Dodaj do ulubionych

Białystok nie wierzy?

22.08.20, 16:50
Byłam niedawno w Białymstoku (żeby nie bylo ze tylko w Dubaju bywam wink i ku mojemu zdumieniu na rynku wieczorem w letni weekend w zatloczonych knajpach nie spotkalam ani jednej osoby w maseczce (poza kelnerami). A byli ludzie w każdym wieku i tlumnie spacerowali, siadali w ogródkach, gdzie były ciasno ustawione stoliki i nikt nie mial maseczki. Do tego Podlasie ma chyba jeden z najniższych wyników, jesli chodzi o zakażonych na koronawirusa. Moze dlatego tak na luzie podchodzą do zabezpieczeń? A może nie wierzą w pandemie?
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 16:52
   Mają ważniejsze i ciekawsze sprawy niż przejmowanie się covidem.
   Na Podkarpaciu maseczki tylko w większych sklepach, w małych miejscowościach wszyscy maja na to wywalone, oczywiście w restauracjach, kawiarniach, na basenach etc. nikt nie nosi szmat na twarzy.
   • karme-lowa Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 19:43
    triss_merigold6 napisała:

    > Mają ważniejsze i ciekawsze sprawy niż przejmowanie się covidem.
    > Na Podkarpaciu maseczki tylko w większych sklepach, w małych miejscowościach ws
    > zyscy maja na to wywalone, oczywiście w restauracjach, kawiarniach, na basenach
    > etc. nikt nie nosi szmat na twarzy.
    Rozmawiałam z policjantem dyżurującym w małej miejscowości. Wcale nie mają wywalone. Mieszkańcy się boją. Zgłaszają na komisariat. Ale zanim przyjedzie patrol z sąsiedniej wsi, to już jest po ptokach.
    Więc nie gadaj bzdur.
   • wapaha Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 22:07
    triss_merigold6 napisała:

    > Mają ważniejsze i ciekawsze sprawy niż przejmowanie się covidem.
    > Na Podkarpaciu maseczki tylko w większych sklepach, w małych miejscowościach ws
    > zyscy maja na to wywalone, oczywiście w restauracjach, kawiarniach, na basenach
    > etc. nikt nie nosi szmat na twarzy.


    oczywiśćie jak zwykle Triss żyje w alternatywnym sklepie. Jak najbardziej pracownicy powyższych nosili maseczki. Ba. W sklepach były karteczki że "na sklepie" obowiązuje maseczka. To samo w barach
  • redwineiswhatilike Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 16:54
   Też byłam niedawno na Podlasiu i miałam nocleg w Białymstoku. Tak, dokładnie, byłam po prostu w szoku, na rynku pełno knajp, mnóstwo ludzi, była akurat niedziela. Nikt nie miał maseczki. W innych miejscach było dużo lepiej, nawet w małych mieścinach w sklepach.
    • aandzia43 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 19:15
     Da się, muzułmanki owinięte na głowie mniej lub bardziej inwazyjnie cudów dokonywały żeby się posilić big_grin Lato, gorąc jak diabli, europejskie miasto bardzo turystyczne, ludzie ubrani po ludzku do tej temperatury i wilgotności, a ta cała na czarno z dziurą na oczy kombinuje przy stoliku jak koń pod górę żeby coś tam uszczknąć z talerza. Nasze maseczki to pan pikuś wink
   • snajper55 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 21:58
    mary_lu napisała:

    > Siedzę właśnie w kawiarni przed Operą w Frankfurcie nad Menem (żeby nie było że
    > bywam tylko w Biedronce we Tczewie) i jest to samo. O czym to świadczy?

    O tym, że liczba zakażeń pójdzie w górę.

    S.
   • inez21 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 17:42
    Nooo nie wiem o czym ty piszesz... byłam w kilku miastach w Polsce nad morzem i na Mazurach i wszędzie jest tak samo ludzie w knajpach i bez maseczek ....więc nie tylko Białystok ludzie chcą żyć normalnie i tylesmile
    A na Podlasiu tylko w Grajewie więcej przypadków bo było ognisko w fabryce sklejka A tak to pojedyńcze przypadki oddział zakaźny świeci pustkami ani śladu pandemii więc nie dziw się że ludzie za bardzo do głowy nie biorąwink
  • kachaa17 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 17:36
   Jestem z Białegostoku. Faktycznie tak jest. Maseczko sa uzywane w pomieszczeniach. Niby czemu mialabym siedzieć w ogródku w maseczce. Moja mama to twiedzi, że u nich wirusa nie ma smile - miasto powiatowe w podlaskim. Ale w innych miejscach, w których byłam na wyjeździe było podobnie. Byłam w Trójmieście, Łebie, w Redzie. Jest tak jak u nas.
  • angazetka Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 17:37
   W knajpach maseczek nie widać, bo dość trudno przez nie jeść czy pić.
   A w Białymstoku byłam w tym tygodniu - w galerii handlowej i autobusach wszyscy zamaseczkowani, pojedyncze osoby z maseczkami na brodach tylko.
  • kotejka Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 18:27
   A serio jest jeszcze ktoś tak głupi, że wierzy w bezobjawowa pandemie? Swiadczy tylko o tym, że chociaż tam nie zatracili resztek zrowego rozsądku
   I nie dali się zastraszyc
   Może jakby Polacy się zjednoczyli i razem stawili opór można by zakończyć tę farsę
   A że wciąż są tacy, co wierzą, to mamy co mamy, a dodatkowo jeden dla drugiego wilkiem i szczują się nawzajem za te maski
   • triss_merigold6 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 18:32
    Teraz najbardziej wierzą opozycyjni samorządowcy, żeby uzasadnić trzymanie szkół w wersji zdalnej, bo to mega oszczędność.
    No i pewnie wierzą te forumki, które zupełnie poważnie rozważaly donoszenie na sąsiadów za zaproszenie gości.
  • piszaca.zza.swiatow Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 18:58
   Nie tylko Białystok. Wróciłam właśnie z Polski. Jeździłam na odcinku Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto i jeszcze bardziej "w lewo". Korzystałam w tych miastach z komunikacji miejskiej, a także z pociągów i autobusów pomiędzy tymi miejscowościami.
   Zauważyłam dokładnie to samo. Maseczek nie noszą, a jak noszą to pod nosem.... Pytam się tylko czy np. panowie to gacie pod fiutami noszą czy jak? Bo to na to samo wychodzi. Galerie handlowe traktowane są jak "wolne powietrze", w pojedynczych sklepach ktoś tam czasami maskę zaklada, na wspólnej powierzchni galerii wszyscy ściągają. Podobnie w marketach. Po przekroczeniu kas maski są natychmiast ściągane.
   W sumie dla mnie to lepiej, bo masek nie lubię, ale tak się zastanawiam, po co ta zajebista panika tu na forum i nie tylko jeśli chodzi o szkoły?? Niby czym ma się to różnić?
   Dlaczego wszyscy tu w majty robią, że się dziubdziusie pochoruja, albo, o zgrozo, pozarazaja innych i babcie, dziadkowie i panie nauczycielki powymieraja jak na jakąś zaraze?
   Logiki za grosz.
   • sol_13 Re: Białystok nie wierzy? 23.08.20, 03:54
    piszaca.zza.swiatow napisał(a):

    po co
    > ta zajebista panika tu na forum i nie tylko jeśli chodzi o szkoły?? Niby czym m
    > a się to różnić?
    > Dlaczego wszyscy tu w majty robią, że się dziubdziusie pochoruja, albo, o zgroz
    > o, pozarazaja innych i babcie, dziadkowie i panie nauczycielki powymieraja jak
    > na jakąś zaraze?
    > Logiki za grosz.

    Nie wszyscy.
    Nie wiem, nie ogarniam, tak jak i nie ogarnialam początkowej paniki w marcu.
    Ludzie chyba są tak oglupiali przez media, że zatracili umiejętności liczenia i podstawowej statystyki.
   • gryzelda71 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 19:11
    Cóż opis ulicy, żadne wymysły. Maseczki w sklepach, ale już w punktach sprzedaży np okien sami proponują zdjęciebig_grin, komunikacji miejskiej. A i na mszy pogrzebowej byłam to też w maseczce, ale już komunia bez.
    • antonina.n Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 23:43
     Z tą komunią to są jaja. Czy to się zmieniło, czy ksiądz nadal wkłada paluchy do ust? Jakiś czas temu byłam na pogrzebie- wszyscy karnie w maskach i odstępach (na zewnątrz), a potem połowa z nich stanęła jeden za drugim i ksiądz im paluchami te komunię wkładał do ust. To jest obrzydliwe nawet bez pandemii.
   • bergamotka77 Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 22:25
    hanusinamama napisała:

    > berga gdzie nie pojedziesz, tam masz tylko problemy...był jakis wyjazd zebyś ni
    > e miała zastrzeżeń?
    >

    W ogole mnie nie znasz bo taki jest każdy. To nie zastrzeżenia to obserwacje. Nie miałam chyba nieudanych wyjazdów. I nie nam krajów, których bym nie odwiedziła ponownie czy regionów Polski. No może poza Śląskiem, bo byłam tam zima gdy panował smog. Uważam, ze mieszkańcy regionu powinni mieć dopłaty z Unii za życie w trudnych warunkach.
  • nutella_fan Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 20:21
   Nie tylko Białystok, w Zakopanem teraz jestem, na Krupówkach i w restauracjach tłumy, maseczki mają pojedyncze osoby, człowiek na człowieku, na termach to samo i nie ma maseczek. Widać pandemia się narodowi przejadła, i dobrze.


  • ola_fatyga Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 20:29
   Nie badań potwierdzających skuteczność maseczek, ale są badania, które dowiodły, , ze maseczki nie chronią przed grypą. Dodatkowo, powodują niedotlenienie, co jest szczegolnie bardzo niekorzystne dla osób z nowotworami i chorobami przewleklymi.
    • taje Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 20:58
     To akurat nie jest prawda. Są badania, nawet ostatnio Lancet publikował. A argument o niedotlenieniu o z sufitu wzięty. Wszyscy chirurdzy, o dentystach nie wspominając, już dawno powinni zejść na niedotlenienie mózgu.
     • ola_fatyga Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 21:17
      taje napisała:

      > To akurat nie jest prawda. Są badania, nawet ostatnio Lancet publikował. A argu
      > ment o niedotlenieniu o z sufitu wzięty.

      STANOWISKO WHO
      www.who.int/publications-deta...
      "However, there is currently no evidence that wearing a mask (whether medical or other types)
      by healthy persons in the wider community setting, including universal community masking, can prevent them from infection with respiratory viruses, including COVID-19."

      "Jednak obecnie nie ma dowodów na to, że noszenie maski (medycznej lub innej) przez osoby zdrowe w szerszej społeczności, w tym powszechne maskowanie społeczności, może zapobiec zakażeniu wirusami układu oddechowego, w tym COVID-19."

      NIESKUTECZNOŚĆ MASECZEK W WIRUSIE GRYPY
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22188...
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26952...
      SARS1, MASECZKI N95 ORAZ NIEDOTLENIENIE ORGANIZMU
      www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...
      NOSZENIE MASECZEK CHIRURGICZNYCH ORAZ NIEDOTLENIENIE ORGANIZMU
      scielo.isciii.es/pdf/neuro/v19...
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18500...
      CZYNNIK INDUKOWANY HIPOKSJĄ (NIEDOTLENIENIM)
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15031...
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22818...
      ROLA CZYNNIKA INDUKOWANEGO HIPOKSJĄ (NIEDOTLENIENIM) I PROGRESJA RAKA
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30411...
      ROLA CZYNNIKA INDUKOWANEGO HIPOKSJĄ (NIEDOTLENIENIM) I SPADEK ODPORNOŚCI
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26179...
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28278...
      ROLA CZYNNIKA INDUKOWANEGO HIPOKSJĄ (NIEDOTLENIENIM) W CHOROBACH AUTOIMMUNOLOGICZNYCH
      pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27071377
      • taje Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 21:33
       Cytujesz nieaktualne dane - WHO już jakiś czas wycofało się z tego stwierdzenia (NB sprawdź link, który cytujesz - jest pusty). COVID ma niestety to do siebie, że nasza wiedza o przebiegu, skutkach, sposobie rozprzestrzeniania i metodach zapobiegania tej choroby wciąż ewoluuje, a w związku z tym i zalecenia się zmieniają. To jest zupełnie nowy wirus. A co do maseczek - kraje azjatyckie od zawsze rekomendowały użycie masek, także przy grypie. To naprawdę nie jest zamach na niczyją wolność tylko środek zapobiegawczy. Chyba nikt nie twierdzi, że noszenie masek to fun.
       • ola_fatyga Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 21:51
        >Cytujesz nieaktualne dane - WHO już jakiś czas wycofało się z tego stwierdzenia (NB sprawdź link, który cytujesz - jest pusty). COVID ma niestety to do siebie, że nasza wiedza o przebiegu, skutkach, sposobie rozprzestrzeniania i metodach zapobiegania tej choroby wciąż ewoluuje, a w związku z tym i zalecenia się zmieniają.

        jasne

        NIESKUTECZNOŚĆ MASECZEK W WIRUSIE GRYPY

        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22188875/
        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26952529/

        SARS1, MASECZKI N95 ORAZ NIEDOTLENIENIE ORGANIZMU
        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15340662/
        NOSZENIE MASECZEK CHIRURGICZNYCH ORAZ NIEDOTLENIENIE ORGANIZMU
        scielo.isciii.es/pdf/neuro/v19n2/3.pdf
        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18500410/

        ROLA CZYNNIKA INDUKOWANEGO HIPOKSJĄ (NIEDOTLENIENIM) I PROGRESJA RAKA
        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30411685/

        ROLA CZYNNIKA INDUKOWANEGO HIPOKSJĄ (NIEDOTLENIENIM) I SPADEK ODPORNOŚCI
        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26179900/
        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28278498/
        ROLA CZYNNIKA INDUKOWANEGO HIPOKSJĄ (NIEDOTLENIENIM) W CHOROBACH AUTOIMMUNOLOGICZNYCH
        pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27071377/
  • taje Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 20:35
   No ale maseczki nie trzeba mieć siedząc przy stoliku. Chyba w żadnym kraju nie ma takiego wymogu - jak sobie wyobrażasz jedzenie w maseczce? Inna sprawa jak oddalone są od siebie te stoliki, jak wcale to wszystkie te reguły to i tak fikcja. A najlepiej to siedzieć na zewnątrz.
  • ola_fatyga Re: Białystok nie wierzy? 22.08.20, 20:45
   bergamotka77 napisała:

   > Byłam niedawno w Białymstoku (żeby nie bylo ze tylko w Dubaju bywam wink i ku mo
   > jemu zdumieniu na rynku wieczorem w letni weekend w zatloczonych knajpach nie s
   > potkalam ani jednej osoby w maseczce (poza kelnerami).

   Moze ludzie zmądrzeli? Serce rośnie. Szacun.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka