Dodaj do ulubionych

ezgamin wyniki!

31.07.20, 10:38
pochwalcie się albo pożalcie smile
Liczyłyście sumę zbiorczą punktów za osiągnięcia i egzamin? U nas bardzo fajnie, cóka powinna się dostać do jednej z dwóch wybranych szkół. Pech chciał, że do klasy pierwszego wyboru było najwięcej chętnych w całym mieście, ale i tak uważam, że ma szansę, a jak nie do tej klasy to do klasy drugiego wyboru. Uff, jeszcze tylko stres 19.08
Obserwuj wątek
  • ewa_mama_jasia Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 11:22
   No to ja napiszę prawdę smile Tak jak liczyłam, na pograniczu średniej i wyższej. Z angielskiego tylko 3% lepszych od niego, z matematyki - jest w górnej ćwiartce, z polskiego podobnie. Ale w Warszawie można było wybrać dużo szkół i klas, więc tak zrobiliśmy. Do top of the top liceów się nie dostanie, ale też i nie braliśmy ich pod uwagę. Raczej tę półkę średnio - wyższą (i tu się kierowałam nie rankingiem Perspektyw, tylko progiem wejścia). A co z tego wyjdzie - zobaczymy.
  • mdro Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 11:47
   Chwalić się nie będę, bo dziecko nie moje wink, ale siostrzenica wyniki ma piękne, nawet z polskiego, którego się najbardziej obawiała, ponad 80%.
  • monique_alt Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 13:36
   U nas wyniki świetne.
   Suma punktów razem z świadectwem będzie powyżej 170 więc córka jest bardzo zadowolona.
   Powinno wystarczyć na szkołę marzeń, patrząc na zeszłoroczną punktację.
  • bazia8 Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 14:45
   Liczylysmy, w sumie 160 pkt, ale to i tak super bo świadectwo bez paska wink
   Powinno wystarczyć na dobre liceum w Trójmieście, ale nie mar-woj wink
   Czy dostanie się do klasy biol chem w tym najbardziej pozadanym, to nie wiemy, ale jesli pojdzie do innej tez nie rzuci się z mostu.
   Gratuluję waszym dzieciakom, no i oby za rok juz nic się nie wydarzylo!
   • kurt.wallander Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 15:14
    miodowa2 napisała:

    > U syna: matematyka wybitnie!!! , polski średnia krajowa, angielski poniżej śred
    > niej niestety...

    czyli polski ok. 60%, a angielski poniżej 54%?

    U nas w szkole angielski zawsze najlepiej idzie (patrząc na dawne gimnazjum i teraz juz SP), większośc dzieciaków ma ponad 90%.
    • sabina211 Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 15:32
     Nie wszyscy mogą i nie wszyscy dążą do tego mieć same naj....Nie wszyscy mają łatwość uczenia się języków. Wybitna matematyka to już bardzo, bardzo dobrze. Ja synowi miodowej gratuluję!
     • kaka73 Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 15:41
      Mój syn polski 84%, matma 83%, angielski 97%.
      Jednak świadectwo bez paska - u nas trudno było zdobyć dobre oceny na świadectwie - jednak egzamin potwierdził jego dobry poziom, chociaż syn liczył na 90% z matmy i 100% z angielskiego.
        • anika772 Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 16:45
         Nie, nie do prywatnego. Tez się zdziwiłam Komisja rekrutacyjna w liczbie dwie panie (zamaskowane i w rękawiczkach) przyjęła zaświadczenie, wpięła je do koszulki z reszta dokumentów córki (wniosek i świadectwo), i oświadczono mi że jest przyjęta.
         Urok życia w interiorzewink
     • miodowa2 Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 22:57
      Dziękuję!
      U nas w szkole jedna pani od angielskiego bardzo kiepsko prowadzi lekcje. Tylko pisali kartkówki ze słówek, które sprawdzała na lekcji. Z tych słówek również pisali kartkówki on-line. Żadnych wypowiedzi, żadnych maili. Syn chodził na korepetycje, gdyby nie chodził byłby dramat. Za to jestem dumna, że napisał pracę na polskim na wymaganą ilość słów bo miał z tym problem. Tak naprawdę nie uczył się wcale, jest mało ambitny, a matmę napisał prawie na maxa i z tego jestem dumna.
      Do szkoły dostał się bez problemu, bo miał osiągnięcia sportowe, a wybrał ten profil.
  • kurt.wallander Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 15:18
   Mam wyniki. Powinno byc dobrze, z tą liczbą punktów w zeszłym roku dostałaby się do klasy pierwszego wyboru. W szkole moich dzieci (wcześniej gimnazjum, teraz SP) jakoś zawsze angielski najlepiej wypada, duzo uczniów ma wyniki powyżej 90%. W tym roku, z tego co widzę, w klasie mojej córki jest sporo nieco rozczarowujących wyników z polskiego (najlepsi z tego przedmiotu uczniowie mają wyniki ok. 80-82%), chyba matematyka dzieciakom lepiej poszła. Wydaje mi się, że egzaminy gimnazjalne z polskiego były łatwiejsze.
    • kurt.wallander Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 17:03
     sabina211 napisała:

     > A 80% to źle? Zwłaszcza przy średniej 59%...Dla mnie jako mamy i jako nauczycie
     > lki to świetny wynik. Może nie wybitny, ale właśnie świetny.

     To dobry wynik tak ogólnie, ale myślę, że ci uczniowie liczyli na wyniki w okolicy 90% (piszę o najlepszych uczniach ogólnie mocnej klasy). Podobnie moja córka liczyła na kilka proc. więcej z polaka.
     • makurokurosek Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 21:45
      Jeżeli są to najlepsi uczniowie to faktycznie wynik na poziomie 80% wypada blado. Ogólnie jest to wynik bardzo ładny ale nie dla ucznia który na świadectwie ma z tego przedmiotu 5 czy 6
  • myfaith Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 16:19
   A ja sie bardzo cieszę z wyniku z j.polskiego mojego dziecka bo to dyslektyk stanów średnich wyższych wink i z próbnych był poniżej średniej krajowej a tu powyżej 75%.
   I owszem te wyniki mogą dać za mało punktów do LO marzen ale widzę ze wreszcie zaczął powoli wierzyć, że da radę ucząc się - zdobywać wyniki tak samo dobre jak jego koledzy ( najlepszy kolega zdobył z próbnego 100% z matematyki więc moje dziecko postawiło sobie po porostu mega wysoko poprzeczkę - niepotrzebnie)
   • jasnoklarowna Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 17:12
    U nas najsłabiej poszedł polski, ale 82 procent na dyslektyczkę to naprawdę bardzo dobrze.
    Ang 90, choć liczyła na więcej ale jest zadowolona bo to najlepszy wynik w klasie i w szkole. Matma jak na nią 83 to rewelacja, ogólnie ponad 160 punktów ma, w zeszłym roku wymarzone liceum od 143 przyjmowało, wiec nadzieję mamy smile
    Ale zależy jak w tym roku punkty się rozłożą bo może być próg niższy ale paradoksalnie i sporo wyższy. Więc na razie cicha nadzieja, na ewentualną radość przyjdzie czas po 12 sierpnia
    • myfaith Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 20:19

     Dziekuje 🙂

     Moj model płci męskiej mam nadzieje dorośleje wiec jest szansa ze w LO uwierzy w siebie i zacznie sie uczyć dla siebie tego w czym moze byc dobry wink


     A jego najlepszy kolega ma po 100% z matematyki i angielskiego jedynie polski troche niżej - ech idealne dziecko 😊
     bazia8 napisała:

     > Myfaith gratuluje, bo pamietam, ze pisalas o klopotach z nauka (mamy chyba podo
     > bne modele).
     >
   • mama.pracujaca Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 21:27
    myfaith napisała:

    > A ja sie bardzo cieszę z wyniku z j.polskiego mojego dziecka bo to dyslektyk s
    > tanów średnich wyższych wink i z próbnych był poniżej średniej krajowej a tu pow
    > yżej 75%.
    Dyslektycy są zupełnie inaczej oceniani zarówno z Polskiego jak i Angielskiego. Czytaj-łagodniej! 75% punktów dyslektyka to tak faktycznie maksymalnie 50% . Sorry za szczerość jednak taka jest prawda.
    • makurokurosek Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 22:02
     z tego co przejrzałam sposób oceniania to łagodniej oceniani są tylko pod względem ortografii, ale prawdziwemu dyslektykowi na niewiele to się zda bo i tak w pracy pisemnej zrobi więcej ortów aniżeli jest przewidzianych. Jedyny plus posiadania orzeczenia o dysleksji to wydłużony czas pisania , a to może wpłynąć na wynik egzaminu.
    • myfaith Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 23:04

     Zdaje sie ze makrorusek ci juz odpisała - owszem dyslektyk ma ulgę w postaci zrobienia 3 błędów stylistycznych i/lub ortograficznych i te błędy nie bedą wliczane , przy czym dla dyslektyków ulga w postaci 3 błędów to nic bo taki dyslektyk potrafi ich zrobic multum . I to tyle jesli chodzi o łagodne ocenianie. Wszystko inne jest oceniane dokładnie tak samo jak inni piszący - dyslektyk ma ten sam arkusz zadań i te same kryteria oceny.. Dyslektyk ma wydłużony czas pisania , i zeby nie zrobił błędu - komisja nakleja mu kody na arkuszu ale to ostatnie ma sie nijak do oceny treści merytorycznej egzaminu.

     Tak wiec 75% to po prostu 75 % tyle tylko ze okupione większym wysiłkiem niz dzieci które nie maja dysleksji.

     Bzdury gadasz bo nie wiesz o czym piszesz - sorry za szczerość ale taka jest prawda.


     mama.pracujaca

     > Dyslektycy są zupełnie inaczej oceniani zarówno z Polskiego jak i Angielskiego.
     > Czytaj-łagodniej! 75% punktów dyslektyka to tak faktycznie maksymalnie 50% . S
     > orry za szczerość jednak taka jest prawda.
    • grey_delphinum Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 23:11
     Ale bzdury wypisujesz!!! Owszem, z tego co wiem, dyslektykowi nie są liczone typowe bledytypu zgubienie ogonka czy pisownia fonetyczna typu "wzioł" ale wszystkie inne usterki, czyli błędy w wyrazach z ó/U itp itd są już normalnie liczone.
     Mam dysortografika w domu, więc dopytywalam o szczegóły.
  • joyce_byers Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 19:37
   Napisała najlepiej z calej klasy. Poszło wysmienicie. Nie spodziewała sie w ogóle. Ale do wymarzonej szkoły juz sie dostała bo z racji placówki szkoła średnia miała wewnętrzne, niezależne egzaminy żeby odsiać gorszych uczniów i wyniki dwa dni później były dostępne do wglądu.
  • mamaemmy Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 20:00
   U nas angielski super, polski super, za to matma dramat. Niestety moja to typ zdolnego lenia, i świadectwo nienajlepsze miala (ci nauczyciele w tej szkole to jakaś masakra). Egzamin pokazał tak naprawdę co umiala. Chyba to inni nauczyciele oceniali? Niż ci co uczą? Jak to jest?
   • piekna_remedios4 Re: ezgamin wyniki! 31.07.20, 21:21
    u nas w tym roku była zmiana nauczyciela od matematyki, ta, która przyszła była po prostu straszna i to widać w wynikach ezgaminów. Ale ja się nie martwię, bo i tak sporo powyżej średniej krajowej.
    Zawsze oceniają inni nauczyciele, wyselekcjonowani do tego zadania przez CKE/OKE
    • bazia8 Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 10:24
     Wlasnie, az mnie ciarki przechodza, jak.mysle, ze sa szkoly w ktorych nauczyciele stawiali piatki i szostki bo korona. W naszej podstawowce 6 dawal tytul finalisty w konkursie przedmiotowym na poziomie wojewodzkim. Bez tego nie bylo zmiluj.
     • em_em71 Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 12:01
      bazia8 napisała:

      > W naszej podstawowce 6 dawal tytul fina
      > listy w konkursie przedmiotowym na poziomie wojewodzkim. Bez tego nie bylo zmil
      > uj.
      >

      W szkole mojego syna tez tak bylo. Natomiast jedna z kolezanek z pracy powiedziala, ze nauczycielka postawila corce 6 z matmy przy wyniku 96%. W zeszlym roku wyniki byly znane przed zakonczeniem roku szkolnego. Mojemu nikt nic takiego nie zaproponowal przy 98% smile Faktem jest również, ze i wtedy w roznych szkolach oceny byly mocno ciągnięte w górę.
   • kryzys_wieku_sredniego Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 21:52
    Tak to jest, że można się nauczyć czegoś co się olewało wcześniej.
    To jest poziom podstawówki, naprawdę przysiadając da się ogarnąć.
    Ja na studiach po wykładzie z algebry nie ogarniałam połowy, po przeczytaniu w domu coś mi zaczynało świtać a po przerobieniu 3 przykładów było dobrze, po konsultacji ze znajomymi mialam 4+ na koniec i z ćwiczeń i z egzaminu.
   • naturella Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 07:29
    Ja jestem baaardzo zadowolona. 74/33/77. Matma słabo, ale to najlepszy wynik mojego syna ze wszystkich próbnych - pierwszy próbny napisał na 6%. Korepetycje nieustanne od 5 klasy. Taki typ, ale to po mnie - miałam taki sam problem z matmą przez całą edukację.
  • mama.pracujaca Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 08:02
   Jak zwykle na tym forum same wybitne geniusze😀🤣! Wyniki rewelacyjne! Tyko szkoda, że średnia krajowa jakoś nie wskazuje na to. Wiekszość ( jak w każdym tego, typu wątk) koloryzuje wyniki swoich dzieci! I żadna jakoś nie wpadła na to, żeby wyslać np. screena z wynikami🤣 a przecież niby macie się czym chwalić! Wybitnie i świetnie wypadł mój chrześniak! Jestem z Niego bardzo dumna! Moja krew😊
   • morekac Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 08:15
    Ci z przeciętnymi po prostu milczą - co w tym dziwnego? No i weź pod uwagę, że jeśli dziecko ma rodziców zaangażowanych w edukację dziubdziusia (a większości ematek temat edukacji nie jest obojętny), to osiąga lepsze wyniki.
    • morekac Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 08:18
     >Tyko szkoda, że średnia krajowa jakoś nie wskazuje na to.

     W średniej są wyniki jakiś 300 tys ludzi. Było tu tyle wpisów?
     A średnie wyniki znacznie wyższe z egzaminu niż wynik przeciętny sugerują, że egzamin był za łatwy...
      • makurokurosek Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 11:39
       według mnie wyniki egzaminu winny pokrywać się z ocenami, a tak nie jest . Masę szkół stawia naciągane piątki i szóstki, a egzaminy pokazują jasno że 50% uczniów z matematyki winno mieć wystawioną ocenę dopuszczającą. Wystarczy spojrzeć na rozkład centylowy co roku około 30% zdających nie jest w stanie napisać egzaminu z matematyki na 30%. Według mnie nauczyciele winny być karani jeżeli istnieje duża rozbieżność miedzy ocenami, a wynikami egzaminów zewnętrznych
       • mama.pracujaca Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 21:19
        makurokurosek napisała:

        > według mnie wyniki egzaminu winny pokrywać się z ocenami, a tak nie jest . Masę
        > szkół stawia naciągane piątki i szóstki, a egzaminy pokazują jasno że 50% ucz
        > niów z matematyki winno mieć wystawioną ocenę dopuszczającą.
        A tutaj absolutnie zgadzam sie z Toba! Naciągane oceny! W naszej szkole, z tego co mówili znajomi oceny pokrywały się z wynikami. Tzn. w ten sposób, że ci co napisali powyżej 90% mieli 5. Były też 3 przypadki ( jedna matma i dwa angielski) gdzie dzieci otrzymały 100% a nie miały z tych przedmiotów ocen cel.
        • morekac Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 21:28
         Z tym pisaniem na 100% i oceną, która nie jest szóstką czy piątką sprawa może być banalna: uczrń może umieć, ale mieć gdzieś konieczność odrabiania prac domowych.
          • waleria_s Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 21:54
           makurokurosek napisała:

           > Dokładnie. Gorzej jeżeli uczeń ma szóstki i piątki, a egzamin napisał na poziom
           > ie średniej krajowej, a takich przypadków jest naprawdę bardzo dużo.
           Odniosę się do uczeń ma piątki. Są uczniowie (i rodzice) bardzo ambitni, zaangażowani, gdzie każdy sprawdzian i kartkówka to są długie przygotowania. Są te 5, ale wypocone, wymęczone. Wynik na egzaminie może być sporo niższy, bo pojawi się zaskakujące zadanie, uczniowi brak zrozumienia przedmiotu, nie ma materiału zebranego 'do kupy'. Tak się wykłada na matmie zwłaszcza.
           • makurokurosek Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 22:09
            Zadania na egzaminie nie odbiegają znacząco od tych znajdujących się w podręcznikach.
            Uczniowie ciśnięci przez rodziców mimo braku zdolności, posiadają wiedzę. Rozbieżność miedzy wynikami egzaminów, a ocenami najczęściej wynika z naciągania ocen, łażenie i ciągłego poprawiania oraz, a może przede wszystkim przez sprawdzanie przez nauczycieli wiedzy uczniów za pomocą przygotowanych przez wydawnictwa testów i dostępnych do ściągnięcia w necie
             • makurokurosek Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 23:32
              stres stresem, ale jeżeli uczeń piątkowo-szóstkowy zdaje egzamin na poziomie średniej krajowej to nie ma co tego tłumaczyć stresem. Zresztą dla takiego ucznia wynik poniżej 80% to zwyczajna porażka świadcząca o naciągniętych ocenach.
              • waleria_s Re: ezgamin wyniki! 02.08.20, 01:07
               Jak już sama napisałaś- bywa, że nauczyciele bazują na gotowcach dostępnych w internecie. Lub dają zadania żywcem wzięte z podręcznika, tylko zmienione liczby. W takich warunkach łatwo o 5 i nie dziwi potem, że na egzaminie wynik jest grubo poniżej 80%. Co do stresu, polemizowałabym. Maturzyści się na tym wykładają, co dopiero młodsi uczniowie. U nas jest bardzo mały nacisk w szkołach na naukę radzenia sobie z emocjami, stresem, zarządzanie czasem na egzaminie.
      • morekac Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 08:47
       Bo tak to działa. Za trochę więcej niż tydzień będą wyniki matur i też będzie biadolenie nad poziomem tej dzisiejszej młodzieży, która nic nie umie. 😉
    • mama.pracujaca Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 08:35
     morekac napisała:

     zaangażowanych w edukację dziubdziusia (a większości
     > ematek temat edukacji nie jest obojętny), to osiąga lepsze wyniki.
     Nie koniecznie. Znam takich, ktorzy chadzali na liczne korepetycje ( do tych samych co zdolne dzieci) a i tak wyniki mają albo średnie, albo marne. Z przeciętniaka nie zrobisz geniusza!
   • makurokurosek Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 11:26
    Jestem mamą zeszłorocznej ósmoklasistki i dla mnie jej wyniki były bardzo dobre, na poziomie 80% ( angielski i polski powyżej, matematyka 70%), ale moja córka jest uczennicą czwórkową, nie miała paska nie miała szóstek. Jeżeli więc takie same wyniki egzaminów, miały osoby szóstkowe, to ten wynik przy ich świadectwie wypada blado i świadczy o tym, że oceny były bardzo mocno ponaciągane i są nieadekwatne do stanu ich wiedzy.
    • riskylea Re: ezgamin wyniki! 01.08.20, 13:48
     To podobnie jak u nas - syn średni, czwórkowo-piątkowy, bez paska. Matmę mógł napisać lepiej, ale trudno, nikt sobie głowy nie urwie. Do którejś z trzech wybranych szkół powinien się dostać, jak nie - to wtedy zacznę się martwić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka