Dodaj do ulubionych

Czy u was będą zebrania?

21.08.20, 09:40
Bo u nas w szkole tak. I to wszystkich klas jednego dnia. To są w końcu jakieś restrykcje czy ich nie ma? Dla mnie mogą w ogóle odwołać całą tą pandemię, ale zastanawiam się czemu nie można tych spraw załatwić online?
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 09:48
      O czym Ty piszesz, jakie zebrania?
      Jeszcze nie słyszałam, żeby terminy zebrań były rodzicom podawane w sierpniu. Od przyszłego tygodnia dopiero są rady pedagogiczne w szkołach.
      Trafiasz do szufladki "fejkniusy samorządowoców, którym bardzo spodobało się oszczędzanie na prowadzeniu szkół".
      • smillla Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 12:29
        I to jest kuriozum! Pomstują na "weselników", że siedzą kilka godzin w 150 osób pod jednym dachem - a uczniom i nauczycielom każą siedzieć w 1500 osób przez kilka godzin pod jednym dachem -i tam źle i zgroza, a tu dobrze i sama radość...!
      • smillla Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 10:09
        Oby to była zasadą, przynajmniej na kolejne zebrania. Również nienawidzę marnowania czasu na wysluchiwanie informacji powszechnie dostepnych, albo na słuchanie bezsensownych wywodów niektórych uczestników.
      • agnstep Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 10:10
        No więc właśnie się zastanawiam co jest grane - dziecko chodzi teraz na półkolonie do szkoły i wchodzić nie wolno, nawet na minutę i w maseczce, tylko zostawia się pod drzwiami. A za tydzień na hurra rodzice wszystkich klas przyjdą na zebrania w tym samym dniu i o tej samej godzinie - absurdów covidowych ciąg dalszy....
        • umi Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 11:36
          W ogole nigdzie nie powinno byc zadnych restrykcji jesli szkoly sie otwiera na full. Bo doslownie wszedzie jest mniejsze ryzyko zakazenia, nawet w labie pracujacym nad covidem (o ile nie olewaja procedur). I uwazam, ze jesli szkoly normalnei sie otworza, to zaraz nastepne powinny sie otworzyc wszelkie obiekty ochrony zdrowia i urzedy. Ewentualnie prywatne zaklady moga sie chronic, bo to ich wewnetrzne procedury i moga nie chcec ryzykowac przestojow w pracy z powodu chorob pracownikow.
          • ola5488 Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 13:44
            umi napisała:

> W ogole nigdzie nie powinno byc zadnych restrykcji jesli szkoly sie otwiera na
            > full. Bo doslownie wszedzie jest mniejsze ryzyko zakazenia, nawet w labie pracu
            > jacym nad covidem (o ile nie olewaja procedur). I uwazam, ze jesli szkoly norma
            > lnei sie otworza, to zaraz nastepne powinny sie otworzyc wszelkie obiekty ochro
            > ny zdrowia i urzedy. Ewentualnie prywatne zaklady moga sie chronic, bo to ich w
            > ewnetrzne procedury i moga nie chcec ryzykowac przestojow w pracy z powodu chor
            > ob pracownikow.

Otóż to.
    • redwineiswhatilike Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 10:11
      Ale co w tym dziwnego?
      Minister mówi, że mury nie zarażają i w szkole jest bezpiecznie. 5 tygodni temu premier mówił, że pandemia powoli kończy się. Za półtora tygodnia w niektórych szkołach będzie tysiąc uczniów w budynku przez 8 godzin dziennie, w salach po 35 osób. Bez maseczek. Czego tu się bać?
    • umi Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 11:27
      Ale czemu online? Zeby sie rodzice nie zarazili? Przeciez jesli dziecko zarazi sie w szkole, to i tak sie od niego zarazisz, nie musisz sie chronic przed zebraniami bo to bez roznicy. W takiej sytuacji online nie ma po prostu sensu.

Poza tym nie kazdy rodzic ma w domu kamerke albo mozliwosc skorzystania z komputera akurat wtedy, kiedy jest zebranie. Poza tym zdalnie nie podpiszesz szeregu papierow typu jakies zgody RODO, jakies skladki i milion innych rzeczy. Bardzo dobrze, ze trzeba przyjsc osobiscie, jak nie ma zagrozenia, to nie ma i nalezy byc konsekwentnym.
      Ponadto to samo powinno byc w przychodniach i urzedach - jesli "eksperci" rzadowi ustalili, ze potencjalne stezenie wirusa w pomieszczeniu o wielkosci przecietnej sali lekcyjnej, wypelnionej 30+ osobami jest na tyle niegrozne, ze przy czasie ekspozycji na czynnik zakazny 45 minut nikomu nic sie nie stanie, to nie rozumiem czemu mialby uwazac lekarz (wizyta "stacjonarna" to ok 20 minut, pacjent - lekaz sa 1:1), czy jakas urzedniczka (czas obslugi jednego petenta to moga byc doslownie minuty, a w kolejce tez nikt raczej godzinami nie stoi).
      • agnstep Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 11:51
        I tu się z tobą zgadzam. W kwestii papierków to można je przekazać przez dziecko, a w zebraniu online też nie każdy musi mieć możliwość uczestniczenia, podobnie jak w stacjonarnym - co stoi na przeszkodzie najważniejsze info przekazać mailowo? Jak rodzice skrobią notatki z zebrania to jest lepiej czy jak?
        • agnstep Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 11:53
          I nie chodzi mi o kwestie zarażenia - bardziej o brak konsekwencji. Miałam też nadzieję że chociaż pandemia rozwiąże problem zebrań - w XXI wieku naprawdę większość rzeczy można w załatwić zdalnie, a jak ktoś czuje wielką potrzebę rozmowy twarzą w twarz, to może się umówić na konsultacje.
          • umi Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 12:00
            Co Ci rozwiaze zdalnie, jak nikt nie umie zaplanowac normalnego, bezpiecznego zdlanego nauczania dla uczniow? To myslisz, ze rodzicow ogarna? Poza tym czy nie jest czasem tak, ze na zebranaich sie pewne rzeczy uzgadnia - nie tylko informuje? Tego sie raczej nie da rozwiazac bez wideokonferencji. Tak samo pewnie czesc zgod musza miec podpisane ZANIM dziecko przyjdzie do szkoly, wiec odpada latanie ze zgoda w plecaczku, np. wszystkie zagrozenia covidowe wg mnie musza byc podpisane wczesniej, zgoda na pielegniarke, zgody RODO, bo dzieciak do tej szkoly musi wejsc zebyw ogole oddac kartke. Nie ma mozliwosci zalatwic takich spraw przez dziecko. A rodzicow nie mozesz wykluczac. To, ze panstwo A, B i C sa dobrze sytuowani i maja sprzet do komunikacji zdalej nie uprawnia ich do wymagania od slabiej sytuowanego panstwa D tego samego. Jak im nei pasuje, niech ida do szkoly prywatnej, w panstwowej szanse maja byc rowne (przynajmniej przy obowiazku szkolnym). Takze zdalne zebrania przy otwartych szkolach nie maja sensu,
            • umi Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 12:05
              * poza tym wez pod uwage, ze przy tych wszystkich pierwszakowych kwestiach albo nowych szkolach nauczyciel moze tez chciec zwyczjanie poznac rodzicow. Jak sie nie boi dzikich stad dzieci w liczbie ok 1000 przewalajacych mu sie w ciagu dnia, to tym bardziej nie przestraszy sie 30 rodzicow. Wiec po co ma sobie dokladac pracy organizowaniem czegos zdalengo i siedzeniem potem pryz kompie z opracowywaniem, drukowaniem itd. jak moze to zalatwic poltoragodzinnym zebraniem i miec z glowy?
              Jedno pociaga za soba drugie.
          • umi Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 15:46
            Studenci wiecej traca. Cala mlodziencz socjalizacja idzie sie y.bac. Kontakt z wykladowca. Mlodziencze zycie. Juz nie mowiac o konwersatoriach czy laborkach (na kierunkach gdzie one sa). Uczelnie powinny przejsc na stacjonarne, wszystkie co do jednego.

Oczywiscie, nie przejda, bo jednak tytulow naukowych w wiekszosci nei daje sie idiotom, albo ryzykantom ze skolnnosciami samobojczymi. Takze uczelnie beda maksymalnie bezpieczne i zdalne jak tylko sie da, a na dziecmi beda ryzykowac uncertain W koncu nie sa tak cenne jak studenci-kwiat narodu i wykladowcy-jego elita uncertain
              • umi Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 16:28
                Wykladowcow i profesorow tak nie bardzo. Bo doklada im mnostwo pracy. Musza przygotowac to samo co na zajecia plus jeszcze przelozyc to na wersje elektroniczna. To nie jest wygodne, doklada pracy. Podobnie zreszta nauczycielom i dlatego jestsem zdania, ze aby tylko sie nie narobic i nie opracowac porzadnej zdalnej nauki poswieca sie dzieci. Po prostu nikt z wykladowcow ani zreszta wladz uczelni swiadomie sie nie narazi na zagrozenie zdrowia pracownikow i podleglych ludzi (czyli studentwo, ale tez administracji).Wola miec utrudnienia w pracy niz ryzykowac zdrowiem i zyciem. A w szkolach na odwrot, w koncu to tylko qva dzieci uncertain
          • iwoniaw Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 13:58
            little_fish napisała:

> Na wszelkich zgodach i regulaminach

Akurat to uważam za marnowanie czasu wszystkich na tradycyjnych zebraniach. I tak ktoś te kwity przygotowuje wcześniej, więc nie widzę przeszkód, żeby wysłać je rodzicom mailem i niech przyniosą na zebranie (lub podadzą przez dzieci) podpisane lub prześlą zgody online (np. przez dziennik el.).

Jedyny sens w zebraniu na żywo widzę w sytuacji, w której należy przedyskutować jakieś kwestie dotyczące całej klasy, ale to raczej nie na 1 zebraniu w roku. Wszystko inne, gdzie pojawia się kwestia tylko wyboru z x dostępnych opcji można orzegłosować online (mailowo, przez dziennik, za pomocą linka do ankiety na hasło itd.)
            • szorstkawelna Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 14:18
              Nie da się. W szkole nic się nie da. Dyrekcja czesto nie potrafi nawet ustalić jednego, spojnego kanału komunikacji. Jeden nauczyciel wysyła prace domowe mailem, drugi w dzienniku, trzeci w teamsach... większego burdelu i zacofania niż w polskich szkołach, nie ma chyba nigdzie.
              Im jest tak po prostu wygodnie.
              • iwoniaw Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 14:53
                To jest po prostu nieogarnięcie i wdudziemanie dyrektora. Jak dyrekcja daje konkretne wytyczne i egzekwuje je, to nagle się da tyyyle... A jak dyrektor zachowuje się jak minister ("coś róbcie"), to trudno mieć pretensje do poszczególnych nauczycieli, że każdy robi to, co umie, i może, i na co wpadł, bez oglądania się na fakt, że kolega to używa google classroom, a koleżanka zooma, zaś kolejna wysyła linki do zadań via librus.
                • szorstkawelna Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 15:45
                  Niestety, tak często wygląda "zarządzanie" w szkole. I jeszcze pierdyliard luźnych powycinanych karteczek z informacjami. Nie da się wysłać maila do wszystkich? Nie, lepiej wycinać w pocie czoła, w ramach przygotowywania lekcji.
                • little_fish Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 15:53
                  Tak to działa. W szkole młodego po starcie zdalnego pani od biologii poprosiła o adresy mailowe, celem przesyłania materiałów. Niecały dzień później pisała, że nieaktualne, wszystko ma być przez librusa i discord. A jak wytycznych brak, to każdy robi jak mu pasuje
                  • paskudek1 Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 15:56
                    Owszem, niektórych najwyraźniej tak, skoro po wysłaniu maila librisem na np 46 wysłanych wiadomości mam raport o tym że wiadomość przeczytało 26 osób. Możesz mi powiedzieć JAK mam dotrzeć do pozostałych? A ja jestem tylko szarym bibliotekarzem i nie wysyłam informacji mega super ważnych. Gdybym teraz musiała się skomunikować z rodzicami uczniów w sprawie rozdania podręczników to do tych z kala pierwszych i tak nie damx rady nic wysłać bo loginy i hasła dostaną właśnie na zebraniu. A I TAK nie mam promila gwarancji że będą odbierać wiadomości.
                      • paskudek1 Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 16:28
                        Ciekawa tych konsekwencji. Bardzo. Co mogę takiemu rodzicowi zrobić? Skoro w ogólnym rozrachunku i tak i tak muszę np odebrać od dziecka książki, które to dziecko wypożyczyło? Że o podręcznikach nie wspomnę? I za te książki w ogólnym rozrachunku to JA ODPOWIDAM i jak mi ich nie oddadzą to ja beknę? Rzeczywiście, mam cały wachlarz konsekwencji. Telefon do rodzica i grzeczna prośba, tyle mi zostaje.
                        • iwoniaw Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 16:35
                          Ale jaki właściwie jest prroblem z niewydaniem książek tym uczniom, których rodzice nie podpisali (czy to mailowo, czy osobiście) odbioru? A jak dziecko wypożycza noermalne książki, nie podręczniki, to też masz dylemat, że brak pokwitowania, czy jednak ograniczasz się do wypożyczania tym dzieciom, których rodzice podpisali na wstępie kwit, że są świadomi i się zgadzają na regulamin biblioteki?
                          Naprawdę, po co mnożyć byty i problemów szukać tam, gdzie ich nie ma?
                        • szorstkawelna Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 16:42
                          Jeśli nie odda książek, to przecież musi za nie zapłacić. To chyba oczywiste. Można zadzwonić, można wysłać monit.
                          Jeśli dziecko kontynuuje naukę w szkole to nie wydawać nowych podręczników, dopóki nie odda starych.
                          Mówisz, że płacisz z własnej kieszeni, jeśli nie oddadzą?
                    • szorstkawelna Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 16:51
                      paskudek1 napisała:

> Owszem, niektórych najwyraźniej tak, skoro po wysłaniu maila librisem na np 46
                      > wysłanych wiadomości mam raport o tym że wiadomość przeczytało 26 osób. Możesz
                      > mi powiedzieć JAK mam dotrzeć do pozostałych? A ja jestem tylko szarym bibliote
                      > karzem i nie wysyłam informacji mega super ważnych. Gdybym teraz musiała się sk
                      > omunikować z rodzicami uczniów w sprawie rozdania podręczników to do tych z kal
                      > a pierwszych i tak nie damx rady nic wysłać bo loginy i hasła dostaną właśnie n
                      > a zebraniu. A I TAK nie mam promila gwarancji że będą odbierać wiadomości.
                      >

Przecież przy zapisywaniu dziecka do szkoły podaje się adres e-mail. Co stoi na przeszkodzie wysłania loginu i hasła mailem, zamiast organizowania tego głupiego spędu i rozdawania karteczek z hasłami?
    • szorstkawelna Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 12:19
      Nie da się online. Polskie szkoły są zacofanie i wszystko trzeba załatwiać osobiście i koniecznie omawiać grupowo w niby dyskusji...
      Nie da się przecież wysłać na początku roku rozpiski z planowanymi wycieczkami/zajęciami, płatnościami i informacjami. Ustalić w drodze głosowania online też się nie da. Trzeba się spotkać i grupowo omówić czy na Mikołajki mają być takie same prezenty dla wszystkich czy losowanie i za ile.
      Spójna i jednakowa informacja dla wszystkich, przekazana online - to zbyt trudne do zrealizowania. Lepiej się nie wychylać i wysluchiwać tego pier...lenia rodziców cztery razy w roku.
      • little_fish Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 12:26
        Znając polskich rodziców, to gdyby nauczyciel wysłał informacje, że w październiku jest wycieczka do Karpacza, 3 dni, 400 złotych, to następnego dnia miałby 20 maili , pytaniami. Dlaczego w październiku? Dlaczego Karpacz? Dlaczego tak długo/krótko. A kuzynki dziecko jechało 30 złotych taniej...
        • szorstkawelna Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 12:35
          Zdaje się, że szkoła nie rządzą rodzice, tylko dyrektor? Jestem rodzicem, ale wtracanie się rodziców do WSZYSTKIEGO w polskich szkołach to jakaś patologia. I te bezsilne nauczycielki. I bojąc się rodziców dyrekcja. Weźcie się ludzie ogarnijcie.
          A wycięcie organizuje się tak:
          Daje się dwie lub trzy propozycje terminów i dwie lub trzy "destynacji" w różnych cenach. Głosowanie online. Nie ma dyskusji. Demokratycznie wygrywa większość. Nie pasuje to nie jedzie.
        • lily_evans11 Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 17:50
          U mnie kierunek i cenę narzuca szkoła, rodzice mogą co najwyżej zapytać o szczegóły, nikt nie kwestionuje, wszystkie dzieci jadą, chyba, że coś nagłego się stanie (choć puszczenie dziecka ciężko chorego i z wysoką gorączką zbitą rano przez mamcię też już było grane).
        • kornelia_sowa Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 23:53
          O, popatrz. Jak się źle napiszę o nauczycielach, to sie:
          -uogólnia
          -wrzuca do jednego wora
          -hejtuje

Jak Ty piszesz "znając polskich rodziców" to co to jest?

Żadne pytania tego typu nie padają na zebraniach w klasie syna.
          Pani ogłasza gdzie wycieczka.
          Nikt się nie odzywa, żeby nie zadać głupiego pytania.
          Potem część osób informuje panią że nie jedzie.
          Wtedy Pani zadaje głupie pytanie "czemu?"

Bo niektorzy byli tam iks razy, jest za drogo dla nich, uważają że ogrody biblijne nie zainteresują 9 latki, itp.
          wink
    • kub-ma Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 13:17
      Jako wychowawca uważam, że zebranie jest niepotrzebne. Online też. I tak jestem w stałym kontakcie z rodzicami a rodzice między sobą. Dogadujemy się głównie poza zebraniami. Zdarza się, że podczas zebrania urodzi się fajny pomysł na coś, ale w obecnych czasach nie jest to warte gromadzenia ludzi.
    • zamyslona_ona02 Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 13:51
      U nas tak. Mamy mieć maseczki, rękawiczki i swoje długopisy (w sumie innych nigdy nie było). Jak dla mnie to normalne, spora część społeczeństwa normalnie pracowała, sporo osób jedzie na wakacje gdzie poznaje nowych ludzi, w barach pełno klientów, a nagle szkoła staje się tak groźna jakby uczniowie mieli pracować na żywym wirusie i samodzielnie szukać szczepionki metodą prób i błędów.
    • aerra Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 17:43
      U nas nigdy nie było zebrań wszystkich na raz, tylko zawsze dzielili (głównie ze względu na ograniczone miejsce na parkingu tongue_out).
      A teraz jeszcze nic nie wiem, żadnych informacji na razie nie ma.
    • magata.d Re: Czy u was będą zebrania? 21.08.20, 22:59
      Dzisiaj dostałam przez dziennik elektroniczny maila od dyrekcji szkoły. Zebrania z rodzicami będą tylko on-line, ewentualnie indywidualne spotkania z nauczycielem po wcześniejszym umówieniu się. Dostałam też informacje o pozostałych nowych warunkach funkcjonowania szkoły w czasie pandemii. Szkoła chce bardzo ograniczyć mieszanie się dzieci miedzy klasami. Dzieci będą wchodzić do szkoły rożnymi wejściami, dana klasa będzie mieć wszystkie lekcje w jednej sali, nie będzie wychodzić na przerwy z klasy, szafki dla każdej klasy będą w różnych częściach szkoły, świetlica ograniczona itp. Jak to wszystko będzie funkcjonować w praktyce, to się pewnie dopiero okaże. Szkoła liczy ponad 600 uczniów, u mojego dziecka w klasie jest 16 dzieci, ławki do tej pory mieli pojedyncze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka