Dodaj do ulubionych

Rezolucja dotycz. powstrzym. ideologii katolickiej

01.08.20, 10:35
Proszę się wpisywać kto za:

W związku z wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną forum emama podejmuje deklarację "emama wolna od ideologii katolickiej". Radykałowie katoliccy dążący do kontrrewolucji kulturowej w Polsce atakują:
- wolność słowa,
- niewinność dzieci,
- autorytet rodziny i szkoły
- oraz swobody obywateli.
Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty!

Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że forum emama, które reprezentujemy - zgodnie z naszą
wieloletnią kulturą życia społecznego - nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy
narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia katolicka.

1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy katolickich w szkołach (tzw. "katechetów"). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców!

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną indoktrynacją polskich dzieci w myśl tzw. wytycznych Episkopatu Polski. Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości!

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania zasad religijnych ( słusznie zwanych niekiedy po prostu katopropagandą lub „deklaracją wiary / klauzulą sumienia”) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m. in. pacjentów, nauczycieli i obywateli przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania, np. przy podejmowaniu decyzji co do badań i procedur medycznych, co do pracy wychowawczej, przy doborze przyjaciół, pracowników czy kontrahentów! Deklarujemy, że forum emama będzie wierna tradycji laickiej, pamiętając o 209 latach od Konstytucji 3 Maja i 100 latach od odzyskania Niepodległości Polski.

4. Zobowiązuje się moderatorki forum do rozpowszechnienia niniejszej rezolucji wśród forumek i nie usuwania jej.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka