Dodaj do ulubionych

Koniec 500+ na każde dziecko...

01.08.20, 15:10
...w obecnej formie. W zamian rząd proponuje 500+ w formie bonu, takiego jak bon turystyczny.

"Minister rozwoju Jadwiga Minister Emilewicz zapowiada zmiany. W programie „Money. To się liczy” poinformowała o możliwości modyfikacji w programie 500 plus. Jako przyszłość widzi zmianę typu świadczenia, zmieniając wypłatę pieniężną na bon 500 plus, podążając za przykładem niedawno wprowadzonego Polskiego Bonu Turystycznego."
Jadwiga Emilewicz mówi:
"Rząd jest zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i już rozważa możliwość wypłacania w ten sposób również innych świadczeń. – Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca"
Tak straszyli przed wyborami, że Trzaskowski 500+ zniesie. A teraz sami chcą wprowadzić w tak utrudnionej formie, aby jak najmniej osób skorzystało. Skończy się reperowanie budżetu domowego dzięki 500+, dziecko nie będzie miało co jeść, ale dzięki bonowi będzie mogło jechać na jachty czy obóz narciarski. Odkładanie kasy na mieszkanie dla dziecka też się skończy, bo ustawodawca będzie lepiej wiedział za jakie potrzeby dziecka będzie można zapłacić bonem.
bezprawnik.pl/500-plus-jakie-znamy-moze-sie-skonczyc-w-zamian-rzad-rozwaza-wprowadzenie-bonow/
Obserwuj wątek