Dodaj do ulubionych

Otwarte u was przychodnie?

14.07.20, 08:18
Moja otwarta, dorosła i dziecięcia (Warszawa). I to już w maju normalnie otworzyli.
I teraz wszędzie słyszę, że tylko teleporady. I u mojej mamy w małym mieście, i nad morzem też przychodnie zamknięte w małych miasteczkach, moja babcia również do lekarza nie może sie dostać.
Jak to jest? Każda przychodnia sama sobie decyduje, czy będzie przyjmować pacjentów?
Obserwuj wątek
        • sundace46 Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 09:47
          POZ u nas otwarty, wczoraj na usg byłam, wszystkie rygory zachowane.
          Psycholog, na nfz chodzi koleżanka, otwarty, daje możliwość teleporad, 25 minut na pacjenta albo wizyty osobistej, recepty przez telefon.
          Protetyk, moja mama była na nfz otwarty, też wszystkie dezynfekcje, odstepy, mierzenie temperatury etc.
          Gastrologia, ja mialam, normalnie w szpitalnej poradni. Tylko dostac się do poradni do środka to droga przez mękę, ankieta, kolejka, dezynfekcja etc.
    • jakis_wolny Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 09:32
      Zamknięta. Tylko teleporady. Mężowi odezwała się dwa kulszowa, ledwo chodzi - teleporada - "ja też siedzę w pracy z chorym kręgosłupem" - tekst lekarza. Dzień zwolnienia. Chłop nadal chodzić nie może. Ja wiem, że ludzie symulują i lekarz nie jest w stanie tego zweryfikować, ale uderza to w tych faktycznie chorych.

Wywaliłam się na rowerze, ręką spuchnięta jak bańka - SOR nie, internista nie zobaczy przez telefon. Masakra.
      • szmytka1 Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 09:36
        Sor wrrrr dzwonisz dzwonkiem i oni wypytuja co ci jest i na podstawie tego wywiadu decyduja czy potrzebujesz ich pomocy i wlazisz, czy wypad do domu
        Jest to rowniez wejscie na teren szpitala np do laboratorium. Wszystkich obowiazuje ten wywiad
    • szmytka1 Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 09:33
      Czynna tylko ginekologiczna. Wczoraj nylam. Gin bez maseczki nawet. Ludzie w kolejce tez. Pediatrzy, przychodnia matki, okulisci, dentysci zamkniete na 4 spusty. Ortodnota laskawie zaczela przyjmowac, ale to taka niesympatyczna i niekompetentna osoba, ze wcale sie nie ciesze na wizyte tam ( kto zna realia ten wie czemu nie moge zmienic)
    • bablara Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 09:34
      A nie nie rozumiem działania niektórych. Do pediatry i internisty dostaniesz się tylko w nagłych przypadkach , po teleporadzie, jak lekarz zdecyduje , że musi zobaczyć pacjenta. Ale do specjalistów jak najbardziej wizyty są i idzie się do przychodni. U Was też tak działają ?
    • aguha Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 09:42
      Nie. Nadal teleporady.
      Zapalenie ucha moje dziecko miało diagnozowane i leczone telefonicznie tak doskonale, że ma nadal wysięk w uchu po dwóch miesiącach😣. Pediatra stwierdziła, że to pewnie zapalenie ucha zewnętrznego i dostał krople (antybiotyk). W poprzednim tygodniu na normalnej wizycie (oczywiście prywatnej) alergolog zajrzała do ucha i stwierdziła, że ma wysiękowe zapalenie ucha środkowego. Nie chce już pisać jakie słowa cisną mi się na usta, wrrr
      • bablara Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 10:18
        aguha napisała:

> Nie. Nadal teleporady.
        > Zapalenie ucha moje dziecko miało diagnozowane i leczone telefonicznie tak dosk
        > onale, że ma nadal wysięk w uchu po dwóch miesiącach😣. Pediatra stwierdziła, ż
        > e to pewnie zapalenie ucha zewnętrznego i dostał krople (antybiotyk). W poprzed
        > nim tygodniu na normalnej wizycie (oczywiście prywatnej) alergolog zajrzała do
        > ucha i stwierdziła, że ma wysiękowe zapalenie ucha środkowego. Nie chce już pi
        > sać jakie słowa cisną mi się na usta, wrrr

No ja przez te ich teleporady prawie zeszłam z tego świata. Leczyli mnie zupełnie na coś innego, a miałam zator w płucach i skrzepy w nodze. Teleporada dobra na to żeby uzyskać receptę , a nie diagnozować poważne schorzenia.
      • pasquda77 Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 10:02
        Otwarta normalnie, jedyna zmiana to to że teraz umawiamy się telefonicznie na konkretną godzinę, zamiast koczować od rana w poczekalni- nareszcie.
        Rano dzwoniłam, bo potrzebuje zaświadczenie o możliwości kształcenia w danym zawodzie dla syna i już dziś o 13 mamy być w przychodni.
    • turzyca Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 10:32
      A w zachodniej cywilizacji śmierci lekarze przyjmują względnie normalnie, byłam od początku pandemii u internisty, okulisty i ginekologa. Jasne, proszą, żeby nie przychodzi z gorączką i kaszlem, ale na wizyty przyjmują.
    • bertie Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 17:14
      Moja otwarta od dawna. Ale to prywatna z abonamentem. Byłam u okulisty 2 razy w ciągu kilku tygodni. Za drugim razem pacjent na powrót dostał krzesełko przed biurkiem lekarza, bo w czerwcu można było tylko usiąść na fotelu do badań kilka metrów dalej. Lekarze, recepcja i pacjenci (może 1/3 zwykłej ilości, jestem tam często od lat więc mam porównanie) grzecznie w maseczkach - tylko pani sprzątaczka była bez albo z maseczką tylko na brodzie, temperatura badana na wejściu, pilnują dezynfekcji rąk. Brak gazet do poczytania i co drugie krzesło zabrane, aby był dystans. Prośba, aby nie wchodzić do przychodni przed czasem i nie zabierać osób towarzyszących. Potrzebuję zrobić badania krwi i tu niestety będę musiała jak zwykle koczować w kolejce - nawet teraz nie ma opcji umówienia się na konkretną godzinę.
    • miriam_73 Re: Otwarte u was przychodnie? 14.07.20, 17:18
      W prywatnej juz wzglednie normalnie. Bylam na usg, u endokrynologa i gina. Rezim sanitarny, robia wywiad i mierza temperature ale dzialaja. Przynajmniej Damian i CMP. Mąż ma z kolei juz potwiedzony zabieg w Centrum Sluchu w Kajetansch na pocz. Sierpnia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka