Dodaj do ulubionych

Nie kłóćmy się, nie dzielmy się....

16.07.20, 01:07
Takie komunikato-memy pojawiają się od trzech dni na portalach społecznościowych. W sumie - ujmujące, ale przed wyborami ich nie zarejestrowałam. Widziałam na profilu Aleksandry Żebrowskiej grafikę, dość trafną, dotyczącą podziału społeczeństwa. Reakcje: nie dzielmy bardziej , proszę nie dzielić, to złe jest złe, budujmy dalej, uszanujmy, przestańmy jątrzyć. Zmilczmy. Ok, szanuję, większość wybrała. Ale moje wartości nie przestały być dla mnie ważne, słowa wypowiedziane usłyszałam, opluta raz - czuję się dalej opluta. Serio, ludzie myślą, że tak to działa? Magiczny pstryczek, który przełącza emocje? Było nienawistnie, ale teraz już będzie dobrze? Kurczę, dla mnie to jest niepojęte. Dla panaprezydenta chyba też.
Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 02:41
        bywalec.hoteli napisał:

> Warto przeczytać bo mądre i w temacie:
        > deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczenstwo/zobacz-we-mnie-czlowieka-kilka-slow-po-kampanii-wyborczej,935014

Och, wzruszyłem się.

"W takich chwilach jak kampania powyborcza wolałabym nie mieć Facebooka. "

Ale w czasie kampanii wyborczej siedziała z wypiekami na twarzy czytając jacy to źli ci lewacy szerzący ideologię LGBT a najgorszy z nich ten Czaskoski, który pieniążki z 500+ chce Żydom oddać. A może nie czytała tylko pisała?

S.
      • asia_i_p Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 13:22
        Ja mam mieszane odczucia w stosunku do tego tekstu.
        Mój znajomy ksiądz podobny w duchu apel, ale mocno krótszy, napisał podczas kampanii i wtedy to miało sens, wzbudzało szacunek. Po kampanii to takie trochę "wzięliśmy, co chcieliśmy, a teraz niech będzie miło".

Ona brzmi szczerze, ale przymyka oczy na to, że usłyszeć, że jeśli się zagłosuje na danego kandydata, to popełnia się grzech albo wręcz nie jest się częścią Kościoła, to trochę więcej niż zostać wywalonym ze znajomych na Facebooku.
      • malia Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 15:13
        Gdzie ona była kiedy wyzywano ludzi od zdradzieckich mord? Albo dwa tygodnie temu, gdzie pluto na wszystko dookoła? Nie przeszkadzało jej to? Jak już zrobiliśmy wszystko co trzeba za pomocą p omówień, chamstwa i tupetu to teraz może być dobrze?
    • mia_mia Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 07:25
      Jesteśmy podzieleni, mam dość apeli o pogodzenie, połączenie, zasypywanie rowów. Różnice są za duże, krzywdy za duże i za dużo słów padło. Co więcej apelujący, słowem i czynem zaraz po zakończeniu apelowania wracają do starego trybu. Musimy nauczyć się żyć w podzielonym społeczeństwie, bo to się jeszcze długo nie zmieni.
    • alicia033 Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 07:26
      mam szanować kogoś, kto popiera typa, ułaskawiającego pedofila?
      Udawać, że nie widzę i nie słyszę faszolskiej tłuszczy? Siedziedzieć cicho ("nie jątrzyć") gdy próbuje się części społeczeństwa odebrać prawa człowieka? Ha, ha, ha, ha.
      Nie, nie i jeszcze raz nie.
      Dawno się nauczyłam, że nadstawianie drugiego policzka daje tylko tyle, że się obrywa co najmniej dwa razy.
      Nie mam i nie zamierzam mieć żadnej litości dla pisiorstwa&co.
    • smillla Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 07:35
      Te komunikaty przypominają mi wychowywanie na tzw. Grzeczną Dziewczynkę. Opierają się na fałszywym założeniu, że największą cnotą jest grzeczność. Czyli cicgosc, uległość, nie gniewanie się, podawanie każdemuprzyjaznej i pomocne rączki, nie zgłaszanie uwag, godzinie się na los posłuszeństwo, cichosc, pracowitość ufność, serce na dloni i uśmiech przez łzy.
      Dobrze wiemy, do czego taka postawa doprowadza. Do totalnej życiowej przegranej, niskiej pozycji etc.
      W życiu wcale nie wygrywają grzeczne i zgodna D,iewczynki. Myślę, że w życiu społecznym jest podobnie.
      • saszanasza Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 07:39
        smillla napisała:

> Te komunikaty przypominają mi wychowywanie na tzw. Grzeczną Dziewczynkę. Opiera
        > ją się na fałszywym założeniu, że największą cnotą jest grzeczność. Czyli cicgo
        > sc, uległość, nie gniewanie się, podawanie każdemuprzyjaznej i pomocne rączki,
        > nie zgłaszanie uwag, godzinie się na los posłuszeństwo, cichosc, pracowitość u
        > fność, serce na dloni i uśmiech przez łzy.

No ale wlaśnie to jest to, co wmawia nam ostatnio Holownia. Sprowadził wszystkie dzialania opozycji względem władzy i nazywa to „walką”. Nie wiedziałam, że jak mam odmienne zdanie od innej osoby i forsuje je, to zarazem walczę!

> Dobrze wiemy, do czego taka postawa doprowadza. Do totalnej życiowej
        > , niskiej pozycji etc.
        > W życiu wcale nie wygrywają grzeczne i zgodna D,iewczynki. Myślę, że w życiu sp
        > ołecznym jest podobnie.
        • araceli Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 11:50
          saszanasza napisała:
          > No ale wlaśnie to jest to, co wmawia nam ostatnio Holownia. Sprowadził wszystki
          > e dzialania opozycji względem władzy i nazywa to „walką”. Nie wiedziałam, że ja
          > k mam odmienne zdanie od innej osoby i forsuje je, to zarazem walczę!

No bo PO 'walczy' a on grzecznie stoi i przemawia. I to nie jego wina, że ludzie go nie słuchają tylko złego PO co walczy i mu odbiera uwagę!
      • araceli Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 11:45
        smillla napisała:
        > Te komunikaty przypominają mi wychowywanie na tzw. Grzeczną Dziewczynkę. Opiera
        > ją się na fałszywym założeniu, że największą cnotą jest grzeczność. Czyli cicgo
        > sc, uległość, nie gniewanie się, podawanie każdemuprzyjaznej i pomocne rączki,
        > nie zgłaszanie uwag, godzinie się na los posłuszeństwo, cichosc, pracowitość u

Radzka niedawno polecała książkę Aleksandry Radomskiej i dała taki cytat - dedykację rozdziału (piszę z pamięci):
        "Mojej babci, która zawsze mówiła mi, żebym była cicho bo najważniejsza jest zgoda. Przykro mi, że ktoś tak bardzo cię oszukał."
      • bistian Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 19:35
        smillla napisała:

> Dobrze wiemy, do czego taka postawa doprowadza. Do totalnej życiowej przegranej
        > , niskiej pozycji etc.

Andrzej Waligórski THE PURSUIT - STORY (o ucieczce do Egiptu Świętej Rodziny w westernowym stylu wink)

.. a Jezusek wesoły
        Rzekł, całując mamuńcię:
        - Miłujcie nieprzyjacioły!
        Ale im wpierw dosuńcie ...

• tiszantul Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 17.07.20, 15:19
        "Ni właśnie dlatego od jakiegoś czasu wkurza mnie Holownia, który tak scala ludzi będących przeciwko wyimaginowanej walce PO-PIS, że aż podzielił"

Gdyby nie Hołownia, Duda w pierwszej turze miałby 47%. Stary numer, ale zawsze działa, lepiej czy gorzej. Pamiętacie jak świetnie chwycił Rysiek Petru?
        A koszty? Robienie wyborców w balona? Nie ma kosztów. Do Ryśka Petru nikt się dziś nie przyznaje, więc oficjalnie nikt nie został wykorzystany
    • maly_fiolek Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 08:06
      Dlaczego mamy się nie dzielić? Przecież mamy różne -przeciwstawne potrzeby.
      Emeryci chcą większych emerytur, młodzi chcą mniejszych podatków i transferów pieniężnych,
      dzietni chcą 500+, bezdzietni chcą mniej płacić,
      wieś chce jak najwięcej imigrantów do pomocy w gospodarstwach, ludzie w miastach chcą ograniczenia imigrantów itp itd.
    • lauren6 Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 10:22
      Mieszkańcy Warszawy, Krakowa, geje i lesbijki mają ot tak wybaczyć słowa, które padły o nich w czasie kampanii wyborczej, bo jakaś dziunia do tego nawołuje?

Wiesz czego uczę moje dziecko w wieku przedszkolnym? Jeśli się nabroiło to pojednanie rozpoczyna się od prostego słowa: przepraszam.

Jak widzę moje dziecko, które jest w stanie przełamać wstyd, egoizm i głośno przyznać się do winy to jestem z niego na prawdę dumna.

Wielka szkoda, że nie wszyscy rodzice w Polsce w ten sposób wychowują swoje dzieci.
    • smillla Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 10:52
      Opozycja straci siłę przebicia, gdy straci wyrazistość, a tę straci przybierając bierną i rozmydlająca wszystko postawę.
      I o to chyba chodzi nawołującym do spuszczenia "pary" i życia sobie "po trochu", bez większych emocji. Sorry, ale to właśnie "para" daje siłę i napęd. Mglisty opar spowalnia i usypia. Tylko potem jakże często następuje przebudzenie z ręką w nocniku.
      • tiszantul Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 17.07.20, 15:34
        "Opozycja straci siłę przebicia, gdy straci wyrazistość"

To dobrze, ze opozycja jest wyrazista i ma siłę przebicia. Życzę kontynuacji tej fali sukcesów, jaką widzieliśmy przez ostatnie pięć lat.
        Nie ma to jak ustawić wybory prezydenckie w formacie "PiS kontra reszta świata" i przegrać
    • semihora Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 11:07
      Co ciekawe, zawsze to antypisowcy muszą ustępować. Pisowcy nigdy. Oni mogą opluwać, obrzucać błotem, a reszta ma to pokornie przyjmować i nadstawiać drugi policzek. No tak, od dziecka się nas uczy, że to mądrzejszy ustępuje głupszemu, tylko jak widać - to kompletnie nie działa.

Nie dziwi mnie, że w końcu i mądrzejszemu się ulewa. Doprowadzony do granic wytrzymałości człowiek staje się niebezpieczny, a pisowcy testują nasze granice w sposób obrzydliwy. Oni bawią się brzydko, nam zalecają spokój i udawanie, że to deszcz pada, a nie ich paskudne plwociny. A spróbuj tylko nazwać rzeczy po imieniu - od razu się zapieniają, że rzekomo tolerancyjne lewactwo nie toleruje ich!
    • fornita111 Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 13:41
      Mam szanowac poglady Korwina, dla ktorego jako kobieta jestem praktycznie podczlowiekiem? Gej nazwany "ideologia a nie czlowiekiem" ma szanowac poglady Dudy? Moze jeszcze mam sie cieszyc, ze sie "tak pieknie roznie" z Kaczynskim, ktory mnie nazwal "gorszym sortem" i "elementem animalnym"? No coz, nie. Nie wyrazam zgody na zlo, nie bede go tolerowac, kropka.
    • renia266 Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 19:43
      Mam na facebooku kilku znajomych z Poznania głosujących oczywiście z Trzaskiem tam to juz prawdziwy spektakl nienawiści. Czuję się jakbym należała do innego plemienia. Nigdy nie glosowalam na Pis w wyborach parlamentarnych, w pierwszej turze prezydenckich na Holownie a w drugiej na Dude. Wyjasnilam motywy głosowania w innym watku. I dowiedzialam się z facebooka, że pisowiec to stary śmiec po 60 bez wykształcenia, pasożyt, żyje z 500 plus, powinna powstać strefa wydzialona dla pisowców w Poznaniu, że każdego pisowca należy wyj..c ze znajomych na facebooku, że generalnie każdy pisowiec jest głupi roszczeniowy i każdego obraża. Ja na facebooku politycznie się nie udzielam, co najwyżej wrzucę czasem jakies posty o kotkach i pieskach, jednak po takich wpisach "znajomych" kategorycznie stwierdzam, że nie chce z tymi znajomymi mieć nic wspólnego, także w realu. Każdy z nich wcześniej oczywiście wrzucał na swoje profilowe zdjęcia nakładki o szacunku i tolerancji. Jeżeli też ci znajomi uważają, że takimi wpisami zachęcą przeciwników do przejścia do ich drużyny i głosowania na ich opcje polityczną, to kategorycznie stwierdzam, że nigdy tego nie zrobię, bo po tych wpisach już wyobrażam sobie co by się stało gdyby Ci ludzie doszli do władzy. Ostatnio mam takie przemyślenia, trochę abstrakcyjne, że nadal nie dziwi mnie, że Polacy mordowali żydów, gdyż we współczesnym świecie niewiele się zmieniło, "mordercą" może to być i chłop z Podhala i wykształciuch z korporacji. Nienawiść w Polakach jest genetyczna.
      • mia_mia Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 19:53
        Jeśli jest genetyczna to też masz ją we krwi.
        Głosując na Dudę opowiedziałaś się po jednej z dwóch, bo tak to teraz wyglądało, których wartości, poglądy i interesy są nie do pogodzenia.
        Gdybys miała wśród znajomych wyborców pisu dostałabyś podobny lub pewnie mocniejszy zestaw przyznając się do głosowania na RT.
        • renia266 Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 16.07.20, 20:04
          Mam wśród znajomych wyborców pisu...i takiego spektaklu nienawiści tam nie widzialam i może dlatego, że ci wyborcy Pisu są też z Poznania i nie wychylą się mocno na facebooku z obawy przed hejtem. Mam w znajomych nauczycielkę, co do której wiem, że popiera PIS, nie widziałam na jej profilu żadnych negatywnych tekstów. Mam jednego znajomego pisowca z wyższym wykształceniem który na facebooka wrzuca co jakiś czas mądrzejsze i głupsze teksty. Mądrzejsze to te które demaskują fakenewsy, a głupsze to sianie własnej propagandy. I jest masowo hejtowany za wszystko, tyle, że on to chyba lubi, wiec ma luz. Przypuszczam jednak że w Polsce wschodniej na facebooku jest dokładnie odwrotnie i tam mniejszość PO czuje to samo co PISowi w Poznaniu. I jeżeli ktoś mi tu pisze, że to dobrze, bo mam prawo obrażać innych, bo inni obrażają mnie, to tak sobie myślę, że Polacy chyba nie zasługują na niepodległość i ten kraj idzie ku upadkowi.
      • saszanasza Re: Nie kłóćmy się, nie dzielmy się.... 17.07.20, 13:26
        renia266 napisała:

> Mam na facebooku kilku znajomych z Poznania głosujących oczywiście z Trzaskiem
        > tam to juz prawdziwy spektakl nienawiści. Czuję się jakbym należała do innego p
        > lemienia. Nigdy nie glosowalam na Pis w wyborach parlamentarnych, w pierwszej t
        > urze prezydenckich na Holownie a w drugiej na Dude. Wyjasnilam motywy głosowani
        > a w innym watku. I dowiedzialam się z facebooka, że pisowiec to stary śmiec po
        > 60 bez wykształcenia, pasożyt, żyje z 500 plus, powinna powstać strefa wydzialo
        > na dla pisowców w Poznaniu, że każdego pisowca należy wyj..c ze znajomych na fa
        > cebooku, że generalnie każdy pisowiec jest głupi roszczeniowy i każdego obraża.

Ale czego ty się spodziewałaś! PIS robiąc nagonkę na uchodźców, LGTB, nauczycieli, lekarzy, sędziów, dał społeczeństwu przyzwolenie na takie działania. Niezależnie kim się jest, jaki zawód się wykonuje, jaką orentację posiada, jeśli jest inna, należy tępić......najwyraźniej preferencje i poglądy polityczne też dostały się na listę rzeczy, dzięki którym można kogoś dyskryminować ba! one tam już były, tylko tyczyły się głównie wymiaru sprawiedliwości. Temu na wstępie się oberwało „za poglądy”. Teraz „za poglądy” dostaje się Kowalskiemu, bo rząd doprowadził do takiego stanu. To PIS spolaryzował społeczenstwo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka