Dodaj do ulubionych

Kuchnia plan - zmiany

21.08.20, 20:09
Wzięłam sobie wasze sugestie do serca.projekt ze,studia meblarskiego idzie do kosza smile
Zakrętu nie chcę! wink
Proszę , jeśli komuś sie chce zerknąć....przyłączy jeszcze nie ma moge rozplanowac jak chcę. Tej scianki 120cm tez nie ma , mogę ją wydłużyć dowolnie.

Zlew 1 komorowy, taki mam obecnie i przy zmywarce wystarcza. Musi nyc miejsce na mikrofale ( obecnie mam w dolnej zamykanrj szafce i ujdzie w ostatecznosci)
Help. wink

Nardzo chcialabym meble z ikea, ale nie wiem czy tutaj da się sensownie operować szafkami od nich,szczególnie narożnymi.
Wysokosc pomieszczenia 270cm
Obserwuj wątek
      • jak_matrioszka Re: Kuchnia plan - zmiany 22.08.20, 00:04
        Ten zlew to musi byc tam gdzie narysowany? Bo jemu lepiej by bylo na miejscu kuchenki, a kuchenka tam gdzie zlew. Zachowanie w ciagu lodowka-zlew-kuchenka kolejnosci obrobki jedzenia jest nie do przecenienia. Wyjmujesz z lodowki, nie potrzebujesz duzo miejsca zebyodlozyc lub ew. od razu dojsc do zlewu, a glowna obrobka odbywa sie miedzy zlewem a kuchenka, wiec tam warto miec dluzszy blat roboczy.
    • mava Re: Kuchnia plan - zmiany 22.08.20, 02:37
      znaczy, rozumiem, że twój szkic należy obrócic o 180 * ?
      Czy że jest to lustrzane odbicie góra-dół?
      Zakładam, że to drugie.
      Po pierwsze, czy w twojej kuchni podłączenia są dowolnie usytuowane???? bo jednak to troche determinuje ustawienie sprzętów. Gdzie są wyrowadzone podłączenia wody, energii, wentylacja?
      Pewnie że mozesz jakos tam przesuwać sprzęty (= wydłużać rury, klaść kable itd) ale tylko w pewnym zakresie. Ja owszem, przesuwałam kuchenkę ale chyba tylko o 1 m a nie o 5m czy na przeciwległą ściane. Przypuszczam, że u ciebie pion wodno=kan jest jednak na scianie sąsiadujacej z łazienką, tak wskazywałaby logika. Ty chcesz przenieść zlew na przeciwległą ściane, czyli rury wodno-kan. miałyby jakieś 5 m?! w dodatku zmywarka na ogół jest podłączona do odpływu zlewu (nie znam innego sposobu) a ty sobie ją stawiasz kilka m dalej...
      A płyta...powinna być jak nabliżej wentylacji w kuchni, do której podłączysz okap (niezbedny w kuchni otwartej). Owszem, mozesz ją przesunąc dalej ale wtedy musisz liczyc sie z długą rurą od okapu, którą gdzieś trzeba ukryc (na ogół na górnych szafkach), w dodatku im dłuższa ta rura tym słabsze działanie wentylacji, jednak...
      Lodówka i piekarnik tez powinny byc gdzies w poblizu gniazdka, chyba że liczysz sie z plątaniną kabli pod szafkami.
      I jednak piekarnika (źródła ciepła) nie stawiałabym obok lodówki. Za to na pewno w jej poblizu powinien znaleźc się zlew.
      Tak ze...ja jednak zorientowałabym sie gdzie mogę ustawic sprzet, a potem planowała kuchnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka