Dodaj do ulubionych

Stawy Milickie / Dolina Baryczy

16.07.20, 15:17
Co ciekawego w tamtych rejonach do zwiedzania? Którą miejscowość wybrać jako bazę wypadową?
Miał być urlop na Podlasiu ale jak dotarło do mnie ile osób się tam wybiera w tym roku to nastąpiła zmiana kierunku
Obserwuj wątek
  • azja001 Re: Stawy Milickie / Dolina Baryczy 16.07.20, 16:23
   W tym rejonie niestety miała miejsce klęska ekologiczna jakieś 2 tygodnie temu więc odradzam chociaż miejsce piękne. Do wody Baryczy spłynęły gdzieś z Wielkopolski zanieczyszczenia z pól prawdopodobnie, ryby popadały, woda zanieczyszczona 😞
  • nenia1 Re: Stawy Milickie / Dolina Baryczy 16.07.20, 17:10
   Ile się wybiera? Dopiero co byłam na Podlasiu i w wielu miejscach pustki.
   Też przed wyjazdem czytałam stale na ematce jak to będzie pełno ludzi
   w odludnych miejscach i jakoś miejsca odludne dalej okazały się odludne, a nad Morskim Okiem
   jak były tłumy tak są.

   Barycz teraz jest skażona, zresztą dla mnie to teren w który warto jeździć wiosną i jesienią
   tam są głównie kompleksy stawów rybnych i w tych okresach są zlotowiska żurawi, czapli białych, gęsi
   o ile cię to interesuje. Dla miłośników przyrody i zwierząt świetne miejsce.
   Wieczorem można szukać też rykowska jeleni. Można pływać kajakiem, są ścieżki rowerowe, jak jeździsz konno można sobie zrobić wycieczkę konną, dobre jedzenie bo dużo świeżych ryb na miejscu, mogę polecić noclegi w tych miejscach, z dobrym wyżywieniem (w przypadku hotelu restauracja obok)

   www.hotelnaturum.pl/index.php?idS=17&ln=pl
   dbpoleca.barycz.pl/products/view/88#scroll-to
   www.stary-mlyn.com.pl/restaurant/

  • poziomka123 Re: Stawy Milickie / Dolina Baryczy 17.07.20, 14:25
   klęska ekologiczna pewnego odcinka Baryczy nie spowodowała klęski wsi, miasteczek i miast w rejonie Doliny Baryczy, a piszecie o tym jakby tak był jakiś kataklizm i cała Dolina Baryczy zalana na 10 metrów gnojówką. Tutaj normalnie wszystko funkcjonuje. Są przede wszystkim fantastyczne trasy rowerowe, na to bym się nastawiała - np. trasą kolejki wąskotorowej. Ogrom stawów, wokół większości można jeździć rowerami, wiele pięknej przyrody przede wszystkim, ptaki, cisza. Stadniny koni, urokliwy milicki ryneczek, ruiny zamku w Żmigrodzie wraz z otaczającym go parkiem i restauracja, Ruda Żmigrodzka i pyszny karp. www.szklanyswiat.org/fabrykabombek.htm - wycieczka do fabryki bombek, Krośnicka kolejka wąskotorowa, i wiele wiele innych.
  • poziomka123 Re: Stawy Milickie / Dolina Baryczy 17.07.20, 14:35
   ludzie nie przesadzajcie, klęska ekologiczna pewnego odcinka Baryczy nie spowodowała klęski wsi, miasteczek i miast w rejonie Doliny Baryczy, a piszecie o tym jakby tak był jakiś kataklizm i cała Dolina Baryczy zalana na 10 metrów gnojówką. Tutaj normalnie wszystko funkcjonuje. Są przede wszystkim fantastyczne trasy rowerowe, na to bym się nastawiała - np. trasą kolejki wąskotorowej. Ogrom stawów, wokół większości można jeździć rowerami, wiele pięknej przyrody przede wszystkim, ptaki, cisza. Stadniny koni, urokliwy milicki ryneczek, ruiny zamku w Żmigrodzie wraz z otaczającym go parkiem i restauracja, Ruda Żmigrodzka i pyszny karp. www.szklanyswiat.org/fabrykabombek.htm - wycieczka do fabryki bombek, Krośnicka kolejka wąskotorowa, i wiele wiele innych.
  • feniks_z_popiolu Re: Stawy Milickie / Dolina Baryczy 17.07.20, 16:04
   Bardzo dziękuję wszystkim. Zwłaszcza tym, którzy opisują co ciekawego można tam robić. Czuję się zachęcona do odwiedzenia tego regionu smile. Tym bardziej, że wydaje się być oazą ciszy i spokoju. No i mam nadzieję na pyszne rybki a te w Warszawie niestety nie są rewelacyjne.


  • feniks_z_popiolu Re: Stawy Milickie / Dolina Baryczy 30.07.20, 15:33
   Byłam i już niestety wróciłam. Wspaniałe miejsce. Skażenia muszą być chyba lokalne, na niewielką skalę bo pomimo iż intensywnie zwiedzaliśmy okolicę nic dziwnego nie zaobserwowaliśmy. Spływy kajakowe w ograniczonym zakresie działają. Fajne trasy rowerowe. Obok tego co już polecano tutaj, zwłaszcza poziomka123, mogę dodać muzeum (właściwie wystawę) bombek w Miliczu i przepyszną kawę tamże. Rybne dania "U Bartka" i w Gospodzie 8 ryb.
   Na szlakach prawie pusto. Cisza, spokój, przyroda wokół.
   Turyści spotykani z rzadka, w porównaniu do tego co pokazują media nad morzem, w górach i na Mazurach, to w ogóle inny świat smile Rejon szczerze polecam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka