Dodaj do ulubionych

ból kolana:(

27.07.20, 10:47
od czasu do czasu pobolewa mnie kolano ostatnio częściej (dużo jeżdżę na rowerze). Podejrzewam, że to pozostałość po nartach, kiedyś niefortunnie rozjechały mi się nogi i mam wrażenie, że ten ból od tego czasu pozostał i co jakiś czas z większym lub mniejszym nasileniem wraca.
Czy powinnam pędzić z tym do lekarza, czy da się jakoś domowymi sposobami ból przegonić?
Obserwuj wątek
    • cauliflowerpl Re: ból kolana:( 27.07.20, 10:50
      Bardzo możliwe, że ból wynika właśnie z jazdy na rowerze przy nieodpowiednich ustawieniach siodełka, kierownicy itd.
      Dobrze by było, gdyby ktoś Ci na to zerknął i poustawiał odpowiednio dla Twojego ciała. Bikefitting niestety drogi jest, ale warto. Jak nie to próbować samemu pokombinować.
    • zuzia555 Re: ból kolana:( 27.07.20, 10:52
      Spróbuj się troszkę rozruszać, przede wszystkim skrętami tułowia lub klatką piersiową, na leżąco. Możliwe że masz zacieśnienie na poziomie trzeciego odcinka lędźwiowego. Dla radości kolana usiądź natomiast na stabilnym stole i przez 5 minut pomachaj nogami, jak dzieciństwie ☺️ Rady babcine mogą niekiedy pomóc.
    • nangaparbat3 Re: ból kolana:( 27.07.20, 10:55
      Ja bym poszla do mojego fizjoterapeuty. Moze to glupstwo i wystarczy rozmasowac i pare ćwiczeń, a moze cos powaznego (w niektorych przypadkach od razu odsyla do ortopedy).
      Ale nie czkalabym, kolana są ważne.
        • bistian Re: ból kolana:( 27.07.20, 19:58
          bertie napisała:

> Też bym poszła do fizjoterapeuty. Problem może się okazać wcale nie być w kolan
          > ie, a wynikać z kompensowania jakiegoś innego problemu.

Też tak uważam. Ból kolana, brzmi groźnie, bo tam w zasadzie nie ma co boleć.
          Jeżeli są luzy, to ortopeda na szybko, to samo przy naderwaniach wiązadeł czy pęknięciach w tym rejonie. Gdybym był producentem endoprotez, sugerowałbym długotrwałą obserwację. big_grin
    • purchawka2017 Re: ból kolana:( 27.07.20, 13:08
      A skończłaś 40 lat?
      Jak człowiek skończy 40 lat i nic go nie boi to znaczy, że umarł.

Mnie kolano boli od biodra - jedno biodro jest mniej ruchome i krzywo chcodze stąd ból kolana.
      Stwierdził to w końcu którys z kolei fizjoterapuetua, który w końcu zbadał mnie na wszytskie storny.
      Zalecił ćwieczenia rozciagające biodro i jest lepiej.
      Przez ortopedów i pozostałych fizjo byłam olewana.
      Olewam to kolano , boli mnie trochę - no to trudno.
      CZasami daje mi w kośc własnmie po jeździe rowerem pod górę. Musze wtedy dzień lub dwa od roweru odpocząć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka