Dodaj do ulubionych

Jak stosujecie olejki na twarz i ciało?

28.08.20, 10:50
Wreszcie mam urlop więc postanowilam przećwiczyć dbanie o siebie żeby nie przerażac się widokiem zasuszonej skóry wyglądem patrząc w lustro wink.

Powiedzcie mi jak stosujecie oleje na ciało i na twarz? (cera naczyńkowa + przebarwienia)
Nakupiłam różności:
kosmetyczny olejek lawendowy (z plantacji lawendy na bazie oleju ryzowego),
różne nierafinowane oleje: konopny, z pestek dyni, z pestek malin, ze słodkich migdałów i kilka innych których w opisie było że dla mojej cery.

I teraz tak myślę....
Jak to to stosować ?
Na razie po prostu po prysznicu wcieram taki olejek w skórę ciała, na twarz daję kilka kropli i wmasowuję. Oczy omijam i na nie daję krem pod oczy.

Ale nie wiem czy to tak ma być?
Czy nie powinnam przed użyciem olejku albo po uzyciu nałożyć jeszcze jakiegos kosmetyku by skóra była lepiej odżywiona? jakis krem nawilżający? natłuszczający? serum?

Poradźcie.
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 11:07
      mieszam z aloesem, genialne polaczenie.
      • mona-taran Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 11:09
        Ja na twarz mieszam kwas hialuronowy z aloesem a na to olejek.
        • mikams75 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 11:15
          przetestuje, dzieki za pomysl!
        • beaucouptrop Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 12:26
          Czy używasz żelu z aloesu? Mozesz polecić jakaś marke? W jakich proporcjach mieszasz zel z kwasem?
          • mona-taran Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 12:45
            Żel mam jakiś tani kupiony przypadkiem w action :p mieszam mniej-więce trzy krople kwasu z podobną ilością aloesu.
            • beaucouptrop Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 14:53
              Dzięki. Spróbuję. Właśnie szukam czegoś mocno nawilzajacego.
          • beata985 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 02.09.21, 16:34
            beaucouptrop napisał(a):

> Czy używasz żelu z aloesu? Mozesz polecić jakaś marke? W jakich proporcjach mie
            > szasz zel z kwasem?

W hebe jest teraz w fajnej cenie za bodajże 15zl..poszłam po holika A wzięłam ten
    • anika772 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 11:10
      Na twarz: serum, krem, na koniec kropla oleju.
      Ciało: mieszam balsam/ masło z olejem i nakładam na skórę.
    • nikita1907 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 11:13
      Olej z opuncji lub pestek granatu mieszam a kwasem hisluronowym, na to krem z filtrem.
    • aqua48 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 11:40
      Ostatnio stosuję olejek z rokitnika, dodaję parę kropli do mojego zwykłego kremu, mieszam i nakładam (ma dość intensywną barwę i sam robi pomarańczkę) i twarz wygląda jak opalona. Lubię też olejki z dzikiej róży, ze śliwki i z pestek malin. Nakładam wieczorem po prysznicu i peelingu. Jak się wchłonie to jeszcze na to wklepuję krem, bo mam bardzo suchą skórę i sam olejek nie wystarcza.
    • m_incubo Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 11:51
      Nie stosujemy, po co, to bzdury.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 12:12
      No, jeśli twoja skóra jest normalna i nie wymaga jakiegoś specjalnego traktowania, to możesz sobie nakładać sam olej. Ale jeśli czujesz, że musisz nawilżyć, to przed olejem dajesz jakiś nawilżający specyfik. Olej ma za zadanie zatrzymanie nawilżenia w skórze. Więc jeśli masz suchą skórę, to stosowanie samego oleju raczej nie da pożądanego efektu.
    • koko8 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 12:43
      Na twarz: hydrolat, na to olejek, potem krem na noc.
      Na ciało: na mokre ciało po kąpieli wcieram olejek.
      Na włosy: hydrolat lub zwykła woda rozpylona, na to olejek.
      Generalnie oleje stosuję zawsze na wilgotną skórę i włosy, emulsja lepiej sie wchłania i nie zostawiai tłustej warstwy.
    • hanusinamama Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 12:50
      Twarz zmywam olejek kokosowym. Potem na noc krem z dodatkiem oleju Inka inchi (do kremu dodaje kilka kropel). Ciało smaruje olejkiem ze słodkich migdałów. Nogi gole na olej kokosowy (mam poślizg i natłuszczone nogi).
      Włosy olejuje przed kazdym myciem, na skalp raz na 2 tyg olej sesa.
    • sofia_87 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 15:00
      Pod oczy olej z opuncji na peptydy miedziowe wymieszane z kwasem hialuronowym.
    • 12gram Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 15:09
      Dzięki dziewczyny, tak mi wlaśnie się wydawało że sam olejek to nie wystarczy, idę więc po jakieś sera i hydrolaty jeszcze smile
    • chococaffe Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 18:49
      hydrolat
      na to olejek z marakui lub moringa
    • igge Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 18:58
      Aktualnie mam tylko 4. Kokosowy, jojoba, nuxe i alterra. Aha i Hipp dziecinny. Tylko jojoba stosuję oszczędnie wyłącznie na twarz bo buteleczka malutka. Reszta to twarz, ciało, stopy, włosy za jednym zamachem. Używam jak nie chce mi się sięgnąć po inne kosmetyki. Często pod olejek spryskuję się tonikiem/ hydrolatem/ mgiełką/ wodą ze świeżego ogórka.( Jak scieram na tarce ogórka, żeby potem odcisnąć sok - dodaję parę kropli jojoba, wstawiam do lodówki i w upał lubię się nawilżać i orzeźwiać taką pięknie pachnącą miksturą. Czasami wciskam odrobinę cytryny jeszcze).
    • mysiulek08 Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 28.08.20, 23:29
      na noc pod oczy rosa mosqueta, na to krem pod oczy
      na twarz omijajac starannie okolice oczu, kwiatowy nuxe, na to serum i krem
      na cialo, lekko wilgotna skora i klasyczny nuxe

mam faze na nuxe smile skoro moje ukochane astalifty sa niedostepne sad
    • primula.alpicola Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 02.09.21, 17:13
      Jak mi się przypomni, to chlapnę nieco oleju na dłoń z balsamem do ciała i taką mieszanką się smaruję.
    • youngagain Re: Jak stosujecie olejki na twarz i ciało? 02.09.21, 21:03
      Olejek tworzy na skorze warstwe okluzyjna. On zatrzymuje w skórze to co nalozylas wczesniej. Dlatego olejkiem sie zamyka pielęgnację a nie uzywa solo. Polecam serum + krem + olejek na koniec

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka