Dodaj do ulubionych

Czy im się uda? (Trzecia kadencja)

03.08.20, 09:41
Premier Morawiecki zapowiada, że rekonstrukcja rządu jest konieczna, jeśli chcą wygrać po raz 3 z rzędu wybory parlamentarne.
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rekonstrukcja-rzadu-morawiecki-o-niezbednych-zmianach-ziobro-gotowy-do-warunkowego/5tv8gwc,79cfc278
Jak sądzicie, czy im się uda? Trzecia kadencja znaczy się.

Co radzicie PiS zrobić, żeby wygrać te wybory?
Obserwuj wątek
  • agnieszka_kak Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 09:51
   Oczywiscie ze tak, udowodnily to ostatnie wybory. Opozycja oferuje program dla ematek i mieszkancow wiekszych miast. Jak dlugo w Polsce ponad 50% spoleczenstwa mieszka w malych miasteczkach, wsiach, jak dlugo dominanta zarobkow wynosi 1700pln na reke, tak dlugo wygrywac bedzie partia, ktora cokolwiek tym ludziom daje. Daje 500+, daje 300+, daje bon turystyczny, daje woz strazacki, odwiedza w czasie kampanii i wita sie z wojtem...

   Co oferuje PO (czy tam KO)? Oferuje program dla mniejszosci. Mnie osobiscie bardzo pasowal program Ruchu Palikota, tylko co z tego gdy ta partia przemawiala do 3% spoleczenstwa?
    • agnieszka_kak Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:26
     Ja wiem, skad ma co daje, ty to wiesz. Ale czy myslisz, ze ludzie, ktorzy zarabiaja 1700pln na reke zastanawiaja sie, skad rzad ma te 500zl? Moze zauwazyli, ze podatki i inflacja poszly tak w gore, ze z tych 500+ tak naprawde zrobilo sie 300+, ale wciaz wychodza na swoje. Badania pokazaly, ze o ile 500+ nie przyczynilo sie do poprawy dzietnosci, to jak najbardziej pomoglo w wychodzeniu z biedy.

     Podobnie badania na temat bonu turystycznego- ankiety pokazaly, ze ta "jalmuzna" to dla wielu osob "pojechac albo nie" na wakacje.

     Wybory pokazaly, ze opozycja nie potrafi zrozumiec obywatela z pensja minimalna. Program opozycji nie przemawia do slabozarabiajaych, do rolnikow, nie przemawia do bezrobotnych, nie przemawia do niepracujacych matek. A tych- niespodzianka- jest wiecej niz slynnych "wegetarian i cyklistow".
     • gaskama Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:31
      Niestety problem pojawia się właśnie dlatego. Lada moment więcej będzie tych którym się daje a mniej tych, którym się zabiera. Na chwilę obecną rząd ma pomyśl na zwiększenie zadłużenia i dodruk kasy. I rozumiesz, jakie tego będą skutki??? Prawda? Też dla tych, którzy zarabiaj 1.700 na rękę i dla niepracujących mam.
     • sumire Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:31
      agnieszka_kak napisała:

      > Badania pokazaly, ze o ile 500+ nie przyczy
      > nilo sie do poprawy dzietnosci, to jak najbardziej pomoglo w wychodzeniu z biedy.

      Nie do końca. Od kilku lat obserwuje się wzrost skrajnego ubóstwa. Jeśli mam o coś pretensje do opozycji, to o to, że zupełnie nie grzeje tego tematu.
     • amast Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:45
      > Podobnie badania na temat bonu turystycznego- ankiety pokazaly, ze ta "jalmuzna" to dla wielu osob "pojechac albo nie" na wakacje.

      No, na przykład dla mnie smile
      Ponieważ bon jest nie dla takich jak ja, to przez najbliższe 2 lata mam wybór: pojechać na wakacje za granicę albo zostać w domu. Ratowanie rodzimej turystyki zostawię tym, którzy dostali na to fundusze od państwa, z moich podatków. 2 razy ratować nikogo nie będę.
   • kub-ma Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 15:18
    Bycie odpowiedzialnym politykiem nie polega na tym by komukolwiek dawać. Bycie odpowiedzialnym politykiem polega na tym by szukać takich rozwiązań żeby kraj się rozwijał i stawał się krajem bogatszym.
    Wspomaganie ludzi (w tym najbiedniejszych) nie ma polegać na dawaniu tylko np. na rozbudowanej sieci darmowych przedszkoli (żeby rodzice mogli iść do pracy), na podnoszeniu kwoty wolnej od podatku gdy finanse państwa na to pozwalają.
    Takie podstawy wpojono mi już w szkole. Nie potrzebowałam do tego studiów i zamieszkania w Warszawie.

    Bardzo podobał mi się pomysł, który wprowadziła Warszawa już w ubiegłym roku - 100 zł dla ucznia na wyjścia kulturalne lub sportowe. Wszyscy uczniowie mają to samo, rodziców odciąża to finansowo i powoduje rozwój instytucji kulturalnych i sportowych.
    • sumire Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 15:40
     kub-ma napisała:

     > Bycie odpowiedzialnym politykiem nie polega na tym by komukolwiek dawać. Bycie
     > odpowiedzialnym politykiem polega na tym by szukać takich rozwiązań żeby kraj s
     > ię rozwijał i stawał się krajem bogatszym.

     Ototo.
     Dawanie to strategia skuteczna, ale obciążona ryzykiem - bo jeśli zaczynasz dawać piniondz, to po pierwsze nie możesz po prostu przestać, a po drugie wyborca oczekuje, że będziesz dawać coraz więcej. Pińcet za chwile przestanie być kojarzony jako program wyborczy, zacznie być postrzegany jako coś, co "zawsze było", coś normalnego. I PiS będzie musiał wymyślić inne rozdawnictwo. Oczywiście opcji dalszego dawania jest masa, tylko że to droga donikąd dla kraju - uczenie społeczeństwa wyciągania ręki, bezradności, przeświadczenia, że państwo da. Nie trzeba się edukować, nie trzeba dążyć do awansu (czy w ogóle do pracy), bo państwo mi da. I wrócimy do czasów, gdy byliśmy tanią siłą roboczą.
   • pani07 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 11:54
    O, a tutaj ciekawa rozmowa na Oko.press z Dr hab. Marcinem Napiórkowski m– semiotykiem kultury, wykładowcą w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, także objaśnia przyczyny przegranej jednych, wygranych drugich, ale wychodzi poza sokoburaczane widzenie świata:
    Tekst linku
    • woman_in_love Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 12:11
     Przeszłość jest dla nas ważniejsza niż przyszłość. Mamy kompletnie przestawione priorytety! I zapłacą za to nasze dzieci. Bo naszym pradziadom naprawdę jest już wszystko jedno.

     Mnie to cieszy: inteligentni ludzie dadzą sobie zawsze radę, a suweren skończy w czworakach gdzie jego miejsce. Tak czy siak, jego dola jest przesądzona.
     • pani07 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 12:35
      Nie ma za co dziękować- czytać rozsądne analizy warto z każdej strony. Za to patrząc na wpisy na TT polityków z PO, wiem, że tego tekstu nie zrozumieją i nie wykorzystają, ich wsparciem jest sokoburaczany syf i ci, co piszą z #SilniRazem, nieprzypadkowo Czarzasty, którego nie znoszę, ale inteligencji nie odmawiać, tak zareagował:
      • gaskama Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 12:40
       Ja też nie rozumiem, czemu PO stara się być tylko anty PiSem. Budka wydawał mi się rozsądnym człowiekiem. Schetyna miał IQ rośliny doniczkowej. Miałam więc nadzieję na zmiany. Liczyłam na jakieś ruchy po sukcesie Trzaska. Ale cisza w eterze. Czekam na ludzi, którzy zaczną żyć przyszłością i zaczną tak dobierać słowa, by to do Kowalskiego dotarło. Ciągle walenie konia, że jesteśmy elitą i tacy mądrzy nic nie da.
       • pani07 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 12:45
        Wybacz, ale Schetyna to gigant intelektualny przy p. Budce- i przypatruję się różnym politykom i partiom na TT właśnie- nie potrzebuję "interpretacji" dziennikarskiej, co który polityk napisał- Budka jest na poziomie europoseł z PiS p.Mazurek, tyle że on jest przywódcą partii, ona- co najwyżej robi głupie wpisy na TT, a potem kasuje przywołana do porządku przez innych polityków ze swojej partii.
        PO nie zdaje sobie nawet sprawy, jak w postrzeganiu przez nich samych rzeczywistości zaszkodził im syfiasty, a iście sekciarsko popierający ich SokzBuraka.
     • tiszantul Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:43
      "Dobry artykuł. Facet potrafi ładnie i logicznie mówić. Nic nowego nie powiedział, ale ładnie to jest zebrane jeśli chodzi o przyczyny zwycięstwa PiS pod względem historyczno-ideologicznym"

      To piękne, ze opozycja wszystko rozumie i świetnie zna przyczyny swoich porażek. A ci pisowcy jak pijane dzieci we mgle, więcej szczęścia niż rozumu... smile
    • 1elka26 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:07
     Niedobrze. Wywiad jest rzeczywiście bardzo dobry i stawiane w nim diagnozy w zdecydowanej większosci bardzo trafne. Mam nadzieję, że nie dotrze do wielu osób, zwłaszcza do decydentów opozycyjnych.
     Na szczęście zadufanie i monstrualne ego zdecydowanej większości zwolenników "totalnej opozycji" nie pozwoli na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków.
     Trzeba mieć nadzieję, że tego typu artykuły pozostaną nadal głosem wołającego na pustyni, a nasi dzielni tzw. "obrońcy demokracji" nadal będa gustowac w pomówieniach, szczuciu i błaganiu o pomoc w Brukseli.
      • pani07 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:18
       Gaskama, ale Twoja reakcja na wpis Elki dokładnie jest problemem, o którym pisałam, dlaczego przegrywają- znaczy: przeczytałaś ten wywiad, tę ciekawą rozmowę, ale Elka na rację- na razie nic nie wskazuje, że PO opanuje sposób komunikacji. I nie ukrywam, moje "ulubione" wpisy na TT należą do europosłanki Adamowicz- więcej, więcej, więcej i JarKacz prześle jej kwiaty za nieuświadomioną pomoc.
       • gaskama Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:24
        No nie. Elka zgadza się z diagnozami tego artykuły. W artykule wyraźnie napisano, co należy zrobić. Albo inaczej, wyciągając wniosku z tego artykułu, opozycja mogłaby wykonywać jakieś rozsądne ruchy. I Elka (czy Andrzej) to też zauważa. I liczy na to, że opozycja tego nie przeczyta a tego typu artykuły pozostaną nadal głosem wołającego na pustyni. Do tego się odniosłam. To źle o niej świadczy. Dla dobra Polski powinno więcej tego typu analiz się pojawiać i ktoś powinien po stronie opozycji wyciągać z tego wnioski.
        • pani07 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:33
         Ale czy rozumiesz, Gaskamo, że PO nie słucha takich analiz i dlatego Jarkacz na razie jeszcze może spać spokojnie (u miarę)- ulubieńcem jest ten człowiek, "oglądany" przez wielu polityków z PO na TT, o "końcu demokracji" + cały zapas słów wielkich i już przez nadużywanie pustych używa- oto jego wpis po dzisiejszym ogłoszeniu przez SN o wyborze A.Dudy na prezydenta- potwiedzenie:
           • 1elka26 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 14:43
            pani07 napisał(a):

            > Dzisiejsze wpisy walczących o zmianę polityków PO smile
            > Tekst linku
            >


            Gdy jeszcze dodamy do tego absurdalną nowomowę działaczy opozycji o strasznym reżimie i prześladowaniach jakie dotykają przeciwników władzy, to każda w miarę normalna osoba po prostu wzruszy ramionami i przestanie traktować tych ludzi poważnie.

            Dobre podsumowanie zachowania polityków "totalnej opozycji:

            "Jak tak dalej pójdzie, to niedługo opozycja zejdzie do podziemia, schowają się w lasach i będą organizowali akcje dywersyjne obrzucając limuzyny rządowe butelkami z benzyną. Czy Polskie Towarzystwo Psychiatryczne mogłoby wystosować jakiś apel do opozycji?"
            twitter.com/MrFafarafa/status/1290259616496939009
        • 1elka26 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 14:21
         Oczywiście, ze zgadzam się z tezami tego wywiadu. Alw żadnym przypadku nie chcę zeby dzisiejsza opozycja wróciła do władzy. Dlaczego? - własnie dlatego, że nie chcę powrotu III Rp w takim kształcie jak za czasów Platformy - to co wtedy działo sie i jak wyglądała Polska zostało dosadnie skwitowane przez ministra Sienkiewicza, w końcu czołowego działacza PO.
         Problem polega na tym, że "totalna opozycja" musi zmienić swoją mentalność i w końcu zrozumieć, że najważniejsza jest opinia polskiego wyborcy a nie biurokraty brukselskiego.
         Ale na to, niestety nie zanosi się. Tak więc jeżeli opozycja w koncu wyciągnie wnioski, a pomimo wszystko nie zmieni swojej mentalności - to będzie to dla Polski tragedia.

         Dla dobra Polski najlepiej jest jeżeli PIS pozostanie przy władzy, gdyż nic dobrego ze zwycięstwa opozycji w takim stanie w jakim znajduje się - nie wyniknie.
         Natomiast jeżeli opozycja w końcu coś zrozumie i przestanie faszerować polskie społeczeństwo ideologicznymi nowinkami to jak najbardziej może rządzić. Zmiana władzy od czasu do czasu jest potrzebna chociażby dla higieny psychicznej.
     • sumire Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:14
      Oj, z tym zadufaniem to uważaj, elek. Każdy w końcu wyciąga wnioski, a do wyborów jeszcze 3 lata. To całkiem sporo czasu. Może na przykład pojawić się nowa siła polityczna, która bez skrupułów będzie punktowała każdą świńską i krzywdzącą decyzję PiS. Kto wie, kto wie...
  • sumire Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:22
   Przecież oni już wiedzą, co robić - repolonizować media, przejmować kolejne instytucje. Po co się głupio pytasz? Ach tak, czegóż oczekiwać od suwerena.

   A całkiem serio - jestem bardzo, bardzo, ale to bardzo ciekawa, jak PiS poradzi sobie z czymś, co mu chyba najbardziej realnie zagraża, czyli z kryzysem gospodarczym, którego nadchodzeniu na razie z uporem zaprzeczają.
   • tiszantul Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 13:51
    "A całkiem serio - jestem bardzo, bardzo, ale to bardzo ciekawa, jak PiS poradzi sobie z czymś, co mu chyba najbardziej realnie zagraża, czyli z kryzysem gospodarczym, którego nadchodzeniu na razie z uporem zaprzeczają"

    Kryzys gospodarczy i światowa pandemia? Serio? W tej chwili bezrobocie w Polsce 5%. To jakie galaktyczne katastrofy wywołały bezrobocie 13% za rządów Platformy?

    "W ocenie ekonomistów Komisji Europejskiej sytuacja gospodarcza na kontynencie się pogarsza. W ich ocenie Polska jest jednym z tych krajów, które z kryzysu powinny wyjść z najmniejszymi stratami"

    businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/prognozy-ke-dla-polski-w-dol-w-europie-mamy-najmniej-ucierpiec-na-covid-19/ykxhj77

    Opozycja od pięciu lat czeka na kryzys w Polsce i od pięciu lat przekonuje, ze to już za chwilę
  • morekac Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 14:06
   Przede wszystkim kryzys związany z covid19 dopiero się zaczyna, a i epidemia wcale nie jest w odwrocie.
   Więc pewnie czas na cięcia i odłożenie obietnic wyborczych do lamusa, bo do wyborów jeszcze 3 lata i nie trzeba się aż tak starać (chociaż może rzeczywiście wystarczyłoby tylko nie kraść). Pora też na ukaranie Gowina za jego stawanie okoniem. I myślę, że przede wszystkim chodzi o to ostatnie.
     • pani07 Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 16:34
      Pada deszcz, mam urlop i dzisiaj mam radochę, gdy patrzę, dlaczego PO przegra- PiS może stracić władzę, to normalne, ale to nie będą oni- jakaś inna partia: albo to pójdzie w lewo mocno, albo w prawo, ale nie oni.
      Uwielbiam też patrzeć na posłankę Gasiuk-Pihowicz- z dawnej Nowoczesnej, tak pięknie zaraziła Nowoczesna PO, że tak jak posłanka przyczyniła się do upadku N., tak teraz pomaga PO.
        • gru_z_gru Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 04.08.20, 09:40
         To do mnie pytanie? Pamiętam z perspektywy dziecka fatalna sytuację finansową wywołana między innymi przez hiperinflację i to co dorośli mówili że pieniądze nie mają wartości. Natomiast nadal nie mam pojęcia co to ma do tego co napisałam. Jakie znaczenia ma to, co ja pamiętam do polityki PiS?
          • gru_z_gru Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 04.08.20, 21:58
           Ależ ja doskonale wiem, z czego się bierze inflacja. Ponawiam pytanie: co moja wiedza o mechanizmach dodruku pieniądza/inflacji (żeby było ciekawiej, ostatnio zajmowałam się takimi tematami zawodowo) ma do polityki prowadzonej przez PiS. Czy ja jestem jakimś alter ego Kaczyńskiego???Czy od moje wiedzy zależy działanie tej partii?
           • morekac Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 05.08.20, 11:53
            gru_z_gru napisała:

            > Ależ ja doskonale wiem, z czego się bierze inflacja. Ponawiam pytanie: co moja
            > wiedza o mechanizmach dodruku pieniądza/inflacji (żeby było ciekawiej, ostatnio
            > zajmowałam się takimi tematami zawodowo) ma do polityki prowadzonej przez PiS.
            > Czy ja jestem jakimś alter ego Kaczyńskiego???Czy od moje wiedzy zależy działa
            > nie tej partii?


            A znasz starożytne przysłowie, że "z pustego i Salomon nie naleje"? No więc właśnie mamy spadek dochodów budżetu, rosnący deficyt i kryzys. Nie ma z czego nalewać. Albo trzeba ciąć wydatki (w tym socjalne) albo drukować kasę. Na nowe nalewki nie ma co liczyć.
     • bistian Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 03.08.20, 21:41
      gru_z_gru napisała:

      > Jaki pomysł? Podejrzewam że PiS pociągnie dalej sprawdzone pomysły. Jak coś dzi
      > ała to po co szukac innych?

      Tylko że tak już się nie da na dłuższą metę, to już są ostatnie podrygi i trzeba będzie ostro ciąć wydatki. Dlatego tak się spieszyli z wyborami.
      Mnie osobiście, to zupełnie zwisa. Polacy tego chcą, to będą mieli, ze wszystkimi konsekwencjami.
  • olena.s Re: Czy im się uda? (Trzecia kadencja) 04.08.20, 10:13
   Mam nadzieję, że do tej pory szlag ich trafi.
   A co do wyborów z 3 lata, to między nimi a nami znajduje się parę istotnych kwestii. M in.
   światowa recesja i niepokoje polityczne z tym zwiazane, a także zmiany gospodarcze,
   konflikt z Chinami - i decyzje Polski, czy opowie się po stronie Chin czy Europy,
   oraz obecna epidemia i odpukać kolejna (tzw. covid 20), która naprawdę postawiłaby na głowie już wszystko.
   I sądzę, że to te kwestie - czy razzcej optyka społeczna odnosząca się do nich - zadecydują o wyborach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka