Dodaj do ulubionych

Zaproszenie na ślub

22.08.20, 19:54
Witam Was serdecznie.
Mam problem z moją siostrą, jest starsza ode mnie o 13 lat, nigdy jakoś super nie umiałyśmy się dogadać jesteśmy z dwóch innych światów ale kontakt był dosyć częsty przez telefon. Nie raz te rozmowy były ok, a nie raz po rozmowie czułam się zdenerwowana ale do sedna ... niedługo biore ślub cywilny, bez imprezy weselnej po prostu obiad alkohol przystawki ciasta w domu z ogrodem, bedą rodzice, babcia, ciocia i nasze siostry z mezami. Wiadamo jaka jest sytacja z koronawirusem i ciągle nie było pewne czy przyjadą (i tak mieli byc na wakacje w polsce wiec to nie był by tylko przyjazd specjalnie na slub) Od moich rodzicow dowiedzialam sie ze ich nie bedzie, nie umiala mi powiedziec wprost ze jej nie bedzie po mimo ze miala byc moja swiadkowa. poczulam sie olana... Zadzwonilam do niej zapytac sie jak wyglada sytacja i wtedy dopiero powiedziala mi ze na 90% nie beda. a najlepsze jest to ze jest na mnie obrazona o to i zrobila afere o to że nie wysłałam zaproszenia do jej 22 syna który w lipcu poinformował mnie ze nie bedzie na pewno. Czy po mimo ze ktos mówi mi ze nie bedzie go to ja powinnam wysłać mu zaproszenie ? dla mnie to było bez sensu, i wysylajac mu zaproszenie czuła bym ze wymuszam od niego prezent. Przepraszam za chaos, ciezko mi to wszystko ubrac w słowa. Dodam jeszcze ze takie problemy z siostra to norma, roczek mojego syna przesunełam o miesiac aby nie była obrazona bo dopiero w sierpniu mieli byc w polsce. Czekam na wasza opinie i jak cos dokładnijesze pytania co do sytacji
Obserwuj wątek
      • igge Re: Zaproszenie na ślub 22.08.20, 20:51
        Też tak mi się wydaje.

U nas w rodzinie ostatni ślub, huczna, kosztowna, impreza, goście ze strony pana młodego też z za granicy byli, odbył się bez naszej obecności. I kwasów nie ma.
        Dzwoniła przyszła panna młoda zapraszając, mąż prowadził auto akurat i krótko odmówił tłumacząc się swoim wyjazdem. Ja sama z dziećmi nie chciałam iść. Była mała presja ze strony teściowej i rodzeństwa męża ale nawet dzieci ( pełnoletnie) same odmówiły i już. Po sprawie. Dostaliśmy piękne zaproszenie co prawda pisemne chyba nawet już po tej w aucie rozmowie kilkusekundowej i tyle.
        Obrazy nie było, nam żal imprezy też nie było.
        Teściowa na weselu swojej bratanicy córki bawiła się z rodzeństwem męża miło, opowiedziała wrażenia i już. Relacje ok.
        Uważam, że siostra Twoja, jako Twoja planowana świadkowa, powinna była sama wystąpić odpowiednio wcześniej, z wyprzedzeniem, z inicjatywą poinformowania Ciebie o tym, że na Twój ślub nie przyjedzie.
        Brak zaproszenia na piśmie dla jej 22letniego syna uważam za drobiazg. Mówił wcześniej, że go nie będzie? Mówił.
        My byśmy nie mieli za złe braku pisemnego oddzielnego zaproszenia. Zresztą dzieci moje w podobnym wieku zaproszeń na ślub/ wesele oddzielnych pisemnych nie dostały i to dla nas normalne i tak było jasne, że były zaproszone.
    • sonia89 Re: Zaproszenie na ślub 22.08.20, 20:22
      Właśnie sama nie wiem czemu próbuje zadowolić kogoś kto nie jest mi życzliwy ( ale jej sie wydaje ze jest bardzo zyczliwa, dobra, tylko ze ona zawsze wchodzi w role ofiary ) Ja mam tylko ją jedyna siostre, narzeczony ma siostre która szczesliwa z naszego ślubu i pomaga nam wszystko ogarnąc na przyjęcie.
    • mikams75 Re: Zaproszenie na ślub 22.08.20, 20:25
      Olej, nie ma co sie przejmowac. I nie przeladaj urodzin dziecka nastepnym razem, zrob w terminie a jak siostra przyjedzie to ja zapros na kawe i ciasto, jak chcesz to mozesz to nazwac zaleglymi urodzinami jesli wiesz, ze pewnie i tak stawi sie z prezentem.
    • lumeria Re: Zaproszenie na ślub 23.08.20, 16:13
      Za bardzo sie przejmujesz.

Po ślubie wyślij wszystkim (w tym siostrzeńcowi) fajne zdjęcio-kartki z uroczystosci i będzie git. Mozna tez odpalic Skype w czasie przyjecia i chwilkę pogadać jesli bedziecie mieli ochote.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka