Dodaj do ulubionych

Aparat ortodontyczny - koszt

23.08.20, 09:46
Syn ma krzywe zęby - dolne i górne, niestety. Dentysta mówi, że trzeba jak najszybciej założyć aparat. Podzwoniłam w różne miejsca, do różnych ortodontów - rzecz jasna prywatnie. Koszt mnie poraził - ponad trzy tysiące złotych, plus wizyty kontrolne, plus coś tam. Cena to jedna sprawa - druga to wybór naprawdę kompetentnego ortodonty, który nie narobi szkody. Ile płaciłyście za aparat? A może ktoś poleci dobrego lekarza, mieszkam w okolicach Warszawy.
Obserwuj wątek
  • aagnes Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 10:16
   Kilka dni temu zakładałam córce, na razie jeden łuk, drugi ma poczekać. I tak wizyta 200, 150 wycisk, dwa zdjęcia ok 150, aparat 1800. Na razie tyle. Drugi łuk za jakiś czas. Wizyty 200 zl raz w miesiącu. Wada niewielka, szacowana na 6-7 miesięcy. Warszawa. Można znaleźć taniej, widzialam nawet oferty 1000 zl za łuk.
   • fibi00 Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 19:35
    aagnes napisał:

    > Kilka dni temu zakładałam córce, na razie jeden łuk, drugi ma poczekać. I tak w
    > izyta 200, 150 wycisk, dwa zdjęcia ok 150, aparat 1800. Na razie tyle. Drugi łu
    > k za jakiś czas. Wizyty 200 zl raz w miesiącu. Wada niewielka, szacowana na 6-7
    > miesięcy. Warszawa. Można znaleźć taniej, widzialam nawet oferty 1000 zl za ł
    > uk.
    >

    Jakoś nie chce mi się wierzyć w aparat za 1000 zł. Chodziłam ze starszym synem do taniej ortodontki i u niej aparat stały kosztował 1800zł za jeden łuk, 100-150zl wizyta kontrolna. Aparat ruchomy 450zł jedna płytka, kontrola 50zł raz na dwa miesiące. Niestety ortodontka przeniosła gabinet i ze względu na problematyczny dojazd z młodszym synem poszłam do innej ortodontki i u niej aparat stały to koszt od 2500zł za jeden łuk a aparat ruchomy 800zł jedna płytka.
  • auksencja15 Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 10:46
   Planuje dla siebie. Mam obecnie wycenę 6k za dwa luki za sam aparat plus wizyty 200zl co 6 tygodni. Zapłaciłam już za wyciski itp. Nie zapomnij o retencji. U mnie to aparat na górę i dół po 550zl każdy plus wklejane druciki po 350zl każdy.
    • grey_delphinum Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 11:00
     A, jeszcze jedno - na ortodoncie nie warto oszczędzać, niestety niska cena często ma negatywne przełożenie na efekt końcowy. Koleżanka córki miala aparat w tym samym czasie co córka, a jej mama uchwaliła się, ze ma taniego ortodontę i dziwila się naszym.kosztom. Ku.mojemu zdziwieniu niedawno spotkałam tę dziewczynę i ponownie nosi aparat, wiec ta "oszczednosc" okazała się tylko iluzoryczna 😉
  • zwyczajnamatka Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 12:04
   Do naszej ortodontki przyjeżdżają pacjenci i z Warszawy i z Krakowa. Jest tania i bardzo dobra. Zapłaciłam około 3 tysiące, ale to koszt całkowity całego leczenia, a nie aparatu. Za rutynowe wizyty co 6 tygodni mające na celu wymianę druta i gumek rzadko kiedy płaciłam. Córka po niecałych dwóch latach leczenia ma piękne, proste zęby.
   Czasami warto trochę dalej dojechać i nie szukać w dużych miastach.
  • mikams75 Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 12:08
   to plus cos tam plus cos tam wyniesie jeszcze sporo, wiec musisz sie liczyc z duzym wydatkiem, niestety. Ale warto. Moich rodzicow nie bylo stac na leczenie ortodontyczne w odpowiednim momencie, przemeczylam sie w doroslym wieku i jestem przekonana, ze to byly najlepiej zainwestowane pieniadze jakie wydalam na siebie. Jedynie zaluje, ze nie udalo sie wczesniej.
   Co do cen i ortodontow to nie polece, za daleko mieszkam.
  • kia5 Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 13:16
   12k, inivsalign Warszawa. Za darmo wyciski i wszystkie wizyty kontrolne. Normalne czyszczenie, bo aparat do jedzenia i czyszczenia się zdejmuje. Dodatkowo nie ma ryzyka odwapnień w okolicach zamków , bo ich nie ma. Spektakularne efekty, mało bólu.
  • agus-ka Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 13:58
   Koszt leczenia jest zależny od wady i długości leczenia.
   Moja córka ma asymetrie, koszt leczenia to ok 10000 za wszystko.
   Polecić mogę dr Barbara Obłoj, Odent. Jestem po trudnym leczeniu u niej, teraz leczy się tam moja córka I bratanica, przy czym ta druga dojeżdża z Zagłębia.
  • ziazia17 Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 14:45
   Moja starsza córka miała założony aparat w wieku 12,5 lat, zdecydowanie za wcześnie! Nie chciała nosić naciągów tyle czasu, ile jej kazano. Przez to leczenie trwało prawie 4 lata! Koszty- ok. 18000zł (samo zdjęcie aparatu- 2.500). Kolejna córka będzie miała założony aparat stały (jeśli oczywiście będzie taka potrzeba) dopiero około 16 roku życia, gdy już pojmie, że od systematyczności zależy długość leczenia. A nie jak w przypadku starszej co 5 tygodni wizyty i wzdychanie ortodontki: ojej, znowu nie nosiłaś naciągów przez 12 godzin? i 220 zł zainkasowane.
  • marszawka Re: Aparat ortodontyczny - koszt 23.08.20, 15:46
   No nie pocieszę. Sama miałam zakładany dobre 20 lat temu i już wtedy płaciłam chyba 2 -3 tys za cały aparat. Ja mojego młodego leczę narazie w Warszawie na NFZ. Ma 9 lat, aparat ruchomy, efekty są. A czy stały też można na Fundusz zakładać?
  • manala Re: Aparat ortodontyczny - koszt 25.08.20, 07:28
   Nie rozumiem tego szału na aparaty. Jeszcze jak ktoś ma rzeczywiście krzywe te zęby...ale znam ludzi, którzy zęby mieli ładne, a i tak zdecydowali się na aparat. Czy kiedyś ktoś w ogóle nosił coś takiego?
   Boli, niewygodne ale modne? I ortodonci doją kasę?
   Poza tym czy te zęby muszą być proste jak od linijki?
   Żeby nie było, moja młoda ma aparat (na razie ruchomy) ale generalnie jakoś mnie one nie przekonują.
   • fibi00 Re: Aparat ortodontyczny - koszt 25.08.20, 08:34
    manala napisała:

    > Nie rozumiem tego szału na aparaty. Jeszcze jak ktoś ma rzeczywiście krzywe te
    > zęby...ale znam ludzi, którzy zęby mieli ładne, a i tak zdecydowali się na apar
    > at. Czy kiedyś ktoś w ogóle nosił coś takiego?
    > Boli, niewygodne ale modne? I ortodonci doją kasę?
    > Poza tym czy te zęby muszą być proste jak od linijki?
    > Żeby nie było, moja młoda ma aparat (na razie ruchomy) ale generalnie jakoś mni
    > e one nie przekonują.

    A ja trafiłam na dwie ortodontki które odradzały mi aparat ruchomy bo on nie pomoże i lepiej poczekać i przyjść po aparat stały. Wada niewielka. Synowie o stałych aparatach nie chcą słyszeć. Przy starszym wbrew temu co mówiła ortodontka zdecydowaliśmy się na aparat ruchomy, i co? Pomógł! Może zęby nie są po nim idealne ale nie są złe, obejdzie się bez aparatu stałego. Z młodszym synem byłam kilka dni temu u ortodontki (innej) i usłyszałam to samo co przy starszym synu, dodatkowo że dzieci nie chcą w tych ruchomych chodzić. Ogólnie starała mnie zniechęcić. Mam wrażenie że coniektorzy ortodonci specjalnie zniechęcają do aparatu ruchomego żeby przyjść po stały bo przy leczeniu aparatem stałym więcej kasy wyciągną. A tak jak założą dziecku ruchomy, zęby wyprostuje i już po stały nie przyjdzie. Ja mam dobre doświadczenia z aparatem ruchomym więc i tym razem chcę spróbować. Może dzięki niemu unikniemy stałego aparatu.
  • cosinuss Re: Aparat ortodontyczny - koszt 25.08.20, 12:02
   Ja mogę polecić super ortodontkę Warszawa Ursus Nova Estetica Martyna Wędrychowicz. Polecam, bo wyszło świetnie. Zdjęty 3.5 roku temu. Koszt łuku wtedy 1500 zł, całości nie liczyłam, bo wszystko się rozłożyło na 3 lata, bo najpierw zdjęcia, gumki, potem obręcze i takie łuki z drutu z przodu do wypchnęcia górnej szczęki, żadnego wyrywania zębów dzięki temu nie było. Potem kawałki łuków i w końcu cały dolne. Wizyty też takie logiczne, jak tylko 5 minut w gabinecie, to gratis, poważniejsze po 120 chyba wtedy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka