Dodaj do ulubionych

Ginekolog czy endo?

04.08.20, 13:41
Może podpowiecie, jaki lekarz, córka 16lat z bardzo nieuregulowanymi miesiączkami, nawet tylko dwa razy w roku. Raczej gin czy uderzać wpierw do endo?
Obserwuj wątek
  • kozica111 Re: Ginekolog czy endo? 04.08.20, 14:27
   Bywają lekarze z dwiema specjalnościami.
   "Ginekolog endokrynolog to specjalista, który w pracy wykorzystuje wiedzę na temat fizjologii i chorób żeńskiego układu rozrodczego oraz przebiegu ciąży, a także wiedzę z zakresu działania elementów układu wydzielania wewnętrznego i jego schorzeń, które mają wpływ na intymne zdrowie kobiety."
     • mami2 Re: Ginekolog czy endo? 04.08.20, 16:58
      I to jest chore. To dziewczyna mając 16 lat może w tym kraju legalnie zawrzeć związek małzeński (ok, zezwolony sądownie ale może), musi się zgodzić pisemnie na rózne wykonane procedury medyczne (wlasnie u lekarza), ale do ginekologa ma iść dziecięcego, bo se lekarze tak umyślili że 16 latka (która np. miesiączkuje od 6 lat) to dziecko?
      • waleria_s Re: Ginekolog czy endo? 04.08.20, 17:09
       Dla mnie jest ogólnie chore, że raz- 16 latka musi iść do ginekologa z opiekunem, dwa- do dziecięcego, jak w tym wieku już bywa, że się współżyje. Na ematce nie sądzę, że ginekolog jest tabu i ogląda się go tylko przy porodzie, ale niestety, to jest nadal rzeczywistość niektórych kobiet, zwłaszcza na wsiach, mniej wyedukowanych nt. profilaktyki. Taka matka i córki nie zaprowadzi do lekarza gin w razie problemu, a sama dziewczyna nie pójdzie, w sensie bez opiekuna.
      • memphis90 Re: Ginekolog czy endo? 04.08.20, 17:44
       >, ale do ginekologa ma iść >dziecięcego, bo se lekarze tak >umyślili że 16 latka (która np. >miesiączkuje od 6 lat) to dziecko

       Nie jest chore i nie "lekarze se umyślili ", tylko NFZ kontraktuje wizyty osobno dla dorosłych, osobno dla dzieci. Jak placówka ma kontrakt na świadczenia tylko dla 18 +, to może przyjąć 18 +.
        • mami2 Re: Ginekolog czy endo? 05.08.20, 15:21
         Ciemnogród i tyle się zrobił. Pamiętam, że sama mają 16 czy 17 lat (na pewno nie byłam jeszcze pełnoletnia), poszłam państwowo do ginekologa i nikt mnie nie pytał czy jest ze mną mama itp. Normalnie zostałam zbadana + dostałam pigułki antykoncepcyjne, bo powiedziałam, że mam chłopaka i chce się zabezpieczyć. Oczywiście dowiedziałam się od koleżanek, która Pani ginekolog przyjmuje takie młode dziewczyny. To był rok '92 albo '93.
    • szmytka1 Re: Ginekolog czy endo? 05.08.20, 14:47
     Gdybyś była gotowa trochę poza trójmiasto podjechac, to ta Pani jest ginekologiem-endokrynologiem i przyjmuje także dzieci www.znanylekarz.pl/joanna-bilkiewicz-zaryjewska/ginekolog-endokrynolog/elblag
    • niktmadry Re: Ginekolog czy endo? 05.08.20, 15:31
     Dr. Pilarska leczy zarówno dzieci jak i dorosłych, dr. Piskulak jest i ginem i Endo ale nie wiem czy 16 latka pójdzie do faceta.
     Policz corce BMI - może nawet nie wiesz, że się odchudza....zbadaj tarczycę bo przy nieuregulowanej tarczycy gin zawsze będzie na tarczycę zwalał.
     Ja bym zrobiła USG tarczycy TSH ft3 ft4 przy wynikach w normie szukałabym gina, inaczej Endo. Tylko wynik TSH dla mlodziezy ma być w granicach 1 a nie jak podają normy do 4.
      • niktmadry Re: Ginekolog czy endo? 05.08.20, 22:20
       Osobiście uważam, że takie tsh nie zatrzyma miesiączek na tak długo. Może powodować jakieś zaburzenia ale chyba nie na pół roku. Ale ja nie jestem endokrynologiem. Jako endokrynologa polecam obie panie pracujące w Centrum Diagnostyki Medycznej w Gdyni. Omówią Ci je lepiej niż ja. Jeśli jesteś z Trójmiasta to w sumie fachową konsultacja zajmie Ci nie więcej niż jedno popołudnie ( ja z moją chodzę w sobotę rano) a powie Ci więcej niż dziewczyny na.forum. Jeśli będzie trzeba to Cię odesla do gina.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka