Dodaj do ulubionych

jakiego upustu zażądać?

12.08.20, 19:01
Podwykonawca firmy, która miała mi montować żaluzje, ma opóźnienia w produkcji lameli, w związku z czym na żaluzje przyjdzie mi poczekać min. 3 tygodnie dłużej. Oczywiście jestem zła, bo już na początku przyszłego tygodnia spodziewałam się nimi cieszyć (zwłaszcza ze względu na panujące temperatury). Zaliczka w wysokości 1/3 umówionej kwoty wpłacona 3 tygodnie temu. W pierwszym odruchu chciałam zrezygnować z zamówienia. Firma przeprasza za podwykonawcę, prosi o cierpliwość i wyrozumiałość i sugeruje możliwość upustu, jako rekompensatę. Powiedziałam, że się zastanowię.
Jakiego rzędu upustu mogłabym zażądać? Pytam, bo nie miałam wcześniej do czynienia z podobną sytuacją i nie wiem, jakie zwyczaje panują w takich przypadkach. Opóźnienie będzie min. 3-tygodniowe. No i te upały sad
Proszę o rozsądne podpowiedzi. Nie chcę się wygłupić, ale nie chcę też wyjść na naiwną, którą zadowoli byle co.
Obserwuj wątek
  • koronka2012 Re: jakiego upustu zażądać? 12.08.20, 20:37
   Nie wiem czy masz jakąkolwiek szansę- znajomy zakładał żaluzje i z tego co mówił marża na tym jest tak znikoma że być może facetowi łatwiej będzie zrezygnować z zamówienia niż dawać Upust i dokładać do interesu
  • mary_lu Re: jakiego upustu zażądać? 12.08.20, 20:43
   No nie gadaj, że tak zależało Ci aby się chronić przed słońcem od drugiej połowy sierpnia, że teraz chciałaś zrezygnować z zamówienia, albo musisz dostać duży upust.

   Potraktuj tego wykonawcę tak, jak sama byś chciała być traktowana w tej sytuacji.
   • jagoda2 Re: jakiego upustu zażądać? 12.08.20, 21:50
    mary_lu napisała:

    > No nie gadaj, że tak zależało Ci aby się chronić przed słońcem od drugiej połow
    > y sierpnia, że teraz chciałaś zrezygnować z zamówienia, albo musisz dostać duży
    > upust.
    >
    Nie, to nie był mój pomysł. Ja po prostu chciałam zrezygnować, a pan poprosił o wyrozumiałość i zaproponował rekompensatę w postaci upustu. Powiedziałam, że zastanowię się i dam znać. Więc "zastanawiam się" pytając tutaj, jakie są zwyczaje w tej kwestii, jakiego rzędu upustu mogę/wypada domagać się, skoro sami proponują.

    > Potraktuj tego wykonawcę tak, jak sama byś chciała być traktowana w tej sytuacj
    > i.
    Też liczyłabym na wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji.
  • b.bujak Re: jakiego upustu zażądać? 13.08.20, 00:00
   Jak juz zamontuja, będziesz zadowolona z jakości i obsługi to pokaz gest i zapłac pełna kwotę. Chyba, że nie stać cię na taki gest albo będą jeszcze jakieś problemy. Wstrzymaj się z decyzją do czasu, kiedy żaluzje będą wisiały zamontowane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka