Dodaj do ulubionych

Jak wytropić mrówki?

10.07.20, 07:08
Ematki, może coś doradzicie, bo nam już pomysłów zabrakło.

Dokładnie tydzień temu zauważyłam, że po naszym stole chodzą mrówki. Nigdy wcześniej ich nie widziałam, ale od ubiegłego piątku ciągle mam kilka mrówek na stole. Nie ma ich nigdzie indziej w domu - ani w kuchni, ani w innych pomieszczeniach, a nawet w innych miejscach salonu/dużego pokoju nie zauważyłam. No i teraz najciekawsze - obszukaliśmy cały pokój w celu wytropienia skąd przychodzą i nic! Po prostu pojawiają się na stole w drodze teleportacji chyba. Nie ma ich nigdzie na podłodze, nie spotykam idących po podłodze mrówek, a na stole są. Ki diabeł!? Skąd one się na tym stole biorą? Gdzie szukać tajnego przejścia? Myśleliśmy, że wchodzą przez balkon, ale stół stoi jakieś 2 m od drzwi balkonowych, więc chyba musielibyśmy przynajmniej od czasu do czasu spotkać jakąś mrówkę na podłodze? Od drugiej strony mogłyby wchodzić przez okno w kuchni lub w ubikacji, ale ani w kuchni ani w ubikacji mrówek nie ma. Więc moje pytanie JAK?! No kufa jak one docierają na ten stół??!!
Obserwuj wątek
    • ola_fatyga Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 08:46
     Musisz zniszczyć je w zarodku, bo za chwilę nie będą to pojedyncze sztuki tylko setki. Kiedyś były takie trutki, co się rozstawiało na trasie faraonek. One to zanosiły do gniazda i tak mozna bylo sie ich pozbyć.
     • eliszka25 Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 08:51
      Niestety, na stole jemy kilka razy dziennie posiłki, więc żadną trutką go nie spryskam ani nie posypię. Próbuję wytropić ścieżkę, ale nigdzie jej nie ma! Mrówki są tylko na stole i nigdzie więcej.
      • ola_fatyga Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 08:59
       Tak ci się wydaje. Jezeli to faraonki to maja swoja trase np od szczeliny w podlodze albo od grzejnika. Masz ich jeszcze malo, to nie widzisz jak wędrują . Jak bedziesz miala setki to trasa bedzie bardziej widoczna. Spryskaj nogi stołu.
       • eliszka25 Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 09:10
        Jeśli zauważam kilka mrówek na stole, to kilka mrówek na podłodze też bym raczej zauważyła. Przy stole spędzam sporo czasu, bo tutaj siedzę też z komputerem i w ogóle dużo rzeczy robię na stole, a w samym pokoju ktoś jest przez cały dzień, więc chociaż czasem jakąś mrówkę bym raczej na podłodze zobaczyła. Zwłaszcza, że stół stoi daleko od ścian i z każdej strony musiałyby przebyć co najmniej 2 metry. Coraz bardziej zaczynam wierzyć, że włażą po kablach przez lampę, ale może te nogi stołowe też spryskam czymś na mrówki.
  • mona-taran Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 07:42
   Wchodzą po kablach i spadają z lampy? Ja w starym domu miałam podobnie. Pojawiały się na blacie w kuchni, ale ani jednej na podłodze ani w żadnym innym miejscu poza blatem. W końcu przyuważyłam że wychodzą z kontaktu.
   • eliszka25 Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 09:02
    Też tak kiedyś w bloku miałam, tylko mrówki były w kuchni. Wszystko, czego nie dało się szczelnie zamknąć, trzymałyśmy ze współlokatorką w lodówce, a pewnego pięknego dnia mrówki zniknęły.
  • eliszka25 Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 10:05
   Dzięki wam dziewczyny za wasze pomysły. Zaopatrzę się dzisiaj w jakiś porządny środek na mrówki i będę tropić dziadostwo. Trzeba działać szybko, póki jest pare sztuk, bo jak się sprowadzą na dobre, to będą praktycznie nie do wytępienia. Trzymajcie kciuki za moją walkę 😉
    • nowaczek1 Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 10:34
     Nie musisz lokalizować źródła. Na stole przy trasie przemarszu mrówek postaw zakrętkę od słoika i wsyp do niej jakiś środek kontaktowy przeciw mrówkom, np. Mrówkofon. On jest praktycznie nietoksyczny dla ludzi. Mrówki zabierają ze sobą do gniazda i tam zdychają one i reszta.
     • eliszka25 Re: Jak wytropić mrówki? 10.07.20, 10:50
      Żeby postawić cokolwiek przy trasie przemarszu mrówek, to najpierw muszę znaleźć tę trasę. Póki co nie namierzyłam nic takiego, tylko co i rusz nagle mam na stole 2-3 mrówki. Nie wiadomo skąd.

      Nie mieszkam w Polsce i nie wiem, czy u nas będzie ten mrówkofon, ale mam nadzieję, że coś sensownego mi doradzą w sklepie. Niedaleko mam taki ogrodniczo-rolniczy m.in. z różnymi nawozami i środkami na szkodniki to i na mrówki chyba coś powinni mieć?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka