty pies został odwrażliwiony.

cowsierscipiszczy.pl/obroza-antyszczekowa/

• fibi00 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 15:17
        Pierwszy raz słyszę o obroży antyszczekowej i już myślałam że to coś dla mojego psa. Ale po przeczytaniu zalinkowanego artykułu stwierdzam że jednak nie dałabym jej swojemu psu. Nasz ratlerek bardzo szczeka na obcych ludzi, przechodniów,inne psy. Nie mam pojęcia jak go tego oduczyć czy raczej mam odpuścić bo "taka jego natura"? Pierwszy raz w tym roku pojechaliśmy na wczasy z psem (wcześniej jeździliśmy za granicę i pies zostawał w hotelu) i to jego szczekanie było dosyć upierdliwe. W domku szczekał na każdy szmer dobiegający z pobliskiego placu zabaw. Szczekał na dzieci jeżdżące na rowerkach, na przechodzących koło naszego domku ludzi. Na mieście i plaży to samo- szczekał na ludzi (ale nie wszystkich) i na inne psy. A już najgorzej jak ktoś obcy na psa "zacmokał" (tak jak się przywołuje psa) to normalnie jakby ktoś włączał mu guzik ujadania.... Na codzień ta jego szczekliwość aż tak nam nie przeszkadza bo w domu szczeka bardzo rzadko-tylko wtedy kiedy ktoś zadzwoni do drzwi. Na ogródku czasem szczeka kiedy słyszy że u sąsiadów ktoś chodzi po ogródku (nikogo nie widzi bo jest żywopłot tylko słyszy). Ingerować, szukać pomocy u behawiorysty czy raczej przywyknąć bo "taka jego natura"?
        • alexis1121 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 15:51
          Na youtube jest kanał „Piesologia”. Bardzo go polecam i jego autorkę jako behawiorystkę, wiem że prowadzi konsultacje online, może warto do niej napisać. Z tego co piszesz jest do dobry moment na uderzenie do profesjonalisty wink Znalazłam też taki artykuł, jest dobrze napisany.

wyprowadzanie-psow.pl/blog/szczekanie-psa-jak-oduczyc-psa-szczekania
        • bo_jestem_jedna Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 16:01
          Teraz przeczytalam co zalinkowala alexis, to nie jest ta obroza, ona nie wysyla impulsu elektrycznego, tylko wibracja plus dzwiek. Dodatkowo uruchamia sie tylko przy szczeknieciach ostrych. Na slabe lub warczenie pozostaje obojetna. Widze jak dziala po psie, ktory pomsuje sobie bardziej po cichu. Poza tym obroza jest tylko do zalozenia na moze tydzien, przy spacerach lub sytuacjach, kiedy wiemy, ze pies bedzie glosny. Po tyg nastepuje zwrot i pies nie szczeka pomimo braku obrozy. To wyczytalam z wielu opinii.
        • bo_jestem_jedna Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 16:08
          Sprobuj ta obroza jest naprawde swietna, wlasnie wrocilismy ze spaceru. Zazwyczaj pies - malutki-rzucal sie w kierunku ludzi i ujadal. Dzis - spokojny pies, zadowolony, mersa ogonem, idzie, zero reakcji. Nasz jest maly chihuahua, miesiacami probowalam go oduczyc, brak reakcji, tylko ciagle byl pacyfikiwany, i po co to. Tylko sie pozniej mnie bal, bo jak to tak, pani zla na niego.
          • fibi00 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 20:21
            bo_jestem_jedna napisała:

> Sprobuj ta obroza jest naprawde swietna, wlasnie wrocilismy ze spaceru. Zazwycz
            > aj pies - malutki-rzucal sie w kierunku ludzi i ujadal. Dzis - spokojny pies, z
            > adowolony, mersa ogonem, idzie, zero reakcji. Nasz jest maly chihuahua, miesiac
            > ami probowalam go oduczyc, brak reakcji, tylko ciagle byl pacyfikiwany, i po co
            > to. Tylko sie pozniej mnie bal, bo jak to tak, pani zla na niego.

Poczytam o tej obroży. Żadnych elektrycznych impulsów nie chcę się jeśli tylko wibracje i dzwiek to może to nie głupie. Z resztą jeden z "psich psychologów" uważa że przy nadpobudliwej reakcji, psu należy dać kuksańca (wiadomo nie żeby bolało tylko tak żeby wybić go ze stanu nadpobudliwosci). Nie należy go głaskać bo wtedy nagradzamy go za to zachowanie. Wsrod psów też tak się dzieje że Kelly jakiś pies jest nadpobudliwy to pies stabilny emocjonalnie będzie starał się uspokoić tego drugiego poprzez podgryzanie/kąsanie.
            • alexis1121 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 20:52
              Czy ty myślisz, że te „wibracje” to tak jak ci telefon wibruje? Pies odczuwa ogromny dyskomfort/ ból. Najważniejsze jest to, że szok (elektryczny/wibracja/dźwięk) wcale nie oduczy twojego psa złych zachowań. Będziesz mu „podkręcać” częstotliwość aż dojdziesz do ściany. Twój pies już jest zestresowany, ostatecznie po tym co chcesz mu zafundować będzie dodatkowo agresywny, albo kompletnie się podda, zamknie w sobie z obawy że będzie wiedział co go czeka za jakiekolwiek zachowanie. Z jakiegoś powodu te obroże są w niektórych krajach zabronione. Będziesz miała złudne poczucie kontroli psa i jego zachowania. Na koniec dodam, że metoda dominacji już dawno została obalona, nie oglądaj Cesara, żadne szturchnięcie psa nie rozwiąże twoich problemów. Książka „zrozumieć psa”, bardzo polecam i chociażby internetową poradę behawiorysty. A nie drogę na skróty. Mam dwa zdrowe psychicznie psy dzięki szkoleniu metodą pozytywną, trening to super sprawa i może nawet się wciągniesz jak zobaczysz możliwości swojego psa.
            • fibi00 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 21:17
              berdebul napisała:

> Kupiłaś psa, którego stworzono do obrony stad drobiu, który miał się wydzierać
              > i dziwisz się, że ujada? big_grin

Nie wiem czy to do mnie ale właśnie dlatego zastanawiam się czy w ogólne coś z tym robić bo ratlerki są przeważnie szczekliwe. U weta na pytanie "przyjazny?" odpowiadam "nie, fałszywy". Na co wet: " Jak prawie wszystkie psy tej rasy". Na codzień ta jego szczęśliwość nie jest uciążliwa-szczeka jedynie na dzwonek do drzwi i gości,natomiast po kwadransie ładuje się już gościom na kolana mimo że na dzień dobry przywitał ich ujadaniem. Jedynie na wczasach było to szczekanie uciążliwe bo jeszcze nikt go nie widział a już słyszał.
              • alexis1121 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 21:39
                Wszystko jest do wypracowania, naprawdę. Mam znajomą, która dostała 2 letniego psa po przejściach. 2 lata spędził u chaotycznej rodziny, ostatecznie go oddali z powrotem do hodowli. Problemem było warczenie, szczekanie na ludzi na ulicy i tak jak u ciebie- kiedy ktoś cmokał. Dzisiaj nie jest idealnie, ale ta dziewczyna bierze udział z nim w zawodach na posłuszeństwo i ma sukcesy, mimo że pies nie jest rasy pracującej. A też mogła mu kupić obrożę.. Co do skakania to jak znajomi usiądą na kanapie, a pies wskoczy to niech wstaną. I niech robią to tak długo aż pies załapie- a zapewniam cię że załapie. Naprawdę polecam czytanie/edukowanie się, dałam ci nazwę kanału na youtube. Obejrzysz i zrozumiesz lepiej swojego psa, a o to przecież chodzi.
                • fibi00 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 21:44
                  alexis1121 napisał(a):

> Wszystko jest do wypracowania, naprawdę. Mam znajomą, która dostała 2 letniego
                  > psa po przejściach. 2 lata spędził u chaotycznej rodziny, ostatecznie go oddali
                  > z powrotem do hodowli. Problemem było warczenie, szczekanie na ludzi na ulicy
                  > i tak jak u ciebie- kiedy ktoś cmokał. Dzisiaj nie jest idealnie, ale ta dziewc
                  > zyna bierze udział z nim w zawodach na posłuszeństwo i ma sukcesy, mimo że pies
                  > nie jest rasy pracującej. A też mogła mu kupić obrożę.. Co do skakania to jak
                  > znajomi usiądą na kanapie, a pies wskoczy to niech wstaną. I niech robią to tak
                  > długo aż pies załapie- a zapewniam cię że załapie. Naprawdę polecam czytanie/e
                  > dukowanie się, dałam ci nazwę kanału na youtube. Obejrzysz i zrozumiesz lepiej
                  > swojego psa, a o to przecież chodzi.

Ok, dzięki.
                    • alexis1121 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 22:51
                      Trzymam kciuki. Na kanale Piesologia na youtube też jest wytłumaczonych trochę problemów i możesz zadać pytanie pod filmikiem. Smaczki przygotuj takie, za którymi pies szaleje i pokrój je bardzo drobno. Musisz uzbroić się w cierpliwość, to jest to co decyduje o sukcesie w szkoleniu. Wiem co mówię, jednego psa mam bystrego a drugiego no cóż.. wink
                • fibi00 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 06.07.20, 08:51
                  elf1977 napisała:

> Kurczę, nie ma takiej rasy jak ratlerek. Co kupiłaś? Pinczera miniaturę? Miesz
                  > kańca że Stowarzyszenia? Zachowanie zależy też od genów, przykro pisać, ale z
                  > daje się, że nie poradziłaś sobie z wychowaniem psa.

Tak, to pinczer miniaturowy, potocznie zwany ratlerkiem. Taki typowy pinczer miniaturowy jest masywniejszy, ratlerek jest drobniejszy -taka typowa sarenka. Psa nie kupiłam tylko wzięliśmy go od rodziny która nie miała czasu się nim zajmować (niby dorosla córka go sobie kupiła ale znalazła pracę i pies całymi dniami siedział sam w domu). Pies miał wtedy ok 7 miesięcy. Sikał pod siebie z emocji (radość,strach). Nie znosił mężczyzn więc podejrzewam że poprzedni "właściciel" nie raz mu przywalił. Kiedy pierwszego dnia zrobił kupę na podłogę pies zapadł się pod ziemię. Znaleźlismy go siedzącego w koszu na brudną bieliznę- jak tam wskoczył nie mamy pojęcia bo pies jest mały a kosz wysoki... Tak więc pies miał problemy. Teraz jest już dużo lepiej, nie jest już tak źle nastawiony do mężczyzn (choć nadal bardzo nie lubi palaczy, może kojarzy mu się to z poprzednim właścicielem bo wiem że palił papierosy), nie sika pod siebie. Poza tą szczekliwością nie mam psu co zarzucić. W domu zostaje sam bez problemu, nic nie niszczy tylko sobie śpi.
                  • berdebul Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 06.07.20, 09:49
                    Pies dalej ma problemy i ten problem nazywa się agresja lękowa. Likwidowanie jej metodami awersyjnymi może nasilić problem, bo pies już się boi, spadająca z „nieba” (o ile nie skojarzy z obrożą) kara może być trudna. Jeżeli chcesz wykorzystać sam dźwięk, to imho najpierw zadbaj o skojarzenie typu grzechotanie (czymś małym, co możesz mieć przy sobie, ja używałam grzechotki wyprutej z zabawki)/inny dźwięk z jedzeniem, żeby zawsze móc odwrócić uwagę i skupić psa na sobie. Masz małego psa, wiec dodatkowo może sprawdzić się kicanie i możliwość schowania między Twoimi nogami. Jak pies zacznie w stresowych sytuacjach szukać kontaktu z Tobą, to już wyjdziecie na prostą.
                    • fibi00 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 06.07.20, 09:58
                      berdebul napisała:

> Pies dalej ma problemy i ten problem nazywa się agresja lękowa. Likwidowanie je
                      > j metodami awersyjnymi może nasilić problem, bo pies już się boi, spadająca z „
                      > nieba” (o ile nie skojarzy z obrożą) kara może być trudna. Jeżeli chcesz wykorz
                      > ystać sam dźwięk, to imho najpierw zadbaj o skojarzenie typu grzechotanie (czym
                      > ś małym, co możesz mieć przy sobie, ja używałam grzechotki wyprutej z zabawki)/
                      > inny dźwięk z jedzeniem, żeby zawsze móc odwrócić uwagę i skupić psa na sobie.
                      > Masz małego psa, wiec dodatkowo może sprawdzić się kicanie i możliwość schowani
                      > a między Twoimi nogami. Jak pies zacznie w stresowych sytuacjach szukać kontakt
                      > u z Tobą, to już wyjdziecie na prostą.

O, z tą grzechotką to też dobry pomysł! Mam chyba po dzieciach schowaną na strychu , zaraz pójdę poszukać.
    • fornita111 Re: Obroza dla psow przeciwko szczekaniu 05.07.20, 13:59
      Ludzie nie powinni miec psow. Traktuja je jak zabawki, wystroj wnetrza, kij wie co jeszcze. Nie maja dla nich czasu, nie chce im sie ich ukladac, ale chca je miec na sqich zasadach, bo sa egoistycznyni i bezduszni. Nie wiem czy to trolling czy nie, ale takie podejscie jest dosyc powszechne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka