Dodaj do ulubionych

odbiór techniczny-na co zwrócić uwagę?

05.07.20, 22:39
Pierwszy raz kupuję mieszkanie i proszę o poradę ematki. Przeczytałam trochę na ten temat, ale chciałabym, żebyście mi powiedziały jak to wygląda w realu. Faktycznie trzeba przyjść z miarką, poziomicą, wszystko mierzyć, opukiwać, itd.? Nie zrobię z siebie idiotki? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?
Obserwuj wątek
    • qwirkle Re: odbiór techniczny-na co zwrócić uwagę? 06.07.20, 07:07
      Na odbiór weź kogoś, kto się zna i np będzie wykańczał wnętrze. Ten ktoś ma miarki, pozomnice, kątowniki - wylistuje pięknie niedoróbki wykonawcy.

Słyszałam opowieść sprzed lat około 10-12 o bardzo krzywych ścianach i innych usterkach w apartamencie za cenę z bardzo wysokiej półki
    • 35wcieniu Re: odbiór techniczny-na co zwrócić uwagę? 06.07.20, 12:49
      Faktycznie trzeba przyjść z miarką, poziomicą, wszystko mierzyć, opukiwać, itd.?

Tak

Nie zrobię z siebie idiotki?

Nie

Zakładam że nie codziennie kupujesz mieszkanie więc raczej lepiej sprawdzić, niż się krygować że nie wypada czy coś. Zwłaszcza że wypada. Masz za to zapłacić pewnie kilkaset tysięcy, oczywiście że sprawdzasz wszystko. I tak jak przedmówczynie radzą- jak się nie znasz, to najlepiej wziąć kogoś obeznanego.
    • barattolina Re: odbiór techniczny-na co zwrócić uwagę? 06.07.20, 15:28
      Musisz mieć rzeczoznawcę najlepiej.
      Na liście powinni się znaleść:
      - okna - czy szyby nie są porysowane albo ramy nie są uszkodzone, a okna zamykają się i otwierają prawidłowo,
      - ściany - czy katy są proste i czy ściany trzymają pion
      - podłoga - czy trzyma poziom,
      - gniazdka - czy wszystkie działają, jak się deweloper będzie tłumaczył ze nie ma prądu to powiedz żeby ci podłączył budowlany,
      - czy masz wykonane podejścia pod instalacje zgodnie z projektem,
      - czy w ścianach są wykonane bruzdy poziome na kanalizacje - jeśli tak, ściany nie będą trzymały norm akustycznych,
      - czy materiały odpowiadają tym określonym u umówie
      - czy zgadzają się powierzchnie w lokalu (liczone w stanie wykończonym tynków) tylko tutaj jest ryzyko ze jak wyjdzie więcej metrów trzeba będzie dopłacać jeśli masz taki zapis w umówie

To tak z grubsza.
      Są ludzie którzy dostają duże zniżki z tytułu wad budowlanych.
    • mava Re: odbiór techniczny-na co zwrócić uwagę? 06.07.20, 16:19
      w sumie to mało mnie to powinno obchodzic bo i tak każda (niemal) uważa mnie tu za chamice (bo pisze prawdę) ale jeśli ci zalezy to zatrudnij rzeczoznawce, czyli inspektora budowlanego, którzy często sobie "dorabiają" swiadcząc takie usługi. Poszukaj takiego, ktory działa na twoim rynku
      W sumie to lepiej zaplacić kilkaset zł, czy nawet tysiąc, jesli wydajesz na chatę kilkaset tys. zł. - zamiast latać samej "z miarką"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka