Dodaj do ulubionych

Czy są tu psiary? Mój senior zachorował.

14.08.20, 17:01
Byliśmy dziś u weta. Senior koło 13-14 lat. Do tej pory w dobrej formie, aktywny, biegający, wesoły, wiecznie głodny. Badania krwi w porządku. Temperatura 39.5. Dostał zastrzyk p/bólowy. Kontrola jutro.
Objawy: od ponad tygodnia: słaby apetyt, brak normalnej aktywności, trudności we wstawaniu, chodzeniu po schodach. Zero radości.
Wet mówi, że może go boleć od kręgosłupa. Obserwujemy, będziemy mierzyć temp, jutro kontrola, ewent kolejne badania. Wiosną miał wyleczoną babeszjozę.
Jak postępować, co badać?
Obserwuj wątek
    • glanaber Re: Czy są tu psiary? Mój senior zachorował. 14.08.20, 17:26
      Nie pocieszę. Mój po wyleczeniu babeszjozy nigdy nie odzyskał pełnej sprawności, zaczął poważnie chorować rok później i w końcu trzeba go było uśpić. Stopniowo miał coraz większe trudności z chodzeniem, wstawaniem, przestał jeść i pić, powołam go łyżeczką, załatwiał się pod siebie. Badania krwi, usg jamy brzusznej niczego nie wykazywały.
      Miał tylko 10 lat. Labrador
      • jeszcze_blizniaki Re: Czy są tu psiary? Mój senior zachorował. 14.08.20, 17:31
        O matko, współczuję!
        Czyli po wyleczonej babeszjozie może być nieciekawie. Ale wiesz, babeszjozę miał w marcu i szybko doszedł do pełnej formy. Jeszcze dwa tygodnie temu było wszystko w jego normie. I nagle brak apetytu, słabość, brak radości, ociężałość. To złożyło się z upałami. Myśleliśmy, że to upał tak go męczy. Z wetem byliśmy w kontakcie cały czas, miał dni poprawy, dziś znów bardzo kiepsko.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Czy są tu psiary? Mój senior zachorował. 14.08.20, 17:28
      Mój tak mial co chwilę odkąd został mocno pogryziony czyli około 10 roku życia. No cóż weterynaz w listopadzie w styczniu w czerwcu we wrzesniu znowu w styczniu i tak w kółko.
      Żył sobie tak od choroby do choroby przez kolejne 4,5 roku.
      Odszedl na niewydolnośc wielonarzadową, z tym że on miał od poczatku cos z nerkami nie tak i jak mial 2 lata to pierwszy raz zachorował na nery. Potem z prostatą ale byl juz tak leciwy ze wet powiedział że operacji nie przeżyje, bo mial też slabe serce.
      Ogólnie to nikt mu nie wróżyl tak sędziwego wieku, mial 14,5 roku jak skonał, a miałam nadzieje że przeżyje, bo pół roku wcześniej go sparaliżowalo i w 2 tygodnie stanął na nogi a wynosilam prawie zwloki na trawę.
    • thea19 Re: Czy są tu psiary? Mój senior zachorował. 14.08.20, 17:54
      moja suczka wczoraj usłyszała nową diagnozę - nowotwór, ma 11 lat, przewlekłą chorobę neurologiczną, której nawrót miała na początku lipca i jak się zaczęło poprawiać, to wyszły nowe objawy. Przyznam, że to mnie przybiło równo i nie umiem się oswoić z myślą, że wkrótce koniec naszej historii.
    • berdebul Re: Czy są tu psiary? Mój senior zachorował. 14.08.20, 18:15
      Zbadajcie mocz. Gorączka „od niczego” to często ZUM. Podwyższony kwas moczowy daje tez bóle stawów.

Na stawy polecam poslanie z pianki memory. Mojej seniorce bardzo pomogło. Chętnie na nim leży, mimo ze wcześniej wolała łóżko. Do tego arthroflex. Drogi jak piorun, ale działa.

• edka12 Re: Czy są tu psiary? Mój senior zachorował. 14.08.20, 20:37
      Badanie usg jamy brzusznej, badania krwi profil nerkowy , wątrobowy albo ogólnie geriatryczny, prześwietlenie kończyn i kręgosłupa pod kątem zwyrodnień stawowych. Zwyrodnienia zapewne są, gorączka może być od stanu zapalenego (oczywiście inne przyczyny również są możliwe), po badaniach nerek i wątroby będzie można dobrać leki przeciwbólowe, które zapewne będą do końca zycia. Poczytaj o psach seniorach - przy trudnościach ze wstawaniem wskazane jest ogranicznie ruchu, pomoc na schodach, odpowiednie legowisko. a jak już robicie badania to przy okazji zbadajcie serduszko bo w tym wieku to też mogą sie problemy pojawiać, nawet niezależnie od tego co piszesz.
    • rinoa_woman Re: Czy są tu psiary? Mój senior zachorował. 14.08.20, 22:00
      Ja bym zmieniła weterynarza skoro sama pytasz co jeszcze można zrobić. Lekarz niczego nie zasugerował? Nie proponował badań, leczenia w jakimś konkretnym kierunku? Zmierzenie temp i podanie środka przeciwbólowego to moim zdaniem dość słabe podejście, ale coś czuje, że lekarz wiedząc że to pies senior stwierdził, że już nic innego zrobić nie można jak tylko zaleczać albo łagodzić ból, albo po prostu wyciąga kasę, no bo wizyt bedzie więcej.
      Ja bym zrobiła pełne badanie krwi, każdy marker, usg i rtg skoro są problemy z poruszaniem, mocz też warto zbadać. Ja też mam psa seniora ok 14lat, od 3tyg walczy z zapaleniem pęcherza, ale większość organów ma w super stanie więc taki wiek wcale nie musi oznaczać, że pies już się kończy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka