Dodaj do ulubionych

Włosowo - farby drogeryjne średni blond

04.08.20, 13:31
Dziewczyny,

Fryzjer za miesiąc a ja chciałabym trochę odświeżyć kolor. Nie chcę ich permanentnie zafarbować, raczej zapienić na kilka minut.

Za jakieś 2-3 godziny będę w Rossmanie i przy okazji chciałam kupić farbę. Zależy mi na tym aby nie dała rudej poświaty. Mam tendencję do zaróżowionej skóry twarzy i nie wygląda to dobrze.
Mam trochę siwych włosów, więc dobrze aby je przykryła.
Jaką farbę wybrać, jaki ma mieć numer? Serio gubię się w tych cyferkach.

Chciałaby uzyskać taki kolor, jaki ma Keri Russel na zdjęciu poniżej. Czyli spokojny ciemny blond.
Myślę, że dodatkowe refleksy (aby kolor nie był jednowymiarowy) i tak mi się pokażą. Lata robienia pasemek sprawiły, że każda farba mi się wypłukuje. Zafarbowane zostają odrosty.
Żebyście wiedziały o czym mówię, załączam też zdjęcia moich wysokoporowatych włosów. Puszczonych luźno i spiętych żeby było widać odrost i naturalny kolor.

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • ana119 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 13:39
      Włosy różnie chłoną farbę masz siwe. To taka przypadłość. Poza tym włosy o innej strukturze są na czubku głowy a inne na dole. Żadna farba czy to profesjonalna z salony czy drogeryjna nie wpłynie na to co powyżej. Każda po 3, 4 tyg będzie do ponownego położenia bo odrost i struktura włosa.

Może nr farby od 10?

Ja kładę blond ale nie taki ciemny... Jak dla mnie to kolor szatyn a nie blond
      • snakelilith Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 13:47
        Farby zaczynające się od 10 to jest bardzo jasny blond. Kompletnie nie to, o co autorce chodzi. W fryzjerskiej nomenklaturze nie ma też czegoś takiego jak szatyn. Tak określa się potocznie popularny u nas ciemny, zwykle chłodny blond. Ale to ciągle blond. Takie kolory oznaczone są 7, a nawet 6 z przodu, to zależy od producenta i oczekiwań. Szóstka przy kolorze wyjściowym marszawki może być jednak za ciemna.
        • astrologia333 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 14:01
          Zauważę, że taka numeracja, którą podajesz [prawidłowa w gwoli ścisłości] dotyczy farb fryzjerskich. W przypadku drogeryjnych numery nie odpowiadają z reguły efektowi. Wychodzą zazwyczaj ciemniej niż wskazywałby na to fryzjerski numerek. Radzę wziąć to pod uwagę w przypadku blondów.
          Ogólnie autorce polecam - sklep fryzjerski. Jeśli już koniecznie musi zadziałać sama.
          • snakelilith Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 14:16
            Możliwe. Czytałam, że większość kobiet określa swoje włosy jako ciemniejsze niż są w rzeczywistości, co widać już w tym wątku, na zdjęciu blondynka, a ktoś pisze, że to już nie blond. Jakby blond to był tylko skandynawski i platyna. Ale to pewnie nie tłumaczy farb drogeryjnych. Przypuszczam, że są one wyśrednione, znaczy jedna i ta sama farba musi spełniać wymagania włosowe brunetki i blondynki, co zawsze musi skończyć się jakimś kompromisem. Ja kilka razy w żyiu rozjaśniałam sobie ciut włosy farbami drogeryjnymi. U mnie efekt zawsze był jak trzeba, nawet za jasny, bo moim kolorem wyjściowym jest już blond. Ta sama farba na włosach ciemnych, brązowych da pewnie ciemniejszy efekt, bo nie da rady rozwalić naturalnego pigmentu.
            • chatgris01 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 14:26
              snakelilith napisała:

> Ta sama farba na
              > włosach ciemnych, brązowych da pewnie ciemniejszy efekt, bo nie da rady rozwalić
              > naturalnego pigmentu.
              >

Gorzej, wyrudzi je w paskudny sposób. Ciemnych włosów nie rozjaśni się samą farbą, trzeba je wcześniej zdekoloryzować osobnym specyfikiem, i dopiero na odbarwione kłaść farbę blond.
          • evolventa Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 20:55
            Dokładnie tak, farby drogeryjne zawsze dają kolor ciemniejszy niż na palecie. Moim zdaniem dla osiągnięcia pożądanego koloru powinnaś Marszawka wziąć farbę z poziomu 8, a jeśli chcesz chłodną poświatę, to po kropce powinna być 1. Mam dość dużo siwizny i farbuję włosy często, co 4 tygodnie. Jestem zadowolona z farb excellence. Nie niszczą mi włosów za bardzo, a kolory są trwałe, więc szczerze polecam. Ja bym wzięłą więc excellence 8.1. Acha, ale widzę że w Rossmanie mają tylko 8.13. Nie wiem tylko, czy on nie jest zbyt perłowy.... może w takim razie ciemniejsze 7.1? A tak w ogóle to bym pomieszała 7.1 z 8.13.....ale ja lubię eksperymenty smile . I ważne info, przy Twojej długości włosów jedno opakowanie Ci nie starczy, musisz wziąć dwa.
              • snakelilith Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 14:48
                Zrozum, u fryzjera nie ma szatynek. Jest blond, brąz i czarny. Oraz rudy, ale rudość może też blondem, albo brązem. Blond ma chyba też najwięcej niuansów, bo jest od białego po to, co ty nazwasz szatynką i do tego najbardziej widać na nim ciepłe i chłodne odcienie.
                • ana119 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 15:07
                  Jest: jasny blond, blond, ciemny blond, szatyn, rudy, czarny. To co stosuje się w farbach jest wypaczeniem. Może będziemy ziemisty blond zamiast faktycznego rodzaju i poprawiać że ktoś inny widzi ziemisty, inny odcień kory a jeszcze inny kamień czy jajko przepiórki? Ubaw na całego
                  • astrologia333 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 15:48
                    Nie wiem co Ty masz z tym szatynem. 🤭 I to jeszcze w formie: "szatyn".
                    Nie ma takiego określenia w farbach.

Masz owszem - blondynkę, szatynkę, brunetkę, ewentualnie rudą [dostosuj wedle uznania do wersji męskiej].

W farbach masz poziomy. I są to:

1- czarny

2- bardzo ciemny brąz

3- ciemny brąz

4- brąz

5- jasny brąz

6- ciemny blond

7- blond

8- jasny blond

9- bardzo jasny blond

10- bardzo, bardzo jasny blond

10 ½ – super jasny blond

Potem zaczyna się zabawa z odcieniami. Tam też nie ma opcji: "szatyn".
                    Np moja dawna 5.77 wella koleston - jasny brąz jako poziom i czekoladowy tu akurat podwójnie odcień.

https://www.gobli.pl/images/e0e4abea0df6bb19211038d2fbb33410.jpg

• snakelilith Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 16:15
                        Chłodny.
                        Pierwsza literka oznacza poziom, jak wyżej. A druga odcień.

0 – neutralny

1 – popielaty (niebieski, odcień chłodny)

2 – opalizujący (fioletowy, odcień chłodny)

3 – złocisty (odcień ciepły)

4 – miedziany (odcień ciepły)

5 – mahoniowy (odcień ciepły)

6 – czerwony (wiśniowy, odcień chłodny)

7 – zielony (odcień chłodny)

Trzecia dodaje drugiej wyrazistości wedłg tego samego wzoru:
                        I tak np. 7. 13 to beżowy blond, chłodny, ale z odrobiną złotej poświaty. 8.34 oznacza jasny złocisto-miedziany blond, coś w rodzaju miodowego itd.
                      • kurt.wallander Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 16:19
                        marszawka napisał(a):

> I mnie taka 7 by odpowiadała. Ale zobaczcie jak 7 wygląda na opakowaniu farby.
                        > A wyjdzie pewnie ciemniej. A 7.1 to bedzie odcień chłodny czy cieply?

7.1 raczej będzie zimny. Farbowałam w czasie lockdownu farbą 9.1 i 9. Ten odcień z jedynką był bardzo zimny, wręcz szary, sama dziewątka bardziej neutralna w stronę ciepłej. Ale ta farba z twojego zdjęcia wpada, moim zdaniem, w czerwonawy.
                          • marszawka Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 05.08.20, 07:22
                            Ja bym chciala wrócić do swojego maturalnego. Trochę go podkręcić delikatnymi refleksami o ton nóżej. Pluję sobie w brodę, że zaczęłam rozjaśniać. Jakbym znowu miala te 20 lat i obecny rozum zostałabym przy naturze. Chociaż jak widzę starsze panie z siwizną to chyba na stare lata znowu pójdę w jasne blondy. Mniej widać siwy odrost.
                            Tak mi doradziłyście, że faktycznie poczekam na fryzjera. Mam super babkę i w sumie tanią jak na Warszawę. Tylko terminy 3 miesięczne. Nie lubie siedzieć bezczynnie w salonie i chcialam się od tego uwolnić 😀
                            • ana119 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 05.08.20, 09:23
                              Z farb 7 i 8 zawsze wyjdzie brąz w kierunku rudego. Myślę że fryzjer miesza różne kolory i stąd wychodzi kolor naturalny szatyn a nie jakiś zalatujący rudem. Niestety kolory z sslinu są tak samo nietrwałe jak te z marketu, plus dochodzi odrost a cena wyśrubowana na usługi w salonie żeby iść na koloryzację co 3-4 tyg.
                              Ja kładę 9 albo 10 i mam blond. Przestałam farbować u fryzjera że względu na powyższe ale mam koleżankę która tak biega, kwestia priorytetów
                              • redwineiswhatilike Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 05.08.20, 09:52
                                Niekoniecznie rudy. 7.0 to naturalny bardzo ciemny blond. Kiedyś fryzjerka mi doradziła 7.0 albo 7.1 gdy nie miałam ochoty na ciepłe czy prawie rude odcienie. U niej też robiłam długo mieszankę 7.0 i 7.1, czasem coś jeszcze dodawała, żeby pokryły się moje uparte siwe na skroniach. Odcień rudawy czy inny to jest ta druga cyfra po kropce.
                                • ana119 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 05.08.20, 12:23
                                  Ano jedni uważają że to blond a ja widzę rdzę, tego nie chcę. Wręcz nie znoszę tej rudości u siebie i u innych. Pisałam wyżej o znajomej z pracy która uważa że przeszła proces odbarwiania z wręcz czarnych i sądzi że ma ciemny blond, niestety kładzie coś co robi jej rude włosy. U nas w PL rude dzieci to rzadkość a dorosłe kobiety są rude🙄 Mnie podobają się osoby które mają taką farbę które robi im naturalny kolor więc wybieram ten jasny blond bo z dwojga wypada u mnie naturalnie, przynajmniej na czubku głowy
                              • snakelilith Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 05.08.20, 15:35
                                ana119 napisała:

> Z farb 7 i 8 zawsze wyjdzie brąz w kierunku rudego.

Jak ktoś jest fanem popielatych blondów, to naturalne będą wydawać mu się rude. Ja mam z natury sporo złocistych pigmentów w kolorze, dobrze mi w rudawych blondach, a miodowy blond, ciut bardziej rudy od moich naturalnych, uważam zresztą za wyjątkowo piękny kolor. Moim ideałem jest Loreal Preference 8,3 Cannes. Jak będę miała więcej siwych, to zdecyduję się na podobny odcień.

> Ja kładę 9 albo 10 i mam blond.

Masz bardzo, bardzo jasny blond. Wyglądający o większości kobiet na sztuczny, bo bardzo, ale to bardzo mało kobiet ma z natury aż tak jasny blond. Mój naturalny blond jest na poziomie 8 i jest to blond wystarczająco jasny, nikt nie określił mnie nigdy szatynką.

• ana119 Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 04.08.20, 14:11
        Kładę tarce sama a chodząc na cięcie fryzjer pyta o nr farby. Na początku myślałam że coś jest nie tak ale dopytalam i serio chwalą że jest udany. Nie stosuje tonera, nawet nie wiem ile kosztuje i po co go kłaść. Wiem że znajoma z pracy przeżywa każdy kolor (wstawia zdjęcie na FB) i mówi ciągle o tym tunerze ale po co nie wiem
    • pitupitt Re: Włosowo - farby drogeryjne średni blond 05.08.20, 15:08
      Wrzucam małą ściągawkę znalezioną lata temu na wizażu: "Jeżeli masz ciepła bazę(swoje włosy naturalne) to najlepiej brać farby z 11 po kropce(podwójny popiel),bądź 21(opalizująco popielaty),ten drugi silniejszy.Można też do farby dodawać mixtony np 1cm niebieskiego żeby jeszcze bardziej ochłodzić mieszankę.Popielate włosy wbrew pozorom bardzo trudno uzyskać.

Kolory, czyli inaczej poziomy(numeracja TYPOWO fryzjerska)
      Numer 1 to czarny do 10 bardzo bardzo jasny blond - to odcienie podstawowe
      1-czarny
      2-bardzo ciemny brąz
      3-ciemny brąz
      4-brąz
      5-jasny brąz
      6-ciemny blond
      7-blond
      8-jasny blond
      9-bardzo jasny blond
      10-bardzo bardzo jasny blond i super jasny blond

Odcienie podstawowe pogłębione mają 0 po przecinku (lub po kropce) czyli np. 5,0 5/0 5.0 to głęboki jasny brąz
      Refleksy/odcienie mają oznaczenie od 1 do 7
      1- popielaty (zawiera barwnik niebieski)
      2 - opalizujący (zawiera barwnik fioletowy)
      3 - złocisty (zawiera barwnik żółty)
      4- miedziany (zawiera barwnik pomarańczowy)
      5- mahoniowy
      6 - czerwony (zawiera barwnik czerwony)
      7 - metaliczny (zawiera barwnik zielony) [UWAGA - często jest to pogłębiony brąz]

Oznaczenia zawierające litery:
      A- popiel
      B- beż lub brąz
      S- srebrny
      G- złoty
      V- fiolet
      R- czerwień
      N- naturalny

Częste tez oznaczenia:
      0 lub N- naturalny
      NN- naturalny głęboki
      1 lub A- popielaty
      2 lub P lub V- perłowy, opalizujący, fioletowy
      3 lub G- złoty
      03 lub 13 lub GB lub B- beżowy, popielato-złocisty
      34- złoto-miedziany
      4 lub K- miedziany
      5- mahoniowy
      6 lub R- czerwony
      7- metaliczny lub matowy
      8-perłowy
      12 lub 21- mroźny, lodowy

Dla ścisłości:
      *Nie wszyscy producenci farb stosują się do numeracji fryzjerskiej,wymyślając swoje nietypowe oznaczenia.
      *Pierwsza cyfra na opakowaniu farby odnosi sie do koloru/poziomu. Druga i trzecia do odcienia.
      Np. 5 to jest brąz, lbu inaczej jasny brąz
      5/0 to brąz naturalny pogłębiony
      5/3 to średni brąz złocisty
      5/35 to średni brąz złocisto-mahoniowy
      itd."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka