Dodaj do ulubionych

Jak przechowujecie lego?

04.08.20, 11:11
Polećcie jakieś pojemniki, w których można by trzymać lego. Kolekcja w moim domu rośnie, do tej pory trzymane były w pudełkach fabrycznych zestawami, ale syn zaczyna łączyć wszystko i chyba lepiej trzymać to kolorami np.
Potrzebuję jakichś szczelnych pudełek (pod nogami raczkuje młodsze, więc lepiej żeby się małe elementy nie walały), z których wygodnie będzie sięgać bez wywalania całości. Są te plastikowe Lego, ale pieruńsko drogie i nie wyglądają zbyt praktycznie.
Może coś z szufladami?

Obserwuj wątek
    • asia_i_p Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 11:17
      Mąż trzyma w plastikowych pojemnikach spożywczych. Syn ma mniej, jeszcze się nie wciągnął, więc briki w jednym pudłeku, duperele w jednym i zestaw strażacki w osobnym. Ale te spożywcze się sprawdzają, są w różnych rozmiarach, więc się miejsce nie marnuje.
    • mona-taran Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 11:20
      Lego to mój koszmar, syn ma chyba z 15 kg :p próbowałam to jakoś sortować, kolorami, zestawami i kij wiele jak ale finalnie i tak wszystko kończyło zmieszane :p
      Teraz syn to już nastolatek, ma na półce złożone kilka zestawów ze star wars ( Millennium falcon, jakieś roboty większe) a reszta w pudłach plastikowych tematycznie- osobno zestawy z piratów z instrukcjami, osobno Harry Potter itp i czekają aż młoda podrośnie :p
    • leann32 Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 11:32
      ja mam ikea Trofast regały połączone i niemal całą ściankę w nich i w nich te male pudełeczka i naklejki co jest w środku.

w pudełkach są posegregowane lego typami klocków ( nie kolorami - niech cię ręka boska broni - spróbuj potem znaleźć w kilogramie białych klocków jeden malutki biały klocek o konkretnym typie )
      • monique_alt Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 11:54
        My mamy również do tego celu Trofasta, z tymi pytkimi pudełkami,
        Posortowane kolorami, plus osobno szybki, osobno płytki, osobno częściowo złożone zestawy, jedna szuflada na instrukcje. W pudełkach trofastowych mamy plastikowe pudełka po lodach na dodatkową pod-segregację. Na wierzchu stoją zestawy całkowicie złożone.
        Największą zaletą Trofastów jest to że możesz szufladę w całości wyjąć i położyć na ziemi szukając klocków. Z komody tak łatwo szuflady nie wyjmiesz.
    • mikams75 Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 11:37
      W ikei sa pudelka plaskie z przegrodkami. W tych pudelkach byly mniej wiecej posortowane specjalne klocki, te ktore vyly niezbedne a ciezko bylo znalezc. Zwykle bricki razem w wiekszym pudle. Generalnie to najlepsze sa dosyc plaskie duze pudla, lepiej widac co jest i jest duza szansa, te da sie budowac bez wywalania zawartosci. Plus wieksze gotowe budowle gdzies na polce. Regaly jak na ksiazki tez sa fajne, jedno pietro jest np. szkola, drugie pietro domem, trzecie wakacyjne z basenem wink A jak lego idzie w odstawke to regal jest na ksiazki.
    • kochamruskieileniwe Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 11:39
      u mnie takie pojemniki z szufladkami
      pojemnik ma 3 szufladki, pojemniki stawia się jeden na drugim - i jest to rozbudowywane.
      Segregowanie najpierw kolorami, potem w obrebie kolorów - rodzajami ( np "płaskie" "filary", "ściany" itp...)
      Ale ja mam legomaniaka w domu i dużo lego...Te pojemniki jjedna scianę pokoju zajmują. A jest ich kilka pieter..
    • kropkaa17 Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 11:49
      Największe elementy zbiorczo w większym plastikowym pudle.
      Mniejsze w pojemniku okt z 3 szufladami ( i tam każda szufladka to inny kolor, oddzielnie ludziki, kola). Mamy 4 takie.
      Najmniejsze jak swiatełka itp w otwieranych pudełkach z przegródkami, posegregowane w nich na rodzaje.
    • gaskama Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 12:20
      Lego to nasz koszmar. Mamy … nawet nie wiem, ile kilogramów, łącznie z skołem Millenium, z robotem, … nawet nie wiem, ile kilogramów. Sprzedałam już lego duplo, okazało się że było tego z 10 kg. Poszły takie dziwne postacie, nie pamiętam, takie obrzydliwe, też z 5-8 kg. Reszty mamy ileś ogromnych pudeł. Nieposortowane.
      Chętnie bym sprzedała. Ale bawić w sortowanie nikomu się nie chce. Oddać 20 czy 30 kilo za 500 zł mi się nie uśmiecha. Na chwilę obecną stoją pudła w piwnicy, u mnie w pracy, w pokoju syna a wielkie zestawy Star Wars porozkładane po mieszkaniu i szafach. Koszmar!
      • kira02 Re: Jak przechowujecie lego? 06.08.20, 23:39
        Trzymaj na razie, bedzie w spadku dla wnukow. Ew. za 10-20 lat zaczniecie sortowac, to sprzedacie z niezla marza (tak, stare zestawy osiagaja wysokie ceny, nawet pojedyncze klockiczy figurki mozna tak sprzedawac).
    • asfiksja Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 12:25
      Największe płaskie przezroczyste pudło z Ikei, wsuwane pod łóżko aktualnej użytkowniczki. Najstarszy syn swoje Mindstorms i Technics trzyma osobno, ale dobiera sobie potrzebne klocki z ogólnej puli. Trzymanie lego kolorami to dziwny pomysł.
    • vodyanoi Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 12:31
      Do malych części - szufladki na castoramy lub leroy, większe i mniejsze, plastikowe.
      Do całych zestawów -duze torebki strunowe. Nie ma nic lepszego. Kupiłam chyba setkę i są w ciągłym użyciu. Łatwo przeniesc, wysypac, posegregowac, schowac.
    • aerra Re: Jak przechowujecie lego? 04.08.20, 15:47
      Młody lego ma przechowywane na parę sposobów.
      Klocki kolorystycznie - w szufladkach/pudełkach trofast, szafka zrobiona na wymiar, bo ta ikeowska jest za mała jak na ilość kloców... no i miejsce nam się marnowało.
      Do tego cześć ma pochowane w takich większych pudłach tematycznie (zbudowane modele) - seriami, np cała seria piracka, itp.
      Na ludziki ma zrobioną specjalną witrynę, ale sie wszystkie nie mieszczą, więc reszta ludzików w pudełkach z przegródkami, podzielona seriami wink
      I kilka najnowszych/najulubieńszych/najciekawszych modeli stoi na półkach.
    • igge Re: Jak przechowujecie lego? 07.08.20, 00:12
      My mieliśmy biały regał do sufitu z takimi kwadratowymi półkami, do których dokupiliśmy w ikei kwadratowe, plastikowe, kolorowe, przezroczyste pudełka pasujące co do milimetra, w półki gdzie chcieliśmy upchnąć lego i już
      Działały jak szuflady trochę. Chyba jedno, po czasie, pękło ale zostawiliśmy, była rysa.
      Nie sortowaliśmy. No, tylko na duplo i lego.
      Sporo tego było więc dokupiliśmy do dziecinnego pokoju w ikei taki plastikowy, turkusowo- zielony stolik z przykrywką/ blatem i w nim, w środku ( ten blat był tak jakby na dużym wiadrze wysokim) trzymaliśmy też lego. Zeru podziału na zestawy.
      Dziecko budowało zestaw, trochę postał zbudowany, a potem lądował rozebrany w ogólnych pudłach/ szufladach/ sześcianach/ kwadratach w tym regale.
    • lusia31 Re: Jak przechowujecie lego? 07.08.20, 00:17
      My uzyeamy pojemników, które wyglądają jak klocek lego, są różne - kwadratowe, prostokątne, z szufladkami, w różnych kolorach.
      Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pojemnik lego, zdjęć nie umiem wklejać.
    • karpie_gdyjem Re: Jak przechowujecie lego? 07.08.20, 01:38
      Wszystko razem w wielkim pudle plastikowym, oprócz dźwigu Technic, który stoi na półce. I tak budują po swojemu. Instrukcje w biblioteczce w razie W, niektóre oryginalne pudełka w garażu. Ale my mamy może z 2-3 kg góra.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka