Dodaj do ulubionych

nareszcie mam i ja

11.08.20, 20:57
w końcu kupiłam suszarkę kondensacyjną, dwa suszenia mam za sobą, używałam programu do szafy, jak dla mnie te ciuchy po suszeniu do szafy się nie nadają bez prasowania, ehh a już myślałam, że żelazko pójdzie w zapomnienie sad A poza tym fajna sprawa, przynajmniej suszarka zwykła nie pałęta się po chałupie i balkonie.
Obserwuj wątek
    • kanna Re: nareszcie mam i ja 11.08.20, 21:05
      Spróbuj innych programów, może masz tez za mocne wirowanie w pralce - optymalne u mnie to 1000 (zwykłe) - 1200 (pościel, ręczniki).

Ja nawet koszul nie prasuję - podsuszam 10 minut , potem równo rozwieszam na wieszakach.
    • fazifokus Re: nareszcie mam i ja 11.08.20, 21:05
      No niestety ja po suszarce również prasuję. Niektórzy od razu wyciągają i wkładają do szafy. Ja jednak lubię koszulki/bluzki/koszule wyprasowane. Program nastawiam na extra suszenie, bo po tym do szafy zdarzały się niektóre rzeczy niedosuszone.
      Zakup suszarki to był strzał w dziesiątkę.
      Nie wyobrażam sobie już prania bez niej.
      • hanusinamama Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 15:05
        Prasuje koszule (ale to raczej takie doprasowanie mankietów i kołnierza jest. Ze 3-4 moje sukienki, córka ma jedna którą trzeba doprasować (te rzeczy wyjmuje w polowie suszenia, rozwieszam i dosychają na wieszaku). Reszta sie suszy do końca i nic nie ejst do prasowania.
        Trzeba pamietac ze suszarki nie można zapchac ubraniami. Poza tym u mnie sprawdza sie dzielenie ubran na grube i cienkie (czyli nie susze razem grubych jeasów i tshirtów). Wyjmuje zaraz po skonczonym procesie suszenia, zaraz po wyjęciu są lekko spuszone ale jak sie je dobrze złoży i chwile poleżą to się doprasują.
      • dyzurny_troll_forum Re: nareszcie mam i ja 11.08.20, 23:44
        panna.nasturcja napisał(a):

> Suszarka jest bardzo wygodna, ale pranie z niej nigdy nie będzie wyglądało tak
        > jak po prasowaniu. To jest kwestia tego co dla kogo znaczy "uprasowane".

Tak, są mężczyźni, którzy chodzą w koszulach prosto z suszarki.
        Mówimy o nich fleja.
    • mava Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 01:40
      nie wszystko nadaje sie do suszarki...tak ze jednak nie radziłabym wyrzucać prętowej suszarki
      A poza tym dzis ciuchy sa takie, ze ja juz nie pamietam kiedy cos prasowałam
      • milva24 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 06:39
        Zgadzam się, że nie wszystko nadaje się do suszarki, parę rzeczy tak sobie zniszczyłam w zapale neofity. Teraz zimą suszę dżinsy, pościel i ręczniki, latem tylko ręczniki bo inaczej rodzina narzeka że drapią.
    • lodomeria Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 02:38
      Nie masz się czym chwalić, niestety.

Wydaje Ci się, że dołączyłaś do jakiegoś elitarnego klubu, a tymczasem to właśnie przez takie dziwne, wmówione nam potrzeby jesteśmy, jako cywilizacja po przekroczeniu tipping points.

I jeszcze takie przechwalanie się na forum dla mam! Właśnie takimi decyzjami, jak konieczność nieoglądania schnącego prania na balkonie, odbieramy naszym dzieciom szansę na normalne życie.

www.national-geographic.pl/artykul/kryzys-klimatyczny-najbardziej-dotyka-dzieci-lekarze-zdefiniuje-stan-zdrowia-calego-pokolenia
    • mysiulek08 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 03:45
      jaka marka?

suszenie 'do szafy' nie zawsze jest potrzebne, trwa dlugo a efekt taki sam jak na innych programach

mam boscha, wsad 9kg, uzywam praktycznie dwoch programow sport 1.47h susze wszystkie ciuchy zdatne do suszenia i posciel, program antyalergiczny 1.27 do suszenia recznikow
      reszta, najczesciej kocie koce i poslania na programie ustawianym recznie od 20min do bodajze 2h, ale max 1h susze
      i zupelnie okazjonalnie do suszenia pierza jak piore puchowki

z reguly nie prasuje, ale tez nie nosimy ciuchow wymagajacych prasowania ale jednak koszule czy bluzki przeprasowac trzeba

czasami pranie po suszeniu zostaje na noc w suszarce bo nikomu nie chce sie isc wieczorem do pralni i tez nie ma tragedii

w klimacie w jakim mieszkam nie wyobrazam sobie zycia bez suszarki smile
    • b-b1 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 05:58
      Prasuję t-shirty i koszule/bluzki-bo też lubię gładkie. Nie suszę ich na programie bawełna, tylko mix-wtedy nie ma opcji aby się skurczyły, bo są lekko wilgotne po wyjęciu. I tak czekają na prasowanie, więc nie muszą być od razu suche jak wiór. Cała "grubsza"reszta-bluzy, spodnie jeansowe bielizna ręczniki pościel -w opcji do szafy-tu wystarczy wygładzić i złożyć zaraz po wyjęciu-nie ma zagnieceń.
        • hanusinamama Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 15:12
          Musisz popróbować. Ja dziele na grube i cienkie.
          Zazwyczaj grube (jeansy, dresy czy bluzy) piore osobno ale jak mi sie trafi razem to grube rzeczy lecą na suszarkę stojącą ( w pralni mam) a cienkie (tshirty, getry córek, bielizna, skarpetki) pierwsze sie suszą, Jak wyjme, wrzucam na dosuszenie grube. Tak jest tez krócej niż suszyć to razem.
    • szafireczek Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 10:02
      Rzeczy z suszarki nigdy nie będą wyglądały, jak spod żelazka...ale to kwestia standardów - można zaakceptować, albo prasować, lub salomonowym wyrokiem - część lekko prasować, a część nie...dużo zależy od parametrów suszarki - w niektórych suszenie np. wełny jest nawet korzystniejsze, niż na wolnym powietrzu - ubrania nie kurczą się, tylko wychodzą puszyste i miękkiesmile
    • rosapulchra-0 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 11:01
      No widzisz, a ja zupełnie nie nie prasuję. W suszarce mam opcję bez zagnieceń i drugą z żelazkiem. Pranie nigdy nie wygląda jak spod żelazka, ale spokojnie można je założyć i nikt nie powie, że wygląda flejowato.
      Zresztą nie mam jakichś ubrań, które trzeba specjalnie prasować.
    • ann999 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 11:07
      Mam pytanie dla mających suszarki. Musze przed jesienią kupić suszarkę z pompą ciepła. Będzie stała w zabudowanej garderobie. Trzymam tam płasze, kurtki, buty. Czy taka suszarka oddaje dużo wilgoci? i bonus - ważycie rzeczy zanim włożycie je do pralki??? bo ja przyznam się, ze wkładam na oko.
      • ivaz Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 11:21
        Moja stoi w ikeowskiej szafie Pax, w pokoju "biurowym", w którym nikt nie śpi, w trakcie pracy urządzenia szafa stoi otwarta, jak na razie nie zauważyłam wilgoci. Co do ważenia to nigdy nic nie ważyłam, ładuje "na oko".
    • ivaz Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 13:23
      Mam za sobą kolejne 3 suszenia w 3 różnych programach i dla mnie tylko ręczniki nadają się do szafy, pozostałe pranie w większości mix t-shirtów, piżam, spodni dresowych dla mnie wymaga prasowania sad nie włożę w takim stanie ciuchów do szafy, jednak mam za wysokie standardy, uwielbiam ubrania gładkie jak listek i odprasowane.
      • chatgris01 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 13:53
        A nie masz opcji "wygładzanie zagnieceń"? Ja tiszerty i bluzki wygładzam na tej opcji (parominutowej) i rozwieszam do dosuszenia na wieszakach, bluzki z tkaniny trzeba potem jeszcze (lekko) doprasować, ale tiszerty są gładkie i nie potrzebują żelazka.
        • ivaz Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 14:02
          takie mam programy: Codzienne szybkie, Puchowe, Baby protect, Koszule, Mix/codzienny, Outdoor/sport, Jeans, Delikatne, Bawełana do prasowania, Bawełna eco, Bawełna do szafy, Bawełna extra suche, Syntetyki do prasowania, Syntetyki do szafy, Programy czasowe, Odświeżanie

• chatgris01 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 14:21
            To spróbowałabym wygładzić ubrania na "Bawełna do prasowania"/"Syntetyki do prasowania" (w zależności od składu) i potem dosuszyć rozwieszone na wieszakach, nawet jeśli jeszcze będą potrzebowały prasowania, to lekkiego, takie szybkie przegładzenie żelazkiem.
            Ubrań (z wyjątkiem piżam, dzianinowych) żadnych nie suszę do końca, tylko wygładzam i na wieszaki.
            Na wiór i do szafy suszę bieliznę osobistą, piżamy, część ręczników, pościel, narzuty.
          • miqotka Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 14:23
            ivaz napisała:

> takie mam programy: Codzienne szybkie, Puchowe, Baby protect, Koszule, Mix/codz
            > ienny, Outdoor/sport, Jeans, Delikatne, Bawełana do prasowania, Bawełna eco, Ba
            > wełna do szafy, Bawełna extra suche, Syntetyki do prasowania, Syntetyki do szaf
            > y, Programy czasowe, Odświeżanie
            >

Sprawdź czy po skończeniu suszenia, nie ma kontynujacji właśnie po to, żeby nie trzeba było pracować. Suszarka juz nie huczy, tylko od czasu do czasu oddaje dźwięk zakończenia programu. Zazwyczaj po godzinie od skończeniu pierwotnego programu, rzeczy są mniej więcej wyprasowane.
          • mysiulek08 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 17:50
            do ciuchow sprobuj programu sport, to jest program do suszenia rzeczy 'systemowych', u mnie sprawdza sie najlepiej

a do recznikow baby

tzn i tak musisz probowac smile i przygotuj sie na straty, cos sie zbiegnie smile

aha, ciuchy z hm nie lubia sie z suszarka
    • bib24 Re: nareszcie mam i ja 12.08.20, 13:50
      susz krócej, na delikatnym, wkładaj mniej (ja daję np z prania same tishirty osobno i maks 20 minut - potem lecą na wieszaczki na dosuszenie)
      na maks to tylko pościel, ręczniki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka