Dodaj do ulubionych

Efekt sypkich włosów

20.08.20, 22:52
Jak uzyskać w domu? Kolejna wizyta u fryzjera i znowu dramat, bo moje włosy puszą się, falują,a ja lubię proste, lekkie bez dodatków smile.
Polećcie swoje sposoby, proszę
Obserwuj wątek
    • fibi00 Re: Efekt sypkich włosów 20.08.20, 23:05
      Ja tam nigdy sypkich włosów nie miałam i mieć nie będę bo mam loki ale słyszałam określenie "sypkie włosy" uzyskane po laminowaniu włosów żelatyną lub galaretką. Żelatyną włosy
      laminowałam, ale po prostu miałam mega miękkie loki. Galaretki nie próbowałam ale ponoć też daje fajny efekt. Ważne-laminowanie robić raz na 2-3 tygodnie. Ogólnie nie wolno przesadzić z częstotliwością bo możemy przeproteinować włosy.
    • ga-ti Re: Efekt sypkich włosów 20.08.20, 23:11
      Nie mam pojęcia, bo my wszyscy puszący albo pokręceni. Miałam koleżankę, która miała całkowicie proste włosy, długie, grube, ciężkie i właśnie takie sypiące. Na moim facebooku reklamuje się ktoś, kto robi kreatynowe prostowanie włosów, na zdjęciach wyglądają na sypkie, ale jak jest na żywo to nie wiem.
      • koko8 Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 09:08
        Nie na wszystkie włosy działa. U mnie mąka ziemniaczana dodana do odżywki spowodowała, że włosy były tępe, matowe i jeszcze bardziej się rozpuszyły. Na kręcone włosy najlepsze jednak silikony i oleje.
        • jak_matrioszka Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 14:48
          Nic nie działa na wszystkich jednakowo. Ja mam od fali do skretu, wysokoporowate, po mace były gładkie, a jest to zdecydowanie domowy sposób. Silikonów w domu nie wiem jak szukać, a oleje wymagaja dużej cierpliwości w znalezieniu swojego i to niekoniecznie bedzie ten, który masz w spiżarni.
      • mava Re: Efekt sypkich włosów 20.08.20, 23:48
        serum za stówę??? na ile ono wystarcza?
        Trzeba uzywć dobrych farb do włosów (albo nie farbować) i regularnie olejować.
        Sprawdzic jakie oleje sa dobre do "moich włosów".
        Olejowanie włosów - sposób na włosy pełne blasku i życia
        • inprebo40 Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 08:45
          Kupiłam ten preparat z polecenia na emamie. Niestety nie daje żadnych efektów poza łatwiejszym rozczesywaniem. Efektu sypkich włosów nie ma. Mam lekko kręcone i puszące się. Bardzo źle wydane 100 zł
        • saszanasza Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 10:56
          mava napisała:

> serum za stówę??? na ile ono wystarcza?

To mam chyba od pół roku, używają 3 osoby. Wystarczy dwie krople.

> Trzeba uzywć dobrych farb do włosów (albo nie farbować) i regularnie olejować.
          > Sprawdzic jakie oleje sa dobre do "moich włosów".
          > Olejowanie włosów - sposób na włosy pełne blasku i ż
          > ycia
      • ada.maris Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 08:58
        To serum jest świetne, zakupiłam z Twojego polecenia, ale przy kręconych włosach o sypkości można pomarzyć, za to pieknie się kręcą i nie puszą, do tego zapach jest cudowny. To właściwie jest olejek do włosów, wiec wystarcza na bardzo długo, najlepszy olejek jaki miałam! Szampon i odżywka z tej serii już bez szału.
        Mnie tez marzą się sypkie włosy, Azjatki maja zazwyczaj idealne, niestety moje są suche i puszące się, a takich jak bezpośrednio po fryzjerze nie udaje mi się osiągnąć. Robiłam keratynę (u mnie się nie sprawdziła, jeszcze większy koszmar) i botox- efekt do 1/2 myć i wszystko na nic, na szczotce nie umiem na prosto wysuszyć, jedynie żelazko daje dobry efekt, ale niszczy włosy, wiec używam rzadko.
        • saszanasza Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 11:01
          ada.maris napisał(a):

> To serum jest świetne,Szampon i odżywka z tej serii już bez szału.

Dokładnie mam takie same spostrzeżenia, tzn. używałam wszystkiego na raz i włosy były obciążone i sprawiały wrażenie przetłuszczonych, ale każdy z tych specyfików osobno (jako dodatek do innych kosmetyków) już był ok, ale i tak najbardziej lubię serum i wydaje mi się ono najbardziej opłacalne.

Ada, oni maja serię do kręconych włosów z tego co wiem, ale nie wiem jak działa.
          • ada.maris Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 12:22
            Ja mam serie nawilżająca, mogę użyć wszystkiego i nie mam obciążonych włosów, a serum ładuje ze 3-4 pompki i wtedy jest ok, czasem dokładam jeszcze jedna, jak już mi włosy wyschną. Ja próbuje wszystkiego, o czym przeczytam, ze komuś poprawiło włosy puszace/kręcone i u mnie nic nie działa idealnie. Ale to Twoje serum jest super i zostanie ze mną na dłużej🙂
            • saszanasza Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 12:31
              ada.maris napisał(a):

> Ja mam serie nawilżająca, mogę użyć wszystkiego i nie mam obciążonych włosów, a
              > serum ładuje ze 3-4 pompki i wtedy jest ok, czasem dokładam jeszcze jedna, jak
              > już mi włosy wyschną. Ja próbuje wszystkiego, o czym przeczytam, ze komuś popr
              > awiło włosy puszace/kręcone i u mnie nic nie działa idealnie. Ale to Twoje ser
              > um jest super i zostanie ze mną na dłużej🙂

No to się cieszę, też uważam, że spośród wszystkich które testowałam, to jest najlepsze....może nie idealne, ale jak dotąd najlepsze....no i zapach wymiata🥰
              Kupiłam też swojej mamie, ale u niej się nie sprawdza, bo ona nie chce miękkich i sypkich tylko sztywne. Używa gumy do wlosów, więc zupełnie nie pod nią, bo tu jest efekt odwrotny🙈
    • em_em71 Re: Efekt sypkich włosów 20.08.20, 23:30
      Rany, jak masz kręcone włosy, to nie uzyskasz efektu sypkich bez specjalnych zabiegów. Ja mam lekko mierzwiące się. Gdybym umyła, zastosowala piankę, wygniotła, mialabym efekt mokrej wloszki. Ale po umyciu nakladam duuużo odżywki, trzymam parę minut, splukuję, po lekkim naturalnym podeschnięciu suszę na grubaśniej szczotce, pasmo po paśmie. I mam proste, lśniące włosy. Tzn. mialam lśniące przed rozjaśnianiem. Teraz mam proste, wyglądające na zdrowe.
      • mava Re: Efekt sypkich włosów 20.08.20, 23:55
        prosty test na porowatość w domowych warunkach. Wystarczy, że umieścisz jeden ze swoich włosów w szklance wody. Jeżeli po pięciu minutach włos opadnie na dno, oznacza to, że włosy chłoną wodę, a co za tym idzie – są wysokoporowate. Z kolei włosy niskoporowate będą unosić się na powierzchni przez cały czas.
          • mava Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 00:16
            i dlatego powyzszy to "prosty test"
            W linku o olejowaniu jest dokladniejszy opis ale tez nie tak oczywisty (w odpowiedziach).
            Podobnie w loczku. Np. jak długo schna włosy. No... to zalezy od ich długosci. Podobnie czy sa przyklapniete...długie zawsze jakos tam bedą przyklapniete bo sa cieższe niz te krotkie.
    • alicia033 Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 00:01
      a idźsad
      Mam takie, akurat z natury proste, jak druty (a wolałabym oczywiście loki), przez pierwsze 5 dni po myciu wyłażą z każdej gumki czy innej zapinki i żadna fryzura nie jest się w stanie utrzymać bez produktu "extra strong"
    • konsta-is-me Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 06:04
      Skoro "lubisz" to rozumiem ze tskowe czasami miewasz.
      Wiec przypomnij sobie co i jak robilas zeby takie byly.
      Jako posiadaczka grubych i kreconych nigdy nie mialam sypkich , mimo szczotek, prostownic i keratynowego prostowania.
    • iberka Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 06:57
      Dziękuję ☺️. Fryzjerka, która przez ostatnie 10 lat dbała o moje włosy, wyjechała zagranicę i dwie próby u innych kończą się krótkotrwałym, jednodniowym efektem (po nałożeniu mnóstwa specyfików). Sypkie włosy ot tak miałam zanim zwariowała tarczyca, ale wtedy miałam je również gęste, a teraz jest ich mało i jeszcze problemy sprawiają.
      Będę czytać o porowatości i testować polecone nowości ☺️
    • lukrecja46 Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 07:35
      Mam włosy porowate, falujące i puszące się. Sypkie mam tylko po wizycie u fryzjerki, która nakłada odżywkę, naciąga szczotką i prostuje prostownicą.
      Jako, że nie mam czasu na takie zabawy i szkoda mi włosów na prostowanie to nauczyłam się żyć z moimi włosami.
    • mackowy2003 Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 09:34
      Mam (a właściwie miałam) włosy puszące się, przesuszone. Myję je codziennie wieczorem i aby jakoś wyglądać codziennie używałam prostownicy. Przypadkiem kupiłam w drogerii preparat do brazylijskiego prostowania włosów Kativa. Zabieg wykonałam ok. miesiąc temu, zajął mi ok. 3 godziny na włosach lekko za ramiona. Po zabiegu włosy wyglądają o niebo lepiej, są w końcu takie jak lubię, czyli proste, odżywione, zmiana jest bardzo zauważalna i co najważniejsze trwała. Dla mnie rewelacja, od zabiegu nie użyłam prostownicy. Preparat w drogerii promocyjnie kosztował chyba ok. 50 zł, w necie można go kupić za niecałe 40 zł. Producent obiecuje utrzymanie efektu do 12 tygodni. Nie jestem aż taką optymistką, ale dla mnie efekt, który mam obecnie jest wart powtarzania zabiegu nawet co 6 tygodni. Na youtubie można pooglądać filmiki dziewczyn, które ten zabieg wykonały i zobaczyć efekty.
        • mrs.solis Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 15:22
          Ja tez kiedys mialam proste wlosy , a teraz mam inne. Podobno zmiany hormonalne maja na to wplyw. Mi wlosy zmienily sie po urodzeniu dziecka. Nie od razu , ale stopniowo. Nawet moja dlugoletnia polska fryzjerka nie mogla uwierzyc, ze tak sie te wlosy zmienily, wiec zamiast kombinowac jak je wyprostowac zacznij kombinowac jak wydobyc z nich ladne fale i ograniczyc puszenie. Na poczatek polecam po umyciu glowy nalozenie mleczka do wlosow kreconych. Zlikwiduje to puszenie, bo wlosy beda nawilzone i fale powinny byc lepiej widoczne. Po wyschnieciu wlosow nie rozczesuj ich szczotka, bo znowu bedziesz miala efekt jak rozczesana trwala.
      • jak_matrioszka Re: Efekt sypkich włosów 21.08.20, 15:00
        Kiepsko sad Ja doszłam do takich samych wniosków, tylko od drugiej strony. Jako posiadaczka włosów ze skretem, to nawet jak sama sobie ciachne włosy nożyczkami do papieru, to i tak po wysuszeniu nikt nie zauważy big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka