Dodaj do ulubionych

Sposób na bolące plecy...

07.07.20, 13:45

Dziewczyny, do piątku muszę być na chodzie...tzn na spływie....
Na chodzie w sumie jestem ale jest ciężko i z każdym dniem boli bardziej, na weselu trochę poszalalam z tańcem zapominając czym grozi skakanie po płytkach....😭😭😭...cierp ciało jakżeś chciało...boli tuż nad dudą..
Jakieśokłady, maści, masaż...? Chodzić, leżeć ćwiczyć?
Help...
Obserwuj wątek
    • sumire Re: Sposób na bolące plecy... 07.07.20, 14:13
      Lekki ruch, jeśli możesz, ale lekki i unikaj siedzenia. Plastry są lepsze od maści, które - przynajmniej u mnie - działają na chwilę. Leki przeciwzapalne, ale nie takie z Żabki, tylko takie od neurologa/ortopedy. Będziesz mogła na legalu brać opiaty wink Nie jest to super rozwiązanie, ale jeśli naprawdę cię boli i nie masz szans na fizjoterapię, to tylko to jest szybkie i skuteczne.
    • szafireczek Re: Sposób na bolące plecy... 07.07.20, 14:16
      To niezbyt rokuje, skoro piszesz, że z każdym dniem boli bardziej...
      Raczej odpoczynek i unikanie forsownego chodzenia, poza tym - jedni reagują na ciepło i wtedy maść rozgrzewająca, innym pomagają zimne okłady...trudno powiedzieć, jak jest z Tobą...może to zwykłe przeciążenie, a może coś więcej...mi pomaga w takich sytuacjach żel traumon i silny ciepły prysznic, a potem kocyksmile, ale miejsce bolące jest ryzykowne, bo może to być popularny atak "korzonków", co chyba wymagałoby konsultacji lekarskiej...
    • gama2003 Re: Sposób na bolące plecy... 07.07.20, 14:24
      Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi to pomagają mi masaże pośladków i ud. Automasaż, albo i nie. Nie boję się tych okolic porządnie pougniatać, ponaciągać powięzi itd. Kręgosłupa i okolic nie tykam, tumożna nieumiejętnym masażem zrobić kuku.
      Uda z przodu i tyłu.
      Pomaga. A jestem weteranką cierpień krzyżowo- lędźwiowych. Jak mnie sieknie to zaczynam od tego masażu. Potrafi wystarczyć, dać zasnąć a to bezcenne.
      Oczywiscie to pierwsza pomoc, jak jest bardzo źle to lecę do ortopedy ( lecę w przenośni i zwolnionym tempie)
    • mikams75 Re: Sposób na bolące plecy... 07.07.20, 14:27
      mozesz sprobowac takiego cwiczenia - lezysz na plecach, na czyms niezbyt miekkim ale nie na podlodze, zgiete kolana przyciagasz do klatki piersiowej, obejmujesz rekoma, dolny odcznek kregoslupa jest lekko zaokraglony, naciaga sie lekko, bujasz sie we wszystkie strony i tak po kilka razy dziennie. Ulga powinna byc juz po pierwszym razie, ale utrzyma sie krotko. Jesli cie po czyms takim gorzej boli, to nie rob dalej.
    • scathach Re: Sposób na bolące plecy... 07.07.20, 14:47
      Rozciągnij porządnie tył nóg i pośladki. Codziennie 2-3 razy dziennie po lekkiej rozgrzewce. Powięź która obleka mięśnie na nogach jest połączona z tą na plecach - dlatego rozciąganie nóg przekłada się na luzy w plecach. Dodatkowo zrób sobie trening typu plank, ale to już na przyszłość - w przypadku, kiedy masz słaby brzuch, twoje ciało przenosi cały wysiłek na plecy, których mięśnie się przeciążają i spinają. W skrócie: wzmacniaj brzuch, rozciągaj nogi smile
    • eliszka25 Re: Sposób na bolące plecy... 07.07.20, 18:48
      Jako „pierwszą pomoc” przy bólach kręgosłupa fizjoterapeutka poleciła mi takie ćwiczenie: stajesz na czworaka w pozycji takiej, żeby dłonie były na szerokości ramion, a kolana bioder, robisz koci grzbiet jednocześnie długo wydychające powietrze, następnie powoli wciągasz powietrze jednocześnie opadając tyłkiem na pięty i całym tułowiem do podłogi, najbardziej jak dasz radę. Ręce zostają z przodu wyciągnięte przed siebie. Następnie wypuszczając powoli powietrze wracasz do pozycji na czworaka, ale unosisz tylko tyłek, a brodą suniesz tuż nad podłogą aż twoja głowa znajdzie się na wysokości dłoni, unosisz głowę i wyginasz ciało w siodło.

Po kilka powtórzeń ze 2 razy dziennie bardzo pomaga na bóle właśnie w takiej okolicy, jak piszesz. Na już pomaga mi za to kinezjotaping. Taśmy można bardzo często kupić w lidlu, ale nie wiem, czy mają w stałym asortymencie. Ucinasz 4 paski o długości 20 cm i przyklejasz na bolące miejsce tak, żeby utworzyły gwiazdkę, czyli najpierw przyklejasz dwa paski tworząc + a potem kolejne dwa pomiędzy ramionami plusa. Najlepiej, żeby zrobił to ktoś inny, bo ty sama musisz się pochylić do przodu, a taśmy trzeba naklejać tak, że jakieś 2-3 cm początkowe po prostu przyklejasz, przytrzymujesz, żeby się nie odkleiło i dalej naklejasz rozciągając. 2-3 cm końcówki znów przyklejasz bez rozciągania. Mnie taśmy pomagają od razu, można się w nich spokojnie myć czy wziąć prysznic i trzymają się kilka dni. Acha, końcówki uciętych pasków przed przyklejeniem dobrze jest zaokrąglić, żeby się lepiej trzymały.
    • bistian Re: Sposób na bolące plecy... 07.07.20, 20:16
      beata985 napisała:

> Jakieśokłady, maści, masaż...? Chodzić, leżeć ćwiczyć?
      > Help...

Nie słuchaj porad w rodzaju blokad i silnych środków przeciwbólowych, można sobie zafundować uraz na długo albo i na zawsze.
      Najpierw wypadałoby się dowiedzieć, co Ci dolega? Od tego zależy późniejsze postępowanie. Są bardzo różne urazy, a podobnie boli.

Teraz już nie czas na ćwiczenia wzmacniające słabszą część kręgosłupa, choć to bardzo dobry pomysł.
      Ja bym się nastawił na odpoczynek, więcej leżenia w wygodnej pozycji, żadnego pielenia i innych obciążających prac. A na kajak warto zabrać coś wygodnego pod tyłek, żeby podnieść pozycję siedzenia i w ten sposób nie przeciążać kręgosłupa. Miękkie, wyższe, wygodne i nie zamakające... nie wiem, co jest pod ręką, lepszego od kapoka?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka