Dodaj do ulubionych

kochanka męża jest w ciąży

14.08.20, 17:55
Po ponad 20 latach dość dobrego moim zdaniem małżeństwa dowiedziałam się, że mąż mnie od dawna zdradza. Co więcej, jego kochanka jest w ciąży. Nigdy nie odmawiałam mu seksu, zawsze starałam się go wspierać. Wiem już, co robić, ale z ciekawości pytam, co zrobiłyby inne kobiety w takiej sytuacji. Czy rozwżałybyście próby dalszego życia razem? Jeśli tak, to pod jakimi warunkami?
Obserwuj wątek
  • alpepe Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 17:59
   Ja bym pobiegła do okulisty, bo jednak trzeba być ślepym, by kwalifikować małżeństwo jako dość dobre, skoro mąż od dawna chodzi na boki, bez ustalenia, dodajmy.
   Ja bym rozważała małżeństwo tylko, gdyby kochanka usunęła ciążę, a mąż by się poddał wazektomii.
   Te dwa warunki, no i trzeci, sama mam prawo do hasania, bo jednak nie wyobrażałabym sobie już chyba z nim seksu.
    • alpepe Re: kochanka męża jest w ciąży 17.08.20, 12:14
     Małżeństwo to umowa biznesowa mająca zabezpieczać interesy prawne obu stron. Tak było przez stulecia i tak jest nadal, tylko niestety dowalono otoczkę miłości. Tymczasem to po prostu umowa. I teraz człowiek się zmienia przez lata i np. może stwierdzić, że seks małżeński nie był nigdy świetny, ale cała reszta funkcjonowała. W imię czego należy się wtedy powstrzymywać w dobie gumek, badań i antybiotyków? Jeśli druga strona też spełniała OBOWIĄZEK małżeński i odetchnęła z ulgą, że już nie musi?
     • igge Re: kochanka męża jest w ciąży 17.08.20, 15:47
      Dla mnie, to co piszesz, kosmos, nie do wyobrażenia alpepe.
      Umowa biznesowa brzmi zabawnie i prawdziwie choć nigdy tak tego nie widziałam ale wzięłam ślub bardzo młodo.
      Argumentacja Twoja też sensowna, przemawia do mnie.
      Jeśli dla OBU stron był/jest to jedynie nie za frajdowy OBOWIĄZEK małżeński teraz, to , odważę się zapytać, czemu teoretycznie nie😉?
      Ale znowu, to co już madzie pisałam, jest to i tak igranie z ogniem. I do znudzenia: seks jest więziotwórczy.
      Może być nieplanowany koniec związku w efekcie, nawet długiego i względnie dobrego pod innymi względami.
      Jeśli obojgu ludziom niepotrzebny seks, to po co go szukać rekreacyjnie poza związkiem. Są białe małżeństwa.
      Jeśli tylko jedno z małżonków jest na nie, a drugie chce seks - to, do wyboru- rozwód, lub kompromis: jedno wtedy ma tego seksu mniej niż potrzebuje, a drugie więcej niż potrzebuje i jakoś w połowie drogi mogą się spotkać i trwać jako para. Jeśli chcą być parą.
      Generalnie to seks jest równie podstawową biologiczną potrzebą jak sikanie, spanie, jedzenie.
      Taka podstawowa potrzeba realizowana poza małżeństwem, poza związkiem to niebezpieczna rzecz. Igranie z ogniem. Ryzyko.

      • igge Re: kochanka męża jest w ciąży 17.08.20, 15:59
       Podoba mi się określenia uprawiania seksu małżeńskiego przez znajomą (idziemy wkrótce na imprezę, z okazji 29 rocznicy przypieczętowania ich związku w kościele).
       Ona z błyskiem w oku i radośnie acz stanowczo twierdzi, że seks już po tylu latach nie musi być zawsze spontaniczny i należy go " EGZEKWOWAĆ😀".
       Fajnie to już było, było było i się skończyło, a teraz jest OBOWIĄZEK😀, zupełnie jak Ty alpepe to nazywasz, i ten obowiązek małżeński, nawet jak akurat jednej osobie bardziej się chce, należy egzekwować😀
       Nie, nie podoba mi się wizja białego związku. To chyba wtedy przyjaźń i braterstwo, a nie związek.
        • igge Re: kochanka męża jest w ciąży 17.08.20, 16:42
         Widocznie źle napisałam, sorry. Chodziło mi o to, że w swoim poście wyżej " jeśli druga strona też spełniała OBOWIĄZEK małżeński i odetchnęła z ulgą, że już nie musi" tak dokładnie napisałaś alpepe, akurat pojawiło się to słowo.
         Nie miało wyjść, że przypisuję właśnie Tobie podejście i traktowanie seksu jako tylko obowiązku małżeńskiego i nic więcej. Wiem, że to powszechne nazewnictwo😊
         Polska język trudna jest widać dla mnie, sorry
      • ferra Re: kochanka męża jest w ciąży 17.08.20, 17:11
       Gdyby sex był tak szalenie więziotwórczy, to panowie korzystający z usług pań prostytutek, mieli by bardzo dużo równoległych więzi (lekka schizofrenia).

       Panowie mają wzwód fizjologiczny. Nie potrzebują do tego więzi emocjonalnej. Wystarczy myśl/obraz czy dotyk- chociazby w rękę - pierwszej lepszej kobiety - oby w miarę atrakcyjnej i pojawia się erekcja. Seksuolodzy (mężczyźni mówią o tym wprost) - stąd też określenie facetów iż są "wzrokowcami" i mylnie zakładają, że wszystkie kobiety dokładnie w ten sam fizjologiczny sposób reagują.

       Kwestia libido wynika bardzo często z niskiego poczucia własnej wartości -największe libido- kobiety mają w momencie, gdy dowiadują się iż facet je zdradza i ma inną kobietę . Wówczas uruchamia się psychiczna potrzeba walki o portki - bo wzrasta jego atrakcyjność (bo skoro innej się podoba i mi go zabrała, to zatem musi być atrakcyjny- więc go podświadomie powinnam pożądać)
     • riki_i Re: kochanka męża jest w ciąży 18.08.20, 11:54
      alpepe napisała:

      > Małżeństwo /... / to po prostu umowa. I teraz człowiek się zmienia przez lata i np. m
      > oże stwierdzić, że seks małżeński nie był nigdy świetny, ale cała reszta funkcj
      > onowała. W imię czego należy się wtedy powstrzymywać w dobie gumek, badań i ant
      > ybiotyków?

      Powiem jako facet. Poza prostytutkami każda kobieta z czasem chce czegoś więcej. Zwłaszcza, gdy ten układ na boku trwa rok i dłużej. Choćby na początku obie strony zarzekaly się, że to tylko fun, jeśli chodzą ze sobą regularnie do łóżka przez 2-3 lata, to pojawia się - zazwyczaj ze strony kobiety
  • tt-tka Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 18:01
   Dodatkowe info poprosze. Czy macie wspolne dzieci ? jak uklada sie codziennosc ? Co ty masz z obecnosci meza w twoim zyciu ? I najwazniejsze - co zamierza maz ? Miec dwa domy i dwie rodziny czy jednak zdecydowal sie na monogamie oraz z ktora pania ?
  • triss_merigold6 Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 18:03
   Ale razem z kim, z kochanką z jej dzidziusiem?
   Wersja optymistyczna - pan spuszcza panią po brzytwie, dając drobne na załatwienie problemu, pani spuszczona znika z horyzontu, mąż w ramach pokuty przepisuje nieruchomość na żonę, idą razem na terapię małżeńską etc.

   Wersja pesymistyczna - pani rodzi, pan sie miota, jakieś emocje się nasilają nieprzyjemne, rozwód albo alimenty, kochanka z bombelkiem zawsze gdzieś w pobliżu.
  • chocolatemonster Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 18:05
   Nie wiem. No nie wiem. Myślę,że jeśli już bym cos rozważała to rozwód bo po takim numerze nie umiałabym zaufać. Współczuję Ci, trzymaj się i pisz na forum jesli bedzie ci źle bo tu jest wiele fajnych dziewczyn, ktore zawsze coś mądrego/ciepłego napisze.
   • agniesia331 Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 23:46
    Rozwód. Płacenie alimentów, poświęcanie czadu innej kobiecie, nie wybaczyłabym. Myślę że misie często są karani właśnie takimi akcjami, że już nie ma żony i miłego domku tylko pan np 24 plus zaczyna się bawić w młodego ojca, wstaje po nocach itd. Jeśli z nim zostaniesz tobie będzie gorzej. Jeśli odejdzie jemu będzie gorzej, a tobie tylko na poczatku
      • valenzuela Re: kochanka męża jest w ciąży 17.08.20, 10:17
       zuleyka.z.talgaru napisała:

       > No, to niech spada do kochanki i sobie wije z nią gniazdko. Na pewno będzie szc
       > ześliwym tatusiem małego bombelka big_grin

       No pewnie smile Schorowany chłopina pod pięćdziesiątkę młodym, szczęśliwym tatusiemwink Po ostrej konfrontacji wczoraj "zawinął kitkę" i pojechał, pewnie do kochanki, bo mamusia mieszka za daleko. Nie kwapił się do tego, bo kochanka to osoba z, mówiąc obiektywnie, nizin społecznych - tak, miałam nieprzyjemność ją kiedyś poznać. Dwukrotna rozwódka z dwojgiem dzieci z różnych ojców; jeden z nich przebywa aktualnie w więzieniu... Prosta kobieta bez wykształcenia, gnieżdżą się w małym mieszkanku w szemranej dzielnicy wink Jednym słowem - zamienił stryjek siekierkę na kijek wink
  • abecadlowa1 Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 18:15
   A co tu jest jeszcze do robienia?
   Decyzję podjęto, bez konsultowania z żoną.
   Zatem rozważania żony o tym, co dalej wyglądają na bezprzedmiotowe.
   W nowozałożonej rodzinie raczej nikt nie przewidział miejsca dla dotychczasowej żony.
  • mamamisi2005 Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 18:16
   A jakie miałyby być plusy kontynuacji? Może kochasz człowieka, skoro piszesz, że twoim zdaniem małżeństwo było dość dobre... Niestety sytuacja jest fatalna, przede wszystkim wieloletnie kłamstwa są moim zdaniem dyskwalifikujące.
  • default Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 18:22
   Jeśli oceniasz jako dobre małżeństwo, w którym od lat mąż ma kochankę, to chyba sama nie masz do tego małżeństwa wielkiego przekonania i wystarczające dla Ciebie są pozory "bycia dobrym małżeństwem". Wiec gdyby nie dzidziuś, to mogłoby sobie tak trwać... ale dzidziuś nieodwracalnie te pozory burzy. Chyba.
  • cosmetic.wipes Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 18:39
   Oczywiście, że zylabym razem. Przeniosłabym się na zapiecek, żeby mąż ze swoją nową kobieta mógł zająć małżeńskie łoże. Opiekowałabym się ich dzieciątkiem, przecież to rodzeństwo naszych, więc prawie moja krew. Gotowałabym i prała, bo młoda matka nie powinna się przemęczać.

   Hue hue hue.
  • nuclearwinter Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 19:39
   Nawet bym się nie zastanawiała, małżeństwo uznałabym za zakończone. Nie byłabym w stanie wybaczyć takiego czegoś ani zaakceptować dziecka kochanki. Zresztą nawet jakby tego dziecka nie było - nie. Mąż by mnie zaczął obrzydzać i na pewno nigdy już bym mu nie zaufała, przegrana sprawa.
  • igge Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 20:16
   Kosmos.
   Nie wiem co bym zrobiła, nie wyobrażam sobie.
   Ale lata temu znałam dziewczynę, atrakcyjną i ogarniętą ok 30. Stewardessę. Była w co najmniej kilkuletnim związku z żonatym facetem. I nagle okazało się ( ukrywała ciążę pod szlafrokami itd przed babką wynajmującą jej pokój u siebie w mieszkaniu), że jej wody odeszły i będzie dzidziuś.
   Podam prawdziwe imię trudno, dzidziuś to dorosły facet teraz, Mikołaj. Pamiętam znienacka organizowanie śpioszków na cito itd. Szok. No i dlaczego o tym w tym wątku. Otóż pan, którego dziewczyna kochała ( i wszyscy wcześniej miesiącami/ latami wybijali drania jej z głowy) wcale nie zakończył swojego małżeństwa i nie założył nowej rodziny.

   Namawialiśmy ją by wystąpiła o alimenty. Mieszkała jeszcze jakiś czas z małym słodziakiem zanim jakieś inne mieszkanie wynajęła.
   Straciłam tę dziewczynę z oczu ale pamiętam, że wszyscy ją wspierali, byłam dzieckiem znajomej babki wynajmującej mieszkanie. Bywałam tam często, lubiłam ją. Wszyscy ją lubili.
    • igge Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 01:09
     Sprawdzę przy okazji tej dziewczyny zawód. Matka moja może pamięta. Też ta stewardessa mi nie pasowała ale tak to pamiętam. Możliwe, że była byłą stewardessą, może pracowała potem w biurze? Po prostu dziwne było, że taka ładna dziewczyna trzyma się kurczowo faceta, który nie rokuje. No i ta ciąża ukrywana tyle miesięcy. Udało jej się jakoś ukryć brzuszek, nie wiem jak bo był szok. Wynajmowała na pewno. Wiem dobrze jakie korzyści dawało niegdyś wykonywanie tego zawodu, nie jest to jedyna znajoma osoba z tego środowiska. Ona nie była raczej biedna. Może wydawała kasę na ubrania, markowe kosmetyki, podróże, pomagała rofzinie? Nie wiem. Skoro wynajmowała to nie była z Warszawy.
    • stasi1 Re: kochanka męża jest w ciąży 18.08.20, 08:55
     25 lat temu było mało wolnych mieszkań, nie to co teraz. Dochodzić mogło to że mogła nie chcieć mieć samodzielnego mieszkania bo i tak w nim zbyt dużo nie przebywała, większość czasu w hotelach.
     A żona tego faceta mogła nie wiedzeć że on ma inne dziecko
  • valenzuela Re: kochanka męża jest w ciąży 14.08.20, 20:42
   Niestety nie jestem trollem. Myślicie, że nie zdarzają się takie historie, czy co?
   Napisałam w pierwszym poście, że wiem, co robić. A wątek założyłam, bo to forum dyskusyjne. Odpowiedzi mnie nie zawiodły smile
   Zaproponowałam mu już jakiś czas temu, żeby przepisał na mnie swoją część mieszkania, bo w przeciwnym razie wystąpię o rozwód z jego wyłącznej winy. Jeśli będzie musiał płacić mi alimenty do końca życia, wyjdzie na tym znacznie gorzej. Nie zgodził się, czego zresztą się spodziewałam. Cóż, w takim razie będzie walka w sądzie.
   Acha, dzieci mamy na szczęście pełnoletnie.
  • trampki-w-kwiatki Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 00:54
   Kochanka mojego męża też była w ciąży. Całe szczęście, że o tym nie wiedziałam, że to przede mną skutecznie ukryli, bo chyba bym umarła gdybym się w owym czasie dowiedziała. A dowiedziałam się, gdy moje dziecko było już na świecie.

   Moja rada to zabierać tyle majątku ile się da i uciekać jak najdalej. Żadne ratowanie czegokolwiek nie ma sensu. Niech sobie głupek wypije to piwo, które sobie tak ukradkiem warzył.
   • m_incubo Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 01:22
    Zabierać to można swój majątek lub połowę wspólnego, nie więcej.
    Pan do pożegnania, to jasne, każdy bierze swoją część i idzie w swoją stronę, ale skąd te wszystkie pomysły o przepisywaniu nieruchomości na zdradzone zony, wyszarpywanie majątku...
    Nie wiem. Mnie cieszą tylko zarobione pieniadze - przeze mnie.
    Nie przez tatę, męża, konkubenta. Facet oszust też mnie nie cieszy, więc kopię go w dupę, zabieram swoje (nie jego) pieniądze i odchodzę.
    Jeśli nie mam swoich pieniędzy, to odchodzę bez żadnych pieniędzy, trudno.
    • tt-tka Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 01:40
     m_incubo napisała:

     > Zabierać to można swój majątek lub połowę wspólnego, nie więcej.
     > Pan do pożegnania, to jasne, każdy bierze swoją część i idzie w swoją stronę, a
     > le skąd te wszystkie pomysły o przepisywaniu nieruchomości na zdradzone zony, w
     > yszarpywanie majątku...

     A to proste - bo kiedys po panu bedzie dziedziczyc to dziecko z kochanka smile, albo i pan jeszcze za zycia upomni sie o splate, zeby "bekarta" wyposazyc. I ZONA mialaby sie na to godzic ? Z tego mieszkania, co razem mieszkalismy, moje ci ono, mam obcego czy obca splacac ? po moim trupie ! A w ogole to nalezy mi sie odszkodowanie za straty moralne i czesc ! I wiesz, jaka to satysfakcja puscic zdradzielca w skarpetkach ?

     Oj, nasluchalam ja sie tego i napatrzylam do obrzydzenia. I nie, zebym nie rozumiala takich emocji - rozumiem, czemu nie. Tylko widze, do czego one doprowadzaja. Zwlaszcza gdy sa dlugo i starannie hodowane.
      • bistian Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 18:41
       sofia_87 napisał(a):

       > W takiej sytuacji przepisanie części mieszkania na żonę jest jak najbardziej w
       > porządku, choćby w zamian za szybki rozwód i brak alimentów.
       > Majątku dla kochanki i jej dziecka pan niech się dorabia z kochanka

       Kobiety tak samo często zdradzają, jak mężczyźni, a nikt nie mówi o tym, żeby taka pani przepisała coś na męża za straty moralne czy inne bzdury. Siedzą te wizje feudalne w kobiecych głowach, a za robotę trzeba się zabrać i zwyczajnie zarobić i wybrać taki system, żeby było jasne, co jest czyje w razie rozstania bez odgrywania dram.
       Ile ja już widziałem żon przy mężach, co to nie mają zdrowia, żeby pracować albo ochoty na dojazdy do pracy, zawsze coś nie pasuje, za to mają ambicje, chciałyby domek z ogródkiem, atrakcyjny wypoczynek i dobre wyposażenie mieszkania.

       I jeszcze jedno. Tak się pisze w tym wątku o moich dzieciach i dzieciach tamtej pani, a to przecież są wspólne dzieci, tego ojca-zdradzacza, ale jednak ojca i dobrze by było, żeby mu się ułożyło i potrafił jakoś scalić swoją rodzinę i nie dzielił dzieci na lepsze i gorsze. To też jest w interesie dzieci
       • sofia_87 Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 18:54
        Nie za straty moralne, ale za szybki rozwód i brak alimentów.
        Tak, jak najbardziej powinno to działać w obie strony.
        Mnie nie musisz pouczać, mamy z mężem rozdzielnosc majątkowa.
        Może te dorosłe już dzieci żony wcale nie mają ochoty bawić się w wielką, szczęśliwa rodzinę z kochanką ojca i jej dzieckiem, pomyslalas o tym?
        W tym wieku pewnie myślą raczej o swojej przyszłości , rodzinie i dzieciach ewentualnej kasie na start od rodziców czy spadku w przyszłości , a baby ze zdrady ojca jest im idealnie zbędne.
        • tt-tka Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 19:00
         Maz nie pomyslal o niezadowoleniu swoich doroslych dzieci, a ja mam myslec ? Za jakie grzechy ? Wyjasniam tylko, ze maz moze byc niesklonny do przepisywania czegokolwiek na tylko niektore ze swoich dzieci i ma do tego pelne prawo.
          • bistian Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 19:32
           sofia_87 napisał(a):

           > To było do Bistiana.
           > A żona może zażądać rozwodu z wyłącznej winy pana i alimentów. Powinna też zrob
           > ić absolutnie wszystko aby w takiej sytuacji zabezpieczyć siebie i swoje dzieci

           Dzieci, rozumiem, że dorosłe, a ich ojciec jeszcze żyje i ma prawo do własnych pieniędzy. To co, dosypać mu coś do jedzenia? Jak miałoby wyglądać to zabezpieczanie dorosłych dzieci i żony, której rączek nie urwało, nie jest chora, nie ma problemów z pracą?
           Na słowo rozwód w kobietach budzi się Godzilla wink

           To jest sprawa dla sensownego psychiatry wespół z mądrym socjologiem. Chciałbym się w końcu dowiedzieć, dlaczego tak jest? Przecież żyjemy w bezpiecznych czasach, a nikt samotnej kobiecie, nie zabierze jej majątku
           • sofia_87 Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 19:45
            Tym bardziej dorosłe dzieci wolalyby spadek niż polbrata autorstwa ojca i jego kochanki.
            Rączek może pani nie urwalo, ale z jakiego powodu ma ich naduzywac jeśli może wyrwać kasę od pana? ☺
            Nikt nie zabierze jej majątku, ale mądra matka zabezpieczy dla swoich dzieci jak największa czesc majątku ich ojca, po co miałby się zmarnować dla obcych dzieci?
            Ja mam z mężem rozdzielnosc majątkowa i większy majątek od męża, w opisanej sytuacji staralabym się wyrwać dla swoich dzieci z.majątku męża jak najwięcej, po prostu, żeby się nie zmarnowało 😁
            • bistian Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 20:18
             sofia_87 napisał(a):

             > Ja mam z mężem rozdzielnosc majątkowa i większy majątek od męża, w opisanej syt
             > uacji staralabym się wyrwać dla swoich dzieci z.majątku męża jak najwięcej, po
             > prostu, żeby się nie zmarnowało 😁

             Żenujący ten Twój wpis. Tak sobie można pomyśleć, ale żeby o tym tak otwarcie opowiadać? big_grin Jednak to chyba prawda z tymi gadzimi mózgami u kobiet wink
              • bistian Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 21:09
               sofia_87 napisał(a):

               > Czyli pochwalasz hipokryzje 😀

               Ja? Gdzieżby. Uważam po prostu, że człowiek jest człowiekiem i ma chwile słabości, głupie myśli, ale to on powinien siebie kontrolować i iść pewnym torem. Ludzie coś pomyślą w gniewie i to jest w porządku, ale niekoniecznie muszą o wszystkim opowiadać, zresztą, emocje opadają i można reagować mądrze.
               A tak ogólnie, bardzo źle wyglądają układy damsko-męskie w Polsce. Kobiety potrzebują parobka, a potem won, najlepiej, w samych gaciach. To jest złe miejsce dla facetów.
               • riki_i Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 21:17
                bistian napisał:

                > A tak ogólnie, bardzo źle wyglądają układy damsko-męskie w Polsce. Kobiety potr
                > zebują parobka, a potem won, najlepiej, w samych gaciach. To jest złe miejsce d
                > la facetów.

                Radziłbym Ci nie wypowiadać tego typu sądów na tym forum, o ile chcesz się tu jeszcze wypowiadać nie będąc hejtowanym po każdym poście.
               • sofia_87 Re: kochanka męża jest w ciąży 15.08.20, 21:28
                Sugerując, że można coś pomyśleć ale nie mówić o tym popierasz hipokryzje.
                Nie uważam żeby chęć zabezpieczenia własnych dzieci kosztem ich ojca, który zaczął grać w innej drużynie to coś złego.
                W gniewie to mogłabym mu wyrzucić rzeczy przez okno ☺ , namawianie na przepisanie majątku byłoby działaniem mądrym i przemyślanym ☺
                Maz jest prawnikiem i mądrym mężczyzna, nie parobkiem, nie oceniaj innych według siebie.
                W tej sytuacji jak w tym watku, to pan sam się wypisal z małżeństwa i rodziny, a nie zła kobieta go wypedzala, może weź to pod uwagę