Dodaj do ulubionych

Porada stylistki- ile to kosztuje?

02.08.20, 11:21
Jestem teraz na urlopie w dużym hotelu i patrząc na stylów kobiet dochodzę kolejny raz do wniosku, że nie umiem się ubrać. Doszło do tego, że jedyne szorty jakie mam, to szmaty z pepco kupione przy okazji zakupów doniczek🤣
Korzystałyście że stylistki? Jak wrażenia, jaki koszt?
Obserwuj wątek
      • pani_tau Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 13:00
        Tylko żeby nie było jak z Mają Sablewska, która każdą ubierała dokładnie tak jak sama się nosiła, z efektem, o którym lepiej nie wspominać.
        Ten sam problem miały Trinnie i Susannah, zwłaszcza ta pierwsza, na której najgorsza szmata leżała genialnie, w czym jeszcze pomagała uroda stylistki. Niestety gdy tak samo ubierała zgłaszające się panie to w wielu przypadkach aż żal było patrzeć. Jedna zresztą nawet skomentowała to mówiąc, że wygląda jak przebieraniec, ale co zrobić skoro stylistkom się to podoba.
        Podsumowując, trzeba mieć szczęście, żeby trafić na kogoś, obojętnie - zawodowca czy nie, kto faktycznie będzie umiał wybrać ciuch, który podkreśli zalety i ukryje braki, bo to że sam umie się ubrać to jeszcze nic nie znaczy.
    • aqua48 Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 11:46
      Ani nie korzystałam z porad stylistek (jak nivy miałaby sensownie doradzać kobieta która mnie nie zna), ani też nie kupuję szmat w Pepco.
      Jeśli masz problem z wyborem ubrań idź na zakupy z kimś kto Cię zna, lubi i którego gust podziwiasz. I poproś o doradzenie kupna paru sensownych zestawów, nie pojedynczych sztuk.
        • apallosa Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 12:40
          Po prostu trzeba sobie wyrobic wlasny styl.
          Nie kopiować nudnych jak flaki z olejem w sosie koperkowymsmile zestawów a la ciotka Klotka z Kozich Bobow Dolnych, tylko obejrzeć kilka-kilkanaście blogów, a potem próbować do skutku .
          Jeżeli czegoś nie lubisz ( ja np.serdecznie nienawidzę czerni,golfow czy spódnic długości midi) to nigdy tego nie kupuj,bo będzie to kolejny ciuszek ,,na swięte nigdy".
          Czasem trzeba też spróbować kolorów czy zestawów niby do siebie ni gu-gu nie pasujących, bo czasem o dziwo kolory niby nie pasujące do siebie razem mogą świetnie wyglądać.
          Wazna zasada-nie brać ciuszkow dla malolat ani pan starszych bardzo-celowac tak pomiedzy.
          Druga ważna zasada-precz z czernią.Ona naprawdę bardzo mało komu pasuje i jest banalna.
          • piesiedwa Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 13:07
            Tak, u mnie sprawdza sie wygoda i takie najbardziej uniwersalne porady to: buty kolor cielisty w szpic z grubsza( zaokraglone sa zleeewink), jak trampki to biale bez wzorow, sportowe podobnie, nie wiecej jak 3 kolory naraz, duze wzory dla duzych osob a dla drobnych musza byc male, nie przesadzac z dodatkami, odpowiedni tshirt ( kolor i fason) plus dol( kazdy, pasujacy do sylwetki of kors) i jest git. Generalnie zauwazylam, ze wzory trzeba umiec nosicsmile. Ja kupuje kilkanascie sztuk tshirtow np z new yorkera( nie szkoda mi zniszczyx) odpowiednich kolorow i nosze do szortow, dresow, jeansow, spodnic. A butami i kurtka czy torebka, fryzura nadaje odpowiedni look .
      • araceli Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 14:25
        aqua48 napisała:
        > z kimś kto Cię zna, lubi i którego gust podziwiasz.
        > I poproś o doradzenie kupna paru sensownych zestawów, nie
        > pojedynczych sztuk.

A skąd założenie, że osoba, która siebie potrafi ubrać będzie potrafiła doradzić cokolwiek osobie o innej figurze czy typie kolorystycznym?
    • pampelune Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 13:37
      Kiedy byłam pod koniec urlopu macierzyńskiego i zorientowalam się, że nie mam w czym wrócić do pracy, bo wszystkie ciuchy mi się wychachmęciły i porozciągały albo od ciąży, albo od chodzenia w nich rok po domu, skorzystałam z bezpłatnej oferty w galerii handlowej i trafiłam na świetną dziewczynę, która mi bardzo sensownie doradziła kolory i fasony. Potem umówiłam się z nią na płatny już rajd po sklepach i kosztowało to 80 zł/h, a chodziłyśmy ze 4 godziny, więc wyszedł konkretny pieniądz. Natomiast pomogła mi wybrać ubrania, na które sama bym nie spojrzała, a chodzę w nich od lat i zmieniły i moją garderobę, i podejście do kolejnych, samodzielnych wyborów zakupowych. Oprócz tego, ja jak pójdę na shopping sama, to po 4 godz wrócę z jednym ciuchem albo i bez, a z nią zebrałam naręcze, wszystkie trafione (i jeszcze pasowały do siebie i tworzyły zestawy). A w zasadzie poza jednym – bardzo ładna biała koszula ("to jest must have, każdemu się przyda na wiele okazji i doskonale ci robi na sylwetkę") wisi w szafie z metką od 5 lat wink
      Ale to była super trafiona stylistka, doskonale mnie wyczuła, mimo że sama miała KOMPLETNIE inny styl. Próbowałam kiedyś zakupów z dwiema innymi stylistkami, jedną płatną, inną bez-, i nic z tego nie wyszło.
      • ajr27 Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 03.08.20, 09:14
        Co za fart.
        Ja też nie potrafię skutecznie robić zakupów, wiecznie marudzę, narzekam. Mam ten problem, że w tanich sieciach nie podoba mi się jakość, a rzeczy dobre gatunkowo, które lubię, wydają mi się za drogie. W związku z czym nie kupuję niczego.
        Spróbuję może w centrum handlowym porady, ale będzie pewnie tak jak piszesz, dziewczyna nie podpasuje mi
    • anika772 Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 14:20
      Nie wiem, ale słuchaj, jest Instagram. Znajdź jedną faszonistkę, której styl Ci się podoba, jest w podobnym wieku i ma podobną do Twojej figurę ( najlepiej jeszcze ckolor włosów, cery i oczu) a kilka innych same Ci się wyświetlą albo znajdziesz je w lajkujących.
      Będziesz mieć gotowe zestwy, na czasie, świeże i ładne, nic tylko " kopiuj wklej".
      • ajr27 Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 14:43
        Jeśli znasz jakieś faszionistki w dobrym stylu, klasycznie eleganckie, takie, które rozumieją, że mniej znaczy więcej, to podrzuć, proszę. Jestem równie ciemna z Ig co z wybieraniem ciuchów 😉
        Lubię skandynawski minimalizm, nie umalowane, naturalne blondynki, w figurze do pokazania mam od pasa w dół😀
    • conena Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 02.08.20, 20:06
      Ja korzystam, mam dwie ulubione i dużo się od nich nauczyłam. Właśnie w środę idę z jedną na poszukiwania kiecki na komunię córki.
      „Moje” dziewczyny to mega pozytywne kobietki, nie ubierają klientek na swoje podobieństwo, tylko pokazują cały proces tworzenia swojego stylu. Ja od kiedy ich słucham, szczególnie jednej, zaczęłam słyszeć, ze fajnie wyglądam, sama dobrze się wreszcie czuje ze swoją szafą, bo ubrania do siebie w końcu zaczęły pasować.
      Jestem gorącą zwolenniczką tego typu usług, ale faktycznie trzeb śmieć szczęście żeby trafić na kogoś fajnego.
    • waleria_s Re: Porada stylistki- ile to kosztuje? 03.08.20, 11:44
      Przed skorzystaniem z usług stylistki zrobiłabym generalny przegląd szafy- wszystkie zmechacone, nieużywane od miesięcy ubrania, takie w nielubione wzory out. Nie dziwi mnie, że kobiety nie są w stanie się dobrze ubrać, jeśli w szafie jest pstrokacizna, a brakuje jednokolorowych topów, t-shirtów, swetrów, pasujących do sylwetki jeansów/cygaretek. Zaczęłabym zmianę stylu od zakupu bardzo prostych ubrań, wyrzuciła wszystko w stylu szorty z pepco (nikt nie wygląda dobrze w tak nędznej jakości).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka