Dodaj do ulubionych

swędzenie w okolicy woreczka łzowego

20.07.20, 09:06
od piątku swędzi mnie oko, w okolicy woreczka łzowego, na lekarza nie ma szans w tym tygodniu. Może ktoś miał podobną przypadłość i wie co za czort?

jakieś krople do nawilżania oczu polecacie?
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: swędzenie w okolicy woreczka łzowego 20.07.20, 13:33
      1. Dokładnie umyć oczy, sprawdzić, patyczkiem kosmetycznym, czy na śluzówce nie ma resztek kosmetyków typu kredka do oczu.
      2. Zrobić okład z chłodnej, czarnej herbaty.
      3. Zakropić kroplami z kwasem hialuronowym, nawet takimi z drogerii, chodzi o utrzymanie wilgoci.
      4. Można spróbować maści do oczu z apteki typu Bepanthen.
      5. Nie trzeć i nie ruszać.
      6. Nie stosować samowolnie maści z antybiotykiem albo agresywnych środków odkażających, nawet takich specjalnie do oka, bo jak to podrażnienie, to można sobie tym tylko zaszkodzić.
      7. Jak nie pomoże, to pójść do lekarza/okulisty

Swoją drogą, suche i swędzące śluzówki, to częsty objaw przy stosowaniu hormonów typu pigułka.
    • eliszka25 Re: swędzenie w okolicy woreczka łzowego 20.07.20, 14:18
      U mnie takim swędzeniem objawia się alergia. Jest to jeden z objawów, ale swędzi mnie symetrycznie, czyli oboje oczu. Kiedyś swędziało mnie jedno, potarłam sobie, jakoś pod wieczór to było, a rano obudziłam się z opuchniętymi okiem, którego nie byłam w stanie otworzyć. Lekarz stwierdził zapalenie kanalika łzowego, ale ponieważ byłam w ósmym miesiącu ciąży, zamiast antybiotyku kazał mi kupić szampon dla dzieci nieszczypiący w oczy i 3x dziennie miałam powtarzać taką operację:

- na 10 minut ciepły okład na oko, mogła być ciepła woda z kropelką tego szamponu lub np. zwykła herbata czy szałwia
      - po okładach masaż oka w kierunku wewnętrznego kącika, żeby ewentualne zabrudzenia i wysięki „wycisnąć” z oka
      - patyczkiem z watą umoczonym w cieplej wodzie z dodatkiem kilku kropel szamponu dla dzieci przemyć dokładnie oko, starając się przede wszystkim dobrze oczyścić okolice kanalików łzowych. Oczyszczanie oka też w kierunku wewnętrznego kącika.

Poprawa była praktycznie natychmiast.

Najważniejsza zasada - nie trzyj tego oka, bo możesz sobie narobić kłopotu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka