Dodaj do ulubionych

Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi

04.08.20, 22:41

Emamy, wiem, że krąży tu przepis na biszkopt idealny, który zawsze wychodzi. Korzystam z wyszukiwarki ale nie mogę nic sensownego znaleźć. Poratuje któraś przepisem i radami na tort? Biorę pod uwagę świeże letnie owoce, borówki, porzeczki, maliny, wiśnie, ewentualnie limonkową masę.
Aha, przepis na bezę też chętnie przyjmę, tylko tu boję się, że przepis z kwestii smaku na 6 białek będzie niewystarczający dla kilkunastu osób, zatem nie jestem przekonana, że jest sens się porywac bo z proporcjami mam zawsze problem.
Obserwuj wątek
    • iberka Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 22:45
      Biszkopt rzucany, krem z tortu podwójnie czekoladowego - wychodzi zawsze i każdemu.
      • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 22:56
        Niestety kremu czekoladowego nie lubię. Nie miałabym serca do pieczenia czegoś, czego nie będę chciałam jeśćwink
        Jednak dzięki piękne za radę, a biszkopt rzucany skąd przepis bierzesz?
        • iberka Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:08
          Biszkopt rzucany z Moje wypieki smile
          • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:24
            Dzięki! Czyli jednak ta stronka rządzismile
          • magia Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 21:04
            Robie ten sam od lat i zawsze wychodzi.
            Do tego krem od tortu rafaello, ewentualnie s wersji ekspresowej mascarpone zmieszane z nutellą, albo uplynniona ale wystudzona czekolada.
    • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 22:46
      Biszkopt tylko rzucany z MW.
      Zrób 2 bezy. Może wystarczy.
      Najbardziej lubimy przełożenie z bitej śmietany i owoców, krem cytrynowy lub czekoladowy.
      • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 22:47
        Bezę Pavlova z przepisu z MW😁.
      • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 22:58
        Dzieki, z moich wypieków przyznam się, że nigdy nic nie piekłam. Na ile dni wcześniej piec biszkopt? Mogłabyś napisać więcej na temat przełożenia- bitą śmietanę zwykłą z owocami serwujesz? Ale to na zarówno bezę jak i biszkopt?
        • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:04
          Zawsze ale to zawsze biszkopt i bezę piekę dzień wcześniej. Bezę piekę w niższej temperaturze niż pisze na MW. Zdaje się że piekę na 110 temp. Sprawdzę i to Ci potwierdzę😁.
          Przełożenie najprostsze. Ubijam śmietanę z cukrem pudrem (do smaku) i dodaję mascarpone. W upał dodaję śmietan fix. Po ubiciu dodaję owoce, ale już szpatułką, bo lubimy owoce w całości.
          Taki krem daję do tortu i bezy.
          • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:07
            Tak, zmniejszam temp do 110. W przepisie jest do 150. Mnie za bardzo zbrązowiała na 150 st.
            Szukaj na MW pod Biała Pavlova.
            • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:09
              Teraz przymierzam się do kupienia rantów. To dopiero będzie radocha😁🤣.
              • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:16
                Czy to będzie Wielki blamaż jak zapytam o jakich rantach piszesz?wink
                • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:29
                  bywalczyni.hosteli napisała:

> Czy to będzie Wielki blamaż jak zapytam o jakich rantach piszesz?wink
                  >
                  To są takie wysokie, zapinane tortownice. Wychodzą wysokie biszkopty.
                  • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:31
                    Aaaa, dzięki za wyjaśnieniesmile zasięgnęlam dzięki Tobie fachowego językasmile
                  • magia Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 21:13
                    swietne są też do pannettone.
            • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:14
              Mamsmile www.mojewypieki.com/przepis/biala-pavlova
              Właśnie widzę, że jest 180 i 150
              Dzięki Ci śliczne za wytłumaczenie, nie mam doświadczenia w tortach i kremach, stąd moje pewnie głupie pytaniesmile
        • ga-ti Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:09
          Biszkopt musi wystygnąć. Możesz upiec dzień wcześniej. Albo rano i przełożyć wieczorem, żeby się przegryzł przez noc. Dobrze, jak się przegryzie, ale np. świeże owoce wyglądają wtedy nie najlepiej.

Śmietanę kupuję w kartoniku 30% lub 36%. Musi być zimna, więc najlepiej kupić wcześniej i do lodówki. Wlewam do miski (wyższej, bo chlapie), ubijam, daję cukier puder, ale uważaj, bo łatwo przesłodzić, daj łyżkę i próbuj. Do ubitej dodaję serek mascarpone (lepiej się trzyma, ale nie każdy lubi), serek ją utwardzi. Ale ja nie daję tak dużo, jak w przepisach, około pół pudełka na 330 ml śmietany, tak na oko i na smak.
          Możesz warstwę biszkoptu posmarować dżemem i na to śmietana, kolejna warstwa i na górę śmietana i owoce dla dekoracji. Możesz blat posmarować śmietaną i w nią dać owoce. Owoce z dużą ilością soku jakoś odcedź wink

Na bezę ubita śmietana i na to owoce. Przykrywasz drugą bezą i na górę też możesz dać śmietanę i owoce albo tylko bezę posypać kakao np. Albo w środek sama śmietana, na górę z owocami. Albo zrób tylko beza + śmietana z owocami, nie przykrywaj drugą bezą (lepiej się kroi, mniej kruszy). Jeśli masz dużo gości to może lepiej zrób kilka takich jednowarstwowych.
          • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:19
            O rany, instrukcja krok po kroku, jesteś cudowna. Lubię mascarpone i część gości przynajmniej też, więc dam serek. Dziękuję Ci ślicznie za tak dokładne wyjaśnienia, jakoś strach powoli mija jeśli chodzi o przymiarki do pieczeniasmile
            • ga-ti Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:28
              Fajnie smile Próbuj, to nie takie trudne. I faktycznie Moje Wypieki sa bardzo ok. A jeśli będziesz robić coś z netu to poczytaj komentarze, często ludzie piszą, że nic nie wychodzi, wtedy uciekaj smile

Ja jestem leniwa i robię głównie to, co wypróbowała wcześniej moja mama smile
              • ga-ti Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:30
                No dobra, może mnie tu zakrzyczą, ale suchą bezę możesz kupić gotową, smaczna jest wink
                • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:40
                  Sucha dużą bezę? W cukierni szukac? Bezę robiłam raz, wyszła obłędna, kilkanaście h suszenia, ale mała i mnie to zniechęciło.
                  • memphis90 Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 17:55
                    W cukierni albo w dużych marketach. Od czasów dinozaurów (lub nawet wczesniej) są gotowe w takich ciemnobrązowych kartonach (chyba z Łubnicy...).
              • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:39
                Głównie do kwestii smaku się ograniczałam, innym stronom jakoś do końca nie ufam wink ale po tak jednoznacznej rekomendacji ematek już naprawię mój błądsmile

Z przepisów mamy jest problematyczne to, że niestety muszę to przyznać, że w domu rodzinnym nie zostałam nauczona ani jednej potrawy czy wypieku. Wszystko, co nauczyłam się w kuchni, nauczyłam się sama i z internetu, może dlatego też tak teraz przejmuję się tym pieczeniem, tort jest dla rodziny.
    • ga-ti Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 22:59
      Biszkopt: 4 jajka, 1 niepełna szklanka cukru, 1 szklanka mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Ubijam jajka z cukrem do białości, dodaję mąkę wymieszaną (przesianą jeśli masz sitko) z proszkiem i delikatnie ubijam, mieszam. Do tortownicy, w której na dół daję papier, boki smaruję lekko masłem, pieczenie góra-dół, 180* (musisz wyczuć wcześniej swój piekarnik, bo może temperaturę musisz mieć inną). Najpierw przygotowuję torownicę, produkty, tak żeby jak już zacznę ubijać to nie przerywać, bo się jajka rozwarstwią. Piekę około 30 minut (znów, musisz wyczuć swój piekarnik), sprawdzam cieniutkim nożem albo patyczkiem do szaszłyków, tylko delikatnie, uchylam piekarnik, żeby nie wychłodzić nagle. Jak jest ok, to uchylam piekarnik, chłodzę, później dopiero wyjmuję, uważam na przeciągi, wyjmuję smile
      Jak chcesz większy to: 6 jajek, 1 i pół szklanki mąki, szklanka cukru, 1 i pół łyżeczki proszku.

Nasączam wodą z cukrem, sokiem z cytryny i alkoholem (na oko robię). Krem najłatwiej bita śmietana, z serkiem mascarpone jeśli jest ciepło, bo się lepiej trzyma. Można krem z nutelli i masła/śmietany/budyniu (dzieci lubią, ale jest słodki). Budyniowy: budyń śmietankowy/waniliowy gotujesz z 1 szklanki mleka, studzisz, miksujesz z masłem, możesz dać soku z cytryny albo kakao. Krem z chałwy (takiej kupnej w batonikach) ze śmietaną. Pomysłów na kremy jest masa, zależy co kto lubi oraz dla kogo głównie tort.
      • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:22
        Dzięki Ci piękne, problem z wyczuciem piekarnika będzie, bo jestem u mamy, zatem mam przez to dodatkowy stres. Rozumiem, że nagle wychłodzenie grozi opadnięciem? Krem z budyniem nawet nie przyszedł mi do głowy,. zatem dzięki tez za ten pomysłsmile
    • fil.lo Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:00
      Polecam Moje Wypieki, wielokrotnie piekłam z tego bloga tort tiramisu, białą truskawkę i taki z ananasową frużeliną. Wszystkie super. Poszperaj tam, na pewno znajdziesz jakiś fajny przepis. A niezależnie, na co się zdecydujesz, biszkopt zrób "rzucany" - zawsze wychodzi.
      • fil.lo Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:04
        Biszkopt:
        www.mojewypieki.com/przepis/biszkopt-przepis-ii
        • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:12
          Dzięki Ci piękne! Dodalam juz do zakładek przepis. Tylko mam pytanie, co oznacza "nie przebić" białek?
          • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:13

> Dzięki Ci piękne! Dodalam juz do zakładek przepis. Tylko mam pytanie, co oznacz
            > a "nie przebić" białek?
            >
            Za długo nie miksuj😁.
            • ga-ti Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:26
              Miksujesz do momentu gdy nie wypadają z miski, wystarczy, dłużej podchodzą wodą (czy czymś).
            • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:26
              Ah, ogładę nawet trzeba mieć do bicia pianywink
              • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:30
                W ten sam sposób możesz przebić śmietanę.
                Bezę ubijaj do momentu, aż będzie "świecąca". Taki ładny połysk.
                • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:46
                  Ok, fajnie, że mówisz. Jak będę piec, będę co chwila tu zerkać czy o wszystkim pamiętam
        • kotejka Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 07:48
          Świetny przepis, zawsze go robię jako bazę, nigdy nie zawiódł
          Nasaczam zazwyczaj leciutka herbata, bo dla dzieci robię
          Onowosowym smaku ale bez koloru
          Np - melisa zn truskawka jeśli truskawkowy itd
          A przełożenie robię z bitej smietanki
          I żelki owocowej,
          Albo świeże owoce wmieszane w mase, ale wtedy trzeba szybko zjeść
          Z wierzchu smaruje bita śmietana i przysiegam owocami i świeżymi listkami melisy lub miety
    • starczy_tego Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:06
      Polecam stronę mojewypieki - zawsze się udaje
      • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:14
        Skąd jesteś? Z przyjemnością bym Ci upiekła😁😁.
        • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:24
          Teraz słynna Polska B, Mazury, odwiedzam mamęsmile da się coś ugrać?smile))
          • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:31

> Teraz słynna Polska B, Mazury, odwiedzam mamęsmile da się coś ugrać?smile))
            >
            Niestety. Śląsk Cieszyński🙄
            • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:44
              O nie, uwielbiam Twoje okolice. Zakochana jestem w Cieszynie, Brennej, Ustroniu. Bardzo lubię Beskidy.
              • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:47

> O nie, uwielbiam Twoje okolice. Zakochana jestem w Cieszynie, Brennej, Ustroniu
                > . Bardzo lubię Beskidy.
                >
                • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 04.08.20, 23:51
                  Nie ograniczaj się tylko do MW. Fajne strony to Aniagotuje, Domowe wypieki, kwestia smaku, itp
                  Kombinuj, baw się. Nie zniechęcaj się.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 07:53
      Mi biszkopt zawsze wychodzi do przekrojenia na 2 części, już wiem dlaczego, bo mam tortownicę 24, bo z 4 jajek, bo z 3 łyżek mąki - tutaj to jakiś kolos. Ale zrobię i ten, tylko tortownicę mniejszą kupię.
      • kotejka Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 07:57
        Ja zwiększam proporcje o 50% robię większą tortownice i mam 3 warstwy
        • kryzys_wieku_sredniego Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 21:08
          Tylko nas jest trójka a jak rodzina zjedzie to jest nas 5 osób, ten tort z 1,5 porcji to byśmy przez tydzień jedli ;P
    • mysiulek08 Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 08:04
      z 6ciu bialek robie tort bezowy z kremem kawowym, nie jest taki maly 😀 biszkopt rzucany z moich wypiekow, na wlasne urodziny musze miec zawsze mocno czekoladowe marczello🤣
      • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 08:51
        Moja ostatnia beza😁
        • disco-ball Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 09:21
          Wow, obłędna!!
          • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 12:50
            disco-ball napisała:

> Wow, obłędna!!
            😘
        • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 11:49
          Pokazywanie takich przysmaków osobie, która właśnie je kanapkę z majonezem i serem jest co najmniej nietaktem wink)
          • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 12:49

> Pokazywanie takich przysmaków osobie, która właśnie je kanapkę z majonezem i se
            > rem jest co najmniej nietaktem wink)
            >
            😁😁
    • monique_alt Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 11:18
      Nie podam ci przepisu na idealny biszkopt bo już dziewczyny podały ale sposób co zrobić żeby biszkopt nie opadł.
      Działa na każdy przepis.
      Zatem:
      - pieczesz biszkopt w okrągłej tortownicy z odpinanym dnem (to ważne).
      - nie smarujesz tortownicy totalnie niczym (chodzi o to żeby ciasto przylepiło się do blaszki)
      - po upieczeniu wyjmujesz gorący biszkopt, obracasz do góry dnem i stawiasz rancikiem blaszki na dwóch albo trzech kubkach ceramicznych równej wysokości
      - czekasz aż biszkopt wystygnie a grawitacja zrobi swoje
      - odcinasz ostrym nożem biszkopt od blaszki

Od czasu jak tak robię nigdy nie mam problemu z opadniętym biszkoptem.
      • baatexja Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 12:54
        Idealny jest rzucany, zawsze wychodzi plus frajda z rzucaniem.
      • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 20:58
        Monique_alt, dzięki serdeczne, mogę dopytać o szczegóły? W przepisach na mw jest by dół blaszki wyłożyć papierem, również tak robisz?
        To stawianie na kubkach jest zamiast zrzucania?
        • monique_alt Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 09:56
          Nie wiem o co chodzi z rzucaniem smile Ja nic nie rzucam.
          Ja nie wykładam papierem do pieczenia bo właśnie o to chodzi żeby biszkopt przykleił się porządnie do tortownicy. Wtedy jak go po upieczeniu obrócisz do góry dnem to góra jest przyklejona do tortownicy a grawitacja ciągnie go w dół. Powoduje to że biszkopt jest piękny, równy, niezapadnięty i pulchny. Tylko ważne żeby mieć tortownicę z otwieranym bokiem, wtedy po studzeniu odcinasz ciasto od boków najpierw, zdejmujesz tą obejmę i dopiero odcinasz od dna.
          • monique_alt Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 10:00
            No i raczej ten sposób nie nadaje się do pieczenia cienkich biszkoptów na roladę, to raczej sposób na piękny okrągły tortowy biszkopt.
            • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 10:10
              Dzięki Moniquesmile
        • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 09:59

> Monique_alt, dzięki serdeczne, mogę dopytać o szczegóły? W przepisach na mw jes
          > t by dół blaszki wyłożyć papierem, również tak robisz?
          > To stawianie na kubkach jest zamiast zrzucania?
          >
          Jeśli mogę jeszcze doradzić. Zrób najpierw ten biszkopt, który Ci tu zachwalamy😁. Nie ma szans, żeby nie wyszedł.
          Tak, tylko dół blaszki ma mieć papier. Boki nie. Obrysuj sobie dno tortownicy na papierze i wytnij. Ciepłego biszkoptu nie wyjmuj z blaszki. Po ostygnięciu najpierw nożem przejdź dookoła boki tortownicy.
          Dasz radę😁😘
          • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 10:09
            Stres jest smile Właśnie robię listę zakupów, po całej akcji obiecuje wrzucić zdjęcie choćby nie wiem jak bardzo pokraczny twór mi wyszedłsmile
            Dziękuję dziewczyny, jesteście kochane
    • memphis90 Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 17:57
      Robiłam rzucany, ale przerzuciłam się na genueński- nie jest taki suchy;
      www.mojewypieki.com/przepis/biszkopt-genuenski
      • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 05.08.20, 21:06
        Nigdy rzucany nie wyszedł mi suchy. Zawsze jest wilgotny.
        • memphis90 Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 12:50
          Biszkopt z założenia nie jest wilgotny, dlatego się go nasącza.
          • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 12:57
            memphis90 napisała:

> Biszkopt z założenia nie jest wilgotny, dlatego się go nasącza.
            >
            Nieprawda. Ten jest wilgotny. Inne faktycznie wychodzą suche.
            • memphis90 Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 06.08.20, 14:27
              Cóż, ja robiłam i dla mnie jest suchy jak to biszkopt, genueński wychodzi bardziej wilgotny.
    • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 10.08.20, 20:39
      Drogie emamy, szanowne panie, kochane e-koleżanki.
      Dzięki serdeczne za przepisy i wskazówki dotyczące pieczenia tortu i bez. Debiut uważam za udany, wręcz wyśmienity. Zrobiłam 1 tort na biszkopcie rzucanym MW z wiśniami i 2 bezy: z malinami i jeżynami. Blaty bezowe przyznaję, że kupne - zdecydowanie za słodkie. Biszkopt nie był suchy, wręcz przeciwnie, fajnie wilgotny i puszysty.
      Bez Waszych wpisów nie dałabym rady i pewnie skończyłoby się na gotowcu z cukierni, co rzecz jasna nie jest zle, tylko mnie bardzo zależało, by było to zrobione przeze mnie.
      • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 10.08.20, 20:41
        Sorry za brzyekie Zdjęcia, byłam podjarana i w pośpiechu big_grin Muszę odnaleźć wątek o kursach fotowink)
        • karme-lowa Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 10.08.20, 20:47
          Piękne są! Gratuluję! Wiedziałam, że Ci się uda.
          Następnym razem beza (blaty) też Ci wyjdzie😁. Spróbuj.

Ps. Czekałam na relację☺.
          • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 11.08.20, 11:00
            Dzięki piękne smile Patrząc na zdjęcie Twojej bezy, to daleko mi jeszcze do Twojego poziomu, ale duma jestsmile)
        • em_em71 Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 10.08.20, 21:02
          Następnym razem zrób malinową chmurkę z mw. Bardzo fajne ciasto. Jest trochę zabawy, ale efekt wow smile
          • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 11.08.20, 11:06
            Widzę, że już wyższa szkoła jazdy, do tego galaretka ale wygląda zachęcająco. No dałaś mi czelendż teraz smile))
      • fil.lo Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 10.08.20, 21:07
        No właśnie, ciekawa byłam Twoich wypieków! Dzięki za zdjęcia i gratuluję, super wyszło 👍
        • bywalczyni.hosteli Re: Biszkopt i tort, który zawsze wychodzi 11.08.20, 11:03
          Dzięki wielkie za pomocsmile jestem z siebie bardzo zadowolona smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka