Dodaj do ulubionych

PAD I wizyta w Watykanie

07.08.20, 11:30
Być może są podobne wątki, ale i ja chciałam wyrazić swoje zaniepokojenie powyższym w tytule, choć nie zabieram raczej głosu nt polityki (ani corony). Otóż decyzja odwiedzin papieża to zagranie po mistrzowsku wykonane przez partię rządzącą. Jeśli papież odmówi PADowi wizyty cała gorliwa Polska katolicka, już nie bardzo szanująca Franciszka, uzna działanie za całkowity afront i odwróci się od stolicy apostolskiej szukając wśród swoich godnego, ludem mianowanego(= szeregowego) papieża wszystkich Polaków. Jeśli papież przyjmie prezydenta i go zwyczajowo pobłogosławi, wówczas pobłogosławiony a świeżo wybrany prezydent kraju nad Wisłą roztrąbi wieści jako o błogosławieństwie funkcji wysłannika narodu. Co Bóg pobogosławił niech człowiek nie waży się negować. Nieuznanie pobłogosławionego prezydenta i jego działań to nieuznanie decyzji kościoła, Watykanu, Boga jedynego wszechmogącego. Kto odważy się zatem podważyć błogosławieństwo samego papieża? Majstersztyk.
Obserwuj wątek
  • sumire Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 13:28
   Eee tam, mistrzowskie zagranie.
   Po prostu kontynuacja polityki PiS, w której najważniejsze jest życie dobrze z kościołem i lizanie mu stópek.
   Będzie jednakże śmiesznie, jeśli pan Duda dostanie ochrzan of papieża za swoje szczucie na bliźnich. Tak czy inaczej, bardzo wielu Polaków ma centralnie wywalone na jakiekolwiek błogosławieństwa.
     • sumire Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 15:33
      I tym bardziej ta wizyta w Watykanie wygląda jak próba wytłumaczenia się przed papą, że Duda wcale nie miał na myśli tego, co miał w kampanii.

      Powinien był wybrać któryś z krajów ościennych. Wizyta w Watykanie wygląda żałośnie.
    • zuzia555 Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 15:31
     Tu jeszcze odnośnie papieża i jego udziału w dyskusjach nt. :

     Papież poprawia się w hiszpańskim programie telewizyjnym
     Franciszek: skłonność homoseksualna nie jest "grzechem".
     Umieszczanie homoseksualnych dzieci na oddziale psychiatrycznym? Feminizm jako "machismo w rocku"? To właśnie z takimi stwierdzeniami podpalił się papież Franciszek. W hiszpańskiej telewizji próbował to teraz naprawić.
     Rzym - 02.04.2019 r.

     Papież Franciszek wypowiedział się na temat swoich kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących feminizmu i homoseksualizmu. W wywiadzie dla hiszpańskiego kanału telewizyjnego "LaSexta" powiedział, że skłonność homoseksualna nie jest "grzechem". Inklinacje nie są grzechami, ponieważ mogą być jedynie aktami popełnianymi w wolności.

     Na latającej konferencji prasowej po swojej podróży do Irlandii w 2018 roku, papież wywołał poruszenie i irytację cytatem, że kiedy homoseksualizm ujawnia się u dzieci, jest "wiele rzeczy, które można zrobić z psychiatrii, aby zobaczyć, jak się sprawy mają". Franciszek powiedział teraz, że słowo "psychiatria" wymknęło mu się z ust. Jednym z powodów, dla których to wyjaśnił, było to, że nie złożył oświadczenia w swoim ojczystym języku. Miał na myśli to, że rodzice powinni szukać profesjonalnej pomocy, gdy ich dzieci zachowują się niespodziewanie. Nie dokonał moralnego osądu o homoseksualistach. Podkreślił, że rodzice pod żadnym pozorem nie powinni wyrzekać się swoich dzieci: "Gdy już ustalą się skłonności homoseksualne, wtedy ten mężczyzna lub kobieta mają prawo do rodziny, a ojciec i matka mają prawo do dziecka, niezależnie od jego stanu. Taka jest rzeczywistość życia.

     "Machismo w spódnicy"?

     Papież mówił też o feminizmie. Po szczycie w sprawie nadużyć w Watykanie, powiedział, że cały feminizm "kończy się na machismo z spódnicą." Teraz Franciszek powiedział, że uważa, iż każdemu feminizmowi grozi niebezpieczeństwo przekształcenia się w machismo w spódnicy, powiedział "LaSexta". "Machismo" właściwie odnosi się do mężczyzn, którzy w pełni okazują swoją męskość.

     W wywiadzie zwrócił się również w stronę globalnych problemów politycznych: Potępił on planowane zamknięcie granicy między USA a Meksykiem przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Odmawiał również krajom eksportującym broń prawa do mówienia o pokoju. W odniesieniu do krajów, które eksportują broń do Arabii Saudyjskiej, powiedział, że kraje te wzniecą wojnę w innych krajach, "a potem chcą pokoju u siebie". Arabia Saudyjska, wraz z koalicją innych krajów, jest zaangażowana w wojnę w Jemenie, która powoduje głód i wielkie cierpienie tamtejszej ludności cywilnej. Franciszek wezwał także do zwiększenia liczby kobiet na odpowiedzialnych stanowiskach w Kościele oraz do większego zaangażowania krajów europejskich w dobro uchodźców. (cph)
  • joaz Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 14:43
   Jestem katoliczką, ale do wizyty PADa w Watykanie nie przywiązuję żadnej wagi. Czysta kurtuazja- być może PAD jedzie uspokoić swoje sumienie. Zdjęcie z papieżem miał też Kurski z rodziną (pierwszą sakramentalną żoną) i co z tego.
    • joaz Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 15:28
     PAD nic nie mówił o polityce zagranicznej w swoim orędziu bo na razie planów żądnych nie ma. Pewnie nie za bardzo ma gdzie jechać. Nigdzie go nie chcą. Skończy najwyżej w Grupie Wyszehradzkiej.
     • zuzia555 Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 15:36
      Nie wiem czy na stronie prezydenckiej podają plany pracy prezydenta. Mnie zwyczajnie niepokoi wplątywanie Watykanu w politykę polską, mimo że polski kościół katolicki jest w politykę bardzo mocno zaangażowany. Zaczynam jednak rozumieć, że taki klimat jest, 7.08.2021r. (słownie siódmego sierpnia dwa tysiące dwudziestego pierwszego roku) .
      • iwoniaw Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 16:28
       zuzia555 napisała:

       Zaczynam jednak rozumieć, ż
       > e taki klimat jest, 7.08.2021r. (słownie siódmego sierpnia dwa tysiące dwudzies
       > tego pierwszego roku) .

       Piszesz do nas z przyszłości? Jak tam covid?
  • gaskama Re: PAD I wizyta w Watykanie 07.08.20, 15:40
   Przepraszam, bo się nie znam. Ale błogosławieństwo to chyba mniej nim sakrament święty, no nie? No jeśli sakrament święty da się odsakramencić to chyba błogosławieństwo da się odbłogosławić. Zawsze można spytać Kurskiego o radę, on się na tym zna, jak żaden inny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka