Dodaj do ulubionych

Drzwiczki dla kota

15.07.20, 15:39
Macie takie, żeby kot sobie wchodził i wychodził kiedy chce? Podzielcie się doświadczeniami. Myślę nad takimi, ale boje się, ze będą mi wchodzić obce koty.
Obserwuj wątek
    • princy-mincy Re: Drzwiczki dla kota 15.07.20, 15:44
      Nie i nie uwazam, zeby to byl dobry pomysl.
      Czasem jak mielismy otwarte drzwi tarasowe to pare razy mielsimy w domu wlasnie obcego kota.
      Zatem nasza kotka stala pod drzwiami i po prostu czekala az ktos ją wpusci/ wypusci.
      • magata.d Re: Drzwiczki dla kota 15.07.20, 16:40
        princy-mincy napisała:

> Nie i nie uwazam, zeby to byl dobry pomysl.
        > Czasem jak mielismy otwarte drzwi tarasowe to pare razy mielsimy w domu wlasnie
        > obcego kota.
        > Zatem nasza kotka stala pod drzwiami i po prostu czekala az ktos ją wpusci/ wyp
        > usci.
        My mamy moskitierę w drzwiach tarasowych, więc czy lato czy zima też kot czeka, żeby go wpuścić czy wypuścić, i pomimo ze czasem to upierdliwe to przyzwyczailiśmy się. Poza tym jednak wole mieć kontrolę nad tym czy kot w domu, czy nie. Czasem latem, jak jesteśmy w domu uchylam mu drzwi w kotłowni, gdzie często lubi spać, żeby mógł wyjść, i wtedy wychodzi, nie zauważyłam, żeby jakiś obcy kot wszedł. Natomiast problem jest jak wyjeżdżamy, bo on nie bardzo chce współpracować z sąsiadką, często nie chce wrócić do domu na noc, ma swoja budkę w ogrodzie wiec to tez nie problem wielki. No i pomyślałam, ze jakbym zrobiła takie drzwiczki do kotłowni, to by sobie wchodził i wychodził, kiedy chce jak nas nie ma, nie stresując sąsiadki (podobno już powoli zaczął ja akceptować, dwa dni przed naszym przyjazdem, w ciągu tygodnia tylko raz wrócił na noc do domu).
        • kebabbathehutt Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 17:13
          Nie wszystkie. Ja właśnie kupiłam następne, zeby wmontować do drzwi do piwnicy. Wlasnie chciałam takie, które działają bez chipa, zeby inne koty mogły sie w piwnicy schronić, kiedy pogoda jest beznadziejna.
    • agus-ka Re: Drzwiczki dla kota 15.07.20, 15:54
      ja mam w drzwiach wewnętrznych. Koty mogą wejść do każdego pomieszczenia bez przeszkód i wreszcie skończyły się problemy, że ktoś zamknął kotu wejście do łazienki. Do naszych sypialni też mogą wchodzić kiedy chcą. Dla mnie to super rozwiązanie.
      Myślę o zrobieniu moskitier z wejściem dla kota, ale nie wiem jaki to koszt.
      Co do drzwiczek w drzwiach wew. to sa takie działające na chip i tylko kot z chipem w obroży może wejść.
      • kebabbathehutt Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 17:01
        Te wewnętrzne to tez super pomysł! smile Tez planuje, ale nie drzwiczki, ale same ramy, które znalazłam, sa one w kształcie kocich glow. Mniej więcej cos takiego: www.amazon.co.uk/PAWSM-Interior-Removable-Grooming-Scratches/dp/B07M6QBCR8/ref=sr_1_29?crid=16D837NEAYVL1&dchild=1&keywords=cat%2Bflap%2Bindoor&qid=1594911625&sprefix=cat%2Bflap%2Bin%2Caps%2C151&sr=8-29&th=1
        • hamerykanka Re: Drzwiczki dla kota 15.07.20, 21:53
          Ja mialam drzwiczki dla psow otwierane takim ustrojstwem na obrozy. Otwieralo sie tuz przed i zamykalo tuz za, zasieg obrozy byl regulowany na drzwiach pokretlem. Obce zwierze mogloby wejsc tylko tuz za ogonem. Zaleta bylo szybkie zamykanie i otwieranie, trzymanie ciepla w domu, mozna zainstalowac w drzwiach lub w scianie (dokupuje sie specjalny 'tunel"). Wada-po jakim czasie dostawalam fiola od tego odglozu 'zip-ziiiiip otwierajacych sie i zamykajacych drzwiczek. A psy przywykly do luksusu i nie chcialy czekac ani wyjsc naraz. Jedna z kolei lubila sobie wygladac przez drzwiczki bez wychodzenia, wiec drzwiczki wisialy nad nia i cieplo/zimno uciekalo.
          Takie, o:
          www.ebay.com/itm/High-Tech-Pet-PX-2-Large-Automatic-Pet-Door/324230319367?hash=item4b7da20d07:g:p74AAOSwvide69zV
          Sa wersje dla kotow.
    • ewcia.1980 Re: Drzwiczki dla kota 15.07.20, 22:34
      Tak - mam takie drzwiczki dla kota.
      Są na chipa (kot jest zachipowany) i nigdy się nie zdarzyło żeby do domu zawitał nieproszony , cudzy kot.
      Uważam, że jest to rewelacyjna sprawa i takie "must have" gdy ma się kota wychodzącego.
      Ale ja akurat nie wyobrażam sobie, żeby kot wychodzący nie mógł swobodnie wchodzić do domu albo chociażby do garażu/piwnicy.

Drzwiczki mają kilka opcji ustawień - otwarte (kot może swobodnie wchodzić i wychodzić), zamknięte (kot ani nie wejdzie ani nie wyjdzie), kot może tylko wejść ale nie wyjdzie oraz kot może wyjśc ale już nie wejdzie.

U mnie w ciągu dnia jest opcja otwarte - kot może wchodzić i wychodzić ile chce i kiedy chce.
      Codziennie wieczorem drzwiczki są zamykane tak, że kot nie może wyjść bo mój to taki łazęga i dla niego noc to najlepsza pora do "buszowania się" smile
      Jeśli zdarzy się, że kot nie wróci przed wieczorem bo się gdzieś szwęda to ustawiam opcję, że może wejść ale już nie wyjdzie.
      W nocy przychodzi ale już nie wyjdzie. Dopiero rano jest wypuszczany.

Moja siostra też ma takie drzwiczki dla swoich kotów i jest bardzo zadowolona.
      Tyle, że u niej cały czas jest ustawienie otwarte bo jej koty i tak w nocy grzecznie siedzą w domu.

• kebabbathehutt Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 16:53
        Koty to zwierzęta nocne smile Mój wychodzi kiedy chce. Ja nawet wole jak w nocy, bo, moim zdaniem, bezpieczniej (mniej psów, mniej ruchu na drogach). Z ciekawości chciałam zapytać z jakiego powodu wolisz wypuszczać tylko w dzień?
    • smaczna_zupa Re: Drzwiczki dla kota 15.07.20, 22:36
      No jasne, że mamy. Nie wyobrażam sobie być odźwierną dla mojej piątki kotków. Zaprogramowaną na chipy moich kotów, z różnymi opcjami blokowania np. może wejść, nie może wyjść. Opcje są fajne, gdy chce się na przykład dać kotu możliwość powrotu z nocnej imprezy, ale żeby już znowu wyszedł to niekoniecznie. Nigdy żadne inne zwierzę się nie dostało do środka, klapka odblokowuje się gdy kot z konkretnym chipem niemal nosem dotyka szybki. Zimą nie zauważyłam żadnej różnicy, bez przesady, to mała klapka.
    • 3-mamuska Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 14:40
      Mam klapkę, wchodzą tylko moje koty ,bo koty są terytorialne i mój nie wpuszcza obcych.Na nasz ogród. Do tego mamy psa wiec spokój.
      Możesz kupić takie w które wpuści tylko twojego kota na obroży ma czytnik. Lub możesz w klacie zarejestrować chipa jeśli twój kot go ma i tylko jego wpuści.
      • kebabbathehutt Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 16:49
        "koty są terytorialne"
        Haha, dokładnie. Do mojego ogrodu na początku sporo kociaków przychodzilo. Teraz, co jakis czas pojawi sie nowy kot, ale to tyle, bo mój (dosc duży) wszystkie chyba sterroryzował! 😹
        • 3-mamuska Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 23:39
          kebabbathehutt napisał:

> "koty są terytorialne"
          > Haha, dokładnie. Do mojego ogrodu na początku sporo kociaków przychodzilo. Tera
          > z, co jakis czas pojawi sie nowy kot, ale to tyle, bo mój (dosc duży) wszystkie
          > chyba sterroryzował! 😹
          >

Mój kocur się nie ciaćka.
          Na początku jeszcze jakieś przychodziły teraz już żaden się nie odważy.
    • kebabbathehutt Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 16:47
      Tak. Moj kot uwielbia. I w dzień i w nocy. Jeśli twoj kot jest zaczipowany to możesz kupić takie, które beda sie otwierać tylko dla twojego zwierzaka. Ja mam starszy model bez tej funkcji, ale gości żadnych, z tego co wiem, jeszcze nie miałam. smile
    • patio11 Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 22:59
      Mam, fajna sprawa. Ale niestety musiałam zablokować, gdyż kotka z lubością znosiła do domu nornice. Żywe. Po akcji odławiania trzeciej, czy czwartej nornicy powiedziałam pas. Te wewnętrzne sprawdzają sie.
    • hanusinamama Re: Drzwiczki dla kota 16.07.20, 23:47
      Mam na chipa. Tzn koty mają czipy, dzwiczki koduje sie na ten numer chipa. Tylko trzeba wetowi powiedzieć ze kot ma miec na karku chip bo młodsza kotka ma na szyi (od dołu...podobno teraz tak sie chipuje) i musiałam dać jej drugiego na kark zeby drzwiczki mogły zczytać.
      Ja mam w drzwiach do garażu. W garazu koty maja legowisko, jedzenie, picie jak wyjezdzam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka