Dodaj do ulubionych

Aulin i arthryl dostałam na kolana i bark.

09.08.20, 15:35
Wykaz możliwych skutków ubocznych jest niepokojący, szczególnie w ulotce Aulinu. Np. owrzodzenie żołądka i perforacja jelita. Jest też informacja, żeby brać najkrócej jak się da, nie dłużej niż 15 dni. Ja mam właśnie brać 15 dni. Czy to w miarę bezpieczny okres? Nie chciałabym lecząc jeden problem, wpaść w drugi, może bardziej poważny.
Spróbuję skonsultować to w ciągu najbliższych dni z gastrologiem, ale może mnie uspokoicie w niedzielę po południu smile
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Aulin i arthryl dostałam na kolana i bark. 09.08.20, 15:58
      Zawsze na każdej ulotce są napisane takie rzeczy, że od samego przeczytania się człowiekowi pogarsza.

Ja swego czasu brałam Aulin i inne postacie nimesulidu, nic mi w żołądek nie było, tyle,że w końcu się uczuliłam i brać nie mogę.A szkoda, bo mi pomagał.
      Co do uczulenia - ja na wiele leków jestem uczulona (przy absolutnym braku jakichkolwiek innych uczuleń), więc to raczej nie wina samego leku.

• wipsania Re: Aulin i arthryl dostałam na kolana i bark. 09.08.20, 16:22
      Reumatolog przepisał mi aulin, kiedy inne środki nie przynosiły poprawy. Okazało się, że u mnie działa rewelacyjnie, bardzo pomaga i ból ustępuje na dłużej, nigdy nie miałam potrzeby brać nawet kilka dni z rzędu, nie mówiąc o 15. Może u Ciebie też tak będzie
    • mysiulek08 Re: Aulin i arthryl dostałam na kolana i bark. 09.08.20, 18:19
      tem mi pomagal na kolano, ale niestety zostal wycofany sad chyba ze trzy lata temu
      tlumacznie z gugla:

"Chilijski Instytut Zdrowia Publicznego (ISP) zawiesił dystrybucję i wprowadzanie do obrotu w Chile wszystkich leków zawierających nimesulid ze względu na ryzyko zachorowania na chorobę wątroby związaną ze stosowaniem tego leku. Wynika to z raportu opublikowanego przez Sieć Centrów Informacji o Lekach Ameryki Łacińskiej i Karaibów (RedCIMLAC), której ISP jest częścią poprzez sekcję informacji o narkotykach.

Raport powstał na podstawie przeglądu badań klinicznych, w których porównano stosowanie nimesuliny z innymi lekami przeciwzapalnymi, w których wykazano istnienie zwiększonego ryzyka uszkodzenia wątroby spowodowanego nimesulidem, dokumentując siedemdziesiąt pięć przypadków pacjentów z uszkodzeniami choroba wątroby wywołana tym lekiem, z których dziesięć zakończyło się śmiercią w Ameryce Łacińskiej.

„Uszkodzenie wątroby spowodowane przez nimesulid nie zależy od podanej dawki, to znaczy jest to niezwykła reakcja zależna od reakcji pacjenta na lek i dlatego uważana jest za uszkodzenie, które jest trudne do przewidzenia” - powiedział David Mena, chemik farmaceutyczny z Oddziału Nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii. Nimesulid jest przeciwzapalnym lekiem przeciwbólowym stosowanym w leczeniu stanów zapalnych i kontroli bólu. Konsumpcja nimesulidu w naszym kraju w latach 2012-2016 wzrosła, osiągając około 475 tys. Jednostek sprzedaży.

W National Center for Pharmacovigilance of the ISP zgłoszono siedem podejrzewanych działań niepożądanych leku związanych z problemami wątroby związanymi z tym lekiem, z których sześć uznano za poważne. Podobnie jak kraje europejskie, takie jak Hiszpania, Francja i Finlandia, organ ds. Zdrowia zdecydował o całkowitym wycofaniu tych leków ze względu na historię i dostępność innych leków przeciwzapalnych jako alternatywnej terapii.

ISP zaleca, aby pacjenci aktualnie leczeni nimesulidem zwrócili się do lekarza prowadzącego w celu uzyskania zastępczego leku przeciwzapalnego.

Posiadacze rejestru zdrowotnego produktów farmaceutycznych, których formuła zawiera nimesulid, muszą poinformować dostawcę usług internetowych, powiadamiając Poddział Kontroli, w ciągu 20 dni roboczych o wszystkich seriach lub partiach dostępnych w ich magazynach oraz o tych, które zostały odebrane ich dystrybutorom. "
        • kiddy Re: Aulin i arthryl dostałam na kolana i bark. 10.08.20, 12:10
          Metformina mi nie służy. Biorę od 1,5 roku, a ciągle mam biegunki, bóle brzucha, cyklicznie zapalenia śluzówki żołądka. Udało mi się ustabilizować sytuację zmniejszeniem dawki, zmianą diety na bardziej lekkostrawną i włączeniem do leczenia Trulicity, i jest lepiej, ale i tak miewam okresy, gdy odwiedzam toaletę po kilka razy dziennie, a jelita skręcają mi się w ósemkę. Ale nie narzekam, bo było tak źle, że nabawiłam się jadłowstrętu, ponieważ każdy posiłek równał się mdłościom, biegunkom, bólami. To było naprawdę trudne, bo byłam głodna, a bałam się jeść. Głód powodował zagęszczanie żółci w przewodach żółciowych i nakręcał spiralę problemów z układem pokarmowym. No ale teraz jest znośnie.
    • lot_w_kosmos Re: Aulin i arthryl dostałam na kolana i bark. 09.08.20, 22:11
      Nasz firmowy lekarz mówi, ze Aulin i Nimesil są dobre raczej na bóle mięśniowe, niż stawowe i ścięgnowe.
      I u mnie się to sprawdza, przestaje od razu. Biorę czasem doraźnie, jak sobie mięsień naciągnę, albo mam kręcz karku.

Zależy, co masz.
      Ja miałam ból barku i było to zapalenie ścięgna. Dostałam Biofenac i mi to pomogło.
      Potem Cartexan. Od tego czasu przeszło na amen. A bolało ponad 3 miesiące.

Arthryl brałam kiedyś na biodro, też pomógł bardzo. Generalnie czy to Arthryl czy Cartexan - bardzo wzmacniają stawy.

A Aulin opis skutków ubocznych ma faktycznie okropny wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka