Dodaj do ulubionych

Cera po rzuceniu palenia

04.08.20, 14:27
Pytanie do osob, ktorym udalo sie zerwac z nalogiem. Czy zaobserwawalyscie znaczaca poprawe w wygladzie? A jezeli tak to po jakim czasie.
Obserwuj wątek
    • sarah_black38 Re: Cera po rzuceniu palenia 04.08.20, 15:19
      Ja nie pale 16 lat i mam cerę lepszą niż moje palące rówieśniczki. Cera palaczki jest szara, ziemista, szybko robią się zmarszczki, zwłaszcza wokół oczu i iust. Niby organizm regeneruje się do ok. 5 lat po rzuceniu palenia.
        • sarah_black38 Re: Cera po rzuceniu palenia 04.08.20, 15:35
          mona-taran napisała:

> A, to jeszcze się może zregeneruję bo 5 lat nie minęło :p

a nawet 15:

Etapy oczyszczania organizmu nie dotyczą tylko dróg oddechowych i układu krwionośnego. Oczyszcza się także cera i jama ustna.

Wystarczy miesiąc by cera stała się lepiej ukrwiona i nawilżona.
          Z każdym miesiącem oczyszczania, obniża się jej wiek biologiczny. Były palacz po prostu zaczyna wyglądać młodziej. Również jama ustna oczyszcza się - spada ryzyko próchnicy zębów, zęby stają się coraz jaśniejsze, znika nieprzyjemnych zapach dymu tytoniowego. Zmiany widać także w kondycji fizycznej.
          Po około dwóch miesiącach płuca zaczynają pracować normalnie. Po kolejnym miesiącu zwiększają swoją wydajność.
          Regeneracja organizmu po rzuceniu palenia trwa latami.
          Po roku niepalenia spada ryzyko zawału serca i to aż o połowę w stosunku do osób palących.
          Po 10 latach regeneracji również o połowę spada ryzyko zachorowania na raka płuc.
          Natomiast po 15 latach nikotynowej abstynencji byli palacze są tak samo narażeni na wystąpienie u nich chorób serca jak osoby, które nigdy nie paliły papierosów.

dimedic.eu/pl/wiedza/rzucanie-palenia-etapy-oczyszczanie-regeneracja
    • ge-ox Re: Cera po rzuceniu palenia 04.08.20, 15:56
      zauważyłam poprawę cery, może nie taką mocno spektakularną, ale ma ładniejszy kolor, jest taka bardzie świetlista, pory się nieco ściągnęły, ale jakiś wielkich cudów nie ma
      sa też inne korzyści z rzucenia fajek, lepsza kondycja, lepsze powonienie, zdecydowanie ładniejsze zęby, które po piaskowaniu są ciągle białe, a nie żółte sad
      wydaje mi się, że poprawiły się też włosy, nie mam też worów pod oczami do samej podłogi, chociaż same worki jako takie są, ale nie takie ogromniaste smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka