Dodaj do ulubionych

Kiedy zwiedzać?

17.08.20, 12:22
Zwiedzanie latem często bywa koszmarem, kiedy trzeba na przykład czekać w upale dwie godziny w kolejce na Wawel. W dodatku latem jest czas żeby korzystać z przyrody, popluskać się w wodzie, a zabytki praktyczniej byłoby zwiedzać w innych porach roku. I tu problem. Bo poza sezonem często nie ma przewodnika - przewodnik tylko w sezonie. Nie ma warsztatów dla dzieci - tylko w sezonie. Albo w ogóle zabytek jest zamknięty albo w remoncie.
A wy kiedy zwiedzacie? Znacie fajne miejsca w Polsce które da się odwiedzić poza sezonem?
Obserwuj wątek
    • laura.palmer Re: Kiedy zwiedzać? 17.08.20, 12:42
      Myślisz, że przewodnik pracuje tylko w lipcu i w sierpniu? big_grin

Co do biletów - Wawel akurat nie, ale wiele popularnych atrakcji ma opcję zakupu biletu przez internet lub przez aplikację. Np. zoo w Pradze - kolejka gigantyczna, już miałam zrezygnować, ale coś mnie tknęło i sprawdziłam stronę internetową. Bilety kupiliśmy przez net, przyszły po minucie i weszliśmy omijając kolejkę.
    • ortolann Re: Kiedy zwiedzać? 17.08.20, 12:48
      Zwiedzanie w sezonie to tylko wtedy, kiedy chcesz sobie nałożyć pokutę, bo dopuściłaś się ciężkich przewin. Choć akurat tegoroczny Książ był całkiem spoko, podobnie jak Złoty Stok.
      A tak z ciekawości - w których atrakcjach przewodnik dostępny jest tylko w sezonie?
      Poza tym do wielu miejsc bilety można kupić online, a w czasach korony tym bardziej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka