Dodaj do ulubionych

Co wszyscy mają z tą szkolą?

26.08.20, 17:54
Szkola temat tygodnia.
Wałkowany w te i w drugą.
Nauczyciele - oczywiscie jedyna grupa zawodowa ktora naraza zycie, a jakże.

Ludzie! Serio NIKT nie koduje faktu, że od paru miesiecy sa czynne sale zabaw, polkolonie, ze odbyly sie tysiace obozow, wyjazdow i kolonii i ze - co najwazniejsze - od maja do zlobkow i przedszkoli chodza dzieci do lat 6?
Ze dzieci zarowno tam jak i we wszystkich wczesniej wymienionych miejscach z placami zabaw wlacznie nie przestrzegają zasad dystansu czy odnosze wrazenie - jakivhkolwiek zasad? Ze panie w zlobkach to nie nauczyciele ktorzy moga stac 3 metry od nastolatka tylko panie ktore wycieraja tylki i przytulaja? Czyli maja stycznosc z dziecmi ktorych rodzice tez pracuja i zyja normalnie?
I ze nic sie nie dzieje poza paroma malo istosnymi kwarantannami zbiorowymi?

Czy tu sa jakies ematki ktorych dzieci chodza czwarty miesiac do przedszkola? Bo moje chodzi i rowniez nic sie dzieje i nie rozumiem tej szkolnej paniki. Czy serio juz wszyscy uwaZaja ze dzieci w szkolach przy otwartych absolutnie wszystkich innych rzeczach wylaczajac imprezy masowe i dyskoteki to jest cos co ma jakiekolwiek znaczenie dla przebiegu epidemii po to zeby tyle o tym dyskutowac?
Obserwuj wątek
    • anika772 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 17:58
      "Nauczyciele - oczywiscie jedyna grupa zawodowa ktora naraza zycie, a jakże. "

Nie znam żadnego, który tak twierdzi. Wszyscy znani mi nauczyciele chcą wrócić do normalnej pracy, bo widzą, że "nauka" zdalna to syzyfowa praca.

Co do reszty- pełna zgoda.
    • ichi51e Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:04
      Moje chodzi od maja. Bylismy w Polsce i spotaklismy znajome dzieciaki, na wakacjach, dziecko zaliczylo dwie polkolonie. Ciagle zdrowi. Ale znajomego dziecko na kwarantannie z cala rodzina bo w autobusie szkolnym bylo dziecko chore na covid. Coz zyc trzeba na razie sie trzymamy.
    • berdebul Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:05
      Przedszkola nie są normalnie otwarte, jest mniej dzieci.
      W szkołach nie możesz posłać połowy klasy do domu. Przy 2.5 rocznika w II klasie szkoły średniej i przepełnionych podstawówkach (zwłaszcza nowych, budowanych w systemie z 6 letnia szkoła podstawowa) jest problem, żeby się na przerwie wysikac, o dystansie i częstym myciu rąk można zapomnieć.
    • malia Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:11
      I przyszła jedyna , która nie wałkuje i założyła wątek big_grin
      To wskaż teraz to miejsce na forum, gdzie ktoś twierdzi - "Nauczyciele - oczywiscie jedyna grupa zawodowa ktora naraza zycie, a jakże." - nie ma????? Oj jaki kłamczuszek.
    • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:20
      Zależy jak na to spojrzeć. My unikamy miejsc publicznych i tłocznych, a nawet spotkań towarzyskich w większym gronie. Nawet na wakacje nie wyjechaliśmy w tym roku. Moja córka od marca nie była w żadnym sklepie (jej wybór, nie nasz zakaz). I z tego co wiem, takich osób jest znacznie więcej.
      • antonina.n Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:27
        I byłoby super, gdyby więcej osób unikało tłumów i tłocznych miejsc, w które chodzić nie trzeba. Ja jestem zdania, ze trzeba wrócić do normalnej pracy/szkoły stacjonarnej, ale ludzie powinni jednocześnie ograniczyć tłumne rozrywki.

I niech mi wybaczą artyści sceniczni, ale powinny hyc ograniczenia właśnie na koncertach, w salach zabaw, na weselach i w kościołach.
        • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:29
          antonina.n napisała:

> I byłoby super, gdyby więcej osób unikało tłumów i tłocznych miejsc, w które ch
          > odzić nie trzeba. Ja jestem zdania, ze trzeba wrócić do normalnej pracy/szkoły
          > stacjonarnej, ale ludzie powinni jednocześnie ograniczyć tłumne rozrywki.
          >
          Dokładnie. Może wtedy nie byłoby takich obaw związanych z otwarciem szkół. Niestety, większość ludzi funkcjonuje, jak gdyby korony nie było i stąd wzrost zakażeń.
    • mia_mia Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:25
      Bo wiele szkół to molochy w których nie ma szans na utrzymywanie dystansu, umycie rąk i będzie się przewalać tłum ludzi bez maseczek spędzając ze sobą wiele godzin w dusznych salach, a nie przedszkole gdzie do dziś mogła przebywać w każdej sali mała grupka, a pani na wejściu mierzyła temperaturę. To taka kopalnia i wesele w jednym.
      Z kolonii dzieciaki poprzywoziły wirusa (np. 10 latka po takim wyjeździe już ponad 1,5 miesiąca siedzi w domu).
      Jesteś pewna, że nie dotyczy cię problem szkół? Nie masz współpracowników, którzy może wylądują na kwarantannie, bo dziecko miało kontakt? Których będą natychmiast wzywać do szkoły, bo czopek przestał działać albo dziecko już 3 razy zakasłało?
      Nie wiem co będzie, ale powodów do obaw jest sporo.

• antonina.n Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:35
        Tak, powodów do obaw jest sporo, ale naprawdę trzeba podjąć to ryzyko i minimalizować tam, gdzie się da. Paradoksalnie dzieciaki na zdalnym to jeden z większych problemów, bo 1. nauka zdalna się słabo sprawdziła, a wiec dzieci tracą kolejne miesiące nauki 2.generują się natychmiast Całe rzesze rodziców, którzy nie mogą pracować 3. Dzieciaki z patologii siedzą zamknięte w chałupie z oprawcami i nikt nie może im pomoc, bo nie ma z dziećmi kontaktu- czy głodne, czy bite, czy zaniedbane- nikt nie wie.

Ryzyko jest, i to moim zdanie spore, ale jeśli wierzyć doniesieniom to dZieci faktycznie chorują lżej.

Ja bym tylko umożliwiła coś typu transmisja lekcji na żywo dla dzieci, które z powodów zdrowotnych (swoich lub np. rodziców w trakcie leczenia onkologicznego) mogli korzystać ze szkoły online, ale w postaci uczestnictwa na żywo, a nie wykazu zadań do wykonania.
        • mia_mia Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:45
          Obawiam się, że szybko nie będzie miał kto tych transmisji prowadzić, bo to kolejny problem. Nauczyciel z chrypką i kaszelkiem, będzie szedł na zwolnienie do czasu uzyskania wyniku testu albo bo jego dziecko wylądowało na kwarantannie albo go nie wpuścili do przedszkola, bo miało 37,5. To będą całe łańcuchy zdarzeń dziś trudne do przewidzenia.
              • antonina.n Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 18:56
                Myślę, że tak źle nie będzie. Bo temaperatura 37 to nie gorączka, a chrypka to nie choroba. A myśle, ze takich absurdów nie będzie nie dlatego że liczę na czyjś zdrowy rozsądek, tylko na czystą kalkulację, co się opłaca, a co nie. A zamknięcie szkół się nikomu nie opłaca.
                • mia_mia Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:02
                  Lekarz wystawiający zaświadczenie, że ktoś jest zdrowy nie kalkuluje co się opłaca państwu, tylko czy nie podkłada tyłka, bo przecież to on poniesie odpowiedzialność. Podobnie dyrektor, który uda, że nie słyszy jak koleżanka czy jakiś rodzic informuje, że Iksińska kaszle.
                  • antonina.n Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:07
                    Lekarz nie wystawia zaświadczenia, ze ktoś jest zdrowy, tylko wysyła na L4, jeśli jest chory. Oczywiście można ściemniać przez telefon, ze się ma 38,5 i straszny kaszel, ale trudno mi uwierzyć, ze lekarz daje l4 na chrypkę.

Może dlatego, ze od zawsze zarabiam wyłącznie, kiedy pracuję i biorę L4 wyłącznie gdy jestem chora. Tego samego wymagam od uczniów. Chorych nie uczę. Przeziębionych - zwykle cały czas- od października do kwietnia.
                  • ela.dzi Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:24
                    mia_mia napisał(a):

> Lekarz wystawiający zaświadczenie, że ktoś jest zdrowy nie kalkuluje co się opł
                    > aca państwu, tylko czy nie podkłada tyłka, bo przecież to on poniesie odpowiedz
                    > ialność. Podobnie dyrektor, który uda, że nie słyszy jak koleżanka czy jakiś ro
                    > dzic informuje, że Iksińska kaszle.

Moja koleżanka z pracy zgłosiła się do lekarza, bo bolało ją gardło i miała chrypkę. Żadnego zwolnienia nie dostała póki nie ma gorączki i nie czuje się źle.
                • mia_mia Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:25
                  To właśnie kolejny problem, lekarz nie poręczy głową, że kaszel to alergia, a chrypka to zdarte gardło, dyrektor kaszlącego odeśle do domu, bo przecież nie będzie się podkładać i to samo będzie z dziećmi. Moje przed zamknięciem szkół siedziało w domu z kaszlem, bo wiedziałam, że zaraz mi je odeślą, a wiedziałam też, że nic mu nie było. A testów nie będzie.
                  • ela.dzi Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:29
                    mia_mia napisał(a):

> To właśnie kolejny problem, lekarz nie poręczy głową, że kaszel to alergia, a c
                    > hrypka to zdarte gardło, dyrektor kaszlącego odeśle do domu, bo przecież nie bę
                    > dzie się podkładać i to samo będzie z dziećmi. Moje przed zamknięciem szkół sie
                    > działo w domu z kaszlem, bo wiedziałam, że zaraz mi je odeślą, a wiedziałam też
                    > , że nic mu nie było. A testów nie będzie.

Nie sądzę, żeby wystawiali zwolnienia tylko z powodu kaszlu (no chyba, że lekarz osłucha i stwierdzi jakieś zapalenie oskrzeli). Nawet teraz koleżance odesłali dziecko, bo miało niewielki katar, a lekarz tylko parsknął śmiechem i wystawił zaświadczenie, że dziecko zdrowe.
                  • antonina.n Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:30
                    Mia, różnie może być w praktyce, ale myślę, że uprawiasz czarnowidztwowink

Będzie jak zwykle- w jednych szkołach lepiej, w innych gorzej. Jeden lekarz wystawi L4, inny nie. A jeden rodzic zostawi w domu dziecko z samą chrypką, inny przyśle chore dziecko na lekach przeciwgorączkowych.

Jest tylko kwestią przypadku, w której szkole powyższe czynniki nic nie zmienią, a w której sparaliżują naukę. I tyle.
                    • ela.dzi Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:37
                      antonina.n napisała:

> Mia, różnie może być w praktyce, ale myślę, że uprawiasz czarnowidztwowink
                      >
                      > Będzie jak zwykle- w jednych szkołach lepiej, w innych gorzej. Jeden lekarz wys
                      > tawi L4, inny nie. A jeden rodzic zostawi w domu dziecko z samą chrypką, inny p
                      > rzyśle chore dziecko na lekach przeciwgorączkowych.
                      >
                      > Jest tylko kwestią przypadku, w której szkole powyższe czynniki nic nie zmienią
                      > , a w której sparaliżują naukę. I tyle.

Dokładnie tak.
                    • mia_mia Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:52
                      Przed wakacjami też uprawiałam czarnowidztwo, że szkoły nie ruszą do końca roku.
                      Nawet nie wiesz jak chciałabym się mylić, ale mieszkam w mieście gdzie moloch to podstawowy model nauki do którego trzeba dotrzeć zbiorkomem. Moje dziecko w mniejszej szkole, ale też już widzę konkretne problemy.
          • anika772 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:03
            W naszej szkole i w wielu domach uczniów ponoć nie ma możliwości zorganizowania nauki on-line, ani transmisji. Będzie wysyłanie maili przez Librus <aaaaa!!!!!>
            Co do objawów chorobowych: mniej więcej od listopada do marca mam kaszel (powiązany ściśle ze smogiem). Nie wpuszczą mnie do szkoły? Wyślą na testy> Na kwarantannę? Hmmm...
        • umi Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:55
          Ryzyko jest, i to moim zdanie spore, ale jeśli wierzyć doniesieniom to dZieci faktycznie chorują lżej. - Ale dzieci maja rodzicow. I nie wyprowadza sie od nich dlategfo, ze chodza do szkoly. Kwarantanan to problem, a zachorowanie juz w ogole, zwlaszcza ciezkie.

BTW, specjalie wlaczylam sobie ostatnio stacje rzadowa. W tym samym progn\ramie informacyjnym deklaracja, ze szkoly sa bezpieczne i podkreslenie, ze masek nie trzeba (i nawet piekne ujecie korytarza z dzieciakami z podstawowki) i informacja, ze wesela sa glownym ogniskiem zapalnym,ze 100 osoby chyba z 80mialo byc zakazonych, zestawione z wypowiedza babki, ktora wyjasnia, ze w na salach obowiazuja maseczki, rekawiczki i dezynfekcja. Na chwile wpadlam w stupor.
      • anorektycznazdzira Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 07:09
        > Których będą natychmiast wzywać do szkoły, bo czopek przestał działać

Skoro są takimi kretynami, żeby wstawić do placówki chore dziecko, to bardzo dobrze. Nie tylko bym ich wezwała, ale jeszcze wręczyła wypowiedzenie świadczenia opieki w tej placówce.
      • eveeveeve1 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:17
        W szkole córki nauczyciele odmawiali nawet konsultacji indywidualnych bo na pewno umrą jak spotkają sie z uczniem w szkole. Już teraz wiem, ze kilkoro nauczycieli odmówiło prowadzenia stacjonarnych lekcji. A szkoła raczej kameralna.
        • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:24
          eveeveeve1 napisała:

> W szkole córki nauczyciele odmawiali nawet konsultacji indywidualnych bo na pew
          > no umrą jak spotkają sie z uczniem w szkole. Już teraz wiem, ze kilkoro nauczyc
          > ieli odmówiło prowadzenia stacjonarnych lekcji. A szkoła raczej kameralna.

Nie wierzę. Nauczyciel nie może odmówić prowadzenia lekcji. Jeżeli nie chce pracować stacjonarnie, to pozostaje mu zwolnić się z pracy albo iść na roczny urlop dla poratowania zdrowia.
        • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:33
          anika772 napisała:

> Mylisz się, to nieprawda, nauczyciele to głupki i lenie, i bardzo lubią udawać
          > że zdalnie pracują.

Powiesz to w twarz nauczycielom swoich dzieci? Masz tyle cywilnej odwagi? Bo na forum to żadna sztuka pluć jadem i obrażać ludzi. Miej jaja i powiedz im to prosto w oczy.
            • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:53
              anika772 napisała:

> jagodo droga to była ironia, a nawet sarkazm; w reakcji na niesprawiedliwe oska
              > rżenia.

Hmm, nie odebrałam tego tak, ale może tak już jestem przyzwyczajona do ataków na nauczycieli na tym forum, że brakuje mi dystansu.
                • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:06
                  anika772 napisała:

> Wybacz, powinnam była jaśniej. Sama jestem nauczycielką i nie chce mi się już w
                  > dawać w rzeczowe dyskusje (panie oskarżycielki i tak wiedzą lepiej), stąd moje
                  > sarkastyczne komentarze.

I masz rację. Szkoda zdrowia i energii.
              • zwyczajnamatka Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:03
                Jagoda ja osobiście zadzwoniłam i powiedziałam co myślę o takim zdalnym nauczaniu. Nie osiągnęłam nic, bo - jak mnie pouczono - ministerstwo nie rekomenduje nauczania zdalnego w typie telekonferencji. Pisałam tu już o tym. To nic nie daje.
                • anika772 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:07
                  Właśnie tak. Ministerstwo dało ogólne zalecenia odnośnie do nauczania zdalnego, i od marca do końca czerwca mieliśmy doprawdy różnorodne systemy nauczania. A powinien to być system jednolity.
                  Nie zanosi się na zmianę na lepsze, a ptaszki ćwierkają, że minister Piontkowski jest na wylocie.
                  • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:14
                    anika772 napisała:

> Właśnie tak. Ministerstwo dało ogólne zalecenia odnośnie do nauczania zdalnego,
                    > i od marca do końca czerwca mieliśmy doprawdy różnorodne systemy nauczania. A
                    > powinien to być system jednolity.
                    > Nie zanosi się na zmianę na lepsze, a ptaszki ćwierkają, że minister Piontkowsk
                    > i jest na wylocie.

I niech leci jak najdalej. Zmarnował PÓŁ ROKU. Powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za to czego nie zrobił.
                • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:13
                  zwyczajnamatka napisał(a):

> Jagoda ja osobiście zadzwoniłam i powiedziałam co myślę o takim zdalnym nauczan
                  > iu. Nie osiągnęłam nic, bo - jak mnie pouczono - ministerstwo nie rekomenduje n
                  > auczania zdalnego w typie telekonferencji. Pisałam tu już o tym. To nic nie daj
                  > e.

Dużo (wszystko) zależy od podejścia/nastawienia dyrekcji, nie dam sobie powiedzieć. Jaki dyrektor, taka szkoła, jaki wychowawca, taka klasa.
                  U nas od razu było hasło: przechodzimy na zdalność, dwa tygodnie na ogarnięcie tematu. Wszystkie zajęcia były ewidencjonowane (można sprawdzić co do minuty). Ale: 1. to uczelnia, 2. mamy swoją platformę, 3. studentów łatwiej ogarnąć zdalnie. Co nie zmienia faktu, że były uczelnie, które nie stanęły na wysokości zadania, więc to tylko potwierdza tezę, że wszystko zależy od władz uczelni/dyrekcji szkoły. Zasłanianie się ministerstwem (w jednym i drugim przypadku) jest tylko przykrywką dla własnego nieogaranięcia.
    • przepio Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 19:25
      Chyba nie jesteś prawdziwa.
      U mnie wszyscy mają dość. Wrocilam do pracy pod koniec maja, dziś już 7 h przygotowywałam wszystko cały czas w maseczce, bo taki wymóg mojej dyrektorki. Wszyscy mamy dość bzdurnych procedur, których nijak nie wyegzekwujemy. A będziemy z tego rozliczani. Czeka nas wielokrotnie więcej pracy, a jeszcze jest mnóstwo pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi. Nie wiem czy ktokolwiek z ludzi z pracy boi się koronawirusa, ale wszyscy drżą przed nowym rokiem szkolnym - jak sprawić, żeby, w razie czego, nikt Cię nie pociągnął do odpowiedzialności.
        • przepio Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 00:10
          hanusinamama napisała:

> Ja to mam wrażenie, ze nauczyciele ciągle mają więcej pracy niż wcześniej. Na z
          > dalnej pracowali 200% wiecej niz wczesniej, teraz znowu wiecej niz na zdalnym..

Nie pracuję jako nauczyciel. Ale będę musiała wdrożyć te wszystkie bzdurne procedury. I sprawić, by dzieci, młodzież je przestrzegała. Poza tym pracy mi nie u będzie.
          Myślę, że u nauczycieli będzie podobnie.
            • slonko1335 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 12:16
              To nie ma znaczenia bo jeżeli dyrektor zgodnie z zaleceniami sanepidu nie miesza klas i nie przechodzą między salami oraz zajmują stale miejsca to sanepid odcina grupę uczniów majacych kontakt z zakazonym albo zamyka całą szkole gdy wytyczne nie są stosowane. No i biorąc pod uwagę to że rodzice co chwilę będą robić jakieś donosy to dyro będzie się tłumaczył często. Moja już kilka razy zaliczyła.
              • przepio Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 16:25
                slonko1335 napisała:

> No i biorąc pod uwagę to że rodzice co chwilę będą robi
                > ć jakieś donosy to dyro będzie się tłumaczył często. Moja już kilka razy zalicz
                > yła.
                >

No właśnie, ja o takiej odpowiedzialności pisałam. U mnie każda skarga jest traktowana jako wina pracownika. Tak uważa nasz dyrektor. I choćbym na uszach stanęła, wina jest moja. Korony się nie boję.
    • helka.pentelka Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:16
      Bo problem nie jest w szkole, (no może marginalny-nauczyciele panikarze) tylko w długich kwarantannach rozdawanych szczodrą ręką zdrowym osobom.
      Ja bym wprowadziła absolutny zakaz chodzenia osób chorych do szkól (do każdej pracy też), ale bez testowania czy dany katarek/chrypka/kaszelek dają pozytywny wynik w covidowym teście. Wtedy chorzy podleczą się w domu, zdrowi bez stresu będą pracować/uczyć się.
      • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:20
        helka.pentelka napisała:

> Ja bym wprowadziła absolutny zakaz chodzenia osób chorych do szkól (do każdej p
        > racy też), ale bez testowania czy dany katarek/chrypka/kaszelek dają pozytywny
        > wynik w covidowym teście. Wtedy chorzy podleczą się w domu, zdrowi bez stresu b
        > ędą pracować/uczyć się.

Też bym tak zrobiła, ale e-matkom nie przetłumaczysz, że to najlepsze rozwiązanie, bo zaraz dowiesz się, że "muszą pracować". Jakby inni nie musieli. A to by załatwiło problem niechcianych kwarantann w wielu przypadkach.
    • zazou1980 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:16
      Imo ta sraka w roznych stacjach tv to efekt okresu ogorkowego. Moja mlodsza w wakacje chodzila do przedszkola, starsza obecnie na lato w miescie w szkole i pomiar temperatury na wejsciu to jedyna roznica w stosunku do lat poprzednich.
      Nie ma zadnych maseczek ani dystansu spolecznego, a jakos to wszystko funkcjonuje. To media sraczkuja jakby z 1 wrzesnia nadciagal armagedon...
    • redwineiswhatilike Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:33
      A dorosły student do rektoratu tak po prostu nie wejdzie. Mierzą mu temperaturę, wpisuje się na listę, nie mogą wejść dwie osoby. Tylko jedna. Na dole jest dyżurka i dokładnie sprawdzają po co. Oczywiście maseczka. Budynek ogromny.
      Dziś byłam z córką. Oczywiście studia będą zdalnie. Ona akurat jedzie na Erasmusa więc raczej stacjonarnie, a rozpoczynają już wkrótce, nie w październiku.
      • jagoda2 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 20:37
        redwineiswhatilike napisał(a):

> A dorosły student do rektoratu tak po prostu nie wejdzie. Mierzą mu temperaturę
        > , wpisuje się na listę, nie mogą wejść dwie osoby. Tylko jedna. Na dole jest dy
        > żurka i dokładnie sprawdzają po co. Oczywiście maseczka. Budynek ogromny.
        > Dziś byłam z córką. Oczywiście studia będą zdalnie. Ona akurat jedzie na Erasmu
        > sa więc raczej stacjonarnie, a rozpoczynają już wkrótce, nie w październiku.

Do mnie na uczelnię też student nie wejdzie. Wszystko via e-mail, ew. telefonicznie. Wyjątkiem jest przyjmowanie oryginałów dokumentów studentów przyjętych na I rok studiów. Sama rekrutacja też oczywiście elektronicznie.
    • sol_13 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 22:43
      Wakacje, brak innych tematów, a ten chwytliwy, to się sr... w mediach.
      Tak moje młodsze dziecko jest od połowy maja w przedszkolu. Tydzień lub dwa ciocie nosiły przylbice, potem daly sobie spokój. Starszy byl dwa razy na półkoloniach. Wszyscy żyjemy i mamy się dobrze.
      Paniki związanej ze szkolami zupełnie nie ogarniam. Mam też nadzieję, ze zasady kowidowe w szkole nie beda zbyt uciążliwe.
    • ga-ti Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 26.08.20, 23:38
      Wałkowane, bo też początek szkoły się zbliża, nic nowego (a jednak wszystko nowe).
      Wątek o stroju galowym - wraca jak bumerang, zwykle co najmniej dwa razy w roku,
      Wątek o maseczkach - maseczki w szkole to nowość, warto pogadać jak w innych szkołach, może coś można u siebie zmienić na lepsze.
      I wątek radosny, że dziecko do szkoły pójdzie jednak - no to taki wątek pochwalny, przechwalny wink niech się kobieta podzieli swą radością, co jej bronić?
      I o planie lekcji - tez wraca, bo część rodziców chciałoby z wyprzedzeniem znać, części wystarczy 1.09., a część ma na to wywalone, jak co roku w sumie.
      I to tyle, bez przesady, nie jest tego dużo. Poczekaj, aż się lekcje zaczną, zapewne będzie więcej. Wszak to forum dla mam, a spora część mam ma dzieci w placówkach oświatowych, więc tematy są im bliskie.
    • anorektycznazdzira Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 06:58
      Moje (lat 14) było w lipcu 2 tygodnie na obozie razem z dziećmi z całej Polski, w dużym ośrodku. Transport autokarem, zakwaterowanie w grupkach, jedzenie stołówka, żadnych masek i innych fisiów, kadra i dzieci jak zawsze. Jedyne co: przed wejściem do autokarów i w trakcie w razie wątpliwości mierzono im temperaturę.
      Ośrodek na min. 300 dzieciaków, nic oczywiście się nie wydarzyło.
    • jowita771 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 11:20
      Stałam niedawno w sklepie za dwiema paniami nauczycielkami i jedna z nich dość głośno się żaliła, jak to nawet ekspedientki maja szybę, a nauczyciele to mięso armatnie. To "mięso armatnie" zostało odmienione przez wszystkie przypadki, słychać było, że kobiecinie spodobało się to określenie.Moja przyjaciółka - nauczycielka, jak jej opowiedziałam, to powiedziała, że czasem rozumie, dlaczego ktoś ma nauczycieli za leni.
    • mika71 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 13:12
      Niestety nakręcają to też politycy. Teraz opozycja widzi śmiertelne zagrożenie w posłaniu dzieci do szkół. Gdyby Min poszło w drugą stronę to pewnie byłoby odwrotnie. Przykre że w tym temacie nie można jakoś inaczej podejść wspólnie do tematu a nie nakręcać i straszyć.
      Od wczoraj rano TVN24 tak nakręca sytuację że gdyby to jeszcze potrwało, to pewnie sama zaczęłabym panikować, mimo że młoda była na 2 dużych obozach i trenuje taniec (jazz i modern w formacji więc bardzo kontaktowo).
      • glanaber Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 15:15
        O tak, Trzaskowski w TVN24 mało apopleksji nie dostał, że on chce opóźnić rok szkolny, a zły MEN nie pozwala i jak to tak? A dziennikarzyna tylko mu przytakiwał. A dziś rano casus Zakopanego też wychwalali pod niebiosy, jaki to dobry, zapobiegliwy samorząd. A poza tym w górach jest we wrześniu tak ładnie, po co tracić czas siedząc w szkole
        • sol_13 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 17:26
          Co oni z tym opóźnianiem? Nie rozumieją tego, że to nie będzie zadna "kwarantanna", tylko część ludzi potraktuje to jako dodatkowe wakacje i natychmiast wyjedzie?
          Malo te dzieci stracily nauki w zeszłym roku żeby teraz jeszcze cudować z opóźnianiem?

Glosowalam na RT, ale to co on wyczynial przy otwieraniu przedszkoli - a teraz szkół - wkur... mnie niemiłosiernie.
          • mika71 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 17:29
            A nawet jak nie wyjadą to młodzież będzie siedzieć w marketach i na bulwarach... to nie będzie kwarantanna sad
            sol_13 napisała:

> Co oni z tym opóźnianiem? Nie rozumieją tego, że to nie będzie zadna "kwarantan
            > na", tylko część ludzi potraktuje to jako dodatkowe wakacje i natychmiast wyjed
            > zie?
            >
            • sol_13 Re: Co wszyscy mają z tą szkolą? 27.08.20, 17:51
              Dokładnie. W lato byłam na jednej z warszawskich plaż (po praskiej stronie, tam gdzie można pić wlasny alko). Co tam się działo... Dzikie tlumy małolatów imprezujących, pijących, muzyka, ogniska, grille, food tracki. Ogromne ekipy młodzieży po kilkadziesiąt osób. Ale nie nie, nie otwierajmy szkół 😂 😂

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka