Dodaj do ulubionych

Mikrofalówka jaką kupić?

21.07.20, 22:16
Jak w temacie. Planuję kupić mikrofalówkę. Na co zwrócić uwagę? Czy funkcja ,, gotowania" jest zamiennikiem parowaru? Opcja ,, grill" zdaje egzamin? Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
Obserwuj wątek
    • nowaczek12345 Re: Mikrofalówka jaką kupić? 22.07.20, 09:51
      Mikrofalówka służy tylko do 2 rzeczy: odmrażania i podgrzewania. Pozostałe funkcje to zbędne bajery.
      Kupuj najprostszą, jak się popsuje po kilku latach wymienisz na nową bez żalu.
      Mam już czwartą mikrofalówkę, a używam od 20 lat.
      Jeśli będą się forumki gdzieś dalej produkowały, że gotują, grillują i że nie mam racji, to ich nie słuchaj. Do gotowania jest płyta, do grillowania grill albo patelka grillowa. W mikrofali to po prostu nie wychodzi. 95% użycia mikrofalówki to podgrzewanie dań, a 5% rozmrażanie.
    • pitupitt Re: Mikrofalówka jaką kupić? 22.07.20, 12:17
      U mnie funkcja grilla zdaje egzamin i często się przydaje, np. jak mam piekarnik zajęty przez ciasto, a w tym samym czasie chcę upiec jakieś mięcho. Robi frytki lepsze niż piekarnik. Albo jak mam do obskoczenia większy spęd rodzinny i sam piekarnik "nie wyrabia na zakręcie". Mikrofala nie służy tylko do odgrzewania i rozmrażania, tak jak piekarnik nie służy tylko do pieczenia, jak to ktoś niżej napisał (ja w piekarniku np. Mogę rozmrażać, ale to żadna nowość). Technologia poszła mocno do przodu i nie trzeba mieć do każdej czynności osobnego urządzenia, ale co kto woli. Uprzedzając pytanie: mam zestaw mikrofala bosch quantum speed (wewnątrz wìększa od standardowej mikrofali, taca ma średnicę ok 50 cm) + piekarnik bosch - od 12 lat ten sam i pewnie jeszcze trochę pociągnie. Symboli z głowy nie podam, zresztą przez ten czas pewnie i tak się zmieniły.
      • mary_lu Re: Mikrofalówka jaką kupić? 22.07.20, 12:25
        Też jestem z opcji wypasionych mikrofalówek. Od 25 lat jesteśmy wierni whirpoolowi z opcja crisp, z resztą ta pierwsza mikrofalówka rodziców dalej śmiga jak nowa.

Dla mńie mikrofalówka musi być duża, być łatwa w obsłudze, mieć właśnie opcje crisp i grill. Często jej używam do odgrywania pizzy albo robienia jej z gotowców i polgotowcow, do zapiekanek, dogrzewania steków i piersi z kaczki - jest poręczniejsza niż piekarnik.
    • majenkir Re: Mikrofalówka jaką kupić? 22.07.20, 15:34
      mama.pracujaca napisała:
      > Planuję kupić mikrofalówkę. Na co zwrócić uwagę?

Zeby byla ladna i pasowala do kuchni smile.
      Ja mikrofalowke uzywam tylko do podgrzewania i czasem rozmnazania, a wlasnie kupilam (stara nagle sie zepsula) z opiekaczem (ktorego wiem, ze nigdy nie uzyje, bo mam piecyk) tylko dlatego, ze mi sie podobala.
      A oto ona:
      https://image-us.samsung.com/SamsungUS/home/home-appliances/microwaves/countertop/pdp/mg14h3020cm/gallery/07_Microwave_Countertop_MG14H3020CM_R-Perspective.jpg?$product-details-jpg$
    • bulzemba Re: Mikrofalówka jaką kupić? 23.07.20, 07:32
      Miałam długie lata. Służyła do ogrzewania i do rozmrażania. Może te technologia poszła do przodu... Jednak nie brakuje mi jej na tyle by kupić następną.

Chociaż zdawała egzamin gdy w domu były nastolatki.
    • joanna266 Re: Mikrofalówka jaką kupić? 23.07.20, 07:39
      Moi tesciowie mają mikrofale z funkcja grila.udka kurczaka ponoć wychodzą z tego super. bardzo często korzystają z tej funkcji.Więc jeśli twoja rodzina lubi drób i kiełbaski z grila to warto z taka funkcją mikro zakupić

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka